filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

ΦΛ01 || Λαογραφία Β'

Μέχρι και το ακαδημαϊκό έτος 2009-2010

Συντονιστές: panos91, Nat:), Vasiliki.l.k.1

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας (κωδικός, τίτλος και εξάμηνο μαθήματος).
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crocodilino » 11 Ιουν 2009, 14:00

Αυτό και να το θες δε γίνεται... δικαιουσαι μόνο μια! Αυτό που ίσως εννοεί είναι ότι μια ερώτηση θα απαντάται καλύτερα, με πιο πολλά στοιχεία ίσως, από το βιβλίο της δεύτερης επιλογής... κάπως έτσι το καταλαβαίνω... τώρα άγνωσται αι βουλαί των καθηγητών!!!!! :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
EDUCATION IS THE MOST POWERFUL WEAPON WHICH YOU CAN USE TO CHANGE THE WORLD [Don´t let them steal your Brain!]
Άβαταρ μέλους
crocodilino
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Γλωσσολογικό!
Ευχαριστώ: 30

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Black Mamba » 11 Ιουν 2009, 14:02

:thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:
δεν τα καταλαβαινω αυτα τα πραγματα... Αν ειναι ετσι ας βαλει 2 διαφορετικα θεματα... Τελος παντων.... οψομεθα!
Αμα δεν λιώσουμε μαζί, πώς θες να γίνουμε ένα....;
Άβαταρ μέλους
Black Mamba
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Blue Heaven » 11 Ιουν 2009, 14:05

Επειδή μάλλον σας μπέρδεψα,
1) η ερωτηση που θα μπει απο τη β επιλογη (και αν θελει καποιος την απανταει εφοσον τα θεματα θα ειναι πολλαπλης επιλογης) θα ειναι για τους φοιτητες που δεν παρακολουθουσαν τις παραδοσεις και επομενως δεν γνωριζαν οτι επρεπε να επιλεξουν την α επιλογη, οπως ειχε πει ο καθηγητης
2)σχετικα με τις ημερομηνιες, πχ μπορει να βαλει 1890. η απαντηση ειναι οτι ο Ν.Πολιτης διοριζεται καθηγητης της Φιλοσοφικης Αθηνων.
We've been slaves to this love
from the moment we touched...
and keep begging for more
of this resurrection............
Άβαταρ μέλους
Blue Heaven
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Blue Heaven » 11 Ιουν 2009, 14:09

Δυστυχως δεν μπορω να ανεβασω τις σημειωσεις γιατι δεν εχω scanner. Αν παρολ'αυτα καποιος εχει πολυ μεγαλη αναγκη ας μου στειλει πμ να δω αν μπορω να βοηθησω. Έτσι κι αλλιως δεν το δινω το μαθημα λογω απαλλακτικης εργασιας...
We've been slaves to this love
from the moment we touched...
and keep begging for more
of this resurrection............
Άβαταρ μέλους
Blue Heaven
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό antigoni87 » 12 Ιουν 2009, 15:50

Καλησπέρα παιδιά! Αν μπορεί όποιος βρήκε σημειώσεις λαογραφίας β' ας τις ανεβάσει πλιιιζ! Αν δεν καταφέρει να τις ανεβάσει, θα ήμουν ευγνώμων αν μπορούσατε να μου στείλετε πμ και να βρεθούμε όπου σας βολεύει για να τις φωτοτυπήσω...Κι εγώ με τη σειρά μου να τις δώσω σε όποιον τις χρειάζεται! :cool:
(Ευχαριστώ πολύ Μαριάνθη για την ενημέρωση! :up: )
And you run, and you run to catch up with the sun but it' s sinking...
Άβαταρ μέλους
antigoni87

Σχολή/Τμήμα: Φιλολογία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Spectral » 12 Ιουν 2009, 15:52

:dfg: Λοιπόν, έχω ανεβάσει τις σημειώσεις μου εδώ για όποιον τις θέλει:

--------

Έχουν ελάχιστα κενά οι υπάρχουσες αλλά έχω χάσει τα 2-3 τελευταία μαθήματα οπότε αν μπορεί κάποιος ας ανεβάσει τα υπόλοιπα... :tease:
:peace2:

Edit: Το λινκ των σημειώσεων θα μεταφερθεί σύντομα στην αντίστοιχη ενότητα του μαθηματος στις Σημειώσεις του Φιλολογικού.
Θα το ανακοινώσω εδώ όταν γίνει.
Butterfly
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Spectral
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Argentino23 » 12 Ιουν 2009, 17:16

Συγνώμη αλλά δεν μπορώ να ανοίξω τα αρχεία αυτά. Πως μπορώ να τα πάρω? ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
Argentino23

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό do-ra » 12 Ιουν 2009, 17:39

ουτε εγω μπορω ν τα ανοι3ω.. με πιο πραγραμμα να προσπαθησω?
Άβαταρ μέλους
do-ra

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Spectral » 12 Ιουν 2009, 17:49

do-ra έγραψε:ουτε εγω μπορω ν τα ανοι3ω.. με πιο πραγραμμα να προσπαθησω?

[quote= "Argentino23"]Συγνώμη αλλά δεν μπορώ να ανοίξω τα αρχεία αυτά. Πως μπορώ να τα πάρω? ευχαριστώ[/quote]

:huh: Με Word υποθέτω... Δοκιμάστε με Word και αν δεν ανοίγει θα δω τι μπορώ να κάνω.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Spectral
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό do-ra » 12 Ιουν 2009, 18:36

δοκιμασα με word κ με adobe αλλα τιποτα
Άβαταρ μέλους
do-ra

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό iris2008 » 12 Ιουν 2009, 18:41

■ ╬ ■
Τελευταία επεξεργασία από iris2008 και 28 Ιουν 2009, 20:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
iris2008

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Spectral » 12 Ιουν 2009, 18:49

iris2008 έγραψε:thnx spectral.:up:
το αρχειο που θα κατεβασετε μετονομαστε το σε .doc και μετα ανοιξτε το με word

Τίποτα :up: Με πρόλαβες, αυτό θα έλεγα μετά. :hehe7:
:okk:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Spectral
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό butterfly » 12 Ιουν 2009, 18:56

Οι σημειώσεις μεταφέρθηκαν στις "Σημειώσεις" στο εξάμηνο που ανήκουν
:peace2:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
butterfly
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό antigoni87 » 12 Ιουν 2009, 21:02

:dfg: Παιδιά το μετονόμασα (προσέθεσα .doc) αλλά όταν αμέσως μετά το ανοίγω με Word λέει " Η εφαρμογή του Word χρειάζεται έναν μετατροπέα για να εμφανίσει σωστά αυτό το αρχείο. Αυτή η δυνατότητα δεν είναι εγκατστημένη. Θέλετε να την εγκατ. τώρα;", και το κάνω, αλλά πάλι δεν ανοίγει... Αντιμετωπίζει κανείς ανάλογο πρόβλημα;; Είναι κρίμα να υπάρχουν οι σημειώσεις και να μη μπορούμε να τις δούμε!!!!

Αν κάποιος τα κατάφερε, μήπως μπορεί να μου πει τί κάνω λάθος; Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα και όταν προσπάθησα να κατεβάσω μόλις τώρα σημειώσεις άλλου μαθήματος..Και μάλιστα είπε ότι ξεπέρασα το όριο των download για free users!

Heeeelp!!! :thxx:
Άβαταρ μέλους
antigoni87

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Spectral » 12 Ιουν 2009, 21:31

antigoni87 έγραψε::dfg: Παιδιά το μετονόμασα (προσέθεσα .doc) αλλά όταν αμέσως μετά το ανοίγω με Word λέει " Η εφαρμογή του Word χρειάζεται έναν μετατροπέα για να εμφανίσει σωστά αυτό το αρχείο. Αυτή η δυνατότητα δεν είναι εγκατστημένη. Θέλετε να την εγκατ. τώρα;", και το κάνω, αλλά πάλι δεν ανοίγει... Αντιμετωπίζει κανείς ανάλογο πρόβλημα;; Είναι κρίμα να υπάρχουν οι σημειώσεις και να μη μπορούμε να τις δούμε!!!!

Αν κάποιος τα κατάφερε, μήπως μπορεί να μου πει τί κάνω λάθος; Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα και όταν προσπάθησα να κατεβάσω μόλις τώρα σημειώσεις άλλου μαθήματος..Και μάλιστα είπε ότι ξεπέρασα το όριο των download για free users!

Heeeelp!!! :thxx:

Μάλλον έχεις παλιότερη έκδοση του Word και δε μπορεί να βγάλει όλους τους χαρακτήρες (έχω βάλει και κάτι περίεργα σα smilies και τέτοια - λέγονται χαρακτήρες Unicode). Α, και αν κατάλαβα καλά...Το προσθέτεις το .doc; Μπορεί να μη θέλει να το προσθέσεις αλλά να αλλάξεις αυτό που έχει. Δηλαδή, αν είναι .docx, μπορεί να θέλει να σβήσεις το x όχι να το κάνεις .docx.doc . Μερικές φορές θέλει να προσθέσεις την επέκταση του αρχείου αλλά κάποιες άλλες θέλει να αλλάξεις αυτήν που έχει. Κοίτα μήπως γίνει έτσι. Aν δε γίνεται στείλε μου πμ με το mail σου να στο στείλω σε μορφή απλού εγγράφου χωρίς παραπανήσιους χαρακτήρες.

*Το Rapidshare έχει χρόνο αναμονής γύρω στα 20 λεπτά για free users ανάμεσα στα downloads. Δε γίνεται να κατεβάζεις απανωτά. Εκτός αν κάνεις restart στο modem και πάρεις άλλο IP... :whistling:
Τελευταία επεξεργασία από Spectral και 12 Ιουν 2009, 21:42, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Spectral
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό antigoni87 » 12 Ιουν 2009, 21:40

Πάω download, λεει λήψη αρχείου και πατάω αποθήκευση. Στο όνομα αρχείου έχει τα εξής ασυνάρτητα: __923___945___959___947___961___945___966___943___945____914___-___931___951___956___949___953___974. Ούτε .docx ούτε τίποτα!! Anyway, θα το ψάξω λίγο ακόμα! Ευχαριστώ!
Άβαταρ μέλους
antigoni87

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Spectral » 12 Ιουν 2009, 21:50

antigoni87 έγραψε:Πάω download, λεει λήψη αρχείου και πατάω αποθήκευση. Στο όνομα αρχείου έχει τα εξής ασυνάρτητα: __923___945___959___947___961___945___966___943___945____914___-___931___951___956___949___953___974. Ούτε .docx ούτε τίποτα!! Anyway, θα το ψάξω λίγο ακόμα! Ευχαριστώ!

A, ok δεν το είχα δει ότι το μετέτρεψε έτσι. Μάλλον επειδή είχε ελληνικούς χαρακτήρες ο τίτλος του εγγράφου και δεν τους υποστηρίζει το site - τότε θέλει μόνο να προσθέσεις το .doc (Το δικό μου αρχικό έγγραφο έχει τίτλο : "Λαογραφία Β' - Σημειώσεις" όχι τους αριθμούς).
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Spectral
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό do-ra » 12 Ιουν 2009, 22:08

προσθεσα το .doc, ανοιγει με την word αλλα δεν αναγνωριζει τα γραμματα.. τα εχει ολα με τετραγωνακια..
Άβαταρ μέλους
do-ra

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Spectral » 12 Ιουν 2009, 22:28

do-ra έγραψε:προσθεσα το .doc, ανοιγει με την word αλλα δεν αναγνωριζει τα γραμματα.. τα εχει ολα με τετραγωνακια..

Όλα? :confused: Πάντως αυτοί οι χαρακτήρες που λέω είναι καθαρά διακοσμητικοί και πολύ λίγοι. Μάλλον πρέπει να το ξανανεβάσω με τον τίτλο γραμμένο με λατινικούς χαρακτήρες και χωρίς τα διακοσμητικά... Ή μάλλον καλύτερα ως pdf.

Δώσε αν θες κι εσύ mail να στο στείλω.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Spectral
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό des_l » 15 Ιουν 2009, 13:13

πολυ καλη δουλεια με τις σημειωσεις!!!!!!!THANKS
Άβαταρ μέλους
des_l