filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Έρευνα με θέμα την επαγγελματική πορεία των αποφοίτων
Τμήματος ΦΠΨ, Τμήματος Φιλολογίας και Τμήματος Ιστορίας-Αρχαιολογίας:
Πατήστε εδώ.

Κανόνες και διαδικασία μακροχρόνιου δανεισμού συγγραμμάτων σε φοιτητές κατατακτήριων εξετάσεων και σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα. Περισσότερα εδώ.

"Σαλόνι Ομορφιάς"

Περάστε ευχάριστα και δημιουργικά την ελεύθερή σας ώρα και γνωρίστε νέους φίλους.

Συντονιστές: Συντονιστές, Γενικοί Συντονιστές

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Re: "Σαλονι Ομορφιας"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Katerina_1988 » 26 Ιουν 2010, 17:46

ελδη έγραψε:γιατι οι βλεφαριδες δεν εχουν ψυχη;

:jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh:
Τα όνειρά μου δεν μπορεί κανείς να φυλακίσει/ έμαθα να πετώ ψηλά σ' ανατολή και Δύση.

Η μια γωνία μου στο βουνό κι άλλη μες το κύμα/
Μεγάλωσα σαν αετος ποτέ δεν θα 'με θύμα...
Άβαταρ μέλους
Katerina_1988

Ευχαριστώ: 75

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ελδη » 26 Ιουν 2010, 17:52

κ συ Κατερινα;; :cry: δεχομαι πολεμο λοιπον :peace:

οποια ισιωνει τα μαλλια της γενικως να ξερει πως υφιστανται απιστευτη ταλαιπωρια κ να σταματησει αμεσως :peace: (αρα εκανες κ ενα σωστο πραγμα δρ)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ελδη
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Ευχαριστώ: 11

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Katerina_1988 » 26 Ιουν 2010, 17:57

ελδη έγραψε:κ συ Κατερινα;; :cry: δεχομαι πολεμο λοιπον :peace:

μη κλαις ελδη :huglove: απλα τη βρηκα πολυ αστεια σαν εκφραση :jaugh: :jaugh:

ελδη έγραψε:οποια ισιωνει τα μαλλια της γενικως να ξερει πως υφιστανται απιστευτη ταλαιπωρια κ να σταματησει αμεσως :peace: (αρα εκανες κ ενα σωστο πραγμα δρ)

αντιο στο μαλλι μου :sadbye:
Τα όνειρά μου δεν μπορεί κανείς να φυλακίσει/ έμαθα να πετώ ψηλά σ' ανατολή και Δύση.

Άβαταρ μέλους
Katerina_1988

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Sissi St. » 27 Ιουν 2010, 04:22

dr.strangelove έγραψε:ρε ελαιολαδο??? αηδια μου ακουγεται :oops: και για τοσες ωρες??? αποκλειστικα και μονο ελαιολαδο πρεπει? δηλαδη σπορελαιο και τα λοιπα δεν???? :funny: :funny: :funny:

Κατά της ψαλίδας: Ανακατέψτε 1 κουταλάκι του γλυκού μέλι, 2 κουταλάκια ελαιόλαδο και έναν κρόκο αυγού. Απλώστε το μίγμα στις άκρες των μαλλιών και τυλίξτε τα μέσα σε ένα καπελάκι μπάνιου ή με μία πλαστική σακούλα για μισή ώρα. Ξεπλύνετε τα μαλλιά με χλιαρό νερό και στη συνέχεια λουστείτε κανονικά.
:sick: :sick: :sick: :sick:

αηδια οσον αφορα την μυρωδιά? την υφη? μπααα μαζεμενα τα εχεις τα μαλλια ωστε να μην πασαλείβεσαι... το ελαιολαδο ειναι πολυ δυνατο σε λιπαρά και με τις περισσοτερες θρεπτικες ουσιες συγκριτικα με τα υπόλοιπα... υποτιθεται οσο περισσοτερο το αφηνεις τοσο το καλυτερο, οπως και με τη μασκα, μπορει να γραφει η συσκευασια 2-5 λεπτα αλλα το καλυτερο ειναι 10+

επισης η μασκα καλο ειναι να τοποθετείται σε νωπά, μαλλια οχι στεγνά, αλλα οχι και μουσκεμενα γιατι νερώνει πολυ μετα και χάνεται..

προσωπικα απο τα χημικα που αναφερατε, η μονη μασκα π εχω δει να βοηθα τα μαλλια μου ειναι της κερασταζ, αλλα εχει 35+ ευρο :hot: και δεν την αγοραζω συχνα

ναι! στο μη λιπαρό λαδακι κομμωτικής για τα μαλλια, αλλα εγω θελω σχεδον ενα μπουκαλακι σε καθε λουσιμο, τα μαλλια μου εκτος του οτι ειναι πολλα, φτανουν κ κατω απο το στηθος... οποτε οικονομικα τα μαλλια μου τρωνε πιο πολλα απο εμενα :lola:

εμμμ, οσον αφορα τα αυγα και το μελι κτλ σε αυτοσχεδιεσ μασκες, μια φορα το δοκιμασα πριν χρονια και βαρεθηκα να λουζομαι για να φυγουν ολα αυτα...... :thumbdown:

και κατι τελευταιο, καλυτεη απο τη σιλικόνη παντως ειναι το μεταξι....

αυτά για τα μαλλιαααα… ειπα να μοιραστω μαζι σας την εμπειρια που εχω στις τριχες…. :lola:
Ενισχύστε και εσείς το φόρουμ!!!
Πατήστε εδώ για να ανεβάσετε τις σημειώσεις σας J
Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστέλλουν σημειώσεις & βοηθητικό υλικό κατευθείαν στο παρακάτω e-mail - σε οποιαδήποτε μορφή αρχείου. Image Mόνο για σημειώσεις Γαλλικής φιλολογίας.
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
Sissi St.
Συντονίστρια Ξενόγλωσσων Τμημάτων
Συντονίστρια Ξενόγλωσσων Τμημάτων

Τοποθεσία: Οπου γής και πατρίς. . (και όταν το πιστέψω.. θα βρίσκομαι πολύ μακριά..)
Σχολή/Τμήμα: Γαλλικό
Ευχαριστώ: 28

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ελδη » 27 Ιουν 2010, 12:30

α ναι εχω κ μεταξι.. οντως ειναι καλυτερο απο απλη σιλικονη(μυριζει κ τελεια). καλα οι μασκες της kerastase εχουν ξεφυγει σε τιμες αλλα ειναι παρα πολυ καλες!! εγω δεν εχω κ ιδιαιτερα μακρυ μαλλι οποτε μου κρατανε για πολυ καιρο.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ελδη
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό AGGELMOR » 27 Ιουν 2010, 17:45

δεν υπαρχουν καλυτερα προ'ι'οντα για τα μαλλια απο αυτα της kerastase ... τα χρησιμοποιω χρονια... σαμπουαν, μασκα κ' αν χρειαστει αμπουλες για αναδομηση κατα τον Σεπτεμβριο ... ειναι τελεια !!!! :up: :up: :up: :up: :up:
Άβαταρ μέλους
AGGELMOR

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό goldenrose » 27 Ιουν 2010, 17:47

κ της apivita είναι καλά :dfg: :peace2: κ είναι κ φυτικά κατά βάση χωρίς (πολλά) χημικά. :peace2:
Άβαταρ μέλους
goldenrose
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 13

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ελδη » 27 Ιουν 2010, 21:24

απο μαρκες κομμωτηριου θεωρω πολυ καλες εκτος απο τα kerastase, τα sp wella, loreal professional, redken. και τα chi :worthy: (ειμαι των χημικων προιόντων φαν :funny: )
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ελδη
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό pyxlax » 27 Ιουν 2010, 21:33

ελδη έγραψε:(ειμαι των χημικων προιόντων φαν )

:?:
http://vimeo.com/33976434

"...η ματιά της τελευταίας στιγμής που θέλει τόσα πολλά να μεταδώσει, αλλά που τελικά δεν είναι παρά μια μάσκα, ναι, ένα προσωπείο παραμορφωμένο από ένα άδειο, ένα κενό χαμόγελο."
Χένρι Μίλερ, Ο Τροπικός του Καρκίνου
Άβαταρ μέλους
pyxlax

Ευχαριστώ: 18

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ελδη » 27 Ιουν 2010, 21:36

επειδη ειπε πιο πανω η golden για apivita(που οντως φανταζομαι θα εχει λιγοτερα χημικα σε σχεση με τις μαρκες που ανεφερα) το ειπα. γιατι προσωπικα προτιμω το αποτελεσμα των προιόντων αυτων και ας εχουν αρκετα περισσοτερα χημικα σε σχεση με αλλα :tease:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ελδη
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό pyxlax » 27 Ιουν 2010, 21:38

τς τς τς αισχος!

"...η ματιά της τελευταίας στιγμής που θέλει τόσα πολλά να μεταδώσει, αλλά που τελικά δεν είναι παρά μια μάσκα, ναι, ένα προσωπείο παραμορφωμένο από ένα άδειο, ένα κενό χαμόγελο."
Άβαταρ μέλους
pyxlax

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό AGGELMOR » 27 Ιουν 2010, 21:42

ελδη έγραψε:επειδη ειπε πιο πανω η golden για apivita(που οντως φανταζομαι θα εχει λιγοτερα χημικα σε σχεση με τις μαρκες που ανεφερα) το ειπα. γιατι προσωπικα προτιμω το αποτελεσμα των προιόντων αυτων και ας εχουν αρκετα περισσοτερα χημικα σε σχεση με αλλα :tease:
συμφωνω απολυτα ! υπερ των χημικων, για να βλεπουμε αποτελεσματα , παιδια !!!! :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop:
Άβαταρ μέλους
AGGELMOR

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό goldenrose » 28 Ιουν 2010, 14:36

AGGELMOR έγραψε:
ελδη έγραψε:επειδη ειπε πιο πανω η golden για apivita(που οντως φανταζομαι θα εχει λιγοτερα χημικα σε σχεση με τις μαρκες που ανεφερα) το ειπα. γιατι προσωπικα προτιμω το αποτελεσμα των προιόντων αυτων και ας εχουν αρκετα περισσοτερα χημικα σε σχεση με αλλα :tease:
συμφωνω απολυτα ! υπερ των χημικων, για να βλεπουμε αποτελεσματα , παιδια !!!! :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop:

πάντως από εταιρίες που αναγράφουν στα προϊόντα τους ότι είναι χωρίς πολλά χημικά ή ότι είναι φυτικά μου φαίνεται από όσα έχω δοκιμάσει δηλαδή πως είναι ίδια σε αποτελεσματικότητα,από apivita π.χ. τα σαμπουάν που έχω δοκιμάσει κ οι μάσκες μου φάνηκαν ότι έχουν αποτέλεσμα!αλλά οι μάσκες ήταν λίγο ακριβές σε σχέση με την ποσότητα που ήταν στο φακελάκι.. :bangin:
Άβαταρ μέλους
goldenrose
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 13

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Fayl » 18 Σεπ 2010, 12:12

Κοριτσάκια να σας ρωτήσω...Τί ένδυμα έχετε να προτείνετε για ορκωμοσία?Όσες έχετε ορκιστεί τί βάλατε?
(αποκλείονται οι προτάσεις που παραπέμπουν στο είχα πάει μπουζούκια το βράδυ και ήρθα κατευθείαν :peace: )

:thxx:
N'écris pas - Je te crains; j'ai peur de ma mémoire;
Elle a gardé ta voix qui m'appelle souvent
Ne montre pas l'eau vive à qui ne peut la boire
Une chère écriture est un portrait vivant
N'écris pas !
Άβαταρ μέλους
Fayl

Σχολή/Τμήμα: Γαλλικό
Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Ήμωνας » 18 Σεπ 2010, 13:49

Fayl έγραψε:Κοριτσάκια να σας ρωτήσω...Τί ένδυμα έχετε να προτείνετε για ορκωμοσία?Όσες έχετε ορκιστεί τί βάλατε?
(αποκλείονται οι προτάσεις που παραπέμπουν στο είχα πάει μπουζούκια το βράδυ και ήρθα κατευθείαν :peace: )

:funny: :funny: :funny: :funny: :funny: :funny: :funny: :funny: :funny: :funny:
:peace: επειδη εγω και η πυξι θα συμμετεχωμεν σε ορκομωσια φιλης εσκεφτηκαμε πολλακις αυτο το θεμα και καταληξαμε σε ενα απλο λιτο φορεματακι
ειναι και πρωι @αμω την τυχη μας

ΥΓ τραβα μανγκο εχει πολυ ωραια κομματια :happy: :happy: :happy:
Άβαταρ μέλους
Ήμωνας
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Katerina_1988 » 18 Σεπ 2010, 14:29

ναι πρεπει να ειναι κατι απλο και σικατο :cool:

Άβαταρ μέλους
Katerina_1988

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό pyxlax » 18 Σεπ 2010, 14:32

ENEIDE έγραψε:
Fayl έγραψε:Κοριτσάκια να σας ρωτήσω...Τί ένδυμα έχετε να προτείνετε για ορκωμοσία?Όσες έχετε ορκιστεί τί βάλατε?

:funny: :funny: :funny: :funny: :funny: :funny: :funny: :funny: :funny: :funny:
:peace: επειδη εγω και η πυξι θα συμμετεχωμεν σε ορκομωσια φιλης εσκεφτηκαμε πολλακις αυτο το θεμα και καταληξαμε σε ενα απλο λιτο φορεματακι
ειναι και πρωι @αμω την τυχη μας

ΥΓ τραβα μανγκο εχει πολυ ωραια κομματια :happy: :happy: :happy:

καλε ορκιζεται η κοπελα!τι να βαλει η ιδια σου λεει οχι οι καλεσμενενοι :funny:

ειπα εγω οτι θα βαλώ φορεματακι;;;; :mad2:

Άβαταρ μέλους
pyxlax

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Ήμωνας » 18 Σεπ 2010, 14:37

:tease: αυτο θα βανεις και μη μιλας σιγα μη σ αφησω με τζην να γινωμεν ρομπαν ξεκουμπωτην :basket:
Άβαταρ μέλους
Ήμωνας
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό pyxlax » 18 Σεπ 2010, 14:40

τζιν σκουρο ειπααααααααααα!!!και ειναι πολυ σικ μαζι με μια ωραια μπλουζα ανωθεν!!! :cry:

Άβαταρ μέλους
pyxlax

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Ήμωνας » 18 Σεπ 2010, 14:42

pyxlax έγραψε:τζιν σκουρο ειπααααααααααα!!!και ειναι πολυ σικ μαζι με μια ωραια μπλουζα ανωθεν!!! :cry:

:peace: ειπα και ελαλησα :peace:
Άβαταρ μέλους
Ήμωνας
*Notes donor*
*Notes donor*

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικές συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες