filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Κανόνες και διαδικασία μακροχρόνιου δανεισμού συγγραμμάτων σε φοιτητές κατατακτήριων εξετάσεων και σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα. Περισσότερα εδώ.

Ταξιδάκια Εκτός Συνόρων

Περάστε ευχάριστα και δημιουργικά την ελεύθερή σας ώρα και γνωρίστε νέους φίλους.

Συντονιστές: Συντονιστές, Γενικοί Συντονιστές

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Re: Ταξιδακια Εκτος Συνορων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Μ+Α » 29 Φεβ 2012, 21:18

αν μπορει να μας πεις για το ενδιμβουργο μζεπ, την εταιρεια, η να μου τη στειλεις με πμ καλα θα ηταν να γνωριζαμε... :thxx:
ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΩ ΝΑ ΦΥΓΩ!!!Μ+Α
Άβαταρ μέλους
Μ+Α

Ευχαριστώ: 4

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mzep » 29 Φεβ 2012, 21:37

Στη thelw.ptyxio.twra θες να το πεις, η mzep δεν πάει :cry: μην παίζεις με τον πόνο της :lola:

H εταιρεία πάντως είναι η easyjet, όπως είπαν και παραπάνω, ε δε νομίζω ότι είναι διαφήμιση αυτό. Άρχισε φέτος να πετάει Αθήνα-Εδιμβούργο :up:
Άβαταρ μέλους
mzep
Συντονίστρια Φιλολογικού Τμήματος

Σχολή/Τμήμα: φιλολογικό
Ευχαριστώ: 54

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό pyxlax » 29 Φεβ 2012, 21:52

Μ+Α :thxx: :thxx: :thxx: :friends:

Σουζανα απλα ετυχε :tease:
http://vimeo.com/33976434

"...η ματιά της τελευταίας στιγμής που θέλει τόσα πολλά να μεταδώσει, αλλά που τελικά δεν είναι παρά μια μάσκα, ναι, ένα προσωπείο παραμορφωμένο από ένα άδειο, ένα κενό χαμόγελο."
Χένρι Μίλερ, Ο Τροπικός του Καρκίνου
Άβαταρ μέλους
pyxlax

Ευχαριστώ: 18

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό rania91 » 29 Φεβ 2012, 21:53

Μ+Α έγραψε:παιδια Ρωμη,Ρωμη,Ρωμη ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΑ.Σας προτεινω:να μη κυκλοφορησετε καθολου με τα μεσα, γα ενα και μοναδικο λογο να απολαυσετε και τοτ ελευταιο στενακι της!!!!εχει περπατημα αν δεν μενεις μες στο κεντρο αλλα ειναι τελεια αν ειστε μονοι σας χωρις γκρουπ,εγω πηγα με το αγορι μου χωρις να γνωριζουμε τιποτα μα τιποτα με ενα χαρτη και λιγα πολυ λιγα ιταλικα(καλημερα,καλησπερα,κλπ.),εμενα με το αγορι μου μας βγηκε 120 πηγαινε-ελα και των δυο μαζι,με την easy(παρα πολυ βολικη).Αν ειχα την οικονομικη δυνατοτητα να πεταγομαι μια φορα τον καθε μηνα θα το εκανα,τοσο πολυ τρελα απεκτησα με τη Ρωμη.επισης προτεινω να πατε στο τιβολι ειναι λιγο εξω απο τη Ρωμη,παει τρενο και λεωφορειο,εμεις πηγαμε και ασκολι πιτσενο απλα τελεια πιτσα και γιαουρτι(σαν cheesecake ηταν :happy: :happy: )!!!!!!!!αυτα σας ζηλευω,καλα να περασετε και πιστεψτε με οτι η ευχη που θα κανετε στη φοντανα θα ειναι να ξαναπατε!!!!!αααααα και να μη ξεχασω!!!!!στο αγιο πετρο στο βατικανο απο τα πλαγια εχει μια εισοδο που πληρωνεις 5 και ανεβαινεις πανω πανω στον τρουλο και βλεπεις ολη τη ρωμη ειναι μαγευτικα!!!!!!αν εχει καποιος κλειστοφοβια δεν θα του το προτεινα γιατι ειναι λιγο στενα τα σκαλια,ειναι παρα πολλα σκαλια αλλα οταν ανεβεις εκει πανω ξεχασες πως ανεβηκες!ζηλευω :cry: :cry:

καλα, αυτο για τον τρουλο θα το κανω οπωσδηποτε! :thxx: για τις πληροφοριες! ειχαμε παει κ περσυ και θα φυγουμε το μαρτη χωρις γκρουπ...
οντως η ευχη στην φοντανα πραγματοποιειται! :happy:
"Τα πιο ερωτικά ραντεβού είναι εκείνα με την Ιστορία"
Άβαταρ μέλους
rania91
Γενικός Συντονιστής
Γενικός Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Ιστορικό
Ευχαριστώ: 68

Ταξιδακια Εκτος Συνορων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό souzanaa » 29 Φεβ 2012, 22:26

Αν και η πίτσα ειναι απαίσια :peace:
Άβαταρ μέλους
souzanaa

Σχολή/Τμήμα: φ.π.ψ.
Ευχαριστώ: 20

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό rania91 » 29 Φεβ 2012, 22:30

εμενα μου αρεσε... :lighten:
Spoiler:
εξαιρουμαι βεβαια γτ τρωω τα παντα! :lola:

παγωτο θεικο... :tease:
Άβαταρ μέλους
rania91
Γενικός Συντονιστής
Γενικός Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Μ+Α » 29 Φεβ 2012, 23:56

σορυ ρε μζεπ απλα ειδα οτι ηξερες κ εσυ ποια ειναι η εταιρεια κ επειδη βαριομουν να γραφω ολο το ονομα θελω πτυχιο :jaugh: γιαυτο απευθυνθηκα σε σενα...και μενα να σας πω την αληθεια το μονο που δεν μαρεσει στην ιταλια ειναι η κουζινα,αλλα η diabola που φαγαμε στο ασκολι παιδια δεν παιζοτανε,και το γιαουρυτι...ρανια 91 αφου εχετε ξαναπαει θα τη ευχαριστηθειτε πιο πολυ τωρα..τυχεροιιιιιιιιιιιιι...τρουλο ναι ειναι απο τα πιο ωραια πραγματα που καναμε
Άβαταρ μέλους
Μ+Α

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Μ+Α » 01 Μαρ 2012, 00:07

εβαλε και για ελβετια φετος :clapping: :happy: !!ξερετε γιατι ειναι πολυ φθηνα τα εισητηρια της easy??ρωτησα μες στο αεροπλανο μια αεροσυνοδο και μου ειπε γιατι ειναι η μονη εταιρεια που δεν πληρωνει μεγαλο φορο στο ελευθεριος βενιζελος,δηλαδη πληρωνει σχεδον 5 φορεσ κατω απο αυτο που πληρωνουν οι αλλες εταιρειες
Άβαταρ μέλους
Μ+Α

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό goldenrose » 06 Μαρ 2012, 16:18

M+Α δωσε μας καμια πληροφορια επιπλεον για την easy :lighten:

επισης,οποιος ξερει εταιριες που να διοργανωνουν ταξιδια σε σχετικα προσιτες τιμες ας μας ενημερωσει!!!! :worthy: :clapping: :thxx: εσυ πυξ μηπως ξερεις κατι ? :tease: ηθελα κ γω να κανω κανενα ταξιδακι στο εξωτερικο :woohoo: αλλα τα χρηματα.. :mad2:
Άβαταρ μέλους
goldenrose
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 13

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mzep » 06 Μαρ 2012, 20:50

κ επειδη βαριομουν να γραφω ολο το ονομα θελω πτυχιο

χαχαχαχα θεά :lola:

Πάντως αυτό με την easy περίεργο μου φαίνεται...γιατί να πληρώνει μικρότερο φόρο; Εγώ νομίζω ότι τα παίρνουν από μικρά πράγματα που άλλες εταιρείες προσφέρουν δωρεάν, π.χ. βαλίτσες, φαγητό και τέτοια
Spoiler:
(κάποιος μου είχε πει ότι πληρώνεις και για να πας τουαλέτα, δεν ξέρω αν είναι υπερβολή :lola: )
Βέβαια εμάς δε μας νοιάζει, άμα πηγαίνεις για λίγες μέρες παίρνεις μια βαλίτσα μαζί στην καμπίνα και τέλειωσες :up: :up:
Άβαταρ μέλους
mzep

Σχολή/Τμήμα: φιλολογικό
Ευχαριστώ: 54

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό pyxlax » 07 Μαρ 2012, 01:48

goldenrose έγραψε:M+Α δωσε μας καμια πληροφορια επιπλεον για την easy :lighten:

επισης,οποιος ξερει εταιριες που να διοργανωνουν ταξιδια σε σχετικα προσιτες τιμες ας μας ενημερωσει!!!! :worthy: :clapping: :thxx: εσυ πυξ μηπως ξερεις κατι ? :tease: ηθελα κ γω να κανω κανενα ταξιδακι στο εξωτερικο :woohoo: αλλα τα χρηματα.. :mad2:

η easy ειναι Low cost αεροπορικη εταιρια. απο ο,τι ξερω εγω, είναι φθηνή γιατι "κόβει" καποια πραγματα που υπαρχουν σε κανονικες εταιριες , οπως φαγητο δωρεαν(ωστοσο υπαρχει η δυνατοτητα αγορας κατα τη διαρκεια της πτησης), δεν εκτυπωνει εισιτηρια, θεματα αποσκευων κτλ...(μια επισκεψη στο site της τα εχει ολα). Προφανως σε θεματα ασφαλειας δεν υστερει σε τπτ απο τις κανονικες :cool: οχι γιατι το λεει η ιδια ή εγω, αλλα επειδη υπαρχουν συγκεκριμενοι κανονες για πτησεις στην ευρωπαικη ενωση, που προφανως ολες οι εταιριες τηρουν και οφειλουν να ελεγχονται... :tease: πολυλογω αλλα πολυ συχνα ακουω για ανθρωπους που φοβουνται να πεταξουν με Low cost εταιριες . για λογους ασφαλειας, και μου φαινεται τουλαχιστον χαζο :oops:
επισης low cost Υπαρχουν παρα πολλες , περαν της easy jet...
προσωπικα εχω ταξιδεψει ηδη μια φορα μαζι της, και αλλη μια προκεται σε λιγες μερες και την εμπιστευομαι !!!(επισης εχω ταξιδεψει και με μια ακομα Loco , και εκει ολα καλα :cool: )

golden δεν γνωριζω για αυτο που ρωτας...δεν με απασχολησε ποτε και δεν το εχω κοιταξει...
γιατι να μην κλεισεις εισιτηρια και να ψαξεις για ξενοδοχειο απο μονη σου ομως;
ή απο την αλλη, γιατι δεν απευθυνεσαι σε γραφειο ταξιδιων για καποιο πακετο; :peace2:
http://vimeo.com/33976434

"...η ματιά της τελευταίας στιγμής που θέλει τόσα πολλά να μεταδώσει, αλλά που τελικά δεν είναι παρά μια μάσκα, ναι, ένα προσωπείο παραμορφωμένο από ένα άδειο, ένα κενό χαμόγελο."
Χένρι Μίλερ, Ο Τροπικός του Καρκίνου
Άβαταρ μέλους
pyxlax

Ευχαριστώ: 18

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό goldenrose » 07 Μαρ 2012, 01:59

ναι,θα το ψαξω κ αλλο το θεμα :up: αλλα ηθελα να παρω κ καμια ιδεα επιπλεον απο σας, γι αυτο ρωτησα! :goodjob: ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!!..
Άβαταρ μέλους
goldenrose
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 13

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dwdwnis » 07 Μαρ 2012, 14:25

Δεν νομιζω οτι τιθεται θεμα ασφαλειας ή μη συντηρησης γιατι υπαρχει ελεγχος σε ολα αυτα και πρεπει να πληρουν αρκετες προυποθεσεις.οσο μιλαμε για ευρωπαικη ενωση βεβαια..

εγω ηθελα να σας πω οτι προσφατα ανακαλυψα ποτι η easyjet εχει και ξενοδοχεια σε καποιες χωρες. Εχουν αρκετα φτηνη διαμονη και το κονσεπτ ειναι το ιδιο. Θες τηλεοραση?πληρωνεις εξτρα, θες παραθυρο?!? πληρωνεις εξτρα.. Επισης τα δωματια ειναι πολυ μικρα αλλα εμενα δεν με απασχολει καθως στο εξωτερικο θελω να μαι μονιμως εξω.

Πηγα προσφατα στην Αγγλια, εκανε 110 το αεροπορικο με ιζυτζετ(χωρις βαλιτσα, μονο με χειραποσκευη) και 185 ευρω ενα δικλινο για δυο ατομα για τεσσερα βραδυα. Οσοι ξερουν απο αγγλια θα καταλαβουν ποσο φτηνο ειναι. Το ξενοδοχειο ηταν αρκετα κεντρικα σε πολυ ομορφη περιοχη και στην πρωτη ζωνη μετρο του λονδινου (αυτο σημαινει κ λιγοτερο κοστος στην μετακινηση, δλδ στην τιμη των εισητηριων). Το μονο εκνευριστικο ηταν οτι δεν ειχες που να αφησεις τα πραγματα σου, δεν ειχε ουτε ενα σκαμπο, αλλα οκ το καταλαβαινω.

εδω ειναι η σελιδα του http://easyhotel.com/
εμεινα σε δυο απο τα ξενοδοχεια τους και το ενα ενω ηταν πραγματικα φτηνο ηταν σουπερ ντουπερ. απο το αλλο δεν εμεινα και τοσο ευχαριστημενη, παρολα αυτα ηταν και τα δυο οκ για τα λεφτα τους και καθαρα.
My brain has two sides...left & right. Left has nothing right, and right has nothing left....
Άβαταρ μέλους
dwdwnis
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Zevraki » 07 Μαρ 2012, 14:51

rania91 έγραψε:
Μ+Α έγραψε:παιδια Ρωμη,Ρωμη,Ρωμη ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΑ.Σας προτεινω:να μη κυκλοφορησετε καθολου με τα μεσα, γα ενα και μοναδικο λογο να απολαυσετε και τοτ ελευταιο στενακι της!!!!εχει περπατημα αν δεν μενεις μες στο κεντρο αλλα ειναι τελεια αν ειστε μονοι σας χωρις γκρουπ,εγω πηγα με το αγορι μου χωρις να γνωριζουμε τιποτα μα τιποτα με ενα χαρτη και λιγα πολυ λιγα ιταλικα(καλημερα,καλησπερα,κλπ.),εμενα με το αγορι μου μας βγηκε 120 πηγαινε-ελα και των δυο μαζι,με την easy(παρα πολυ βολικη).Αν ειχα την οικονομικη δυνατοτητα να πεταγομαι μια φορα τον καθε μηνα θα το εκανα,τοσο πολυ τρελα απεκτησα με τη Ρωμη.επισης προτεινω να πατε στο τιβολι ειναι λιγο εξω απο τη Ρωμη,παει τρενο και λεωφορειο,εμεις πηγαμε και ασκολι πιτσενο απλα τελεια πιτσα και γιαουρτι(σαν cheesecake ηταν :happy: :happy: )!!!!!!!!αυτα σας ζηλευω,καλα να περασετε και πιστεψτε με οτι η ευχη που θα κανετε στη φοντανα θα ειναι να ξαναπατε!!!!!αααααα και να μη ξεχασω!!!!!στο αγιο πετρο στο βατικανο απο τα πλαγια εχει μια εισοδο που πληρωνεις 5 και ανεβαινεις πανω πανω στον τρουλο και βλεπεις ολη τη ρωμη ειναι μαγευτικα!!!!!!αν εχει καποιος κλειστοφοβια δεν θα του το προτεινα γιατι ειναι λιγο στενα τα σκαλια,ειναι παρα πολλα σκαλια αλλα οταν ανεβεις εκει πανω ξεχασες πως ανεβηκες!ζηλευω :cry: :cry:

καλα, αυτο για τον τρουλο θα το κανω οπωσδηποτε! :thxx: για τις πληροφοριες! ειχαμε παει κ περσυ και θα φυγουμε το μαρτη χωρις γκρουπ...
οντως η ευχη στην φοντανα πραγματοποιειται! :happy:

Δεν υπαρχει η Ρωμη...εχω ερωτα τρελο με αυτη την πολη...για τα αρχαιολογικα μερη δε,δεν εχω σχολια...εχει τα παντα...Εγω πηγα στν Αντιca ειναι λιγο πιο εξω απο την Ρωμη και ειναι μια εκδοχη της παλιας Ρωμης με πλακοστρωτο,σε αφηνει αφωνο...Για το Κολλοσαιο δεν εχω λογια.Αφου σκεφτομαι να παω και φετος!!!!τοσο πολυ τρελα απεκτησα...Στα λουτΡα ειναι τελεια,στα Ισπανικα Σκαλια τελεια για βολτα και εχει απιστευετες μακαροναδες....να πατε στη πιτσαρια Buffeto φτιαχνει τις καλυτερες πιτσες με διαφορα.Εγω εμεινα στο Marconi ειναι λιγο πιο κατω απο τη σταση Termini που ειναι σαν την δικη μας σταση Ομονοια στο μετρο.Το μετρο με καταβολεψε παρα πολυ,με εσωσε στην ουσια...Ενας οδηγος χρειαζεται οπωςσδηποτε..φτιαξτε προγραμμα και θα περασετε τελεια.!!
Μην αναβαλλεις για αυριο αυτο που μπορεις να κανεις σημερα!!
Άβαταρ μέλους
Zevraki

Σχολή/Τμήμα: ΦΠΨ
Ευχαριστώ: 6

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό rania91 » 07 Μαρ 2012, 18:48

αχ, τι καλα! :thxx: ζεβρακι!
βεβαια με βλεπω στα μουσεια να πηγαινω μονη μου αφου με διαολοστειλουν στην παρεα! :lola:
Να σε ρωτησω, σαν περιοχη γυρω απο το termini πως ηταν? απο αποψη ασφαλειας δηλαδη! γτ εχω ακουσει διαφορα...
Άβαταρ μέλους
rania91
Γενικός Συντονιστής
Γενικός Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Zevraki » 14 Μαρ 2012, 19:23

rania91 έγραψε:αχ, τι καλα! :thxx: ζεβρακι!
βεβαια με βλεπω στα μουσεια να πηγαινω μονη μου αφου με διαολοστειλουν στην παρεα! :lola:
Να σε ρωτησω, σαν περιοχη γυρω απο το termini πως ηταν? απο αποψη ασφαλειας δηλαδη! γτ εχω ακουσει διαφορα...

Δεν ειναι καλη περιοχη.Να αποφυγεις να κυκλοφορεις μετα τις 9 ιδιως αν δεν ειστε πολλα ατομα μαζι.Επισης καλο ειναι να μην νοικιασεις ξενοδοχειο εκει.Μπορεις να βρεις και σε αλλες κοντινες περιοχες και σε προσιτες τιμες.Το Marconi εχει αρκετα ξενοδοχειακια και γενικα ειναι πολυ καλυτερα απο οτι στο Termini.Μην φανταστεις και εκει ψιλοκακοφημα ειναι αλλα οχι σε σημειο να διατρεχεις κινδυνο.Στο Termini εχει πολλους αλλοδαπους και γενικα εχει επικινδυνοτητα τοση οση και η δικη μας Ομονοια μετα τις 9 το βραδυ..ολος ο κακος κοσμος εκει κυκλοφορει.Να πας επισης για κοκτειλς σε ενα μαγαζακι που ειναι απεναντι απο το Κολοσσαιο,το μοναδικο με κοκτειλς.Να πας στην εκκλησια που ειναι κτισμενη μεχρι και 200 μετρα κατω απο το εδαφος,σε κατι μικρα στενα θα την βρεις εκει κοντα στο Κολλοσαιο.Να βγεις αμα μπορεσεις για νυχτερινη ζωη,ειναι πολυ ομορφα τα κλαμπς τους και η φαση ειναι εντελως διαφορετικη απο την δικη μας φαση...αλλες νοοτροπιες.

Να πας για φαγητο στα Ισπανικα Σκαλια.ΝΟΜΟΣ.οπου και να πας εκει εχει τελειο φαγητο.Επελεξε μακαρονια με πετο ΄και σαν πρωτο πιατο ροκα σαλατα.Γυρισε οσο μπορεις,εχει τοσα πολλα που δεν θα θες ουτε καν να κοιμηθεις γιατι αισθανεσαι πως χανεις χρονο.Εγω ηθελα να παω και στη Φλωρεντια,αν εισαι ευνοημενη οικονομικα να πας.Το τρενο απο την Ρωμη κανει 2μιση ωρες.Οποτε και σαν μονοημερη θα ειναι τελεια.

Παντως σου τονιζω πηγαινε στην Αντικα...ειναι απιστευτα.Θα μεινεις αφωνη,παραδεισενιο μερος.Α!!Και φυσικα φαε τζελατοοοο!!παγωτο σε κατι χυμα καντινες γυρω απο το Κολοσσαιο.Ειναι λιγο ακριβο για την ποσοτητα του αλλα απλα δεν υπαρχει.Τα ξεθεωσα τα παγωτα.Ειναι απλα ονειρικα.Την αγαπω!!Ευχομαι να περασεις τελεια αν και ειμαι σιγουρη!!!

ΥΓ πΑΡΕ οδηγο απο το αεροδρομιο,αυτο που λεει για τους τοπ δεκα προορισμους.ειναι πρακτικοτατος(τιμη 27 ευρω)

Καλο ταξιιιιιδιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Zevraki

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό rania91 » 14 Μαρ 2012, 20:30

:thxx: :thxx: ευχαριστω παρα μα παρα πολυ!
καλα, το παγωτο ειναι τελειο, δεν το συζητω!
το ξενοδοχειο μας ειναι κοντα στο Βατικανο και σχετικα κοντα στο κεντρο οποτε θαρρω πως θα ειμαστε ενταξει!
επισης, για νυχτερινη ζωη μας ειπαν για μια φοιτητικη περιοχη που ελπιζω να ειναι τελεια!
αχ, αγαπω τη Ρωμη! :happy: :happy: :happy:
Άβαταρ μέλους
rania91
Γενικός Συντονιστής
Γενικός Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Μ+Α » 14 Μαρ 2012, 20:48

αχ ζηλευω τη ρανια!!!!!!!!!!χαχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τι να πω τι να πω!!!!!Ρωμη και παλι Ρωμη, οπου και να χω παει εκει θελω να ξαναπαω,οπου και να πας στην ιταλια,προσεχουν τοσο την καθε περιοχη που σου μενει αξεχαστη!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: κοιτα εγω εμενα πισω απο τα τερμινι (καλα ηταν)και δεν πηγα πουθενα με τα μεσα τα παντα με τα ποδια,πονουσαν λιγο το βραδακι αλλα ευχαριστηθηκα και το καθε στενακι της,βεβαια εκει που βρηκατε ειναι το ιδανικοτερο!επισης οπως ειπα παραπανω τρουλο μη ξεχασετε τρουλο να ανεβειτε,θα με θυμηθειτε!απο κλαμπ δεν εχω γνωμη γιατι δεν πηγα :confused: !!ευχομαι να περαστε τελεια
Τελευταία επεξεργασία από Μ+Α και 14 Μαρ 2012, 20:53, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Μ+Α

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Zevraki » 14 Μαρ 2012, 20:51

Εγω πηγa se dyo κλαμπς το Saponeria club kai to Rasommon club.Η φαση εκει μεσα ειναι λιγο χυμα...γιατι το ειδος της μουσικης εχει τετοιο στυλ (τεκνο).Παρολα αυτα εχει μπολικη νυχτερινη ζωη απλα οι Ιταλοι ειναι λιγο αχωνευτοι και εχουν μια ολιγον αγενεια...πολλα σπρωξιματα....πολλες σεξουαλικες περιπτυξεις κατι το οποιο δεν το βλεπεις και συχνα στα δικα μας κλαμπς γενικα πιο απελευθερωμενοι ως προς τον τροπο διασκεδασης..αλλα μ αρεσει γιατι στην νυχτερινη τους ζωη υπαρχει οργανωση...

Βατικανο ενταξει εννοειται πως θα πας και να πιειτε εκει κοντα καφε λατε,τον φτιαχνουν τελεια μονο εκει στα καφε του Βατικανου...Νομιζω ειναι πολυ καλη η περιοχη που βρηκες ξενοδοχειο.Εναν υπνο να κανεις και ενα καθαρο ντουζακι και ολα τα αλλα δεν χρειαζονται....
Άβαταρ μέλους
Zevraki

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό thelw.ptyxio.twra » 15 Μαρ 2012, 23:03

Κοριτσια ηταν απλα ΤΕΛΕΙΑ!!Με το που επεστρεψα εψαχνα πληροφοριες για μεταπτυχιακο στο Εδιμβουργο...Δεν εχω λογια ειλικρινα..Απιστευτη πολη,απιστευτοι ανθρωποι (ουδεμια σχεση με το λεγομενο βρετανικο φλεγμα) ολα υπεροχα!!!!Τιμες ελαχιστα παραπανω απο εδω οσον αφορα φαγητο κλπ με τη διαφορα οτι ο βασικος μισθος ειναι 1700 ευρω περιπου(1400 λιρες).Ενδεικτικα σε μια κεντρικη pub 1 ορεκτικο,2κυριως πιατα,2 μεγαλες (pint) μπυρες και 2 επιδορπια συνολο 38 λιρες..Η ρυμοτομια εκπληκτικη και η αισθηση ολης της πολης παραμυθενια...Νομιζαμε οτι απο καπου θα εμφανιστουν ιπποτες πανω στα αλογα να μαχονται για την ανεξαρτησια τους απο τους αγγλους...Μονοημερη στα highlands και στη loch ness...Περιμεναμε να δουμε και το τερατακι!!!Πολλοι ελληνες (γυρω στα 4500 φοιτητες),πουθενα γοπες στο δρομοκαι με αυτο που επαθα πλακα...Ηταν ενας αστεγος (απο τους 2 που ειδα συνολο) που ειχε απλωσει μια κουβερτα στο πεζοδρομιο,αυτος καθοταν στη μεση οκλαδον και κατι εγραφε,και απο καθε πλευρα του ειχε 2 σκυλια (γιατι λογω μεγεθους σκυλ-ακια δεν τα ελεγες) τα οποια ενω αυτος ηταν ξεσκεπος,αυτα τα ειχε ΣΚΕΠΑΣΜΕΝΑ !!!Μιλαμε για πολιτισμικο σοκ κυριολεκτικα...Εκει ηταν που ντραπηκα για τη χωρα που ζω,που δειχνει την ευαισθησια της μονο σε γιορτες και επετειους...Οποια ερωτηση καλοδεχουμενη...
Δεν ελπιζω τιποτα...Δεν φοβαμαι τιποτα...Ειμαι ανεργος...
Άβαταρ μέλους
thelw.ptyxio.twra

Ευχαριστώ: 0

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικές συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες