filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

ΦΝ25 || Νέα Ε' (ΓΛΩΣΣΟΛΟΓΙΚΟ)

Μέχρι και το ακαδημαϊκό έτος 2009-2010

Συντονιστές: panos91, Nat:), Vasiliki.l.k.1

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας (κωδικός, τίτλος και εξάμηνο μαθήματος).
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό antigoni87 » 04 Φεβ 2010, 01:05

nikolaos έγραψε:Έχω παρακολουθήσει όλα τα μαθήματα του Αγγελάτου και το μόνο που θέλει είναι οι σημειώσεις του. Τον Bloom δεν τον ενδιαφέρει (μας το είχε πει στο τελευταίο του μάθημα). Απλά μας είπε να τον διαβάσουμε για να δούμε παραδέιγματα των επιδράσεων.
Τώρα η τζούμα πιστεύω ότι με ένα διάβασμα του βιβλίου της ο κάθενας είναι καλυμένος: άμα μάθεις π.χ. τους όρους που έχει εκεί μέσα βγάζεις άνετα την άσκηση με την προϋπόθεση όμως να έχεις διαβάσει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ τις ΑΚΥΒΕΡΝΗΤΕΣ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ του Τσίρκα αλλιώς δεν μπορείς να τα βγάλεις πέρα.

Αχ βρε Νίκο, δεν τα έλεγες αυτά πριν δώσουμεεε;; :tease: Δεν μπορούσα να παρακολουθώ κι έκατσα και διάβασα πρώτα όλο τον Bloom και μετά δεν έμεινε και πολύς χρόνος για σημειώσεις... Ήταν ενδιαφέρον βιβλίο, αλλά όχι όταν δίνεις το μάθημα και πρέπει να διαβάσεις αυτά που προέχουν!
Για τη Τζούμα, δεν είχα διαβάσει τις Πολιτείες αλλά πρέπει να έκανα τη μισή έστω άσκηση σωστά. Και τρεις φίλες μου που την πέρασαν, η μια με βαθμό, δεν είχαν διαβάσει το βιβλίο. Άρα μάλλον γίνεται και χωρίς αυτό, αν έχεις καταλάβει το όλο θέμα της άσκησης!
Εγώ έγραψα τέλεια τη θεωρία αλλά την άσκηση μάλλον μισή σωστά (δηλ. τη φωνή σωστά, και τα είδη του λόγου γύρω στα μισά σωστά)... Ξέρει κανείς που το έχει περάσει, αν η Τζούμα περνάει σε τέτοια περίπτωση;;
And you run, and you run to catch up with the sun but it' s sinking...
Άβαταρ μέλους
antigoni87

Σχολή/Τμήμα: Φιλολογία
Ευχαριστώ: 0

Re: ΦΝ25 || Νέα Ε' (ΓΛΩΣΣΟΛΟΓΙΚΟ)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Ν198 » 06 Ιούλ 2010, 19:31

Μήπως ξέρει κάποιος πότε δίνουμε το μάθημα τον Σεπτέμβρη;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων..
Άβαταρ μέλους
Ν198

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Αναστασία Στρακ » 01 Αύγ 2010, 17:50

Γεια σε όλους!
εάν κάποια στιγμή μπείτε στο φορουμ, θα δείτε μια απεγνωσμένη που θα ήθελε σημειώσεις του Αγγελάτου. Νομίζω ότι για να μπορέσουμε να κάνουμε τη σύγκριση που ζητά στο δεύτερο θέμα, είναι απαραίτητες οι σημειώσεις του.
Εάν κάποιος τις έχει, θα ήταν πολύ βοηθητικό να τις ανεβάσει ή να επικοινωνήσει μέσω πμ.
α! η εξέταση του μαθήματος είναι 17/09/2010.
Εύχομαι καλά μπάνια και καλές διακοπές σε όλους!!!
Anastasia
Άβαταρ μέλους
Αναστασία Στρακ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό hawai99 » 07 Σεπ 2010, 23:57

σοσ σημειωσεις αγγελατου! οποιοσ μπορει ασ τισ ανεβασει!!!!!
ΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ
Άβαταρ μέλους
hawai99

Re:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό goldenrose » 08 Σεπ 2010, 13:41

antigoni87 έγραψε:
Για τη Τζούμα, δεν είχα διαβάσει τις Πολιτείες αλλά πρέπει να έκανα τη μισή έστω άσκηση σωστά. Και τρεις φίλες μου που την πέρασαν, η μια με βαθμό, δεν είχαν διαβάσει το βιβλίο. Άρα μάλλον γίνεται και χωρίς αυτό, αν έχεις καταλάβει το όλο θέμα της άσκησης!
Εγώ έγραψα τέλεια τη θεωρία αλλά την άσκηση μάλλον μισή σωστά (δηλ. τη φωνή σωστά, και τα είδη του λόγου γύρω στα μισά σωστά)... Ξέρει κανείς που το έχει περάσει, αν η Τζούμα περνάει σε τέτοια περίπτωση;;

λογικά θα πρέπει να περάσεις,κ γω είχα γράψει ολόσωστη τη θεωρία κ είχα κάνει κάποια λάθη(όχι όμως πολλά κ σημαντικά :tease: ),δεν είχα όμως όλη την άσκηση σωστή.κ πέρασα με καλό βαθμό.νομίζω πως αν δεν γράψεις καθόλουά άσκηση(κ ας έχεις τα υπόλοιπα τέλεια) κόβεσαι σχεδόν σίγουρα.αλλά εσύ λες πως έχεις τη μισή άσκηση σωστή,άρα λογικά θα περάσεις αρκεί όντως να είναι σωστή!! :peace2:
σχετικά με το βιβλίο που λέει οπωσδήποτε να το διαβάσουμε όλοι,στην πραγματικότητα νομίζω πως δεν βοηθάει κάπου ιδιαίτερα, απλά σου δίνει μια γενική εικόνα του έργου,τίποτα παραπάνω που να σε βοηθήσει στην άσκηση.εγώ δεν το διάβασα,μόνο λίγες σελ. στην αρχή κ το άφησα μετά κ δεν είχα κανένα πρόβλημα.
:goodluck:
Άβαταρ μέλους
goldenrose
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 13

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό lena87 » 06 Οκτ 2010, 17:04

Καλησπέρα! είμαι επί πτυχίω και χρωστάω το μάθημα αυτό το οποίο με το νπσ και με τισ αντιστοιχίες μεταφέρεται στο στ' εξάμηνο.!εγώ όμως υπολόγιζα να τελείωσω τον ιανουάριο... :confused: ..ξέρεις μηπως κανείς τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση??στην γραμματεία ανακοίνωσαν ότι δεν θα απαντούν σε απορίες σχετικά με το νπσ οπότε δν μπορώ να βγάλω άκρη.. :thxx:
Άβαταρ μέλους
lena87

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Παλαιό Πρόγραμμα Σπουδών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες