filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Απορίες...

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Φιλολογίας.

Συντονιστές: panos91, Nat:), Vasiliki.l.k.1

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Re: ΑΠΟΡΙΕΣ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό krypton » 09 Νοέμ 2011, 16:19

εκπέμπω σοσ,σας παρακαλώ ας απαντήσει κάποιος.Χθες δώσαμε στην εξεταστική των επί πτυχίω το τρίωρο της τζούμας θεωρία της λογοτεχνίας,ως εαρινό έπρεπε να το έχουμε δηλώσει?{όσοι το έδωσαν χωρίς το τρίωρο του σιαφλέκη}
Άβαταρ μέλους
krypton

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό sir Nicolas...:) » 11 Νοέμ 2011, 15:27

Γνωρίζει κάποιος σας παρακαλώ πολύ αν είναι προγραμματισμένη συνέλευση για τη Δευτέρα??? Ευχαριστώ εκ των προτέρων... :thxx:
Άβαταρ μέλους
sir Nicolas...:)

Σχολή/Τμήμα: Φιλολογικό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Κρονίδης 13 » 11 Νοέμ 2011, 16:44

Έχεις δίκιο caul,μα καλά,τι στο καλό έχει γίνει με τα μαθήματα που γράψαμε στις 3 και 4 Οκτωβρίου;Είναι δυνατόν μετά από σχεδόν 6 εβδομάδες να μην έχουν αναρτηθεί στο my-studies;;; :ungry: :ungry: Πρώτη φορά το παρατραβάνε τόσο!Έχω φτάσει στο αμήν! :wtf: :wtf: Τι γίνεται στη γραμματεία,τόσο πολύ κρατάει το πρωτάθλημα πασιέντζας και φραπεδοποσίας;Έλεος,ποιος ξέρει τι δικαιολογία θα χρησιμοποιήσουν,ότι δήθεν δεν είχαν χρόνο να τα βγάλουν κλπ...Για χαχόλους μας περνάνε;;Αμάν πια!(Συγνώμη για το ξέσπασμα,αλλά δεν πάει άλλο ρε παιδιά,ήμαρτον...)

Υ.Γ.:Μήπως έχει μιλήσει κανείς με τους γραμματείς,σε τι οφείλεται η τόση μεγάλη καθυστέρηση;Ήλπιζα να έβγαιναν σήμερα τουλάχιστον,τέλος της βδομάδας,γιατί έχω ένα προαίσθημα ότι λόγω της επετείου του Πολυτεχνίου θα πάνε ακόμα πιο πίσω οι αναρτήσεις...
Άβαταρ μέλους
Κρονίδης 13

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό marinoula10 » 11 Νοέμ 2011, 22:36

Παιδια καλυτερα να επικοινωνησετε με τους καθηγητες σας γιατι ο Ξουριας ας πουμε ειπε στο αμφιθεατρο οτι οσα παιδια θελουν να ρωτησουν τον ιδιο για τον βαθμο τους γιατι στο my studies θα περαστει τον Φεβρουαριο!
Κρονίδης 13: Ειδικα ο Κωνσταντατος,επειδη το ξερω απο προσωπικη πειρα, αν του στειλεις mail θα σου απαντησει αμεσα!
Καλα αποτελεσματα!
Άβαταρ μέλους
marinoula10

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ελδη » 12 Νοέμ 2011, 18:46

παιδια να ξερετε πως επειδη το μαθημα του Κωνσταντακου εχει ιδιο κωδικο με το μαθημα του Φακα που εξεταστηκε σημερα αποτι ειδα για τους επι πτυχιω, δε γινεται να περασει τους βαθμους μονο ο Κωνσταντακος στο mystudies αν δεν εχει περασει και τους δικους του ο Φακας. οποτε πρεπει να περιμενετε να τα διορθωσει και ο κος Φακας. :peace2:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ελδη
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Ευχαριστώ: 13

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Χαριτίνη » 12 Νοέμ 2011, 18:58

marinoula10 έγραψε:Παιδια καλυτερα να επικοινωνησετε με τους καθηγητες σας γιατι ο Ξουριας ας πουμε ειπε στο αμφιθεατρο οτι οσα παιδια θελουν να ρωτησουν τον ιδιο για τον βαθμο τους γιατι στο my studies θα περαστει τον Φεβρουαριο!
Κρονίδης 13: Ειδικα ο Κωνσταντατος,επειδη το ξερω απο προσωπικη πειρα, αν του στειλεις mail θα σου απαντησει αμεσα!
Καλα αποτελεσματα!

Συγγνώμη, με ποια λογική θα περαστούν οι βαθμολογίες το Φεβρουάριο;; Τότε για ποιο λόγο έγιναν τώρα οι εξετάσεις για τους επί πτυχίω; Μήπως διευκρίνισε αν εννοούσε τους βαθμούς των φοιτητών του τρέχοντος εξαμήνου ή των επί πτυχίω;
Η αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στον τρόπο με τον οποίο φεύγει απ' τη ζωή σου.

Βάλε φωτιά σε ό,τι σε καίει, σε ό,τι σου τρώει την ψυχή
έξω οι δρόμοι αναπνέουν διψασμένοι, ανοιχτοί
είν' η αγάπη ένα ταξίδι από γιορτή σε γιορτή...

Άβαταρ μέλους
Χαριτίνη

Σχολή/Τμήμα: Φιλολογία
Ευχαριστώ: 3

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό marinoula10 » 13 Νοέμ 2011, 15:29

Θα σε γελασω...Αυτο που σιγουρα ειπε για τους φοιτητες του τρεχοντος εξαμηνου ειναι οτι θα πρεπει κιολας να ξαναπανε τον Φεβρουαριο την ημερα της εξετασης ,απλα στην κολλα να γραφουν οτι το εχουν περασει το μαθημα το Σεπτεμβριο!!! :bangin:
Άβαταρ μέλους
marinoula10

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό deppie1 » 13 Νοέμ 2011, 16:53

καλησπερα!!
γνωριζετε αν θα γινουν τα μαθηματα κανονικα αυτη την εβδομαδα λογω της 17 Νοεμβριου?
ευχαριστω!
Άβαταρ μέλους
deppie1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Χαριτίνη » 13 Νοέμ 2011, 17:05

marinoula10 έγραψε:Θα σε γελασω...Αυτο που σιγουρα ειπε για τους φοιτητες του τρεχοντος εξαμηνου ειναι οτι θα πρεπει κιολας να ξαναπανε τον Φεβρουαριο την ημερα της εξετασης ,απλα στην κολλα να γραφουν οτι το εχουν περασει το μαθημα το Σεπτεμβριο!!! :bangin:

Tι να πω...λογικά, δεν ισχύει για όλους...ίδωμεν

Spoiler:
αυτά είναι καινούργια συστήματα! :mad2:

Άβαταρ μέλους
Χαριτίνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Χαριτίνη » 13 Νοέμ 2011, 17:08

deppie1 έγραψε:καλησπερα!!
γνωριζετε αν θα γινουν τα μαθηματα κανονικα αυτη την εβδομαδα λογω της 17 Νοεμβριου?
ευχαριστω!

Συνήθως, τα Πανεπιστήμια κάνουν τριήμερο εορτασμό και κλείνουν...μπορείς βέβαια να ρωτήσεις και τους καθηγητές για να το επιβεβαιώσεις, αλλά τα τελευταία τέσσερα χρόνια που θυμάμαι εγώ έτσι γίνεται.

Άβαταρ μέλους
Χαριτίνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό EvaT » 14 Νοέμ 2011, 11:51

Χαριτίνη έγραψε:
deppie1 έγραψε:καλησπερα!!
ευχαριστω!

Συνήθως, τα Πανεπιστήμια κάνουν τριήμερο εορτασμό και κλείνουν...μπορείς βέβαια να ρωτήσεις και τους καθηγητές για να το επιβεβαιώσεις, αλλά τα τελευταία τέσσερα χρόνια που θυμάμαι εγώ έτσι γίνεται.

Ποιές μέρες θα είναι κλειστή η σχολή? 16-17-18 Νοεμβρίου ή 15-16-17???
Άβαταρ μέλους
EvaT

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Χαριτίνη » 14 Νοέμ 2011, 11:58

15-17/11, αν θυμάμαι καλά. Λογικά θα βγει και σχετική ανακοίνωση από τη γραμματεία ή απ' την ιστοσελίδα του Πανεπιστημίου.

Άβαταρ μέλους
Χαριτίνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό katrin! » 14 Νοέμ 2011, 13:14

Χαριτίνη έγραψε:
marinoula10 έγραψε:Παιδια καλυτερα να επικοινωνησετε με τους καθηγητες σας γιατι ο Ξουριας ας πουμε ειπε στο αμφιθεατρο οτι οσα παιδια θελουν να ρωτησουν τον ιδιο για τον βαθμο τους γιατι στο my studies θα περαστει τον Φεβρουαριο!
Καλα αποτελεσματα!

Συγγνώμη, με ποια λογική θα περαστούν οι βαθμολογίες το Φεβρουάριο;; Τότε για ποιο λόγο έγιναν τώρα οι εξετάσεις για τους επί πτυχίω; Μήπως διευκρίνισε αν εννοούσε τους βαθμούς των φοιτητών του τρέχοντος εξαμήνου ή των επί πτυχίω;

παιδια μολις επικοινωνησα με την γραμματεια κ μου ειπαν οτι οι βαθμολογιες θα αναρτηθουν κανονικα στο my studies κ φυσικα οχι τον φεβρουαριο!οποτε απλα περιμενουμε! :cool:
Άβαταρ μέλους
katrin!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό katrin! » 14 Νοέμ 2011, 13:16

Χαριτίνη έγραψε:
Καλα αποτελεσματα!

Άβαταρ μέλους
katrin!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό BELEN » 14 Νοέμ 2011, 14:59

Σχετικά με τον εορτασμό του Πολυτεχνείου,ρώτησα σήμερα στη γραμματεία και μου είπαν ότι η σχολή θα είναι κλειστή στις 17/11,δεν υπάρχει καμία απόφαση για άλλες μέρες.
Άβαταρ μέλους
BELEN

Σχολή/Τμήμα: Κλασική Φιλολογία
Ευχαριστώ: 6

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crocodilino » 14 Νοέμ 2011, 15:24

:thxx:
EDUCATION IS THE MOST POWERFUL WEAPON WHICH YOU CAN USE TO CHANGE THE WORLD [Don´t let them steal your Brain!]
Άβαταρ μέλους
crocodilino
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Γλωσσολογικό!
Ευχαριστώ: 30

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό DIAMANTIS » 14 Νοέμ 2011, 15:47

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ! Είμαι επι πτυχίω φοιτητής από την σαντορινη αυτη είναι η καταγωγη μου και έρχομαι μονο στις εξεταστικες ! Θα ήθελα μια διευκρινηση στο προγραμμα σπουδων ! Εχω περασει τα λατινικα του α εξαμηνου ΦΦL01 , τα λατινικά του δ εξαμηνου ΜΦL07 , και τα λατινικα ζ εξαμηνου ΜΦL03 !!! Ειμαι ΜΝΕΦ ! εκανα σωστη επιλογη ? γιατι καποιος μου ειπε οτι τα μαθηματα του πρωτου ετους ειναι υποχρεωτικα ! Οτι δηλαδη επρεπε να παρω μεταφραστικη θεωρια μπενετο και απο τα αλλα δυο ΜΦL03 και ΜΦL07 να διαλεξω ! Ισχυει κατι τετοιο ? Οποιος ξερει ας βοηθησει !!! Ευχαριστω !
Άβαταρ μέλους
DIAMANTIS

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό goldenrose » 14 Νοέμ 2011, 16:23

Διαμαντη,αν εχεις συμπληρωσει τις ωρες που χρειαζονται κ δεν συμπιπτουν οι κωδικοι των μαθηματων,εισαι ενταξει!αυτο για τα υποχρεωτικα δεν ισχυει!δεν γραφει πουθενα κατι τετοιο.

εγω ηθελα να ρωτησω κατι αλλο: ενω στο my studies κατω κατω,εκει που λεει βαθμολογια,μου εμφανιζει κανονικα ολα τα μαθηματα που εχω περασει μεχρι στιγμης,οταν κλικαρω ξεχωριστα σε καποια εξαμηνα,δε μου βγαζει βαθμο σε καποια μαθηματα παρολο που ειναι του ΝΠΣ κ δεν εχουν αλλαξει εξαμηνο που διδασκονται!κ τα εχω περασει εννοειται..τι μπορει να φταιει ??φανταζομαι δε θα παιζει ρολο αφου εμφανιζονται κανονικα στον καταλογο με τη συνολικη βαθμολογια.αλλα γιατι το κανει αυτο ???
Άβαταρ μέλους
goldenrose
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crocodilino » 14 Νοέμ 2011, 17:39

Το είδα αυτό που λες αλλά δε νομίζω ότι θα πρέπει να ανησυχείς! Αφού στον κατάλογο των βαθμολογιών σου εμφανίζεται κανονικά! Οι λίστες με τα μαθήματα στα εξάμηνα αλλάζουν κάθε τρεις και λίγο ίσως να μην έχει ρυθμιστεί καλά όλο εκεί για τη βαθμολογία! Αν πάλι θες να το ψάξεις μπορείς να ρωτήσεις τη γραμματεία όταν ανέβεις σχολή (να μας πεις κι εμάς :lola: ) Πάντως δε νομίζω να σημαίνει ότι δεν σου το μετράνε γιατί πήρα πρόσφατα αναλυτική από τη γραμματεία και δεν είδα τπτ περίεργο! :peace2:
EDUCATION IS THE MOST POWERFUL WEAPON WHICH YOU CAN USE TO CHANGE THE WORLD [Don´t let them steal your Brain!]
Άβαταρ μέλους
crocodilino
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Γλωσσολογικό!
Ευχαριστώ: 30

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό goldenrose » 14 Νοέμ 2011, 19:08

α,το παρατηρησες κ συ αυτο ??ναι,κ γω δε νομιζω να σημαινει κατι,για την ακριβεια το αποκλειω,απλα με παραξενεψε!..θα ρωτησω στη γραματεια με την πρωτη ευκαιρια κ θα σας πω!..σ' ευχαριστω παντως! :thxx: :peace2:
Άβαταρ μέλους
goldenrose
*Notes donor*
*Notes donor*

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Φιλολογικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες