filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

ΙΙ14 || Νεώτερη ευρωπαική ιστορία

Εισαχθέντες μέχρι και το 2009

Συντονιστές: Σελήνη, niki92

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας (κωδικός, τίτλος και εξάμηνο μαθήματος).
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Re: ΙΙ14 || Νεώτερη ευρωπαική ιστορία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό niki_p » 28 Ιαν 2012, 18:16

Νομιζω πως ο Ραπτης το κανει σε αλλο τμημα κι ο Χατζηβασιλειου στο Φ.Π.Ψ.
Ανήκω στην καλύτερη γενιά...!Έζησα δρχ,EURO,Eurobasket, Eurovision,πρόκρισηMundial,ζω πτώχευση & θα ζήσω & λοιμό...!Τι να μας πουν αυτοί μ'ένα Πολυτεχνείo..!!!
Άβαταρ μέλους
niki_p

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό eir » 29 Ιαν 2012, 14:33

Για να το δώσουμε προφορικά που το δηλώνουμε;Γνωρίζει κάποιος;
Άβαταρ μέλους
eir

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Zevraki » 30 Ιαν 2012, 18:35

Πρεπει να το δηλωσουμε προφορικα???και αν ναι που και ποτε??γωριζει καποιος...και αν το δινουμε προφορικα το δινουμε με αλλη υλη απο οτι γραπτως???Τι μπερδεμα ειναι αυτο!!Αν γνωριζει καποιος ας απαντησει..γιατι μας εχουν μπερδεψει παλι με αυτο το μαθημα!!10/2 δεν το δινουμε και με την υλη που ειπωθηκε απο τον κ.Χατζηβασιλειου?
Μην αναβαλλεις για αυριο αυτο που μπορεις να κανεις σημερα!!
Άβαταρ μέλους
Zevraki

Σχολή/Τμήμα: ΦΠΨ
Ευχαριστώ: 6

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ioanna ts » 30 Ιαν 2012, 22:59

Παιδιά,το είπα και στην ενότητα για τους επί πτυχίω.Έμαθα ότι οι επί πτυχίω δίνουμε προφορικά 8 Φεβρουαρίου 9 με 12 το πρωί στην 403.Μπορεί κάποιος να το διασταυρώσει;Και όσον αφορά την ύλη,οι επί πτυχίω με ποιά ύλη δίνουν;Ξέρει κανείς;Γιατί παλιά δίναν και τα δύο βιβλία....
Άβαταρ μέλους
ioanna ts

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Zevraki » 30 Ιαν 2012, 23:09

ioanna ts έγραψε:Παιδιά,το είπα και στην ενότητα για τους επί πτυχίω.Έμαθα ότι οι επί πτυχίω δίνουμε προφορικά 8 Φεβρουαρίου 9 με 12 το πρωί στην 403.Μπορεί κάποιος να το διασταυρώσει;Και όσον αφορά την ύλη,οι επί πτυχίω με ποιά ύλη δίνουν;Ξέρει κανείς;Γιατί παλιά δίναν και τα δύο βιβλία....

Και στις 10 του μηνος ποιοι το δινουν????Κ εγω επι πτυχιω ειμαι αλλα στις 10 του μηνος λεει το προγραμμα οτι το δινουμε!!μονο προφορικα γινετα??δεν εχω καταλαβει!!
Άβαταρ μέλους
Zevraki

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό blossom » 31 Ιαν 2012, 17:57

Παιδια γεια σας,εχω παρει το μαθημα ως επιλογη επειδη ειμαι απο αλλο τμημα...θα ηθελα να ρωτησω για τον τροπο διαβασματος επειδη εχω αγχωθει...ο χατζηβασιλειου ειπε δεν θελει πολυλογιες στα γραπτα αλλα πως θα γινει αυτο φου ειναι τοοοοοοοοοοσα πολλα :?: πρεπει να τα μαθουμε αυτολεξει,να μην ξεχναμε κομμα η απλα να ξερουμε με δυο λογια τι γινεται και να μπορουμε να το πουμε και με δικα μας λογια στο γραπτο :?: ουφ!!!!βοηθηστε σας παρακαλω γιατι εχω αγχωθει οσο δεν παει με το μαθημα :confused: :confused: :confused: :confused:
Η ζωή είναι ένα θεατρικό έργο...Ανεβαίνει μια φορά και είσαι ο πρωταγωνιστής...Ή ανεβαίνεις και παίζεις ή την περνάς μια ζωή στα παρασκήνια...
Άβαταρ μέλους
blossom

Σχολή/Τμήμα: αγγλικης γλωσσας και φιλολογιας
Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nikoubina » 31 Ιαν 2012, 18:01

Αποτι θυμαμαι ελεγε πως θα δωσει 2 ερωτησεις να απαντησουμε την μια. Η 3 να απαντησουμε μια.
(Αλλα οχι τσατρα πατρα οπως ειπα. ουτε 10 σειρες ουτ 7 σελιδεσ. Περίπου 2 σελίδεσ ειναι η απαντηση στο θεμα που θα μας δώσει.)
κ γενικα να μηναρχισουμε να γραφουμε μπουρδες... :up:
Αυτα μας ειχε πει περυσι...Λογικα τα ιδια ισχύουν. Δεν αλλαζει ο ανθρωπος.. :up: :up: :up:
λύκε λύκε, είσαι εδώ??
http://www.youtube.com/watch?v=fdsg0FbLnMM
Image

!
ΟΠΟΙΟΣ ξαναγράψει σε ενότητα του Νέου Προγράμματος Σπουδών σε μάθημα χωρις κωδικό ΘΑ ΤΟΝ ΣΦΆΆΆΆΞΩ!!!
ΜΗΝ ΓΡΑΦΕΤΕ ΣΕ ΕΝΟΤΗΤΕΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΩΔΙΚΟ!!!!
Άβαταρ μέλους
nikoubina
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Φου. Που. Ψουυ!!
Ευχαριστώ: 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Zevraki » 31 Ιαν 2012, 18:17

Ο Χατζηβασιλειου αυτο που θελει ειναι να καταλαβει πως καταλαβαινουμε αυτα που γραφουμε.Ουτε παπαγαλια ζηταει ο ανθρωπος ουτε ειναι αυστηρος.Θελει οτι ρωταει να το απανταμε χωρις να λεμε ξεκαρφωτα πραγματα.Να του δινετε η εντυπωση οτι στο γραπτο μας γραφουν ενηλικες ανθρωποι που δεν μαθαινουν απλα για να μαθουν αλλα κανουν κτημα τους αυτα που λεει μεσα η ιστορια...Η υλη του δεν ειναι καθολου πολυ και θεωρω οτι ανετα μπορει να βαλει ερωτησεις που δεν χρειαζονται πολλα πραγματα.Για Ιστορια εχει βαλει λιγη υλη και σχετικα βατη...Διαβαζεται ευχαριστα το θεμα περι Β παγκοσμιου πολεμου και να προσεξετε τις δυναμεις,αυστρια,σλοβακια,πολωνια και καποια χαρακτηριστικα του Ναζισμου...Αυτα!!
Άβαταρ μέλους
Zevraki

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό blossom » 31 Ιαν 2012, 19:10

:thxx: ευχαριστω πολυυυυυυυυ!!!!αντε να δουμε...και ο θεος βηθος!!! :cool:
Η ζωή είναι ένα θεατρικό έργο...Ανεβαίνει μια φορά και είσαι ο πρωταγωνιστής...Ή ανεβαίνεις και παίζεις ή την περνάς μια ζωή στα παρασκήνια...
Άβαταρ μέλους
blossom

Σχολή/Τμήμα: αγγλικης γλωσσας και φιλολογιας
Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Kyriakopoulou eleni » 31 Ιαν 2012, 21:20

παιδια εχει διασταυρωθει τελικα ποτε το δινουμε?10 η 8 του μηνα?
Άβαταρ μέλους
Kyriakopoulou eleni

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό giwrgos23 » 31 Ιαν 2012, 21:31

περασα σημερα απτο γραφειο του κ εχει εξω ενα χαρτι με διαφορα ονοματα για προφορικη εξεταση για τις 10/2!κατι αλλο δεν ειχε και ο ιδιος ελειπε!
Άβαταρ μέλους
giwrgos23

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Zevraki » 31 Ιαν 2012, 21:33

Ti onomata δηλαδη???Μονος του τα βγαζει????
Άβαταρ μέλους
Zevraki

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ioanna ts » 31 Ιαν 2012, 21:39

Καθε παρασκευη ειναι στο γραφειο του παντως.
Άβαταρ μέλους
ioanna ts

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό giwrgos23 » 31 Ιαν 2012, 21:40

δεν εχω ιδεα!!!ισως να δηλωσαν καποιοι φοιτητες??τι να πω!ξερουμε μηπως καποιο email του?
Άβαταρ μέλους
giwrgos23

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Zevraki » 31 Ιαν 2012, 21:55

Μπα....Εω προσωπικα οχι δεν γνωριζω..Μια συμφοιτητρια μας πηγε στον καθηγητη και της ειπε οτι οι επι πτυχιω δινουν 8 του μηνος προφορικα αλλα εκεινη την ωρα ηταν βιαστικος και δεν ειμαστε γενικα σιγουροι για το ποτε το δινουμε τελικα..Ελπιζω να μπορεσει να ανεβει καποιος την Παρασκευη να τον ρωτησει..Παιδια αν βολευει κανεναν απο εσας που ειστε επι πτυχιω να πατε να δουμε τι θα γινει.Εγω εστειλα εναν δικο μου σημερα αλλα δεν ειχε καμια ανακοινωση απο εξω απο το γραφειο του...Πιστευω παντως πως δεκα του μηνος το δινουμε..αλλωστε και εμεις οι επι πτυχιω το δινουμε με την ιδια υλη και τον ιδιο διδασκοντα με του υπολοιπους..σε αυτο το μαθημα δεν υπαρχει διαφορα,διδασκεται και φετος κανονικα για εμας...
Άβαταρ μέλους
Zevraki

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Delfoi » 03 Φεβ 2012, 13:09

Καλημέρα σε όλους! Μίλησα με τον ίδιο τον καθηγητή. Μου είπε πως τα προφορικά θα δοθούν την ίδια μέρα και ώρα που δίνετε το μάθημα και γραπτώς. Επίσης μου είπε οτι συνιστά να δηλώσουν προφορικά μόνο όσοι έχουν παρακολουθήσει τις διαλέξεις του καθώς θεωρεί οτι οι υπόλοιποι θα ζοριστούμε γι'αυτο και καλύτερα να το δώσουμε γραπτώς. Είμαι και εγώ επι πτυχίω και έχω μόνο το μάθημα του. Ήθελα να το δώσω προφορικά αλλά με όσα είπε με αποθάρρυνε. Όσο για το διάβασμα μην σας πιάνει πανικός. Το έχω ξαναδώσει, θέλει καλό διάβασμα. Μόνο τα sos στην προκειμένη δεν φτάνουν. Ελπίζω να σας βοήθησα. :goodluck:
Άβαταρ μέλους
Delfoi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Zevraki » 03 Φεβ 2012, 18:27

Delfoi έγραψε:Καλημέρα σε όλους! Μίλησα με τον ίδιο τον καθηγητή. Μου είπε πως τα προφορικά θα δοθούν την ίδια μέρα και ώρα που δίνετε το μάθημα και γραπτώς. Επίσης μου είπε οτι συνιστά να δηλώσουν προφορικά μόνο όσοι έχουν παρακολουθήσει τις διαλέξεις του καθώς θεωρεί οτι οι υπόλοιποι θα ζοριστούμε γι'αυτο και καλύτερα να το δώσουμε γραπτώς. Είμαι και εγώ επι πτυχίω και έχω μόνο το μάθημα του. Ήθελα να το δώσω προφορικά αλλά με όσα είπε με αποθάρρυνε. Όσο για το διάβασμα μην σας πιάνει πανικός. Το έχω ξαναδώσει, θέλει καλό διάβασμα. Μόνο τα sos στην προκειμένη δεν φτάνουν. Ελπίζω να σας βοήθησα. :goodluck:

Ειμαι και εγω επι πτυχιω και δεν το εχωξαναδωσει ποτε το συγκεκριμενο μαθημα!!η υλη του ο φασισμος ο ναζισμος και οι δυναμεις γαλλια αγγλια πολωνια δεν ειναι μεσα στην υλη μονο??Την θεωρειται γενικα μεαλη την υλη??Εγω την υλη την θεωρησα πολυμ ικρη για ιστορια...Μηπως εχω διαβασει μικροτερη υλη..μηπως εχω κανει καποιο λαθος και διαβασα λιγοτερα απο οτι εχει βαλει??εχω το βιβλιο τα αιτια του δευτερου παγκοσμιου πολεμου και σαν υλη εχω σελ 93-206 και 363-427
Άβαταρ μέλους
Zevraki

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Delfoi » 04 Φεβ 2012, 11:26

@zevraki ναι, αυτή είναι η ύλη μας. Όντως σε σχέση με παλιότερα είναι πιο μικρή αλλά αυτά είναι η σωστή. Σίγουρα,μην ανγχώνεσαι!! Καλή επιτυχία!
Άβαταρ μέλους
Delfoi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Zevraki » 04 Φεβ 2012, 11:47

Eυχαριστω ολυ Delfoi!!Kai se εσενα καλη επιτυχια!! :goodluck:
Άβαταρ μέλους
Zevraki

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό niki_p » 04 Φεβ 2012, 14:17

Δηλαδη για να καταλαβω το μαθημα θα δοθει στις 10/2 ωρα 18:00-21:00 και προφορικα και γραπτα. Και η υλη ειναι μονο απο το δευτερο βιβλιο που αναφερεται στο 2ο Παγκοσμιο πολεμο.(οι σελ που αναφερονται παραπανω)Το βιβλιο για τον Α Παγκοσμιο δεν το εχουμε πλεον στην υλη ετσι;;
Ανήκω στην καλύτερη γενιά...!Έζησα δρχ,EURO,Eurobasket, Eurovision,πρόκρισηMundial,ζω πτώχευση & θα ζήσω & λοιμό...!Τι να μας πουν αυτοί μ'ένα Πολυτεχνείo..!!!
Άβαταρ μέλους
niki_p

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παλαιό Πρόγραμμα Σπουδών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες