filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Μεταπτυχιακά

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Φιλολογίας.

Συντονιστές: panos91, Nat:), Vasiliki.l.k.1

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Re: Μεταπτυχιακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Ina13 » 27 Οκτ 2011, 22:17

Poppet καλησπέρα,

Να'σαι καλά για τις πληροφορίες που μας έδωσες!! Να σε ρωτήσω κάτι? Στην επικοινωνία σου με τον τομέα σου είπαν εάν έχεις περάσει? Για τα 7 άτομα πως προέκυψε?? 10 δε θα έπρεπε να πάρουν βάσει της προκύρηξης??
Άβαταρ μέλους
Ina13

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό thaliaTh » 27 Οκτ 2011, 23:27

Γεια σας και καλή επιτυχία σε όλους...είμαι επί πτυχίω και σκέφτομαι του χρόνου να προσπαθήσω κι εγώ του χρόνου για το μεταπτυχιακό..θα ήθελα να ρωτήσω τα παιδιά που έδιναν για νεοελληνική φιλολογία..

α) η ύλη είναι η ίδια και για του χρόνου ε?
β)μιας και όσον αφορά τα έργα που εξετάζονται,δεν υπάρχει συγκεκριμένη βιβλιογραφία,τι διαβάσατε εκτός από τα ίδια τα πρωτότυπα έργα?
γ)τα θέματα ήταν βατά?
δ)όταν βγει το πρόγραμμα μπορεί κάποιος να μας πει αν τελικά τα μαθήματα γίνονται όντως πρωινές ώρες κι αν υπάρχιε συνεννόηση για τις ώρες?

Συγγνώμη αν σας κούρασα,αλλά ακόμα είμαι στα σκοτάδια και είπα να το ψάξω από νωρίς το ζήτημα,κάθε πληροφορία δεκτή :peace2: :peace2: :peace2: :peace2: :peace2: :peace2: :peace2:
«Garde tes songes:Les sages n'en ont pas d'aussi beaux que les fous!»
La voix-Charles Baudelaire
Άβαταρ μέλους
thaliaTh
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Ευχαριστώ: 7

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Poppet » 27 Οκτ 2011, 23:59

Ina13 έγραψε:Poppet καλησπέρα,

Να'σαι καλά για τις πληροφορίες που μας έδωσες!! Να σε ρωτήσω κάτι? Στην επικοινωνία σου με τον τομέα σου είπαν εάν έχεις περάσει? Για τα 7 άτομα πως προέκυψε?? 10 δε θα έπρεπε να πάρουν βάσει της προκύρηξης??

Καλησπέρα Ινα! κοιτα πηρα να μάθω πληροφορίες για το προγραμμα και αυτή με ρωτησε το ονομα κ λεει ειστε στους επιτυχόντες αλλά από βδομάδα θα σας καλουσαμε για να ενημερωσουμε για το προγραμμα κ τις ωρες!
τωρα το 7 δε ξέρω κ εγώ πως προέκυψε 2 είναι τα τινά! α) περικοπές β) μονο 7 άτομα έγραψαν την βάση, δηλαδή το 6... τώρα ποιός ξέρει αν ειναι άλλοι λόγοι...
Cogito ergo Dubito ergo Sum
Άβαταρ μέλους
Poppet

Σχολή/Τμήμα: Τμήμα Μεσογειακών Σπουδών, Κατεύθυνση Γλωσσολογίας Ν.Α. Μεσογείου
Ευχαριστώ: 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Poppet » 28 Οκτ 2011, 00:03

παιδιά να ρωτήσω κάτι αν ξέρετε από προηγούμενες χρονιές κανονικά όλα τ μεταπτυχιακα δε θα πρέπει να γίνονται απόγευμα από τη στιγμή που οι περισσότεροι βαση λογικής δουλευουν....δηλαδη αναρωτιέμαι όσοι δώσαμε γλωσσολογία θα μπορούσαν όλοι πρωί??? λέτε να μπορέσουμε σε συνεργασία με τους καθηγητές να μεταθέσουμε τις ώρες??? (αυτός είναι ο μεγάλος μου πόνος...)
Άβαταρ μέλους
Poppet

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Ina13 » 28 Οκτ 2011, 09:39

Καλημέρα Poppet! Μπράβο για τα καλά αποτελέσματα!!! Συγχαρητήρια!!! :goodjob:
Για τα μαθήματα , είχα ρωτήσει ένα παιδί που είχε κάνει το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό και μου είπε ότι ήταν μόνο πρωινά..Τώρα δεν ξέρω αν θα γίνει κάποια αλλαγή φέτος..!
Και πάλι μπράβο και μακάρι να τα πούμε στα μαθήματα δλδ να έχω περάσει κι εγώ!
Άβαταρ μέλους
Ina13

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Poppet » 28 Οκτ 2011, 10:52

Καλημέρα Ina :) σ ευχαριστώ πάρρααααα πολύ!!!! ευχομαι και εγώ να χεις περάσει!!! θα χαρώ να σε γνωρίσω (αν δεν έχουμε μιλήσει στη μερα των συνεντευξεων :Ρ )
Καλή ξεκούραση
Άβαταρ μέλους
Poppet

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mariakaraja » 28 Οκτ 2011, 13:45

thaliaTh έγραψε:Γεια σας και καλή επιτυχία σε όλους...είμαι επί πτυχίω και σκέφτομαι του χρόνου να προσπαθήσω κι εγώ του χρόνου για το μεταπτυχιακό..θα ήθελα να ρωτήσω τα παιδιά που έδιναν για νεοελληνική φιλολογία..

α) η ύλη είναι η ίδια και για του χρόνου ε?
β)μιας και όσον αφορά τα έργα που εξετάζονται,δεν υπάρχει συγκεκριμένη βιβλιογραφία,τι διαβάσατε εκτός από τα ίδια τα πρωτότυπα έργα?
γ)τα θέματα ήταν βατά?
δ)όταν βγει το πρόγραμμα μπορεί κάποιος να μας πει αν τελικά τα μαθήματα γίνονται όντως πρωινές ώρες κι αν υπάρχιε συνεννόηση για τις ώρες?

Συγγνώμη αν σας κούρασα,αλλά ακόμα είμαι στα σκοτάδια και είπα να το ψάξω από νωρίς το ζήτημα,κάθε πληροφορία δεκτή :peace2: :peace2: :peace2: :peace2: :peace2: :peace2: :peace2:

Γεια σου! Έδωσα τώρα νεοελληνική φιλολογία...
Από ότι έκρινα εγώ, τα θέματα ήταν βατά, κυρίως για την ερμηνευτική περίμενα πολύ χειρότερα... Εγώ για την κρητική λογοτεχνία διάβασα όλα τα έργα, τις εισαγωγές, ένα πάρα πολύ καλό τόμο που μιλάει για την Κρήτη της Αναγέννησης από διάφορους ερευνητές. Η αλήθεια είναι πως ήμουν και λίγο τυχερή γιατί το θέμα για την Κωμωδία όπου έπεσε το ήξερα πολύ καλά καθώς είμαι απόφοιτος θεατρικών σπουδών. Επίσης διάβασα ένα βιβλίο από τον Πούχνερ και φυσικά μπορείς να βρεις και πολλές πληροφορίες από τον Πολίτη. Εδώ πρέπει να δώσεις λίγη προσοχή... Διότι αν π.χ διάβαζες την εισαγωγή του Ερωτόκριτου από τον Ξανθούδιδη που γράφτηκε το 1918 φυσικά θα έχει λάθη αν την συγκρίνεις με κάποια εισαγωγή που βγήκε το 1980 κι έπειτα καθώς έχουν ανακαλυφθεί χειρόγραφα και πληροφορίες νέες. Αυτό ισχύει για όλα τα βιβλία.
Τώρα όσον αφορά την νεοελληνική τα βιβλία τις εισαγωγές και κάποιες πληροφορίες από το ίντερνετ.
Η ερμηνευτική είχε 3 βιβλία αλλά επειδή κάποια κομμάτια πάρα πολυ δυσνοήτα έπρεπε να ψάξεις πολύ...
Οι τέσσερις ώρες δεν μου έφτασαν...
Η ύλη ωστόσο από ότι γνωρίζω δεν είναι ίδια αλλά δεν είμαι σίγουρη...
Τώρα περιμένουμε τα αποτελέσματα...Αν με πήραν θα σου γράψω και για τις ώρες. ΑΛΛΑ! όπως και να έχει πρέπει να δείξεις πως είσαι αφοσιωμένος εκεί...
Άβαταρ μέλους
mariakaraja

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό george22 » 30 Οκτ 2011, 12:26

Poppet έγραψε:Καλησπέρα σε όλους!!! καλά αποτελέσματα να έχετε σας εύχομαι!!! :goodluck:
ΠΡΟΣ ΓΛΩΣΣΟΛΟΓΟΥΣ
παιδιά ρώτησα τον τομέα τα μαθήματα είναι όλα πρωινά κ αν κατάλαβα καλά 2ωρης διάρκειας το μαθημα που είναι πιο αργά ειναι ως τις 4!
εχουμε 5 αντικείμενα για αυτό το εξάμηνο
φέτος πηραν μονο 7 άτομα....
και οι εισακτέοι είναι γνωστοί στον τομέα απλά κατι μου έλεγε για επικύρωση από ενα συμβούλιο καθηγητών και μετα γνωστοποίηση
το πρόγραμμα θα βγει ή κατά το τέλος της εβδομάδας που έρχεται ή αρχές της άλλης αλλαααααα μην αγχωνεστε 2 μερες πριν ξεκινήσουν τα μαθήματα η γραμματεας θα μας καλέσει να μας ενημερώσει
οσον αφορά εγγραφές και τετοια είναι ζητηματα που αφορούν την γραμματεία του φιλολογικου!
ανυπομονώ να τα πούμε κ να ξεκινήσουμε :) :clapping:

Ελπίζω οι πληροφορίες μου να σας βοήθησαν!

Συγχαρητήρια!Πάντως κι εγώ στην Κοινωνιογλωσσολογία και Πραγματολογία έγραψα τα ίδια με σένα,δεν έχω γράψει κάτι διαφορετικό.Εμένα δεν με ειδοποίησαν!Το ότι θα πάρει μόνο 7,δεν ξέρω γιατί,πάντως ακούστηκε σαν φήμη ότι δεν έγραψαν πολλοί,και μάλιστα ότι κόπηκαν σε περισσότερα από 2 θέματα!Μάλιστα σε κάποιους είπε ότι δεν τα πήγαν καλά,και σε ποια μαθήματα!Εμένα μου είπαν συγκεκριμένα ότι δεν τα πήγα καλά στην πραγματολογία,χωρίς να μου πουν πως τα έχω πάει στα άλλα!Εκεί κόλλησα στη συνέντευξη,και στο τέλος τους είπα πως έχει η κατάσταση!
Ελπίζω να περάσω και γιατί θέλω να κάνω νέα αρχή,μετά από δυσάρεστα γεγονότα που μου έχουν συμβεί,αλλά και επειδή ο πατέρας και η αδερφή μου είναι εναντίον,να κάνω μεταπτυχιακό,και εγώ το θέλω πολύ,και δεν θέλω να χάσω την ευκαιρία,το θέλω αυτό το μεταπτυχιακό!!!!!!
Άβαταρ μέλους
george22

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό george22 » 30 Οκτ 2011, 12:36

Ina13 έγραψε:Καλημέρα Poppet! Μπράβο για τα καλά αποτελέσματα!!! Συγχαρητήρια!!! :goodjob:
Για τα μαθήματα , είχα ρωτήσει ένα παιδί που είχε κάνει το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό και μου είπε ότι ήταν μόνο πρωινά..Τώρα δεν ξέρω αν θα γίνει κάποια αλλαγή φέτος..!
Και πάλι μπράβο και μακάρι να τα πούμε στα μαθήματα δλδ να έχω περάσει κι εγώ!

Μακάρι να έχω περάσει κι εγώ και να γνωριστούμε!Λογικά σας είδα στη συνέντευξη!Το όνομά μου δεν είναι το george22,απλά είναι nickname που είχε φτιάξει ένας φίλος μου!Αύριο θα δούμε!
Άβαταρ μέλους
george22

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mariakaraja » 30 Οκτ 2011, 13:14

Γεια σας παιδιά και πάλι,
Μάλλον αύριο αν είναι θα πάρουν τηλέφωνο για συνεντευξη εε?? έχω λίγο άγχος.. το αγαπάω αυτό το αντικείμενο και θα με βοηθήσει να διευρύνω και τους ορίζοντες μου... γιατί καλό το θέατρο ως εκπαιδευτικό μέσο αλλά δεν βλέπω μέλλον... Επίσης έχει η αδελφή μου φροντιστήριο μέσης εκπαίδευσης και θα μπορώ να βοηθάω και σε μαθήματα όπως λογοτεχνία, έκθεση...
Τέσπα, αύριο θα δούμε... Παρακαλώ επειδή δεν είναι και βέβαιο ούτε πως θα βγουν αύριο τα αποτελέσματα ούτε το ότι επέτυχα αν παρουν κάποιον για συνέντευξη ας με ενημερώσει.
Ευχαριστώ!
Άβαταρ μέλους
mariakaraja

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό george22 » 30 Οκτ 2011, 13:45

Το θέλω πολύ αυτό το μεταπτυχιακό.Πιστεύω ότι μπορώ να προσφέρω πολλά,και ελπίζω να έχω περάσει!Απλά θεωρώ ότι στη συνέντευξη δεν ήμουν ο εαυτός μου,πιστεύω ότι θα έπρεπε να ήμουν λιγότερο αγχωμένος,και είχα κολλήσει!Αρχικά το θέλω για τον εαυτό μου,και για να εξελιχθώ,και από την άλλη,για να ξεφύγω από τη νοοτροπία που έχουν οι δικοί μου,ότι εφόσον τέλειωσα τη σχολή,δεν είμαι για μεταπτυχιακό,γιατί εφόσον κάνει η αδερφή μου,είναι ικανοποιημένοι,και ότι εγώ πρέπει να πάω στρατό καλύτερα!
Άβαταρ μέλους
george22

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Poppet » 30 Οκτ 2011, 17:05

george22 έγραψε:Το θέλω πολύ αυτό το μεταπτυχιακό.Πιστεύω ότι μπορώ να προσφέρω πολλά,και ελπίζω να έχω περάσει!Απλά θεωρώ ότι στη συνέντευξη δεν ήμουν ο εαυτός μου,πιστεύω ότι θα έπρεπε να ήμουν λιγότερο αγχωμένος,και είχα κολλήσει!Αρχικά το θέλω για τον εαυτό μου,και για να εξελιχθώ,και από την άλλη,για να ξεφύγω από τη νοοτροπία που έχουν οι δικοί μου,ότι εφόσον τέλειωσα τη σχολή,δεν είμαι για μεταπτυχιακό,γιατί εφόσον κάνει η αδερφή μου,είναι ικανοποιημένοι,και ότι εγώ πρέπει να πάω στρατό καλύτερα!

Στο ευχομαι να αποδείξεις πρώτα στον εαυτό σου κ μετά σε όλους τους άλλους ότι αξίζει να εισαι εκεί!! :) Γιώργο σε λένε??? γιατί νομίζω μίλησα με ένα παιδί που μου ανέφερε ότι οι γονείς του προτιμούν να τον στείλουν στρατό και να μη γυρήσει στην γεννέτηρά του!
Άβαταρ μέλους
Poppet

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Ina13 » 30 Οκτ 2011, 17:23

Γειά σας παιδιά! Μακάρι να έχουμε καλά αποτελέσματα και να τα λέμε στα μαθήματα!!! Αύριο είναι μεγάλη μέρα!
Άβαταρ μέλους
Ina13

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό george22 » 30 Οκτ 2011, 17:28

Poppet έγραψε:
george22 έγραψε:Το θέλω πολύ αυτό το μεταπτυχιακό.Πιστεύω ότι μπορώ να προσφέρω πολλά,και ελπίζω να έχω περάσει!Απλά θεωρώ ότι στη συνέντευξη δεν ήμουν ο εαυτός μου,πιστεύω ότι θα έπρεπε να ήμουν λιγότερο αγχωμένος,και είχα κολλήσει!Αρχικά το θέλω για τον εαυτό μου,και για να εξελιχθώ,και από την άλλη,για να ξεφύγω από τη νοοτροπία που έχουν οι δικοί μου,ότι εφόσον τέλειωσα τη σχολή,δεν είμαι για μεταπτυχιακό,γιατί εφόσον κάνει η αδερφή μου,είναι ικανοποιημένοι,και ότι εγώ πρέπει να πάω στρατό καλύτερα!

Στο ευχομαι να αποδείξεις πρώτα στον εαυτό σου κ μετά σε όλους τους άλλους ότι αξίζει να εισαι εκεί!! :) Γιώργο σε λένε??? γιατί νομίζω μίλησα με ένα παιδί που μου ανέφερε ότι οι γονείς του προτιμούν να τον στείλουν στρατό και να μη γυρήσει στην γεννέτηρά του!

Μάλλον μαζί μου μίλησες.Παναγιώτη με λένε,το ψευδώνυμο,το είχε δημιουργήσει ένας φίλος μου,και απλά κράτησα το λογαριασμό,επειδή δεν το χρησιμοποιούσε.Ναι,η αλήθεια είναι ότι δεν έχω και τους 2 γονείς μου δυστυχώς!Ο πατέρας μου θέλει να πάω στρατό και μάλιστα ήθελε από παλιά,για να πιάσω δουλειά,και να μη με πληρώνει άλλο,αλλά η διαφορά είναι ότι ο πατέρας μου ήθελε να μείνω στο χωριό μετά το στρατό,προκειμένου να βρω πιο εύκολα δουλειά+όχι στην Αθήνα.Η αλήθεια είναι ότι με το μεταπτυχιακό,θα πάω στρατό στα 29 μου,ενώ τώρα αναγκαστικά πρέπει να διακόψω την αναβολή.Επιπλέον θα έχω την ευκαιρία να γνωρίσω νέα άτομα,και να κάνω πιο εύκολα παρέα (και εδώ στην Αθήνα δεν έχω κανένα γνωστό/φίλο,πέρα από τις φίλες της αδερφής μου)
Άβαταρ μέλους
george22

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Ina13 » 30 Οκτ 2011, 17:47

Παναγιώτη (George22) έχεις απόλυτο δίκιο που θέλεις να ακολουθήσεις τα όνειρα σου κι ακόμα κι αν δεν περάσουμε στο μεταπτυχιακό δεν ήρθε κι η συντέλεια του κόσμου - κι εγώ την ίδια αγωνία βιώνω..... Ούτως ή άλλως δε μας απαγορεύει κανείς να ξαναπροσπαθήσουμε. Όσο για το στρατό,αν τελίκα κάτι στραβώσει με το μεταπτυχιακό, ίσως αυτή είναι μια από τις καλύτερες περιόδους για θητεία....... Μακάρι να μην είχατε αυτή την υποχρέωση αλλά η κατάσταση στην κοινωνία και την αγορά εργασίας είναι τέτοια, που ίσως (λέμε τώρα) κάποια πράγματα να έχουν αλλάξει προς το καλύτερο μέχρι να απολύθεις.

Poppet & George22 τι κατεύθυνση διαλέξατε? Εφαρμοσμένη ή θεωρητική?
Άβαταρ μέλους
Ina13

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό george22 » 30 Οκτ 2011, 17:52

Εγώ δεν γνωρίζω τι κατεύθυνση να ακολουθήσω,αν βγουν τα αποτελέσματα και περάσω!Θεωρώ πως δεν είναι εύκολο να ξεχωρίσουν όρια μεταξύ θεωρητικής και εφαρμοσμένης.Εφαρμοσμένη θεωρώ για παράδειγμα τις έρευνες της κοινωνιογλωσσολογίας,όπως επίσης και τις φωνητικές έρευνες,και ακόμα την εξέταση της συγχρονικής και διαχρονικής γλωσσολογίας!Τα άλλα πιστεύω ότι είναι στη θεωρητική.Τα δενδροδιαγράμματα θεωρώ πως είναι μεταξύ θεωρητικής και εφαρμοσμένης!
Άβαταρ μέλους
george22

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Poppet » 30 Οκτ 2011, 17:56

Ina13 έγραψε:Παναγιώτη (George22) έχεις απόλυτο δίκιο που θέλεις να ακολουθήσεις τα όνειρα σου κι ακόμα κι αν δεν περάσουμε στο μεταπτυχιακό δεν ήρθε κι η συντέλεια του κόσμου - κι εγώ την ίδια αγωνία βιώνω..... Ούτως ή άλλως δε μας απαγορεύει κανείς να ξαναπροσπαθήσουμε. Όσο για το στρατό,αν τελίκα κάτι στραβώσει με το μεταπτυχιακό, ίσως αυτή είναι μια από τις καλύτερες περιόδους για θητεία....... Μακάρι να μην είχατε αυτή την υποχρέωση αλλά η κατάσταση στην κοινωνία και την αγορά εργασίας είναι τέτοια, που ίσως (λέμε τώρα) κάποια πράγματα να έχουν αλλάξει προς το καλύτερο μέχρι να απολύθεις.

Poppet & George22 τι κατεύθυνση διαλέξατε? Εφαρμοσμένη ή θεωρητική?

Ναι μαζί είχαμε μιλήσει Παναγιώτη :) Κάνε το καλύτερο που μπορείς με τα μεσα που έχεις! αυτό έμαθα και όσο σπουδαζα και ως κανόνα στη ζωή!!!
Ινα δεν έχουμε διαλέξει ακόμα κατεύθυνση! νομίζω πως το 1ο εξάμηνο κάνουμε όλοι μαζί κάποια κοινά μαθήματα όπως καμια σύνταξη κ τετοια κ μετά "χωριζόμαστε" να σου πω κ τα δυο μου φαίνονται το ίδιο σχεδόν αλλά με βλέπω προς εφαμροσμένη που έχει κατεύθυνση προς διδασκαλία της ελληνικής ως ξένη!!! εσυ τι σκέφτεσαι? μιας και συστηνόμαστε Πόπη εδώ : )
Άβαταρ μέλους
Poppet

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Ina13 » 30 Οκτ 2011, 18:01

Στη συνέντευξη δεν σας ρώτησαν τι προτιμάτε? Εμένα με ρώτησαν στο τέλος γι'αυτό σας ρώτησα. Κι εμένα η εφαρμοσμένη με ενδιαφέρει περισσότερο! Εμένα με λένε Κατερίνα ::):
Άβαταρ μέλους
Ina13

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Poppet » 30 Οκτ 2011, 18:11

Ina13 έγραψε:Στη συνέντευξη δεν σας ρώτησαν τι προτιμάτε? Εμένα με ρώτησαν στο τέλος γι'αυτό σας ρώτησα. Κι εμένα η εφαρμοσμένη με ενδιαφέρει περισσότερο! Εμένα με λένε Κατερίνα ::):

Χαιρω πολύ κατερίνα μ!!! :) εγώ επειδή ήμουν στη ρόδο και έκανα παααααααραααα πολλά γλωσσολογίκα μπορεί κ 30 για να καταλάβεις με ρώτησαν τί αντικείμενο απο ολα αυτά μου αρεσει ή μου κέντρισε το ενδιαφέρον....εγώ τους είπα δυο αντικείμενα ένα εντός κ ένα εκτός πανεπιστημίου! εμένα με το που μπήκα με ρωτάνε "μα καλά εσύ με τόσα γλωσσολογικα που χεις κάνει γιατί είσαι εδώ" κ η αλήθεια είναι πως με κόμπλαρε λίγο στην αρχή αλλά όλα κουλ μετα!!!
Άβαταρ μέλους
Poppet

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Ina13 » 30 Οκτ 2011, 18:24

30???? Κι έλεγα ότι έχω κάνει εγώ πολλές που έχω κάνει περίπου 15!!! Να σε ρωτήσω , μου είπαν ότι την Δευτέρα θα τα βγάλουν τ'αποτελεσματα , μήπως σου είπαν από τον τομέα πότε ακριβώς θα τα βγάλουν? Αν πάρω αύριο το πρώι θα μου πουν?Έχω αγωνία γι'αυτό ρωτάω συνέχεια!
Άβαταρ μέλους
Ina13

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Φιλολογικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες