filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Μεταπτυχιακά

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Φιλολογίας.

Συντονιστές: panos91, Nat:), Vasiliki.l.k.1

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό elusive_dreamer » 16 Οκτ 2012, 23:04

Καλησπέρα! Κι εμένα με ειδοποίησαν σήμερα για τα αρχαία πως η συνέντευξη είναι την Παρασκευή. Προσωπικά τα θέματα θεωρώ πως ήταν για πολύ καλά προετοιμασμένους. Με δυσκόλεψε το άγνωστο και στα λατινικά και στα αρχαία αλλά το πάλεψα πολύ. Στις ερωτήσεις θα μπορούσα να είχα γράψει κι άλλα, όμως το άγχος και η πίεση του χρόνου δεν μου το επέτρεψαν.

Ξέρετε μήπως πόσοι είμασταν συνολικά για τα αρχαία; Γιατί ήταν δύο αμφιθέατρα. Υπάρχουν αναρτημένες βαθμολογίες ή θα μας τα πούνε την Παρασκευή; Συνέντευξη δίνουμε όλοι όσοι περάσαμε;
You got to keep your eyes on the prize and your feet flat on the ground.
Άβαταρ μέλους
elusive_dreamer

Σχολή/Τμήμα: Τμήμα Φιλολογίας - Κλασική κατεύθυνση
Ευχαριστώ: 0

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό gina89 » 17 Οκτ 2012, 09:03

Καλήμερα elusive_dreamer! Μήπως δίναμε μαζί στην 425; Τα θέματα ήταν όντως ζόρικα, αλλά το πάλεψα παρά το άγχος και μάλλον μου βγήκε σε καλό! Πάντως ότι έχουμε περάσει φάνηκε, αφού μας πήραν τηλ! Ίσως να έχει αναρτηθεί η βαθμολογία απ'έξω από το σπουδαστήριο, αν και δεν κόβω το κεφάλι μου! Καλή μας τύχη λοιπόν! Πρέπει να ήμασταν 50 κάτι για Αρχαία, αν θυμάμαι καλά!! Μάλλον από συνέντευξη θα περάσουμε όλοι όσοι περάσαμε, μου φαίνεται, αλλά μάλλον στα Λατινικά πρέπει να έπεσε γερό κόψιμο!
Άβαταρ μέλους
gina89

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό elusive_dreamer » 17 Οκτ 2012, 09:42

Καλημέρα gina89! Θυμάμαι ότι ήταν δύο αμφιθέατρα , το 425 και το 433. Εγώ έδινα στο αμφιθέατρο που ήταν τα αρχαία μέχρι το Κ και τα Λατινικά. Δε θυμάμαι ποιο ήταν όμως (τόσο άγχος). Ναι κι εγώ το πάλεψα πολύ, μέχρι τελευταία στιγμή, ευτυχώς! Θα δείξει η συνέχεια! Καλή μας επιτυχία!
You got to keep your eyes on the prize and your feet flat on the ground.
Άβαταρ μέλους
elusive_dreamer

Σχολή/Τμήμα: Τμήμα Φιλολογίας - Κλασική κατεύθυνση

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό gina89 » 17 Οκτ 2012, 10:06

Πρέπει να ήσουν 433, γιατί το 425 ήταν από το Λ και πέρα! Καλό μας κουράγιο!!
Άβαταρ μέλους
gina89

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό thaliaTh » 17 Οκτ 2012, 11:16

Εδώ νεοελληνικό!μόλις μίλησα με γραμματεία και μου είπαν αυτολεξεί "θα χρειαστεί να περιμένετε λιγάκι,ελπίζουμε μέχρι την παρασκευή να έχουν βγει.."οπότε μπορεί να παει και από βδομάδα δηλαδή...
«Garde tes songes:Les sages n'en ont pas d'aussi beaux que les fous!»
La voix-Charles Baudelaire
Άβαταρ μέλους
thaliaTh
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Ευχαριστώ: 7

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό gina89 » 17 Οκτ 2012, 11:27

thaliaTh έγραψε:Εδώ νεοελληνικό!μόλις μίλησα με γραμματεία και μου είπαν αυτολεξεί "θα χρειαστεί να περιμένετε λιγάκι,ελπίζουμε μέχρι την παρασκευή να έχουν βγει.."οπότε μπορεί να παει και από βδομάδα δηλαδή...

Μα εσείς είχατε δώσει πιο νωρίς! :jawdrop:
Άβαταρ μέλους
gina89

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό drouk » 17 Οκτ 2012, 11:41

Thalia όβερ! και εμένα το ίδιο ακριβώς μου είπαν (λες να το είχαν μαγνητοφωνημένο;;)
εγώ ως αισιόδοξος τύπος έχω μια ελπίδα τα τηλέφωνα να γινουν παρασκευή (αύριο απεργία σου λέει) και οι συνεντεύξεις τη δευτέρα! :clapping:
Ο έρωτας μας μεταβάλλει σε πλάσματα που επιθυμούν να μοιραστούν τον εαυτό τους.
Άβαταρ μέλους
drouk

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό gina89 » 17 Οκτ 2012, 11:55

lilaiomai έγραψε:Καλησπέρα! Έδωσα για το Μεταπτυχιακό των Αρχαίων Ελληνικών. Μου τηλεφώνησαν πριν περίπου 45 λεπτά από το Σπουδαστήριο με απόκρυψη και μου είπαν πως η συνέντευξη θα γίνει στις 10 το πρωί της Παρασκευής. Ελπίζω να είχατε αρκετοί καλά νέα! Τα λέμε την Παρασκευή!

ψαράκι έγραψε:σε ευχαριστουμε!!γενικως μετραει και η συνεντευξη!!δεν ειναι τιποτα σιγουρο ακομη...προσωπικα τα απαντησα ολα κουτσα στραβα.Βεβαια σιγουρα εδωσα καποιες ελλιπεις απαντησεις ή και λανθασμενες.Θα φανει την Παρασκευη.Παντως τα θεματα ηταν πολυ απαιτητικα.

Συγχαρητήρια, παιδιά!! Φαντάζομαι, ψαράκι, ότι με κατάλαβες τώρα, χιχι! Και μένα με πήραν τηλ χτες και μάλιστα ήμουν στο μετρό όπου το σήμα ήταν άθλιο!! Θα τα πούμε την Παρασκευή κι ο Θεός βοηθός!! Τα θέματα ήταν για ζόρικους λύτες!!
Άβαταρ μέλους
gina89

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό thaliaTh » 17 Οκτ 2012, 12:15

gina89 έγραψε:
thaliaTh έγραψε:Εδώ νεοελληνικό!μόλις μίλησα με γραμματεία και μου είπαν αυτολεξεί "θα χρειαστεί να περιμένετε λιγάκι,ελπίζουμε μέχρι την παρασκευή να έχουν βγει.."οπότε μπορεί να παει και από βδομάδα δηλαδή...

Μα εσείς είχατε δώσει πιο νωρίς! :jawdrop:

Έλα μου ντε κι εμείς αυτό λέμε,ισως φταιει που ήμασταν πολλοι τι να πω...
«Garde tes songes:Les sages n'en ont pas d'aussi beaux que les fous!»
La voix-Charles Baudelaire
Άβαταρ μέλους
thaliaTh
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό gina89 » 17 Οκτ 2012, 12:19

thaliaTh έγραψε:

Γιατί, πόσοι δίνατε;
Τελευταία επεξεργασία από gina89 και 17 Οκτ 2012, 12:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
gina89

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό drouk » 17 Οκτ 2012, 12:29

gina89 έγραψε:
thaliaTh έγραψε:

Γιατί, πόσοι δίνατε;

πόσοι ήμασταν αλήθεια; καμιά 70αριά;
Άβαταρ μέλους
drouk

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό gina89 » 17 Οκτ 2012, 12:30

Κι εμείς καμιά 60αριά να'μασταν!!
Άβαταρ μέλους
gina89

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό drouk » 17 Οκτ 2012, 13:28

εδώ νεοελληνικό! μόλις με πήραν τηλέφωνο από τη γραμματεία! Συνέντευξη 25.10 στις 10 το πρωί. (το θέμα είναι το πού θα γίνει, δεν μου είπαν! πού γίνεται συνήθως;)
θα τα πούμε εκεί παιδιά! (πείτε μου και όποτε μπορέσετε που είναι αυτό το εκεί!)
Τελευταία επεξεργασία από drouk και 17 Οκτ 2012, 13:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
drouk

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ψαράκι » 17 Οκτ 2012, 13:54

συγχαρητηρια παιδιαααα!!!χαχα!!!σε εμαθα πλεον τζινα89 μετα τη συναντηση μας εξω απο το αμφιθεατρο!!ελπιζω να μη μας τσακισουν με τις ερωτησεις!!!ειμαι τρομερα αγχωμενη!!
Άβαταρ μέλους
ψαράκι

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Selana » 17 Οκτ 2012, 13:59

drouk έγραψε:εδώ νεοελληνικό! μόλις με πήραν τηλέφωνο από τη γραμματεία! Συνέντευξη 25.10 στις 10 το πρωί. (το θέμα είναι το πού θα γίνει, δεν μου είπαν! πού γίνεται συνήθως;)
θα τα πούμε εκεί παιδιά! (πείτε μου και όποτε μπορέσετε που είναι αυτό το εκεί!)

Η συνέντευξη γίνεται στον Τ.Ν.Φ., κυψέλη 605. Στο τηλέφωνο σου ανέφεραν ως μέρα την Πέμπτη; Γιατί η γραμματέας μού είπε να περάσω για τη συνέντευξη την Τετάρτη στις 10.

for life's not a paragraph

And death i think is no parenthesis

e.e. cummings
Άβαταρ μέλους
Selana

Ευχαριστώ: 3

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ChristinaLG » 17 Οκτ 2012, 14:23

Μιλησα παλι σημερα με την Καλαμαρα για το Διατμηματικο και μου ειπε οτι η επιτροπη των καθηγητων δεν εχει καν συνεδριασει ακομα.. Δεν ξερει ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα.. σιγουρα παντως οχι αυτες τις μερες απο οσο καταλαβα.. Ποση υπομονη να κανουμε πλεον;;;;;;;;;;
Άβαταρ μέλους
ChristinaLG

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό george22 » 17 Οκτ 2012, 14:40

Το Διατμηματικό συνήθως ξεκινάει αργά,πέρυσι πχ ξεκίνησε περίπου μέσα Νοέμβρη λόγω απεργιών,οπότε υποθέτω ότι τα αποτελέσματα θα βγουν την άλλη εβδομάδα,και αφού γίνουν οι συνεντεύξεις,μετά από 2 μέρες θα ξέρουμε αν έχουμε περάσει.
Άβαταρ μέλους
george22

Ευχαριστώ: 2

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό drouk » 17 Οκτ 2012, 14:48

Selana έγραψε:
drouk έγραψε:εδώ νεοελληνικό! μόλις με πήραν τηλέφωνο από τη γραμματεία! Συνέντευξη 25.10 στις 10 το πρωί. (το θέμα είναι το πού θα γίνει, δεν μου είπαν! πού γίνεται συνήθως;)

Η συνέντευξη γίνεται στον Τ.Ν.Φ., κυψέλη 605. Στο τηλέφωνο σου ανέφεραν ως μέρα την Πέμπτη; Γιατί η γραμματέας μού είπε να περάσω για τη συνέντευξη την Τετάρτη στις 10.

Η γραμματέας μου είπε Τετάρτη 25.10!!! Μάλλον το Τετάρτη είναι σωστό, για να στο είπαν κι εσένα! Είναι δηλαδή στον 6ο όροφο, αίθουσα 605; Δεν έχω τελειώσει στο ΕΚΠΑ και δεν το πολυξέρω ως πανεπιστήμιο! :tease:
Άβαταρ μέλους
drouk

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ChristinaLG » 17 Οκτ 2012, 14:59

george22 έγραψε:Το Διατμηματικό συνήθως ξεκινάει αργά,πέρυσι πχ ξεκίνησε περίπου μέσα Νοέμβρη λόγω απεργιών,οπότε υποθέτω ότι τα αποτελέσματα θα βγουν την άλλη εβδομάδα,και αφού γίνουν οι συνεντεύξεις,μετά από 2 μέρες θα ξέρουμε αν έχουμε περάσει.

Τοτε γιατι μας ειπαν πως θα εβγαιναν απο την προηγουμενη Πεμπτη...; Τελοσπαντων.. Οψομεθα..
Καλα αποτελεσματα σε ολους μας!!
Άβαταρ μέλους
ChristinaLG

Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Selana » 17 Οκτ 2012, 15:10

drouk έγραψε:
Selana έγραψε:

Η γραμματέας μου είπε Τετάρτη 25.10!!! Μάλλον το Τετάρτη είναι σωστό, για να στο είπαν κι εσένα! Είναι δηλαδή στον 6ο όροφο, αίθουσα 605; Δεν έχω τελειώσει στο ΕΚΠΑ και δεν το πολυξέρω ως πανεπιστήμιο! :tease:

Ναι, στον 6ο είναι. Με το δικό μας ανισόρροπο-ανισόπεδο σύστημα, βέβαια. Αν καλέσεις το ασανσέρ, πάτησε 6ο πάτωμα. Αν πας με τις σκάλες, μάλλον θα διαπιστώσεις πως δεν είναι παρά το τέταρτο.

for life's not a paragraph

And death i think is no parenthesis

e.e. cummings
Άβαταρ μέλους
Selana

Ευχαριστώ: 3

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Φιλολογικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες