filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Μεταπτυχιακά

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Φιλολογίας.

Συντονιστές: panos91, Nat:), Vasiliki.l.k.1

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό goldenrose » 11 Φεβ 2013, 12:54

Σ ευχαριστω!..Καλη τυχη κ σε σενα!..Λοιπον,πηρα σημερα κ ρωτησα στον τομεα,δεν ηξεραν πολλα πραγματα κ αυτοι ακομα,μου ειπαν πως θα βγει περιπου τελος Φεβρ./σε κανα μηνα η προκηρυξη κ οταν ρωτησα για την υλη μου ειπαν πως ειναι η ιδια με περσι μεχρι να βγει κατι νεωτερο.δεν ειναι σιγουρο αν θα αλλαξει αλλα προς το παρον εχουμε την περσινη.δεν ειναι πολυ κατατοπιστικα ολα αυτα,το μονο που εχουμε να κανουμε ειναι να περιμενουμε..

βεβαια εγω πηρα τον τομεα νεων ελληνικων αλλα φανταζομαι θα ισχυει το ιδιο για ολα :peace2:
Άβαταρ μέλους
goldenrose
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 13

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό writer90 » 11 Φεβ 2013, 15:49

:thxx: Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση,καλή τύχη και καλή συνέχεια :goodluck:
Η Αγάπη αποτελείται από μία ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα ~ Αριστοτέλης
Άβαταρ μέλους
writer90

Σχολή/Τμήμα: Ελληνική Φιλολογία Πανεπιστημίου Αθηνών
Ευχαριστώ: 0

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ChristinaLG » 12 Φεβ 2013, 02:21

aspirine έγραψε:ναι σε αυτο.δε γνωριζω.ξερεις κατι γ τις αιτησεις?

ΒΓΗΚΕ Η ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ! Να σε ρωτησω..ξερεις αν το μεταπτυχιακο αυτο ειναι καλο?? ομολογω πως δεν το εχω ακουσει καθολου αλλα φαινεται ενδιαφερον΄...
Άβαταρ μέλους
ChristinaLG

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό EvaT » 12 Φεβ 2013, 19:41

goldenrose έγραψε:Σ ευχαριστω!..Καλη τυχη κ σε σενα!..Λοιπον,πηρα σημερα κ ρωτησα στον τομεα,δεν ηξεραν πολλα πραγματα κ αυτοι ακομα,μου ειπαν πως θα βγει περιπου τελος Φεβρ./σε κανα μηνα η προκηρυξη κ οταν ρωτησα για την υλη μου ειπαν πως ειναι η ιδια με περσι μεχρι να βγει κατι νεωτερο.δεν ειναι σιγουρο αν θα αλλαξει αλλα προς το παρον εχουμε την περσινη.δεν ειναι πολυ κατατοπιστικα ολα αυτα,το μονο που εχουμε να κανουμε ειναι να περιμενουμε..

βεβαια εγω πηρα τον τομεα νεων ελληνικων αλλα φανταζομαι θα ισχυει το ιδιο για ολα :peace2:

Καλησπέρα! Εγώ πήρα τον τομέα των Νέων Ελληνικών σήμερα το πρωί και μου είπαν ότι δεν ξέρουν πότε θα βγει η προκήρυξη και ότι περιμένουν την ανανέωση του μεταπτυχιακού από το Υπουργείο...
Άβαταρ μέλους
EvaT

Ευχαριστώ: 1

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό alexieb » 16 Φεβ 2013, 23:47

Γεια σας, υπάρχει κάποιος εδώ που να παρακολουθεί το διατμηματικό μεταπτυχιακό της τεχνογλωσσίας;
Άβαταρ μέλους
alexieb

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ?!?! » 17 Φεβ 2013, 12:19

alexieb έγραψε:Γεια σας, υπάρχει κάποιος εδώ που να παρακολουθεί το διατμηματικό μεταπτυχιακό της τεχνογλωσσίας;

Και εγώ θα κάνω αίτηση για το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό.Μήπως έχεις μάθει κάποια περαιτέρω πληροφορία για το μεταπτυχιακό ή την συνέντευξη?
Τελευταία επεξεργασία από ?!?! και 17 Φεβ 2013, 12:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
?!?!

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό alexieb » 17 Φεβ 2013, 12:34

Δεν ξέρω τίποτα απολύτως!!! Τώρα πέρασα το τελευταίο μου μάθημα για πτυχίο και δεν έχω ορκιστεί ακόμα, προέρχομαι από τη φιλολογία του ΑΠΘ και τυχαία έπεσα πάνω στην προκύρηξη αλλά με ενδιαφέρει. Ξέρει κανείς τι ρωτάνε στη συνέντευξη; Ποιό είναι το απαιτούμενο πτυχίο αγγλικών; Εμένα ο βαθμός είναι κάτω απο 6,5 αλλά έχω καλούς βαθμούς ειδίκευσης. Έχω ελπίδες; Μία βοήθεια από κάποιον!!!!! :cool:
Άβαταρ μέλους
alexieb

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό aspirine » 19 Φεβ 2013, 11:44

goldenrose έγραψε:^^δε ξερω,θα παρω τη Δευτερα στον τομεα να ρωτησω αν κ δε νομιζω γιατι συνηθως βγαινει τις πρωτες μερες του Ιανουαριου,δεν καθυστερει κ τωρα κοντευουμε στα μεσα του Φεβρουαριου.εσυ το ξερεις επισημα αυτο ??

δηλαδή για τη προηγούμενη χρονιά είχε βγει η προκήρυξη αρχές Γενάρη;; νωρίς μου φαίνεται,εν τω μεταξύ εγώ την είχα δει πολύ αργότερα,και για φέτος μου είπαν αρχές μάη,δε ξέρω τώρα..μακάρι να βγει νωρίτερα!
είμαι ό,τι δεν είμαι.
Άβαταρ μέλους
aspirine

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό evoulini$$$ » 21 Φεβ 2013, 21:27

παιδιά, ποιοι καθηγητές είναι στο μεταπτυχιακό των αρχαίων;
Άβαταρ μέλους
evoulini$$$

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό taloula » 03 Μαρ 2013, 14:21

γνωριζει καποιος πληροφοριες σχετικα με τα μεταπτυχιακα γλωσσολογιας του απθ?? οποιεσδηποτε πληροφοριες θα μου ηταν πολυτιμες!! :thxx: :thxx:
taloula
Άβαταρ μέλους
taloula
*Notes donor*
*Notes donor*

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό aspirine » 05 Μαρ 2013, 16:32

καλησπέρα,για αυτούς που έκαναν χαρτιά για τη τεχνογλωσσία,στη προκήρυξη αναφέρεται ότι δίνουμε συνέντευξη στις 11 του μηνός αλλά τί ώρα;;
είμαι ό,τι δεν είμαι.
Άβαταρ μέλους
aspirine

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό rosebud » 06 Μαρ 2013, 22:16

aspirine έγραψε:καλησπέρα,για αυτούς που έκαναν χαρτιά για τη τεχνογλωσσία,στη προκήρυξη αναφέρεται ότι δίνουμε συνέντευξη στις 11 του μηνός αλλά τί ώρα;;

Καλησπέρα!Η υπεύθυνη είπε ότι θ' ανακοινωθεί ώρα και μέρος συνέντευξης μέσω της ιστοσελίδας του ΕΚΠΑ!Αλλά δεν έχουν ανεβάσει ακόμη κάτι! :cool:
Άβαταρ μέλους
rosebud
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 2

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό aspirine » 07 Μαρ 2013, 10:48

καλημέρα,όταν λες υπεύθυνη εννοείς την κ. Καλαμαρά;γιανα μην τηλεφωνώ και γω πάλι,σ ευχαριστώ πολύ!
είμαι ό,τι δεν είμαι.
Άβαταρ μέλους
aspirine

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ChristinaLG » 07 Μαρ 2013, 12:42

aspirine έγραψε:καλημέρα,όταν λες υπεύθυνη εννοείς την κ. Καλαμαρά;γιανα μην τηλεφωνώ και γω πάλι,σ ευχαριστώ πολύ!

ναι η Καλαμαρα ειναι υπευθυνη.. παιδια, εχω καταθεσει κι εγω τα χαρτια μου και τηλεφωνω απο χθες και δεν απανταει.. στον ιστοτοπο του ΕΚΠΑ δεν εχουν αναρτησει ακομα ουτε μερος ουτε ωρα διεξαγωγης της συνεντευξης.. παλι τελευταια στιγμη περιμενουν?? μηπως καποιος ξερεις τι προκειται να μας ρωτησουν?
Άβαταρ μέλους
ChristinaLG

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό W.H. » 07 Μαρ 2013, 14:28

.
Τελευταία επεξεργασία από W.H. και 12 Οκτ 2013, 17:56, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
(Dr's idea) Δυνατότητα Μακροχρόνιου Δανεισμού Διδακτικών Συγγραμμάτων: α) σε φοιτητές από κατατακτήριες εξετάσεις, και β) σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα.
Περισσότερα εδώ.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
W.H.
Supporter
Supporter

Ευχαριστώ: 75

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό panos91 » 07 Μαρ 2013, 21:31

Για το Π.Μ.Σ. ΤΕΧΝΟΓΛΩΣΣΙΑ:

http://www.uoa.gr/fileadmin/user_upload ... teyksh.pdf
Χρόνια που πέσαν πάνω μας σαν προβολείς.
Μας ντουφεκίζουν έναν έναν,
σαστισμένους λαγούς.

Μ. Γκ.

Ζούμε σε έναν κόσμο ιστοριών που αρχίζουν και δεν τελειώνουν ποτέ.

I.C.
Άβαταρ μέλους
panos91
Συντονιστής Φιλολογικού Τμήματος
Συντονιστής Φιλολογικού Τμήματος

Ευχαριστώ: 88

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό aspirine » 08 Μαρ 2013, 15:37

ευχαριστούμε για την ενημέρωση!:)
είμαι ό,τι δεν είμαι.
Άβαταρ μέλους
aspirine

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό thaliaTh » 09 Μαρ 2013, 03:38

αν και καπως αργα,οσον αφορα το πμσ των νεων Ελληνικων ,συμφωνα με τον τομεα:α)κατα 99% η προκυρηξη θα βγει,το θεμα ειναι γραφειοκρατικο,κατα 99% η υλη θα μεινει η ιδια αφου αλλαξε περσι. Επισης συμφωνα με την κα Σταυροπουλου ζητημα διαδακτρων δεν εχει τεθει ακομα καθως εχουμε μονο ενα μπσ και αυτο μας σωζει(βεβαια ποτε δεν ξερεις οπως πανε τα πραγματα τι θα γινει στη συνεχεια)Καλη επιτυχια σ'ολα τα παιδια καιαν εχετε αλλες αποριες,εδω ειμαστε ;)
«Garde tes songes:Les sages n'en ont pas d'aussi beaux que les fous!»
La voix-Charles Baudelaire
Άβαταρ μέλους
thaliaTh
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Ευχαριστώ: 7

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό kirdou » 09 Μαρ 2013, 13:34

Αν κάποιος αποφασίσει να κάνει ένα μεταπτυχιακό στα αρχαία η στα νέα με τι μπορεί να ασχοληθεί μετά;
Άβαταρ μέλους
kirdou

Σχολή/Τμήμα: Ιστορία

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό writer90 » 10 Μαρ 2013, 20:17

thaliaTh έγραψε:αν και καπως αργα,οσον αφορα το πμσ των νεων Ελληνικων ,συμφωνα με τον τομεα:α)κατα 99% η προκυρηξη θα βγει,το θεμα ειναι γραφειοκρατικο,κατα 99% η υλη θα μεινει η ιδια αφου αλλαξε περσι. Επισης συμφωνα με την κα Σταυροπουλου ζητημα διαδακτρων δεν εχει τεθει ακομα καθως εχουμε μονο ενα μπσ και αυτο μας σωζει(βεβαια ποτε δεν ξερεις οπως πανε τα πραγματα τι θα γινει στη συνεχεια)Καλη επιτυχια σ'ολα τα παιδια καιαν εχετε αλλες αποριες,εδω ειμαστε ;)

Τhalia σε ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες :thxx: , η ύλη όμως λογικά δε θα αλλάξει γιατί σύμφωνα με την περσινή προκήρυξη ήταν η ίδια και τη διετία 2011 -2012 και τη διετία 2012-2013 :confused: ;! Ορίστε και ο σύνδεσμος με την ύλη http://www.phil.uoa.gr/fileadmin/phil.u ... 012-13.pdf . Και πάλι καλή επιτυχία σε όλους και να δούμε πότε θα βγει η προκήρυξη .
Η Αγάπη αποτελείται από μία ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα ~ Αριστοτέλης
Άβαταρ μέλους
writer90

Σχολή/Τμήμα: Ελληνική Φιλολογία Πανεπιστημίου Αθηνών

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Φιλολογικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες