filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

ΦΣ91 || Φιλοσοφία Η'

Μέχρι και το ακαδημαϊκό έτος 2009-2010

Συντονιστές: panos91, Nat:), Vasiliki.l.k.1

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας (κωδικός, τίτλος και εξάμηνο μαθήματος).
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crocodilino » 06 Ιουν 2009, 13:11

Τελικά Η Ποταμιάνου τι ύλη έχει... και σε ποια βιβλία???
EDUCATION IS THE MOST POWERFUL WEAPON WHICH YOU CAN USE TO CHANGE THE WORLD [Don´t let them steal your Brain!]
Άβαταρ μέλους
crocodilino
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Γλωσσολογικό!
Ευχαριστώ: 30

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό frinouba » 09 Ιουν 2009, 18:15

Καλησπέρα!! Θα ακουστώ τελείως άσχετη, αλλά διάλεξα τελευταία στιγμή το συγκεκριμένο ως επιλογής για Η' και έχω μερικές απορίες...! Κατ'αρχάς, όταν πήγα να το δηλώσω δεν το βρήκα ως προσφερόμενο 8ου εξαμήνου και έτσι δήλωσα το ίδιο μάθημα με τον ίδιο κωδικό στο 4ο εξάμηνο! Εκεί όμως εξετάζει προφορικά ο Δημητρακόπουλος και εγώ θέλω να δώσω οπωσδήποτε με την Γλυκοφρύδη! Θα έχω κάποιο πρόβλημα? Το βιβλίο της μπορώ να το πάρω κανονικά?? Μήπως χρειάζεται να τη ρωτήσω από κοντά?? Έπειτα, μάθημα αυτή κάνει μόνο Τρίτες?? Ισχύει ότι δέχεται 12-1 κάθε Τρίτη? Υπάρχει και 2η καθηγήτρια?? Τί βιβλιο είπε η 2η?? Και οι ύλες και των 2?? Είμαι σε πανικό,όπως γνωρίζει έστω κάτι απ'αυτά που ρωτάω, θα του είμαι ευγνώμων!!!!!!!!!! Χίλιαααααα ευχαριστώωωωωωωωω και καλή μας επιτυχίαααα!!!!!!! :study:
It's still the same old story..a fight for love and glory....*****
Άβαταρ μέλους
frinouba

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crocodilino » 09 Ιουν 2009, 20:52

Το μάθημα όντως υπάρχει μόνο στο Δ εξάμηνο αλλά ανάλογα με το ποιούς έχεις παρακολουθήσει ή τι βιβλία έχεις δίνεις και τους αντίστοιχους καθηγητές... Τώρα η Γλυκοφρύδη-Λεοτσίνη είναι στο Η Εξάμηνο μαζί με την Ποταμιάνου. Το βιβλίο και η ύλη για την Λεοτσίνη αναφέρεται παραπάνω... Τώρα για την Ποταμιάνου...

Μήπως μπορεί κάποιος να ποστάρει την ύλη και τα βιβλία... ???????
:tease: :tease: :tease: :tease: :tease:
EDUCATION IS THE MOST POWERFUL WEAPON WHICH YOU CAN USE TO CHANGE THE WORLD [Don´t let them steal your Brain!]
Άβαταρ μέλους
crocodilino
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό NCH » 11 Ιουν 2009, 13:12

Λοιπόν παιδιά..Πήρα τηλέφωνο την Ποταμιανού κ ρώτησα για το βιβλίο της κλπ και μου είπε ότι τελικά φέτος δεν συνεργάστηκε στο εξάμηνο με τη Γλυκοφρύδη κ να μην αγχωνόμαστε με το βιβλίο της γιατί δε θα υπάρχει ΜΑΛΛΟΝ ύλη από εκεί.. Δυστυχώς δεν ανεβαίνω στο μάθημα γιατί δουλεύω.. Ελπίζω αυτά που είπα να ισχύουν σίγουρα.Αν μπορεί κάποιος ,ας το επιβεβαιώσει.. Τώρα έχω μία απορία..Ξέρει κανείς από που παίρνω το βιβλίο της Γλυκοφρύδη? Το ψάχνω μια εβδομάδα αυτό το πράγμα..Είπε τίποτα στο μάθημά της?Είναι ανάγκη να το πάρω και γρήγορα.. όποιος ξέρει ας βοηθήσει παρακαλώ
Άβαταρ μέλους
NCH

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crocodilino » 11 Ιουν 2009, 13:45

Αν είναι όντως έτσι και έχουμε μόνο από το βιβλίο της Λεοτσίνη την ύλη που έχει δώσει πολύ ευτυχοσμένη θα είμαι γιατί δίνω κι άλλο την ίδια μέρα!!!!!!!!!!!!!! Μακάρι να είναι όντως έτσι!!!! :cool: :cool: :cool: :cool:
Άβαταρ μέλους
crocodilino
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό NCH » 11 Ιουν 2009, 13:52

εσύ ξέρεις τίποτα για το βιβλίο της Γλυκοφρύδη? το έχεις πάρει?
Άβαταρ μέλους
NCH

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crocodilino » 11 Ιουν 2009, 14:03

Ναι το έχω πάρει.... Είναι το Αισθητική και τέχνη-Κριτικές θεωρήσεις, από της εκδόσεις Συμμετρία... Νομίζω είναι Ιωαν.Θεολόγου 80 (παράλληλη της Κουσίδου κοντά στη σχολή) αλλά για σιγουριά δες το στο θεμα με τις διευθύνσεις βιβλιοπωλείων!
Η ύλη αναφέρεται σε ποστ στην προηγούμενη σελίδα του θέματος. :up: :up: :up: :up: :up:
Άβαταρ μέλους
crocodilino
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό NCH » 11 Ιουν 2009, 14:11

Άρα διανέμεται σίγουρα? πήγες τώρα εσύ? ωραίααα.. ξέρεις ώρες διανομής κ μέρες? Ευχαριστώ πολύ
Άβαταρ μέλους
NCH

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crocodilino » 11 Ιουν 2009, 14:15

Το έχω από πέρσι αλλά απ'όσο ξέρω είναι από Δευτ-Παρ μέχρι τις 15.00 το μεσημέρι αλλά για παν ενδεχόμενο πάρε τηλέφωνο... και τώρα μη σου πω!!!
Είναι
210 7707114

και ρώτα αν διανέμεται και τι ώρες!
Άβαταρ μέλους
crocodilino
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό NCH » 11 Ιουν 2009, 14:25

πήρα αλλά καμία απάντηση :confused: είχα πάρει και μια βδομάδα πριν και είχαν πει ότι δεν έχουν κατάσταση.. :sadbye:
Άβαταρ μέλους
NCH

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crocodilino » 11 Ιουν 2009, 14:28

Τι να σου πω... λογικά πλέον πρέπει να έχουν καταστάσεις... Πάρε και αύριο το πρωι μήπως βγάλεις άκρη... :confused: :confused:
Άβαταρ μέλους
crocodilino
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό frinouba » 11 Ιουν 2009, 20:02

Παιδιά καλησπέρα!! Αύριο σκοπεύω να πάω να πάρω το βιβλίο της Γλυκοφρύδη στου Ζωγράφου και ήθελα να ρωτήσω...εγώ δεν έκανα δήλωση του συγκεκριμένου συγγράματος διότι δεν υπήρχε καν το μάθημα στη δήλωση μαθημάτων..έτσι δήλωσα πρώτη επιλογή στην φιλοσοφία 4ου! θα χρειαστώ κάποιο χαρτί μαζί μου για να μου το δώσουν ή το παίρνουμε απλά?? Υπάρχει ονομαστικός κατάλογος ή απλά συμπληρώνουμε τα δικά μας στοιχεία?? ευχαριστώ παρα πολύ :up:
It's still the same old story..a fight for love and glory....*****
Άβαταρ μέλους
frinouba

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό NCH » 11 Ιουν 2009, 22:02

φαντάζομαι ότι θα είναι ονομαστικός όπως σε όλα τα βιβλιοπωλεία.. πάρε ένα τηλ πριν για να μην τρέχεις..
Άβαταρ μέλους
NCH

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crocodilino » 30 Ιουν 2009, 06:56

Παιδιά, τελικά ποια βιβλία είναι στην ύλη, και ποια είναι η ύλη.... Η Ποταμιάνου θα συμμετέχει? :confused: :confused:
Άβαταρ μέλους
crocodilino
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Re: ΦΣ91 || Φιλοσοφία Η'

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό zoi sweety smile » 10 Μάιος 2010, 11:06

Καλησπέρα παιδιά μήπως γνωρίζει κάποιος την ύλη και τα βιβλία της κας Ποταμιάνου και της κας Γλυκοφρύδη για φέτος? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Ο πιο κοντινός δρόμος μεταξύ δύο ανθρώπων είναι ένα ΧΑΜΟΓΕΛΟ!!!
Άβαταρ μέλους
zoi sweety smile

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό panospirin » 27 Μάιος 2010, 23:09

Εμείς του Η εξ δίνουμε δλδ μόνο Γλυκοφρύδη - Ποταμιανού;

Σήμερα στη σχολή είδα ύλη μόνο για τις δύο άλλες καθηγήτριες...

Μια βοήθεια παιδιά.
http://panospirin.blogspot.com
Άβαταρ μέλους
panospirin

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό zoi sweety smile » 28 Μάιος 2010, 10:45

Καλησπέρα panospirin!!! Εμείς του Η΄Εξαμήνου έχουμε τις κυρίες Γλυκοφρύδη - Ποταμιάνου.
Η ΥΛΗ της κας Γλυκοφρύδη είναι από το βιβλίο " Αισθητική και Τέχνη - Κριτικές θεωρήσεις "
οι σελίδες: 13 - 85, 261 - 278, 433 - 468. H κα Ποταμιάνου δεν έχει δώσει ύλη ακόμα, τουλάχιστον μέχρι την Τρίτη που
ανέβηκα στη σχολή. Ελπίζω να βοήθησα! Επειδή δεν θα μπορέσω να ανέβω στη σχολή αυτές τις μέρες θα μπορούσες να
ελέγχεις εσύ για την ύλη της κας Ποταμιάνου? Σε ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! :flower2:
Άβαταρ μέλους
zoi sweety smile

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό panospirin » 28 Μάιος 2010, 11:36

zoi sweety smile έγραψε:Καλησπέρα panospirin!!! Εμείς του Η΄Εξαμήνου έχουμε τις κυρίες Γλυκοφρύδη - Ποταμιάνου.
Η ΥΛΗ της κας Γλυκοφρύδη είναι από το βιβλίο " Αισθητική και Τέχνη - Κριτικές θεωρήσεις "
οι σελίδες: 13 - 85, 261 - 278, 433 - 468. H κα Ποταμιάνου δεν έχει δώσει ύλη ακόμα, τουλάχιστον μέχρι την Τρίτη που
ανέβηκα στη σχολή. Ελπίζω να βοήθησα! Επειδή δεν θα μπορέσω να ανέβω στη σχολή αυτές τις μέρες θα μπορούσες να
ελέγχεις εσύ για την ύλη της κας Ποταμιάνου? Σε ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! :flower2:

Σ ευχαριστώ πολύ! Ανέβηκα σήμερα σχολή και η Ποταμιανού δεν έχει δώσει τίποτα ακόμα!
Παρακολουθούσες το μάθημα;
Άβαταρ μέλους
panospirin

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό zoi sweety smile » 28 Μάιος 2010, 11:47

Όχι δυστυχώς δεν το παρακολουθώ. Σε ευχαριστώ και εγώ αν σου είναι εύκολο όποτε μάθεις την ύλη της κας Ποταμιάνου είναι εύκολο να την ανεβάσεις?
Άβαταρ μέλους
zoi sweety smile

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό panospirin » 28 Μάιος 2010, 11:54

οκ! Απλά δεν ξέρω τώρα αν θα ανέβω ξανά μέχρι το πρώτο μάθημα...

Ελπίζω πιο σύντομα να μας βοηθήσει κάποιος άλλος!
Άβαταρ μέλους
panospirin

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παλαιό Πρόγραμμα Σπουδών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες