filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Έρευνα με θέμα την επαγγελματική πορεία των αποφοίτων
Τμήματος ΦΠΨ, Τμήματος Φιλολογίας και Τμήματος Ιστορίας-Αρχαιολογίας:
Πατήστε εδώ.

Κανόνες και διαδικασία μακροχρόνιου δανεισμού συγγραμμάτων σε φοιτητές κατατακτήριων εξετάσεων και σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα. Περισσότερα εδώ.

"Σαλόνι Ομορφιάς"

Περάστε ευχάριστα και δημιουργικά την ελεύθερή σας ώρα και γνωρίστε νέους φίλους.

Συντονιστές: Συντονιστές, Γενικοί Συντονιστές

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Re: "Σαλονι Ομορφιας"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ελδη » 20 Μαρ 2012, 02:28

για να ειστε σιγουρες οτι θα διαλεξετε τη σωστοτερη αποχρωση μεηκ απ η λυση ειναι να παιρνετε λιγο με το δαχτυλο σας και για να το βαζετε κοντα στο πηγουνι σας, στη γραμμη δηλαδη του προσωπου που ενωνεται με τον λαιμο, ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω. αν παλι σιχαινεστε να βαλετε το tester στο προσωπο (αν και μιλαμε για πολυ λιγη ποσοτητα και ισα ισα στην ακρη του προσωπου) η μονη λυση ειναι να το δοκιμασετε στο χερι αλλα απο τη μεσα μερια του καρπου, οχι απεξω. αν υπαρχει παντως μια κοπελα (που να εχει διαθεση να βοηθησει :lola: ) θα βρειτε το σωστο :peace2:

Σιρενιτα λες για την BB cream της garnier? http://www.musingsofamuse.com/wp-conten ... fector.jpg αν ναι, δεν ειναι make up, ειναι κρεμα με λιγο χρωμα που δεν καλυπτει, απλα δινει φωτεινοτητα και ενυδατωση στο προσωπο, αλλα αν εχεις λιπαρο δερμα θα σου φανει λιπαρη κ αυτη και θα θες πουδρα μετα σιγουρα για να γινεις πιο ματ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ελδη
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Ευχαριστώ: 11

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Sirenita Galactica » 20 Μαρ 2012, 12:58

ναι! αυτήν εννοούσα! :tease: Κρίμα, γιατί φαινόταν πολύ ωραίο (αν ήταν μέικ απ). Εχω και λιπαρό δέρμα, οπότε ούτε λόγος πια :confused:
Take chances. Tell the truth. Date someone totally wrong for you. Say no. Spend all your cash. Get to know someone random. Be random. Say i love you. Sing out loud. Laugh at stupid jokes. Cry. Apologize. Tell someone how much they mean to you. Tell a jerk what you think. Laugh till your stomach hurts. Live life.
Regret nothing...
Άβαταρ μέλους
Sirenita Galactica
Συντονίστρια Φιλολογικού Τμήματος

Σχολή/Τμήμα: Φιλολογία
Ευχαριστώ: 51

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mzep » 20 Μαρ 2012, 17:10

:thxx: Πάντως δεν είναι πρόβλημα το χέρι/πρόσωπο, απλώς δε φαίνεται σε εσωτερικό χώρο με λάμπα...(γι'αυτό και το βράδυ δεν έχω πρόβλημα να το φοράω :lola: )
Spoiler:
Να οργανωθούμε ως καταναλωτές απαιτώντας ενιαίο χρωματολόγιο στα make up :mad2:

Oπότε ας περάσω στην επόμενη ερώτηση. Στα sephora λέτε να υπάρχει η kanebo; (αν υποψιαστώ ότι έκλεισε τελείως θα κάνω καμιά τρέλα :lola: )
Άβαταρ μέλους
mzep

Σχολή/Τμήμα: φιλολογικό
Ευχαριστώ: 60

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό BlueSoul » 20 Μαρ 2012, 19:44

Kanebo? δεν την έχω ακουστά...

Ελδη, πήρα τη Falsh lash effect τη μωβ! Καλή είναι, δε μπορώ να πώ, αλλά είναι ιδέα μου οτι η απλή είναι ενα κλικ καλύτερη? Εκείνη νομίζω έκανε καλύτερο διαχωρισμό. Παρ'όλα αυτά, είμαι ευχαριστημένη, είναι μια χαρά, και επιπλεόν τα 15,5 ευρώ με την έκπτωση μου δε με χάλασαν! :cool:

Σερενίτα, ψάχνεις make up? Γιατί δεν βρίσκεις ένα ειδικά για λιπαρό δέρμα? Υπάρχουν μερικές εταιρίες με προιόντα ειδικά για λιπαρά δέρματα με τάση για ακμή, όπως η castalia. Τα εχεις δει καθόλου αυτά? Σου λεω γιατί μέχρι πρόσφατα το ίδιο έψαχνα -κι ας μην έχω λιπαρό δέρμα, έχω τάση για ακμή :thumbdown: - και βρήκα ενδιαφέρουσες λύσεις. Ασχετα που η επιλογή μου ήταν αποτυχημένη...
Έχω φυλάξει κάτι αποκόμματα με κάποιον που λέγανε
πως είσαι εσύ. Ξέρω πως λένε ψέματα οι εφημερίδες,
γιατί γράψανε ότι σου ρίξανε στα πόδια.
Ξέρω πως ποτέ δε σημαδεύουνε στα πόδια.
Στο μυαλό είναι ο Στόχος
το νου σου ε;
Άβαταρ μέλους
BlueSoul

Σχολή/Τμήμα: Φιλολογικό
Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό goldenrose » 20 Μαρ 2012, 20:00

Σιρενιτα για λιπαρο δερμα ενα πολυ καλο μεικ απ ειναι της avene το couvrance σε compact μορφη{compact foundation cream}.το oil free κατα προτιμηση,δεν αφηνει ιχνος λιπαροτητας! :goodjob: εχει κ δεικτη 30 οποτε ειναι ο,τι πρεπει για το καλοκαιρι που ερχεται.εχει κ αποχρωσεις,εγω χρησιμοποιω την πιο ανοιχτη επειδη εχω ανοιχτοχρωμο δερμα :tease:
Άβαταρ μέλους
goldenrose
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 13

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mzep » 20 Μαρ 2012, 20:38

Kanebo? δεν την έχω ακουστά...
Κanebo sensai, είναι κάπως ακριβούτσικη...
Άβαταρ μέλους
mzep

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ange91 » 20 Μαρ 2012, 23:02

^^πωωωω, αυτη η kanebo η κρεμουλα για το σωμα... :valentine2:
την πηρε η μαμακα μου(αουτς, πανακριβη! :peace: :wtf: ) κ φυσικα της την βουτηξα! μιλαμε οτι τη βαζω στα ποδαρακια μου μετα το ξυρισμα κ δε βγαζω ουτε ενα σπυρακι, ειναι δροσιστικη κ πολυ ενυδατικη χωρις να δημιουργει στρωμα πανω στο δερμα που να σε ζεσταινει κ να ιδρωνεις! :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop:
τη βαζω τη μια μερα κ ακομα κ την επομενη η γαμπα μου ειναι βιλουδοοοοο! :lola:
Μερικές φορές αισθάνομαι οτί η εξυπνάδα μου επισκιάζει την ομορφιά μου...

*Αναζήτηση Συντονιστή για το τμήμα Φ.Π.Ψ.*
Άβαταρ μέλους
ange91
Συντονίστρια Φ.Π.Ψ. & Προγ. Ψυχολογίας
Συντονίστρια Φ.Π.Ψ. & Προγ. Ψυχολογίας

Σχολή/Τμήμα: φιλοσοφικη: προγραμμα ψυχολογιας
Ευχαριστώ: 33

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ελδη » 21 Μαρ 2012, 00:20

δεν ειναι "καπως" ακριβη η kanebo, ειναι αρκετα ακριβη :lola: :lola: στα σεφορα δεν υπηρχε ποτέ αυτη η μαρκα, εγω μονο στον χοντο την ειχα δει. δηλαδη σιγουρα τη βγαλανε; εχω καιρο να περασω απο το σταντ που ειχε στο χοντος ερμου. παντως εχω δει και σε χοντος νεας σμυρνης και σε γλυφαδας, λες να τη βγαλαν γενικα;

για τη μασκαρα της max factor δεν ειχα δοκιμασει τη προηγουμενη που λες Bluesoul οποτε δεν εχω μετρο συγκρισης :tease: θα θελα πολυ να δοκιμασω αυτη που εχει περιεργο βουρτσακι απο maybeline αλλα δε νομιζω να κυκλοφορησει στην ελλαδα :bangin: http://beautybooty411.com/wp-content/up ... 58x997.jpg
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ελδη
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Sirenita Galactica » 21 Μαρ 2012, 00:25

ΒLueSoul, πρώτη φορά την ακούω αυτή τη μάρκα (castalia), άσχετη γαρ :tease: Θα το κοιτάξω όμως! :thxx:

goldenrose, έχει η avene μέικ απ; :lighten: :lighten: :lighten: Ενδιαφέρον! Είχα χρησιμοποιήσει κάτι σαπούνια (τζελ βασικά) της Avene και είχα μείνει αρκετά ευχαριστημένη! (Μου είχαν ρυθμίσει τη λιπαρότητα στο δέρμα :peace2: ). Αυτό να υποθέσω μόνο σε φαρμακεία σωστά; Μήπως θυμάσαι και στο περίπου τι τιμή έχει; :tease:

Ευχαριστώ πολύ όλα τα κοριτσόπουλα που απάντησαν! :huglove:

Εγώ από μάσκαρα έχω μία μωβ της Maybelline, αν δεν κάνω λάθος πρέπει να λέγεται False Daisies-Volume Express :tease: Καλή είναι, δεν έχω παράπονο (όταν θυμηθώ να τη βάλω :lola: )
Take chances. Tell the truth. Date someone totally wrong for you. Say no. Spend all your cash. Get to know someone random. Be random. Say i love you. Sing out loud. Laugh at stupid jokes. Cry. Apologize. Tell someone how much they mean to you. Tell a jerk what you think. Laugh till your stomach hurts. Live life.
Regret nothing...
Άβαταρ μέλους
Sirenita Galactica

Ευχαριστώ: 51

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ελδη » 21 Μαρ 2012, 00:30

ειναι ωραιοτατη μαρκα η castalia, εχω αγορασει καθαριστικα προσωπου και κρεμες. συστηνεται :cool: :cool:

για το make up της avene νομιζω εχει γυρω στα 15...ή κανω λαθος; παντως δεν ειναι σε μορφη μους, ειναι σε compact, δεν "πλαθεται" ευκολα και εμενα δε με πολυβολεψε :tease: προτιμω γενικα τα πιο ρευστα προιόντα!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ελδη
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mzep » 21 Μαρ 2012, 11:04

δεν ειναι "καπως" ακριβη η kanebo, ειναι αρκετα ακριβη στα σεφορα δεν υπηρχε ποτέ αυτη η μαρκα, εγω μονο στον χοντο την ειχα δει. δηλαδη σιγουρα τη βγαλανε; εχω καιρο να περασω απο το σταντ που ειχε στο χοντος ερμου. παντως εχω δει και σε χοντος νεας σμυρνης και σε γλυφαδας, λες να τη βγαλαν γενικα;

Ναι ρώτησα και μου είπαν δεν υπάρχει σε κανένα χόντος πια...στην Ομόνοια το είχαν κλείσει με κορδέλα αλλά είχαν μείνει κάτι δείγματα και σκεφτόμουν σοβαρά να περάσω από κάτω και να βουτήξω κανένα :lola:
Άβαταρ μέλους
mzep

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό goldenrose » 21 Μαρ 2012, 15:29

σιρενιτα το μεικ απ της avene εκτος απο τα φαρμακεια υπαρχει κ σε χοντους.κ δν εχει 15 ευρω,ειναι λιγο πιο πανω η τιμη του αλλα δε θυμαμαι ποσο..
Άβαταρ μέλους
goldenrose
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 13

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ελδη » 21 Μαρ 2012, 18:55

αν δεν εχει 15 τοτε θα εχει 19 :tease:

νεα ανακαλυψη μου :lighten: κρεμα σωματος με αρωμα πεπονι-μεντα απο fresh line :happy:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ελδη
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Χαριτίνη » 22 Μαρ 2012, 20:15

ρε παιδιά, έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλό σαμπουάν για την ξηροδερμία; μια φίλη μου μου πρότεινε το gliss αλλά επειδή το έχω χρησιμοποιήσει και πιο παλιά νομίζω ότι μου βαραίνει τα μαλλιά με την κρέμα που έχει...
Η αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στον τρόπο με τον οποίο φεύγει απ' τη ζωή σου.

Βάλε φωτιά σε ό,τι σε καίει, σε ό,τι σου τρώει την ψυχή
έξω οι δρόμοι αναπνέουν διψασμένοι, ανοιχτοί
είν' η αγάπη ένα ταξίδι από γιορτή σε γιορτή...

Άβαταρ μέλους
Χαριτίνη

Ευχαριστώ: 3

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Katerina_1988 » 22 Μαρ 2012, 21:18

απο pantene εχεις δοκιμασει καποιο για ξηρα ?
Τα όνειρά μου δεν μπορεί κανείς να φυλακίσει/ έμαθα να πετώ ψηλά σ' ανατολή και Δύση.

Η μια γωνία μου στο βουνό κι άλλη μες το κύμα/
Μεγάλωσα σαν αετος ποτέ δεν θα 'με θύμα...
Άβαταρ μέλους
Katerina_1988

Ευχαριστώ: 75

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ελδη » 22 Μαρ 2012, 21:39

Χαριτινη αν θες να δωσεις 10 ευρω για σαμπουαν προτεινω σιγουρα απο apivita, εχει μεγαλη ποικιλια και θα βρεις το καταλληλο. αν θες κατι απο το σουπερ μαρκετ εγω εχω δοκιμασει ultrex που εχουν βελτιωσει τη συσταση τους τελευταια και εχουν βγει και καινουργιες σειρες.

Υ.Γ: ειναι διαφορετικη η ξηροδερμια στις ριζες των μαλλιων που δημουργει και ασπρακια και κνησμο και αλλα τετοια ωραια και διαφορετικη η ξηροτητα στα μαλλια γενικοτερα. φανταζομαι η Χαριτινη εννοει το πρωτο. :peace2:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ελδη
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Katerina_1988 » 23 Μαρ 2012, 13:27

εχω φαει ενα κολληματακι με την apivita :tease:
body lotion 'body euphoria' με αρωμα γιασεμι και λευκο τσαϊ :valentine2:
και με -20 %
την προτεινω :respect:
Τα όνειρά μου δεν μπορεί κανείς να φυλακίσει/ έμαθα να πετώ ψηλά σ' ανατολή και Δύση.

Άβαταρ μέλους
Katerina_1988

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ελδη » 29 Μαρ 2012, 11:34

σακουτζο το μηνυμα αυτο ειναι για σεναααα :woohoo: προς μεγαλη σου χαρα υποθετω σε πληροφορω οτι στην εκθεση στο μετρο στο συνταγμα που γινεται συνεχεια, βρηκα στη μαρκα καλλυντικων lovie, μαυρο κραγιον(οχι μπλε, οχι μωβ, μαυρο!) και κοκκινο μολυβι που μπαινει και στα χειλη και στα ματια οπως γραφει!! αν ακομα σε ενδιαφερουν, οριστε η ευκαιρια :tease: :tease: :lola: (2 ευρω το ενα )
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ελδη
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Katerina_1988 » 29 Μαρ 2012, 20:33

εχει πεσει το σαλονι τελευταια :confused:

Άβαταρ μέλους
Katerina_1988

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Άγνωστος Χ » 29 Μαρ 2012, 20:56

Katerina_1988 έγραψε:εχει πεσει το σαλονι τελευταια :confused:

Από σαλόνι έγινε υπνοδωμάτιο! :funny:
Εικόνα
φ ι λ ο σ ο φ ι κ ή ς

Ο παιδότοπος που αγαπάτε κάνει επανεκκίνηση.
El área de juegos, que amáis, hace un reinicio.

Spoiler:
Σε ¡vamos! :woohoo:
Άβαταρ μέλους
Άγνωστος Χ
Banned
Banned

Φύλο: Σφολιάτα
Ευχαριστώ: 37

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικές συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες