filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Ελεήστε τον μη έχοντα βιβλία να δηλώσει...

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Φιλολογίας.

Συντονιστές: panos91, Nat:), Vasiliki.l.k.1

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Κερέκη » 14 Φεβ 2014, 18:43

Off topic:
W.H. έγραψε: Κι εδώ και έναν περίπου χρόνο αραχνιάζουν τα πιο πολλα ενώ το Φαρμακείο-Φωτοτυπείο θυσαυρίζει λίγους ορόφους πιο κάτω... Αν δεν υπάρχει οργάνωση αλλά αδιαφορία στην ενημέρωση, ο φοιτητής την πληρώνει... :wtf:

Οταν λες Φαρμακειο-Φωτοτυπειο τι εννοεις;
Spoiler:
για όλη την υπόλοιπη δραστηριότητα σου σημερα :worthy:
Spoiler:
Μην πιστεύεις πούστη λόγια, πουτάνας μοιρολόγια και πολιτικών ευχολόγια!
Άβαταρ μέλους
Κερέκη
*Notes donor*
*Notes donor*

Σχολή/Τμήμα: Καμία, έριξα μαύρη πέτρα να πουμε. Εύχομαι και για τους υπόλοιπους το ιδιο!!
Φύλο:
Ευχαριστώ: 26

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Dark fairy » 14 Φεβ 2014, 18:46

Εννοεί τους κλέφτες του φωτοτυπείου που έχουμε στη σχολή. :sick:
“Της ήταν έτσι γραφτό, θα 'λεγες, όλους τους πόθους της τους βαθιούς και σπάνιους, να τους γεύεται πραγματοποιημένους κάποιαν ώραν πού, θες από την ατέρμονη απαντοχή, θες από κακοτυχιά, κάθε ζωντανός παλμός τους είχε σταματήσει και κάθε θέλγητρο τους νεκρωθεί.”

― Άγγελος Τερζάκης
Άβαταρ μέλους
Dark fairy
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 47

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Κερέκη » 14 Φεβ 2014, 18:57

Dark fairy έγραψε:Εννοεί τους κλέφτες του φωτοτυπείου που έχουμε στη σχολή. :sick:

Και που κολλάει το Φαρμακείο :?:
Spoiler:
Άβαταρ μέλους
Κερέκη
*Notes donor*
*Notes donor*

Σχολή/Τμήμα: Καμία, έριξα μαύρη πέτρα να πουμε. Εύχομαι και για τους υπόλοιπους το ιδιο!!
Φύλο:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Sirenita Galactica » 14 Φεβ 2014, 19:16

Εννοεί ότι όπως τα φάρμακα είναι ακριβά, έτσι και το φωτοτυπείο :tease:
Take chances. Tell the truth. Date someone totally wrong for you. Say no. Spend all your cash. Get to know someone random. Be random. Say i love you. Sing out loud. Laugh at stupid jokes. Cry. Apologize. Tell someone how much they mean to you. Tell a jerk what you think. Laugh till your stomach hurts. Live life.
Regret nothing...
Άβαταρ μέλους
Sirenita Galactica
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Φιλολογία
Ευχαριστώ: 68

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό W.H. » 14 Φεβ 2014, 19:19

Έχει ανοίξει Φαρμακείο πίσω ακριβώς από το Φωτοτυπείο με είσοδο μέσα από το Φωτοτυπείο! Τρίτη & Πέμπτη, 09:00 π.μ. – 14:00 μ.μ. Εισέρχεσαι στο Φωτοτυπείο και στο δεξί σου χέρι όπως μπαίνεις έχει μια πόρτα δίπλα από το 23ο φωτοτυπικό. Απ' αυτήν εισέρχεσαι στο Φαρμακείο που βλέπει στον ακάλυπτο του αμφ. 311! :up:

Spoiler:
Τρολλάρεις τώρα... Καλά τη μεταφορική φράση «Φαρμακείο είσαι μωρέ αδερφάκι μου!», δεν την έχεις ακούσει; (βλ. το «3» εδώ: http://www.greek-language.gr/greekLang/ ... +&dq=) Τύπου: πολύ ακριβός... Μα, απ’ ό,τι μου είπαν, 0.7 € τη σελίδα; Έλεος... Αλλά έχει σίγουρη πελατεία γι’ αυτό...
Τελευταία επεξεργασία από W.H. και 14 Φεβ 2014, 19:30, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
(Dr's idea) Δυνατότητα Μακροχρόνιου Δανεισμού Διδακτικών Συγγραμμάτων: α) σε φοιτητές από κατατακτήριες εξετάσεις, και β) σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα.
Περισσότερα εδώ.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
W.H.
Supporter
Supporter

Ευχαριστώ: 75

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό rosoula » 27 Φεβ 2014, 13:31

Καλημέρα! Μήπως έχει κανείς τη βιβλιογραφία που έχει ο κ.Αγγελάτος για το μάθημα των Νέων Α' από το σπουδαστήριο; Το δίνω την Τετάρτη και μου λείπουν κάποιες σελίδες. Ευχαριστώ!
Άβαταρ μέλους
rosoula

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό theologos » 27 Φεβ 2014, 22:09

καλησπέρα!!επειδή δεν δικαιούμαι συγγράμματα, θα μπορούσε κάποιος να μου δανείσει μέχρι το τέλος της επερχόμενης εξεταστικής του απριλίου τα βιβλία
1)Ευριπίδου, Βάκχαι, Dodds
2)Κειμένο και επικοινωνία, Γούτσος, Γεωργακοπούλου

ευχαριστώωωω
Άβαταρ μέλους
theologos
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 9

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό W.H. » 02 Μαρ 2014, 15:59

theologos έγραψε:καλησπέρα!!επειδή δεν δικαιούμαι συγγράμματα, θα μπορούσε κάποιος να μου δανείσει μέχρι το τέλος της επερχόμενης εξεταστικής του απριλίου τα βιβλία
1)Ευριπίδου, Βάκχαι, Dodds
2)Κειμένο και επικοινωνία, Γούτσος, Γεωργακοπούλου

ευχαριστώωωω

Αν δεν το έχεις ήδη δει, δες και την τελευταία (μπλε χρώματος) από τις Κεντρικές Ανακοινώσεις στο πάνω μέρος των σελίδων τού forum ή κατευθείαν εδώ: http://www.lib.uoa.gr/yphresies/makroxr ... n-eydoxos/ Μπορεί και να σε βοηθήσει ίσως. :up:
(Dr's idea) Δυνατότητα Μακροχρόνιου Δανεισμού Διδακτικών Συγγραμμάτων: α) σε φοιτητές από κατατακτήριες εξετάσεις, και β) σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα.
Περισσότερα εδώ.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
W.H.
Supporter
Supporter

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό theologos » 02 Μαρ 2014, 22:56

καλησπέρα WH! σ' ευχαριστώ που προσπαθείς να με βοηθήσεις, αλλά τη γνωρίζω και τη χρησιμοποιώ ήδη αυτή τη δυνατότητα δανεισμού. το πρόβλημα είναι για το μεν βιβλίο του dodds ότι στο σπουδαστήριο κλασσικής υπάρχουν 2 και μοναδικά αντίτυπα που δεν μπορούν να δανειστούν, το δε βιβλίο των γούτσου-γεωργακοπούλου θα το χρειαστώ για χρονικό διαστημα μεγαλύτερο του ενός μήνα που προβλέπει ο δανεισμός. σ' ευχαριστώ πάντως και πάλι
Άβαταρ μέλους
theologos
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 9

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό xaroula89 » 07 Μαρ 2014, 17:58

παιδια υπαρχει καποιος -α που να μπορει να δανεισει το βιβλιο" γενναιος τηλεμαχος" του κοτζια? ειναι αναγκηηηη :thxx:
Άβαταρ μέλους
xaroula89

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Μηδεια » 08 Μαρ 2014, 19:16

Μπορει καποιος να μου δανεισει το βιβλιο της Χατζηχρηστου «Κοινωνική και Συναισθηματική Αγωγή στο σχολείο» για την ερχομενη εξεταστικη?
Άβαταρ μέλους
Μηδεια

Ευχαριστώ: 3

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Mirka23 » 10 Μαρ 2014, 14:02

Αγαπητοί συνάδελφοι,
Είμαι επί πτυχίω και δυστυχώς έχω συμπληρώσει το όριο των συγγραμμάτων που δικαιούμαι.. Θα ήθελα λοιπόν να σας παρακαλέσω όποιος μπορεί να με βοηθήσει δανείζοντάς μου κάποιο από τα παρακάτω.. Μετά το πέρας της εξεταστικής τα βιβλία βεβαίως και θα του επιστραφούν στην αρχική τους κατάσταση..
-Αισθητική και τέχνη/Γλυκοφρύδη Λεοντσίνη Αθανασία
-Εξελικτική ψυχοπαθολογία/Ηλίας Μπεζεβέγκης
-Κοινωνική και συναισθηματική αγωγή στο σχολείο/Χρυσή Χατζηχρήστου
-Το επαρχικό βιβλίο/Κόλιας Ταξιάρχης
-Η λέξη της νέας ελληνικής στο γλωσσικό σύστημα και στο κείμενο/Μπακάκου Ορφανού Αικατερίνη
-Περί συμμοριών/Δρακωνάκη Καζαντζάκη
Άβαταρ μέλους
Mirka23

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό olga94 » 12 Μαρ 2014, 13:27

Γεια !!!!Εχει κάποιος να μου δανείσει τα : Μορφολογία της Ράλλη και Αισθητική και Τέχνη της Γλυκοφρύδη????είμαι επί πτυχίω και δε δικαιούμαι... :peace: :cry: Εννοειται πως τα βιβλία θα επιστραφούν ακριβώς όπως τα παρέλαβα!!ευχαριστώ πολύ εκ των προτερων...!!! :thxx: :thxx:
It doesn't matter how slowly you go as long as you don't stop...
Wherever you go, go with all your heart...Confucious

La vie ne vaut d'être vécue sans amour..
Άβαταρ μέλους
olga94

Ευχαριστώ: 31

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό W.H. » 13 Μαρ 2014, 13:51

olga94 έγραψε:Γεια !!!!Εχει κάποιος να μου δανείσει τα : Μορφολογία της Ράλλη και Αισθητική και Τέχνη της Γλυκοφρύδη????είμαι επί πτυχίω και δε δικαιούμαι... :peace: :cry: Εννοειται πως τα βιβλία θα επιστραφούν ακριβώς όπως τα παρέλαβα!!ευχαριστώ πολύ εκ των προτερων...!!! :thxx: :thxx:

Καλησπέρα. Αν τυχόν δεν βρεθεί κάποιος δανειστής, δεν ξέρω αν είδες την Ανακοίνωση στο φόρουμ για τη δυνατότητα που σας παρέχεται: http://www.lib.uoa.gr/yphresies/makroxr ... n-eydoxos/

Τουλάχιστον η Μορφολογία τής Ράλλη (αν είναι αυτό το διδακτικό σύγγραμμα δλδ) είναι διαθέσιμη στο Γλωσσολογικό (του 2005, σε 2 αντίτυπα και σε περιμένει) ενώ αν τυχόν τα δανειστούν, καταφεύγεις σε νεότερη έκδοση (2011) του Γαλλικού (σε 3 αντίτυπα) για να το δανειστείς... :tease:
Τελευταία επεξεργασία από W.H. και 13 Μαρ 2014, 13:56, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
Περισσότερα εδώ.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
W.H.
Supporter
Supporter

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό MAGIC FAIRYTALE » 16 Μαρ 2014, 20:11

καλησπερα παιδια υπαρχει καποιος που να μην χρειαζεται το βιβλιο του θουκυδιδη???πραγματικα το χρειαζομαι σοσ!!!!!!!! :littlehelp:
it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring
M.M.
Άβαταρ μέλους
MAGIC FAIRYTALE
Supporter
Supporter

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό agelikim » 18 Μαρ 2014, 16:45

Καλησπέρα!! Όταν λέτε βιβλιοθήκη, δεν εννοείται τα σπουδαστήρια έτσι;;;; :thxx:
Άβαταρ μέλους
agelikim

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό rudolf » 22 Μαρ 2014, 20:20

olga94 έγραψε:Γεια !!!!Εχει κάποιος να μου δανείσει τα : Μορφολογία της Ράλλη και Αισθητική και Τέχνη της Γλυκοφρύδη????είμαι επί πτυχίω και δε δικαιούμαι... :peace: :cry: Εννοειται πως τα βιβλία θα επιστραφούν ακριβώς όπως τα παρέλαβα!!ευχαριστώ πολύ εκ των προτερων...!!! :thxx: :thxx:

μπορώ να σου τα δανείσω και τα δύο αν τα ψάχνεις ακόμα!
[color=#BF00BF]la rosa se defiende con la espina y nuestro porvenir con la esperanza[/color]
Άβαταρ μέλους
rudolf

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Κερέκη » 22 Μαρ 2014, 21:27

agelikim έγραψε:Καλησπέρα!! Όταν λέτε βιβλιοθήκη, δεν εννοείται τα σπουδαστήρια έτσι;;;; :thxx:

Όταν λέμε Βιβλιοθήκη εννοούμε τα Σπουδαστήρια
Spoiler:
Άβαταρ μέλους
Κερέκη
*Notes donor*
*Notes donor*

Φύλο:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό MAGIC FAIRYTALE » 23 Μαρ 2014, 19:55

καλησπερα προσπαθω μερες να στειλω στον[color=#BF4040] indianos αλλα για καποιο λογο δεν εχει σταλθει!!![/color]
οποτε τα λεω εδω,ευχαριστω παρα πολυ αλλα τελικα τα εβγαλα φωτοτυπια αυτα που ηταν στην υλη,και αυτο γιατι χρειαζομουν το βιβλιο με τις μεταφρασεις και οχι με τα ερμηνευτικα,ηταν μικρη και η υλη!!!και παλι σε ευχαριστω.
it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring
M.M.
Άβαταρ μέλους
MAGIC FAIRYTALE
Supporter
Supporter

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Indianos » 27 Μαρ 2014, 17:14

ουτε εγω καταφερα να σου στειλω.τι να πεις..δολιοφθορα!καλη επιτυχια παρα ταυτα και να ζητιανεψω και εγω με τη σειρα μου αν καποιος συναδελφος εχει το Δημοσθενους περι των συμμοριων κλπ της Δρακωνακη
Άβαταρ μέλους
Indianos

Ευχαριστώ: 1

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Φιλολογικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες