filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Μεταπτυχιακά

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Φιλολογίας.

Συντονιστές: panos91, Nat:), Vasiliki.l.k.1

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό george22 » 17 Οκτ 2012, 16:43

Παιδιά βγήκαν τα ονόματα για τη συνέντευξη του Διατμηματικού.Δυστυχώς δεν πέρασα.Χριστίνα πέρασες,και η Νατάσα πέρασε (υπάρχει μια Αναστασία,και δεν θυμάμαι άλλη)18 άτομα είναι,οπότε λογικά θα μπείτε όλοι.Η συνέντευξη είναι στις 23/10 στην αίθουσα Κυψέλη 601 (6ος όροφος).
Τελευταία επεξεργασία από george22 και 17 Οκτ 2012, 16:59, έχει επεξεργασθεί 4 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
george22

Ευχαριστώ: 2

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό gina89 » 17 Οκτ 2012, 17:34

ψαράκι έγραψε:συγχαρητηρια παιδιαααα!!!χαχα!!!σε εμαθα πλεον τζινα89 μετα τη συναντηση μας εξω απο το αμφιθεατρο!!ελπιζω να μη μας τσακισουν με τις ερωτησεις!!!ειμαι τρομερα αγχωμενη!!

Μην ανησυχείς! Λογικά θα μας ρωτήσουν για την επιλογή του συγκεκριμένου μεταπτυχιακού, διάφορα με βάση το βιογραφικό μας, τα ενδιαφέρνοτά μας και τέτοια!
Άβαταρ μέλους
gina89

Ευχαριστώ: 0

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ChristinaLG » 17 Οκτ 2012, 18:23

george22 έγραψε:Παιδιά βγήκαν τα ονόματα για τη συνέντευξη του Διατμηματικού.Δυστυχώς δεν πέρασα.Χριστίνα πέρασες,και η Νατάσα πέρασε (υπάρχει μια Αναστασία,και δεν θυμάμαι άλλη)18 άτομα είναι,οπότε λογικά θα μπείτε όλοι.Η συνέντευξη είναι στις 23/10 στην αίθουσα Κυψέλη 601 (6ος όροφος).

Δεν ειμαι εγω η Χριστινα που περασε.. Το περιμενα και δεν απογοητευτηκα. Θα ερθουν πολλες ακομα ευκαιριες για ολους μας. Και πολυ πιο αξιολογες!
Καλη συνεχεια σε ο,τι κι αν κανετε παιδια!
Άβαταρ μέλους
ChristinaLG

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό xaroula_filologiko » 17 Οκτ 2012, 19:14

Παιδιά κ εγώ από το νεοελληνικό είμαι..!!! Μόλις είδα πως δύο από εσάς σας κάλεσαν σε συνέντευξη. εγώ το μεσημέρι επικοινώνησα με τον Τομέα της Νεοελληνικής κ μου είπαν πως τα ονόματα των επιτυχόντων θα αναρτηθούν έξω από τον τομέα την Παρασκευή μετά τις 12 κ από εκείνη την ώρα κ μετά θα μπορέσουμε να μάθουμε κ τηλεφωνικά το αποτέλεσμα.. δεν έγινε λόγος για τη συνέντευξη ούτε για το αν θα ενημερωθούμε σχετικά με τη βαθμολογία μας.. Με τη σειρά τους θα αναρτηθούν κ τα ονόματα στη Γραμματεία.. Τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο.. κ αναρωτιέμαι, δηλαδή όσους δεν μας ειδοποιήσουν για τη συνέντευξη πολύ απλά έχουμε κοπεί..; Καλά αποτελέσματα σε όλους..!!! Δεν έχουμε να κάνουμε τίποτε άλλο από το να περιμένουμε την Παρασκευή... :wtf:
Άβαταρ μέλους
xaroula_filologiko

Ευχαριστώ: 1

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό elusive_dreamer » 17 Οκτ 2012, 20:50

Για όσους δίνουν στο μεταπτυχιακό της Κλασικής φιλολογίας και δεν το γνωρίζουν, απλά να πω ότι έχει αναρτηθεί η λίστα με τα ονοματα που θα περάσουν από συνέντευξη στο σπουδαστήριο κλασικής φιλολογίας. Για τα αρχαία είμαστε συνολικά 18 και για τα λατινικά πρέπει να είναι 7 ή 8. Άρα για τα αρχαία περνάει σχεδόν ο 1 στους 2....

Καλή μας επιτυχία!!!
You got to keep your eyes on the prize and your feet flat on the ground.
Άβαταρ μέλους
elusive_dreamer

Σχολή/Τμήμα: Τμήμα Φιλολογίας - Κλασική κατεύθυνση

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό gina89 » 17 Οκτ 2012, 20:59

elusive_dreamer, μήπως είδες καμιά άλλη Γεωργία στην κατάταξη εκτός από μένα;
Τελευταία επεξεργασία από gina89 και 17 Οκτ 2012, 21:00, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
gina89

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό elusive_dreamer » 17 Οκτ 2012, 21:03

gina89 έγραψε:elusive_dreamer, μήπως είδες καμιά άλλη Γεωργία στην κατάταξη εκτός από μένα;

Όχι δεν πρόσεξα τα ονόματα, πιο πολύ πήγα να δω μήπως έλεγε βαθμολογία (που δε λέει, θα μας τα πούνε τη παρασκευή) και δεύτερον να δω περίπου πόσοι περάσαμε...

Απλά η γραμματέας μου είπε ότι έχουν ειδοποιηθεί όλοι τηλεφωνικά.
You got to keep your eyes on the prize and your feet flat on the ground.
Άβαταρ μέλους
elusive_dreamer

Σχολή/Τμήμα: Τμήμα Φιλολογίας - Κλασική κατεύθυνση

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό natashhaaaa » 17 Οκτ 2012, 21:26

george22 έγραψε:Παιδιά βγήκαν τα ονόματα για τη συνέντευξη του Διατμηματικού.Δυστυχώς δεν πέρασα.Χριστίνα πέρασες,και η Νατάσα πέρασε (υπάρχει μια Αναστασία,και δεν θυμάμαι άλλη)18 άτομα είναι,οπότε λογικά θα μπείτε όλοι.Η συνέντευξη είναι στις 23/10 στην αίθουσα Κυψέλη 601 (6ος όροφος).

Εγω ειμαι!Σε ευχαριστω ελπιζω να μας παρουν ολους!Εχουν παρει ποτε πανω απο 15;Μη στεναχωριεσαι θα υπαρξουν και αλλες ευκαιριες για εσενα!!!Ο επιμενων νικα και εσυ εχεις κανει τοση προσπαθεια θα πετυχεις σιγουρα αν δοκιμασεις παλι:-) :-)
Kαλύτερα να με μισούν για αυτό που είμαι παρά να με αγαπούν για κάτι που δεν είμαι!!!!!
Άβαταρ μέλους
natashhaaaa

Σχολή/Τμήμα: ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ-Τμημα φιλολογίας(γλωσσολογική κατεύθυνση)

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό natashhaaaa » 17 Οκτ 2012, 21:28

ChristinaLG έγραψε:

Δεν ειμαι εγω η Χριστινα που περασε.. Το περιμενα και δεν απογοητευτηκα. Θα ερθουν πολλες ακομα ευκαιριες για ολους μας. Και πολυ πιο αξιολογες!
Καλη συνεχεια σε ο,τι κι αν κανετε παιδια!

Καλη συνεχεια και σε εσενα Χριστινα!!!!!!
Kαλύτερα να με μισούν για αυτό που είμαι παρά να με αγαπούν για κάτι που δεν είμαι!!!!!
Άβαταρ μέλους
natashhaaaa

Σχολή/Τμήμα: ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ-Τμημα φιλολογίας(γλωσσολογική κατεύθυνση)

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό george22 » 17 Οκτ 2012, 21:33

natashhaaaa έγραψε:
Εγω ειμαι!Σε ευχαριστω ελπιζω να μας παρουν ολους!Εχουν παρει ποτε πανω απο 15;Μη στεναχωριεσαι θα υπαρξουν και αλλες ευκαιριες για εσενα!!!Ο επιμενων νικα και εσυ εχεις κανει τοση προσπαθεια θα πετυχεις σιγουρα αν δοκιμασεις παλι:-) :-)

Συγχαρητήρια τότε.Ναι πέρυσι πήραν 17,και πιο παλιά είχαν πάρει 20.Εγώ έπεσα σε άτυχη περίοδο.Φέτος έδωσαν πολλοί,σε όλα τα μεταπτυχιακά επειδή δεν έγινε ΑΣΕΠ.Επίσης αν έπεφτε Πραγματολογία,αντί για Κειμενογλωσσολογία,θα είχα γράψει.
Άβαταρ μέλους
george22

Ευχαριστώ: 2

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό thaliaTh » 17 Οκτ 2012, 22:05

Κι εγώ νεοελληνικό..κι εγώ πήρα κατά τις 12 και μου είπαν για παρασκευή...τι να πω μάλλον κοπηκαμρ απ'ο,τι φαίνεται...
«Garde tes songes:Les sages n'en ont pas d'aussi beaux que les fous!»
La voix-Charles Baudelaire
Άβαταρ μέλους
thaliaTh
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Ευχαριστώ: 7

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό drouk » 17 Οκτ 2012, 23:29

Μπορεί να μην πρόλαβαν να τους ειδοποιήσουν όλους του νεοελληνικού και να συνεχίσουν τα τηλέφωνα την Παρασκευή!
Ο έρωτας μας μεταβάλλει σε πλάσματα που επιθυμούν να μοιραστούν τον εαυτό τους.
Άβαταρ μέλους
drouk

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ChristinaLG » 18 Οκτ 2012, 00:11

george22 έγραψε:
natashhaaaa έγραψε:

Συγχαρητήρια τότε.Ναι πέρυσι πήραν 17,και πιο παλιά είχαν πάρει 20.Εγώ έπεσα σε άτυχη περίοδο.Φέτος έδωσαν πολλοί,σε όλα τα μεταπτυχιακά επειδή δεν έγινε ΑΣΕΠ.Επίσης αν έπεφτε Πραγματολογία,αντί για Κειμενογλωσσολογία,θα είχα γράψει.

Παρομοιως.. δεν ειχα ξαναδωσει μιας και μολις τωρα πηρα πτυχιο.. συγχαρητηρια Νατασσα και σε ολους οσους περασαν!!!!!
Υ.Γ Ξερετε αν φετος θα γινει ΑΣΕΠ;;;
Άβαταρ μέλους
ChristinaLG

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό thaliaTh » 18 Οκτ 2012, 00:21

drouk έγραψε:Μπορεί να μην πρόλαβαν να τους ειδοποιήσουν όλους του νεοελληνικού και να συνεχίσουν τα τηλέφωνα την Παρασκευή!

Όπως και να'χει συγχαρητήρια κι ευχαριστούμε γιατην άμεση ειδοποίηση!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
thaliaTh
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό olga94 » 18 Οκτ 2012, 00:32

Οχι,φετος δε θα γινει,οι επομενες εξετασεις του ΑΣΕΠ θα ειναι το 2014...
It doesn't matter how slowly you go as long as you don't stop...
Wherever you go, go with all your heart...Confucious

La vie ne vaut d'être vécue sans amour..
Άβαταρ μέλους
olga94

Ευχαριστώ: 31

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό gina89 » 18 Οκτ 2012, 09:49

elusive_dreamer έγραψε:
gina89 έγραψε:elusive_dreamer, μήπως είδες καμιά άλλη Γεωργία στην κατάταξη εκτός από μένα;

Όχι δεν πρόσεξα τα ονόματα, πιο πολύ πήγα να δω μήπως έλεγε βαθμολογία (που δε λέει, θα μας τα πούνε τη παρασκευή) και δεύτερον να δω περίπου πόσοι περάσαμε...

Απλά η γραμματέας μου είπε ότι έχουν ειδοποιηθεί όλοι τηλεφωνικά.

Ωραία, elusive_dreamer, σ'ευχαριστώ!!
Άβαταρ μέλους
gina89

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό thaliaTh » 18 Οκτ 2012, 14:15

Μόλις μίλησα με Αγγελατο...μου είπε όσοι. Πέρασαν ειδοποιηθηκαν οι άλλοι κόπηκαν...συγχαρητηρια σε όσους περάσατε!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
thaliaTh
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό giorgos1111 » 19 Οκτ 2012, 19:27

Ως δια μαγείας κάθε χρόνο στο Μεταπτυχιακό των Νέων Ελληνικών περνάνε τη βάση του 6 ακριβώς 10 άτομα...!!
Άβαταρ μέλους
giorgos1111

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Selana » 19 Οκτ 2012, 20:19

giorgos1111 έγραψε:Ως δια μαγείας κάθε χρόνο στο Μεταπτυχιακό των Νέων Ελληνικών περνάνε τη βάση του 6 ακριβώς 10 άτομα...!!

Όσο ξέρω μόνο πέρσι πληρώθηκαν οι 10 θέσεις που κάθε χρόνο προκηρύσσονται. (Για φέτος δεν έχω ιδέα.)

for life's not a paragraph

And death i think is no parenthesis

e.e. cummings
Άβαταρ μέλους
Selana

Ευχαριστώ: 3

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό giorgos1111 » 19 Οκτ 2012, 21:05

Selana έγραψε:
giorgos1111 έγραψε:Ως δια μαγείας κάθε χρόνο στο Μεταπτυχιακό των Νέων Ελληνικών περνάνε τη βάση του 6 ακριβώς 10 άτομα...!!

Όσο ξέρω μόνο πέρσι πληρώθηκαν οι 10 θέσεις που κάθε χρόνο προκηρύσσονται. (Για φέτος δεν έχω ιδέα.)

Ναι πέρσι ειδοποιήθηκαν για συνέντευξη κάποια άτομα και όλοι οι υπόλοιποι ενημερώθηκαν ότι δεν έπιασαν το 6 (και για αυτό δεν κλήθηκαν και εκείνοι για τη συνέντευξη). Στη συνέντευξη τελικά ήταν ακριβώς 10. Φέτος έχουν ειδοποιήσει κάποιους και η απάντηση σε όποιον άλλον ρωτάει για τη συνέντευξη είναι ότι δεν έπιασε το 6. Είμαι σίγουρος ότι στη συνέντευξη θα είναι ακριβώς 10 άτομα όπως ακριβώς και πέρσι..!
Άβαταρ μέλους
giorgos1111

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Φιλολογικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες