filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Σεμινάρια, συνέδρια, διαλέξεις κ.α

Περάστε ευχάριστα και δημιουργικά την ελεύθερή σας ώρα και γνωρίστε νέους φίλους.

Συντονιστές: Συντονιστές, Γενικοί Συντονιστές

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Σεμινάρια, συνέδρια, διαλέξεις κ.α

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 15 Απρ 2010, 13:09

Αυτη την ενοτητα την ανοιγω, γιατι εχει τυχει πολλες φορες να βρω ωραια σεμιναρια και διαφορα αλλα μαθηματα και δεν ξερω σε ποια ενοτητα να τα βαλω. Οποτε, εδω μπορουμε να γραφουμε για σεμιναρια, συνεδρια και διαφορα αλλα μαθηματα που μπορει να μας ενδιαφερουν, οχι μονο αυτα που μπορει να εχουν σχεση με τη σχολη μας, αλλα και αλλου τυπου, οπως εικαστικα κ.α
Κανόνες και διαδικασία μακροχρόνιου δανεισμού συγγραμμάτων σε φοιτητές κατατακτήριων εξετάσεων και σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα. Περισσότερα εδώ.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Σχολή/Τμήμα: Θεατρικών Σπουδών

Re: Σεμιναρια, συνεδρια κ.α

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 15 Απρ 2010, 13:10

Νέος Κύκλος για το Ελεύθερο Πανεπιστήμιο τής Στοάς τού Βιβλίου, ο 11ος κατά σειρά, ξεκινά τον Μάιο τού 2010. Κοσμολογία, ελληνική οικονομία, ελληνική πεζογραφία, νεοελληνικό θέατρο, εκκλησιαστική τέχνη είναι τα θέματα που θα αναπτύξουν διακεκριμένοι πανεπιστημιακοί δάσκαλοι και καταξιωμένοι Έλληνες θεατρικοί συγγραφείς και πεζογράφοι.
Συγκεκριμένα:

5 ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΚΟΣΜΟΛΟΓΙΑΣ
Και εγένετο φως…

Δημήτρης Νανόπουλος, Ακαδημαϊκός-Καθηγητής Texas A&M University, Πρόεδρος τού Εθνικού Συμβουλίου Έρευνας και Τεχνολογίας
Τα μαθήματα θα πραγματοποιούνται κάθε Τρίτη και ώρα 18.30-20.00

Εισαγωγή στα Στοιχειώδη συστατικά τής Ύλης και τις δυνάμεις τους: Άτομα - Πυρήνες – Quarks / leptons – Ηλεκτρομαγνητικές – Ασθενείς – Βαρυτικές (11/5).
Εισαγωγή στο Standard Μοντέλο (Καθιερωμένο Πρότυπο): Ηλεκτρο-ασθενείς αλληλεπιδράσεις – Ισχυρές αλληλεπιδράσεις. Πέρα από το Standard Μοντέλο: Υπερσυμμετρία – Μεγάλη Ενοποίηση (25/5).
Large Hardon Collider (LHC), ο μεγαλύτερος Επιταχυντής που χτίστηκε ποτέ…
Τι χρειάζεται; - Δομή και λειτουργία – Τι περιμένουμε να βρούμε; (1/6).
Η Σκοτεινή Πλευρά τού Σύμπαντος. Σκοτεινή ύλη και LHC – Σκοτεινή Ενέργεια (8/6).
Υπερχορδές: Η Θεωρία τού Παντός; Μια πολύ απαλή εισαγωγή…(15/6).

5 ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ
Κρίση και ανάπτυξη στην ελληνική οικονομία.
Τα μαθήματα θα πραγματοποιούνται κάθε Δευτέρα και ώρα 17.00-18.30

Παναγιώτης Πετράκης. Καθηγητής τού Τμήματος Οικονομικών Επιστημών τού Πανεπιστημίου Αθηνών, Συντονιστής τής ενότητας: Η κρίση τού 2008 και οι προοπτικές τής οικονομίας (10/5).
Γιώργος Παγουλάτος, Αν. Καθηγητής Πολιτικής Επιστήμης στο Τμήμα Διεθνών και Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών τού Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών: Ελλάδα – Ευρώπη – Κρίση (17/5).
Σταύρος Θωμαδάκης, Καθηγητής Χρηματοοικονομικής τού Πανεπιστημίου Αθηνών: Η κρίση και οι προοπτικές των αγορών και τού χρηματοπιστωτικού συστήματος (31/5).
Ανδρέας Α. Παπανδρέου, Επίκουρος Καθηγητής Πολιτικής Οικονομίας τού Πανεπιστημίου Αθηνών: Κρίση και πράσινη ανάπτυξη (7/6).
Γιάννης Στουρνάρας, Καθηγητής Τμήματος Οικονομικών Επιστημών τού Πανεπιστημίου Αθηνών: Η δημοσιονομική προσαρμογή και η διαρθρωτική αναδιοργάνωση τής οικονομίας (14/6).

5 ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΕΖΟΓΡΑΦΙΑ
Τα μαθήματα θα πραγματοποιούνται κάθε Τετάρτη και ώρα 19.30-21.00

Κώστας Μουρσελάς, Συγγραφέας
Συντονιστής τής ενότητας

1. Ζυράννα Ζατέλη, Συγγραφέας (12/5)
2. Ιωάννα Καρυστιάνη, Συγγραφέας (19/5)
3. Ρέα Γαλανάκη, Συγγραφέας (26/5)
4. Ανδρέας Μήτσου, Συγγραφέας (2/6)
5. Μάνος Ελευθερίου, Συγγραφέας (9/6)

5 ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ
Διάλογοι με σύγχρονους θεατρικούς συγγραφείς
Κώστας Γεωργουσόπουλος, Κριτικός θεάτρου – μεταφραστής
Τα μαθήματα θα πραγματοποιούνται κάθε Παρασκευή και ώρα 17.00-18.30

Ο Κώστας Γεωργουσόπουλος συνομιλεί με:
1. τον Ιάκωβο Καμπανέλλη (14/5)
2. τον Κώστα Μουρσελά (21/5)
3. τον Μάριο Ποντίκα (28/5)
4. τον Παύλο Μάτεσι (4/6)
5. τον Γιώργο Μανιώτη (11/6)

5 ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΤΗΣ ΤΕΧΝΗΣ
Η Εκκλησιαστική Τέχνη (Αρχιτεκτονική και Ζωγραφική) στη Νεώτερη Ελλάδα
18ος – 20ος αι.
Νίκος Ζίας, Καθηγητής Ιστορίας τής Τέχνης τού Πανεπιστημίου Αθηνών
Τα μαθήματα θα πραγματοποιούνται κάθε Δευτέρα και ώρα 19.30-21.00
• Η εκκλησιαστική τέχνη κατά τον 18ο αι. και τις πρώτες δεκαετίες τού 19ου αι. (10/5).
• Η εκκλησιαστική αρχιτεκτονική και ζωγραφική τού Νέου Ελληνικού Κράτους. (17/5).
• Οι αναζητήσεις μιας σύγχρονης εκκλησιαστικής ζωγραφικής και η στροφή στη Βυζαντινή παράδοση σε συνδυασμό με στοιχεία τής μοντέρνας τέχνης. Κ. Παρθένης, Αν. Λουκίδης, Σπ. Παπαλουκάς. Σπ. Βασιλείου, Ν. Εγγονόπουλος. (31/5).
• Ο Φώτης Κόντογλου και η στροφή στην Βυζαντινή ζωγραφική. Παρεκκλήσια Ζαΐμη στο Ρίο, Πεσμαζόγλου στην Κηφισιά, Καπνικαρέα, Ζωοδόχος Πηγή στην Παιανία, Άγιος Ανδρέας στην οδό Λευκωσίας. (7/6).
• Φ. Κόντογλου. Άγιος Γεώργιος Κυψέλης, Άγιος Χαράλαμπος, Άγιος Νικόλαος. Φορητές εικόνες.
Η κατανόηση και προβολή τής θεολογικής σημασίας τής Βυζαντινής ζωγραφικής.
Οι μαθητές τού Κόντογλου Ράλλης Κοψίδης, Κ. Γεωργακόπουλος, Π. Βαμπούλης, Κ. Παπανικολάου.
Οι σύγχρονοι Γ. Καρούσος, Γ. Κόρδης, π. Σταμάτης Σκλήρης. (14/6).

Πληροφορίες: 210-3253989, 210-3244538
www.stoabibliou.gr
Κανόνες και διαδικασία μακροχρόνιου δανεισμού συγγραμμάτων σε φοιτητές κατατακτήριων εξετάσεων και σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα. Περισσότερα εδώ.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Αλέξης-en99 » 17 Απρ 2010, 13:05

Αυτές τις ημέρες (σήμερα και αύριο) διεξάγεται μια έκθεση βιβλίου στον χώρο της διδασκαλίας αγγλικής γλώσσας και παράλληλα και ορισμένα σχετικά σεμινάρια. Η έκθεση γίνεται στο μέγαρο της Εθνικής Ασφαλιστικής στην Συγγρού (κατεύθυνση προς Αθήνα).

Σχετικές πληροφορίες:

http://www.ip-exhibitions.eu/index.php? ... vent_id=66 <---thanx@Katerina_1988
They say the sea is cold, but the sea contains
the hottest blood of all...
(Whales Weep Not! by D.H. Lawrence)
Άβαταρ μέλους
Αλέξης-en99
Supporter
Supporter

Σχολή/Τμήμα: Πρώην ΤΑΣ και ΜΝΕΦ h.c.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό LondonCalling » 17 Απρ 2010, 13:55

Εκθεση Βρετανικών Πανεπιστημίων του British Council
17 & Κυριακή 18 Απριλίου 2010,14:00–20:00 στο Χίλτον
Πληροφορίες στο http://www.britishcouncil.org/gr/greece-education-uk-exhibitions.htm
BE STRONG I whispered to my Wi-Fi signal.
Άβαταρ μέλους
LondonCalling
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Ευχαριστώ: 8

Re: Σεμιναρια, συνεδρια, διαλεξεις κ.α

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό xoulk13 » 30 Ιούλ 2010, 16:09

Παρακαλώ ενημερώνετέ με για τυχόν ορθογραφικά λάθη στις δημοσιεύσεις μου.Ευχαριστώ!

ΚΥΜΑΤΟΔΗΓΟΙ = η ποδοσφαιρική πραγμάτωση της επικούρειας φιλοσοφίας

Όσο γρήγορα κι αν τρέχεις, δεν μπορείς να ξεφύγεις από τον εαυτό σου.
Άβαταρ μέλους
xoulk13

Ευχαριστώ: 4

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 27 Αύγ 2010, 13:46

Ελέυθερο Πανεπιστήμιο - 12ος Κύκλος
Οκτώβριος – Δεκέμβριος 2010

10 ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ
Οικονομικές εξελίξεις και ανάπτυξη

(Τα μαθήματα θα πραγματοποιούνται κάθε Δευτέρα και ώρα 17.00-18.30)

Παναγιώτης Πετράκης (Συντονιστής)
Παναγιώτης Αλεξάκης, Σταύρος Θωμαδάκης, Γεώργιος Μέργος, Γεώργιος Παγουλάτος,
Θoδωρής Πελαγίδης, Σάββας Ρομπόλης,
Γιάννης Στουρνάρας, Διονύσιος Χιόνης

10 ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗΣ ΓΡΑΦΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΓΝΩΣΗΣ
(Τα μαθήματα θα πραγματοποιούνται κάθε Τετάρτη 19.30- 21.00. Το μάθημα της Τετάρτης 17 Νοεμβρίου θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 20 Νοεμβρίου και ώρα 12.00-13.30)

Κώστας Μουρσελάς, Λιάνα Σακελλίου-Schultz
(Συντονιστές της ενότητας)
Νάσος Βαγενάς, Γιώργης Γιατρομανωλάκης, Βασίλης Καραποστόλης, Αγγελική Καστρινάκη, Κώστας Κατσουλάρης, Στρατής Χαβιαράς

10 ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ
Από τον φόβο στην απόλαυση των μαθηματικών.

(Τα μαθήματα θα πραγματοποιούνται κάθε Δευτέρα και ώρα 19.30-21.00)
Αθανάσιος Φωκάς, Δημήτρης Νανόπουλος, Γιώργος Παντελίδης, Διονύσιος Αναπολιτάνος, Γιώργος Δάσιος, Τεύκρος Μιχαηλίδης, Ιωάννης Χριστιανίδης, Γιάννης Μπουτέας, Αναστάσιος Σκιαδάς, Σοφία Σταθοπούλου, Παναγιώτης Λιναρδάκης

10 ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΕΧΝΗ
Σχεδιάζοντας μια πατρίδα…
Ελληνοκεντρισμός και κοσμοπολιτισμός στη νεοελληνική τέχνη του 19ου και 20ου αιώνα

(Τα μαθήματα θα πραγματοποιούνται κάθε Τρίτη και ώρα 17.00-18.30)

Μάνος Στεφανίδης

10 ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΕΧΝΗ
Αρχαία ελληνική τέχνη : αριστουργήματα και ιστορικά τεκμήρια

(Τα μαθήματα θα πραγματοποιούνται κάθε Τετάρτη και ώρα 17.0-18.30. Το μάθημα τής Τετάρτης 17 Νοεμβρίου θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 20 Νοεμβρίου και ώρα 10.00-11.30.)

Βασίλης Λαμπρινουδάκης, Πέτρος Θέμελης,
Πάνος Βαλαβάνης

10 ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΡΑΣΤΑTΙΚΕΣ ΤΕΧΝΕΣ
Η Ελλάδα και η Ευρώπη από τον 19ο στον 20ο αιώνα : ιστορία, θέατρο, όπερα, και εικαστικές τέχνες

(Τα μαθήματα θα πραγματοποιούνται Πέμπτη, ώρα 17.00-18.30, και Σάββατο, ώρα 12.00-13.30)

Πλάτων Μαυρομούστακος, Μάνος Στεφανίδης, Μηνάς Αλεξιάδης, Άννα Καρακατσούλη

===========================================================

Περισσότερες πληροφορίες:
Τηλ: 210-3253989, 210-3244538
www.stoabibliou.gr
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dumspirospero » 30 Αύγ 2010, 11:38

Διοτίμα έγραψε:Γειαααα!!!

Τυχαία έπεσα πάνω σε αυτό http://www.athensdialogues.org/el/confe ... escription αλλά δεν ξέρω αν το δημοσιεύω στο σωστό μέρος :tease:
όσα δεν φτάνει ο ντουμ..

Spoiler:
τα κάνει γιγαντοσουβλάκια!
Άβαταρ μέλους
dumspirospero
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Ιστορία μου αμαρτία μου..
Ευχαριστώ: 3

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crocodilino » 20 Σεπ 2010, 10:01

Συγγνώμη που καθυστέρησα να δημοσιεύσω το παρακάτω, αλλά μέσα στη μούρλα της εξεταστικής η μικρή μου μνήμη & ο σκληρός χάνουν λίγο.... :tease: :tease: :tease:
Ελπίζω να ισχύει ακόμη (να μην έχουν παρέλθει οι ημερομηνίες). Το φωτογράφησα από αφίσα στη σχολή οπότε πολλοί από εσάς θα το έχουν ήδη δει!
Τα τηλέφωνα τα έσβησα για λόγους ασφαλείας...
Spoiler:
Θα μου πείτε εδώ τα έβαλαν σε αφίσα.... Ναι... αλλά άλλο η αφίσα στη σχολή κι άλλο το ιντερνετ.

Εικόνα

Όσοι πιστοί προσέλθετε!!!! Να σας πω από τώρα ότι δεν ξέρω καμία λεπτομέρεια πέραν της αφίσας!
EDUCATION IS THE MOST POWERFUL WEAPON WHICH YOU CAN USE TO CHANGE THE WORLD [Don´t let them steal your Brain!]
Άβαταρ μέλους
crocodilino
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Γλωσσολογικό!
Ευχαριστώ: 30

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό StraWberRy_20 » 23 Σεπ 2010, 16:51

dumspirospero έγραψε:

Τυχαία έπεσα πάνω σε αυτό http://www.athensdialogues.org/el/confe ... escription αλλά δεν ξέρω αν το δημοσιεύω στο σωστό μέρος :tease:

Η αλήθεια είναι ότι θα με ενδιέφερε να παραστώ στο συνέδριο αυτό. Για φοιτητές λέει η συμμετοχή είναι δωρεάν ενώ για τους υπόλοιπους είναι 300 ευρώ. Απλά.λέει ότι πρέπει να στείλεις πρώτα αίτηση συμμετοχής και αν τη δεχτούν τότε σου στέλνουν πρόσκληση και πρέπει να αποδείξεις τη φοιτητική ιδιότητά σου αλλιώς θα πληρώσεις τα 300....Θέλω πολύυυυυυυυ να πάω...Απλά σκέφτομαι - υπάρχει χρόνος μέχρι 15/10 να στείλουμε αίτηση αποδοχής- μην γίνει καμιά στραβή και μου ζητήσουν τα 300-που δεν έχω να διαθέσω έτσι στα γρήγορα.... :funny: - αποδεικνύεται η φοιτητική ιδιότητα με την ταυτότητα ή μπορεί να θέλουν και χαρτί από γραμματεία?? έχει πάει κανείς σε κάτι ανάλογο να μου πει μήπως???Εάν κανείς άλλος ενδιαφέρεται να πάμε...θα'ναι πολύ ενδιαφέρον πιστεύω...
Άβαταρ μέλους
StraWberRy_20

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Merolia » 27 Σεπ 2010, 23:08

http://conf2010.turkmas.uoa.gr/gr/Program/program.html

"The Ottoman Past in the Balkan Present: Music and Mediatation".
Πάμε λίγο μπροστά, πάμε λίγο ακόμα
δε ζητάω πολλά, λίγο όνειρο ακόμα...
Άβαταρ μέλους
Merolia
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Sirenita Galactica » 01 Οκτ 2010, 21:34

Γειαααα!!!

Τυχαία έπεσα πάνω σε αυτό http://www.athensdialogues.org/el/confe ... escription αλλά δεν ξέρω αν το δημοσιεύω στο σωστό μέρος

Καλησπέρα! Μπήκα στην ιστοσελίδα του Ιδρύματος Ωνάση που διοργανώνει το συνέδριο και δήλωσα συμμετοχή σε μία φόρμα που είχε πιο κάτω. Το έχω κάνει εδώ και 5 μέρες περίπου και μου έχει έρθει ένα μέιλ που με ευχαριστεί μόνο για το ενδιαφέρον και για την εγγραφή μου. Ξέρει κανείς που πιθανόν να έχει στείλει αίτηση, αν θα περιμένω και άλλο μέιλ με την αποδοχή ή την απόρριψη της συμμετοχής μου ή θα πρέπει να περάσω η ίδια από το ίδρυμα και να δηλώσω και εκεί τα στοιχεία μου μαζί με την επίδειξη της φοιτητικής ταυτότητας και της βεβαίωσης σπουδών;
Όποια βοήθεια καλοδεχούμενη!!! :girl:

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων όποιον/α γνωρίζει κάτι! :littlehelp:
biggrinsmile
Take chances. Tell the truth. Date someone totally wrong for you. Say no. Spend all your cash. Get to know someone random. Be random. Say i love you. Sing out loud. Laugh at stupid jokes. Cry. Apologize. Tell someone how much they mean to you. Tell a jerk what you think. Laugh till your stomach hurts. Live life.
Regret nothing...
Άβαταρ μέλους
Sirenita Galactica
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Φιλολογία
Ευχαριστώ: 68

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό StraWberRy_20 » 02 Οκτ 2010, 00:07

Sirenita Galactica έγραψε:
Γειαααα!!!

Τυχαία έπεσα πάνω σε αυτό http://www.athensdialogues.org/el/confe ... escription αλλά δεν ξέρω αν το δημοσιεύω στο σωστό μέρος

Καλησπέρα! Μπήκα στην ιστοσελίδα του Ιδρύματος Ωνάση που διοργανώνει το συνέδριο και δήλωσα συμμετοχή σε μία φόρμα που είχε πιο κάτω. Το έχω κάνει εδώ και 5 μέρες περίπου και μου έχει έρθει ένα μέιλ που με ευχαριστεί μόνο για το ενδιαφέρον και για την εγγραφή μου. Ξέρει κανείς που πιθανόν να έχει στείλει αίτηση, αν θα περιμένω και άλλο μέιλ με την αποδοχή ή την απόρριψη της συμμετοχής μου ή θα πρέπει να περάσω η ίδια από το ίδρυμα και να δηλώσω και εκεί τα στοιχεία μου μαζί με την επίδειξη της φοιτητικής ταυτότητας και της βεβαίωσης σπουδών;
Όποια βοήθεια καλοδεχούμενη!!! :girl:

Γεια σου!!Κι εγώ εχω κανει την αοτηση και μεχρι στιγμης δεν εχω λαβει καποια αλλη απαντηση περα απο το ευχαριστηριο μειλ....Δεν ξερω κατι περισσοτερο, απλα οτι θα μας ενημερωσουν εαν γινει δεκτη η αιτηση μας απο την ιστοσελιδα και θα στειλουν την προσκληση...Αν δεχτουν την αιτηση...Τι να σου πω...κι εγω ακομα περιμενω...

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων όποιον/α γνωρίζει κάτι! :littlehelp:
biggrinsmile
Άβαταρ μέλους
StraWberRy_20

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Sirenita Galactica » 14 Οκτ 2010, 13:08

Strawberry, τελικά μου έστειλαν μήνυμα με την πρόσκληση! Το μόνο πρόβλημα είναι πως χρειάζεται να στείλω ένα φαξ στο ίδρυμα με την υπογραφή του υπεύθυνου καθηγητή... :confused: τώρα ποιος είναι αυτός, δεν ξέρω! θα πάω σε έναν κι ο θεός βοηθός! :tease:
Take chances. Tell the truth. Date someone totally wrong for you. Say no. Spend all your cash. Get to know someone random. Be random. Say i love you. Sing out loud. Laugh at stupid jokes. Cry. Apologize. Tell someone how much they mean to you. Tell a jerk what you think. Laugh till your stomach hurts. Live life.
Regret nothing...
Άβαταρ μέλους
Sirenita Galactica
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό StraWberRy_20 » 14 Οκτ 2010, 20:30

Ναι κι εμένα!!!Θα πάω αύριο στη γραμματεία και θα ρωτήσω...Μπορεί να υπογράφει και η γραμματέας απλά σε αυτό...Δεν ξέρω...Για παν ενδεχόμενο θα βγάλω και μία φοιτητική βεβαίωση να την έχω...
Απλα. αυτό που σκέφτομαι είναι ότι η φόρμα αυτή απευθύνεται σε όλους παγκοσμίως τους φοιτητές που θέλουν να έρθουν, και στο εξωτερικό έχουν υπεύθυνους καθηγητές...Εμείς εδώ έχουμε τη γραμματεία...Ή τον υπευθυνο του τμήματος....ειλικρινά, στο φπψ που είμαι εγώ δεν ξέρω ποιος είναι ο υπεύθυνος...Αν μάθεις κάτι άλλο ειδοποίησέ με...Αν όλα πάνε καλά, μπορεί να βρεθούμε από κοντά στο συνέδριο...χιχιχι!!!
Άβαταρ μέλους
StraWberRy_20

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Lia » 14 Οκτ 2010, 20:55

παιδια κ εγω ελαβα προσκληση αλλα εμενα το προβλημα μου ειναι οτι περιμενω 2 αποτελεσματα κ αν ολα πανε καλα δεν θα ειμαι πια φοιτητρια το νοεμβρη...λετε να εχω προβλημα??? δε θελω να αναγκαστω να δωσω 300 ευρω.
Αξίζει, φίλε, να υπάρχεις για ένα όνειρο, κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει...
Άβαταρ μέλους
Lia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό StraWberRy_20 » 14 Οκτ 2010, 21:28

Τι να σου πω...Ρωτα τους για να σαι σίγουρη...Κι αν μπορείς να το ακυρώσεις αν δεν είσαι πλάον φοιτήτρια...
Άβαταρ μέλους
StraWberRy_20

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Sirenita Galactica » 15 Οκτ 2010, 19:41

Φράουλα και Λία, έμαθα! Σήμερα το πρωί που πήγα στη γραμματεία μου είπαν ότι αρμόδιος για να υπογράψει είναι ο τομέας φιλολογίας. και με παρέπεμψε στην καραμαλέγκου! Πήγα εκεί με την αίτηση, έβαλε την ωραία της υπογραφή και έτοιμο! Αποστολή εξετελέσθη!!! :happy:
Regret nothing...
Άβαταρ μέλους
Sirenita Galactica
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Lia » 16 Οκτ 2010, 22:26

Εγώ έστειλα μαιλ στο μαιλ που ειχε η πρόσκληση κ μου είπαν πως αν θέλω μπορώ απλα να στείλω φωτοτυπία τριπτυχου. Και ότι δεν πειράζει αν έχω τελειώσει μέχρι τότε. Ευτυχώς γιατί μόλις τελείωσα.
Αξίζει, φίλε, να υπάρχεις για ένα όνειρο, κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει...
Άβαταρ μέλους
Lia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό zombie » 16 Οκτ 2010, 23:15

dumspirospero έγραψε:

παιδια ξέρετε περισσότερα γι'αυτο το συνέδριο? γιατι θα με ενδιέφερε, αξίζει τον κόπο?
Άβαταρ μέλους
zombie

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Sirenita Galactica » 17 Οκτ 2010, 00:21

Lia Συγχαρήτηριααααααα!!!! Καλή σταδιοδρομία από εδώ και πέρα!!!! :congratulations:
:uni: Και στα δικά μας!
:smart: :smart:
Οπότε δεν θα υπάρξει πρόβλημα! Μια χαρά! :cool:

ζόμπι, πρόκειται για διεθνές συνέδριο με πολλούς σημαντικούς επιστήμονες ομιλητές! Δεν ξέρω, αλλά προσωπικά, όταν διάβασα το πρόγραμμα μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον! Σίγουρα δεν θα τα καταλάβω κι οοολα αλλά τουλάχιστον θα αποκομίσω πολλά!
Μπορείς να δηλώσεις συμμετοχή μέχρι τις 25 Οκτωβρίου! Για περισσότερα πάνω σ' αυτό, όπως και για το επίσημο πρόγραμμα, ρίξε και μια ματιά στην ιστοσελίδα! :cool:
Regret nothing...
Άβαταρ μέλους
Sirenita Galactica
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενικές συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες