filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Απορίες...

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Φιλολογίας.

Συντονιστές: panos91, Nat:), Vasiliki.l.k.1

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Re: ΑΠΟΡΙΕΣ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό jotsimiq » 09 Νοέμ 2010, 00:42

καλησπερα παιδια, γνωριζει καποιος το μειλ η το τηλεφωνο της πολυχρονη;σας παρακαλω ,ειναι μεγαλη αναγκη, χρειαζομαι συστατικη για πανεπιστημιο του εξωτερικου και ειναι σε εκπαιδευτικη αδεια, οποτε πρεπει να βρω τροπο να επικοινωνησω και στη γραμματεια δυστυχως δε με βοηθησαν...οποιος γνωριζει παρακαλω ας μου στειλει ενα πμ.
ευχαριστω εκ των προτερων...!
Άβαταρ μέλους
jotsimiq

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Lia » 09 Νοέμ 2010, 16:35

δυστυχως νομιζω οτι οταν καποιος ειναι σε εκπαιδευτικη αδεια δεν μπορει να δωσει συστατικη, τουλαχιστον αυτο ειπε μια καθηγητρια σε μια φιλη μου
Αξίζει, φίλε, να υπάρχεις για ένα όνειρο, κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει...
Άβαταρ μέλους
Lia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό lena87 » 09 Νοέμ 2010, 17:49

καλησπέρα!παρακολουθεί μήπως κάποιος ΝΦ Γ' εξαμήνου με την κ. Ρώτα??? :help:
Άβαταρ μέλους
lena87

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό smurfette*91 » 09 Νοέμ 2010, 20:33

lena87 έγραψε:καλησπέρα!παρακολουθεί μήπως κάποιος ΝΦ Γ' εξαμήνου με την κ. Ρώτα??? :help:

Ναι!!!εγώ!!
Baby, love that comes around
will never stop coming around
but you need me
now you need me....

What defines us is how well we rise after falling
Άβαταρ μέλους
smurfette*91
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Φιλολογικό (Κλασσικό)
Ευχαριστώ: 49

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό evangelia23 » 10 Νοέμ 2010, 12:20

γεια σας....... :up: θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικό με τα παραπάνω....εγω εχω κάνει δήλωση συγγραμμάτων στον εύδοξο και δηλωσα και 2 μαθηματα του α΄ εξαμήνου........και μαλιστα πηρα ηδη κάποια από αυτά....υπάρχει πρόβλημα???????
Άβαταρ μέλους
evangelia23

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crocodilino » 10 Νοέμ 2010, 12:24

αν στο παρελθόν είχες δηλώσει συγγράμματα για τα μαθήματα αυτά (ανεξάρτητα αν τα πήρε ή αν είναι ίδια με τώρα κλπ κλπ αυτό δεν αφορά το σύστημα) τότε πολύ πιθανόν να πρέπει να τα επιστρέψεις ή να τα πληρώσεις... Μπορεί βέβαια και τπτ από όλα αυτά... Αυτό μόνο η γραμματεία θα ξέρει να στο πει με σιγουριά... :confused:
EDUCATION IS THE MOST POWERFUL WEAPON WHICH YOU CAN USE TO CHANGE THE WORLD [Don´t let them steal your Brain!]
Άβαταρ μέλους
crocodilino
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Γλωσσολογικό!
Ευχαριστώ: 30

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό gio16 » 11 Νοέμ 2010, 14:19

να ρωτησω...ειμαι επι πτυχιω και χρωσταω γλωσσολογια στ'εξαμηνου με το παλιο π.σ(παναρετου-ιακωβου-σπυροπουλος)...η αντιστοιχια του μαθηματος ειναι ΓΦΓ16 ή/και ΓΦΓ11....εγω μπορω να επιλεξω ΓΦΓ13 (που διδασκεται στο φετινο ε' εξαμηνο) και ΓΦΓ16( που θα διδαχθει στο προσεχες στ' εξαμηνο) ??????? αν μπορει ας με διαφωτησει καποιοσ γιατι την αλλη εβδομαδα ξεκινουν οι δηλωσεις μαθηματων..ευχαριστω πολυ εκ των προταιρων!
γιατι ο,τι αγαπαμε μας πληγωνει
Άβαταρ μέλους
gio16

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό gio16 » 11 Νοέμ 2010, 14:53

οσοι εχουν επιλεξει κατευθυνση γλωσσολογιας και δεν επιθυμουν να κανουν την πτυχιακη εργασια(η'εξαμηνο) ποια/ποιες αλλες επιλογες εχουν για την ληψη πτυχιου το τρεχον διδακτικο ετος(2010-2011)?????????????
γιατι ο,τι αγαπαμε μας πληγωνει
Άβαταρ μέλους
gio16

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό didi11 » 11 Νοέμ 2010, 22:48

Παιδιά ξέρετε μέχρι πότε θα μοιράζονται τα πάσο;
Άβαταρ μέλους
didi11

Ευχαριστώ: 3

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Calliope » 12 Νοέμ 2010, 01:17

gio16 έγραψε:να ρωτησω...ειμαι επι πτυχιω και χρωσταω γλωσσολογια στ'εξαμηνου με το παλιο π.σ(παναρετου-ιακωβου-σπυροπουλος)...η αντιστοιχια του μαθηματος ειναι ΓΦΓ16 ή/και ΓΦΓ11....εγω μπορω να επιλεξω ΓΦΓ13 (που διδασκεται στο φετινο ε' εξαμηνο) και ΓΦΓ16( που θα διδαχθει στο προσεχες στ' εξαμηνο) ??????? αν μπορει ας με διαφωτησει καποιοσ γιατι την άλλη εβδομαδα ξεκινουν οι δηλωσεις μαθηματων..ευχαριστω πολυ εκ των προταιρων!
"gio16",μπορείς να δώσεις γλωσσολογίες που δεν έχεις περάσει το γνωστικό αντικείμενο ξανά,εφόσον βέβαια δεν έχεις συμπληρώσει τις απαιτούμενες διδακτικές ώρες γιαυτό το μάθημα.Όσο για την πτυχιακή νομίζω ότι είναι υποχρεωτική,εφόσον θέλεις να πάρεις πτυχίο αυτό το έτος. :up:
Κ.Κ
Άβαταρ μέλους
Calliope

Ευχαριστώ: 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Maria » 12 Νοέμ 2010, 12:36

Παιδιά το πρόβλημα με τα Πάσο έχει λυθεί γιατί εγώ όποτε ανέβαινα μου έλεγαν ότι δεν έχουν, μέχρι πότε θα δίνουν;; Ισχύει ακόμα το παλιό ή θα έχω πρόβλημα;; Δε μένω πια Αθήνα και θα πρέπει να κατέβω μόνο γι αυτό το λόγο γι αυτό ρωτάω... :littlehelp:
Πέρασες και είχες στα μαλλιά
ρόδα και φως και είχες στο χέρι
κρίνα λευκά και στάχια απ'τον αγρό
και σε είδα και είπα κι έφτασε
το καλοκαίρι

Μα ήρθες και σκόρπισες τα στάχια στο νερό
τα ρόδα στον αέρα
και μ' ένα κρίνο στάθηκες, ωχρή
σα φθινοπώρου μέρα.
Άβαταρ μέλους
Maria

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό goldenrose » 12 Νοέμ 2010, 13:22

didi11 έγραψε:Παιδιά ξέρετε μέχρι πότε θα μοιράζονται τα πάσο;

Maria έγραψε:Παιδιά το πρόβλημα με τα Πάσο έχει λυθεί γιατί εγώ όποτε ανέβαινα μου έλεγαν ότι δεν έχουν, μέχρι πότε θα δίνουν;; Ισχύει ακόμα το παλιό ή θα έχω πρόβλημα;; Δε μένω πια Αθήνα και θα πρέπει να κατέβω μόνο γι αυτό το λόγο γι αυτό ρωτάω... :littlehelp:

το παλιο τωρα λογικα δεν ισχυει γτ εχει μπει η καινουρια χρονια..εφοσον δεν εχετε παρει ανεβειτε μια μερα να ξεμπερδευετε κ μ αυτο,εγω περσι το ειχα αμελησει κ το ανανεωσα λιγο πριν τις γιορτες αρα επομενως μοιραζονται.αρκει βεβαια να εχουν φερει τα καινουρια!..
Άβαταρ μέλους
goldenrose
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 13

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Σίβυλλα » 12 Νοέμ 2010, 13:56

Calliope έγραψε:
gio16 έγραψε:να ρωτησω...ειμαι επι πτυχιω και χρωσταω γλωσσολογια στ'εξαμηνου με το παλιο π.σ(παναρετου-ιακωβου-σπυροπουλος)...η αντιστοιχια του μαθηματος ειναι ΓΦΓ16 ή/και ΓΦΓ11....εγω μπορω να επιλεξω ΓΦΓ13 (που διδασκεται στο φετινο ε' εξαμηνο) και ΓΦΓ16( που θα διδαχθει στο προσεχες στ' εξαμηνο) ??????? αν μπορει ας με διαφωτησει καποιοσ γιατι την άλλη εβδομαδα ξεκινουν οι δηλωσεις μαθηματων..ευχαριστω πολυ εκ των προταιρων!
"gio16",μπορείς να δώσεις γλωσσολογίες που δεν έχεις περάσει το γνωστικό αντικείμενο ξανά,εφόσον βέβαια δεν έχεις συμπληρώσει τις απαιτούμενες διδακτικές ώρες γιαυτό το μάθημα.Όσο για την πτυχιακή νομίζω ότι είναι υποχρεωτική,εφόσον θέλεις να πάρεις πτυχίο αυτό το έτος. :up:

Πάντως εμένα στη γραμματεία μου είχαν πει πως πρέπει πρωτα να δώσω τα μαθήματα που λένε οι αντιστοιχίες και αν μου μείνουν ώρες για συμπλήρωση μπορώ να διαλέξω άλλο μάθημα του ίδιου γνωστικού αντικειμένου.Γενικά οι αντιστοιχίες πρέπει να ακολουθούνται .
Άβαταρ μέλους
Σίβυλλα

Σχολή/Τμήμα: φιλολογικό
Ευχαριστώ: 10

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Α λ ε ξ α ν δ ρ α » 13 Νοέμ 2010, 12:57

Καλησπέρα σας!Γνωρίζει κάποιος/α σε ποια ιστοσελίδα (& αν) μπορούμε να δούμε τις ανακοινώσεις/απόφασεις της Πρυτανείας;Ευχαριστω εκ των προτέρων.
''Είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.
Όταν τ'ανοίγω,βλέπω εμπρός μου ό,τι κι αν τύχει.
Όταν τα κλείνω,βλέπω εμπρός μου ό,τι ποθώ.''Α.Εμπειρίκος
Άβαταρ μέλους
Α λ ε ξ α ν δ ρ α

Σχολή/Τμήμα: Φιλολογικό
Ευχαριστώ: 3

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crocodilino » 13 Νοέμ 2010, 20:46

Λογικά στις ανακοινώσεις στη σελίδα uoa.gr
Αλλά δεν είμαι σίγουρη... :confused:
EDUCATION IS THE MOST POWERFUL WEAPON WHICH YOU CAN USE TO CHANGE THE WORLD [Don´t let them steal your Brain!]
Άβαταρ μέλους
crocodilino
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Γλωσσολογικό!
Ευχαριστώ: 30

Απορίες.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό eleni ber » 14 Νοέμ 2010, 00:30

Καλησπέρα παιδιά!Χρειάζομαι επειγόντως τη βοήθεια σας!Διέκοψα τη σχολή για ένα μεγάλο διάστημα γιατί παντρεύτηκα,έκανα ένα παιδάκι :peace2: κ τώρα προσπαθώ με νύχια κ με δόντια να τελειώσω!Είμαι επί πτυχίω,κλασική φιλολογία κ θέλω οπωσδήποτε να δώσω κάποια εαρινά το Φλεβάρη.Έχετε να μου προτείνετε κανένα εύκολο σχετικά μάθημα από οποιδήποτε εαρινό εξάμηνο?Θα δώσω σίγουρα γλωσσολογία β' κ νεοελληνικά β' αλλά θέλω κ 2 ακόμη!υγ.'Εχω περάσει 2 ψυχολογίες(εξελικτική ι και ιι),μπορώ να δώσω κ άλλη?θεωρούνται 5ωρες?Συγγνώμη αν φαίνονται χαζές οι ερωτήσεις αλλά απείχα καιρό από τη σχολή.....
Άβαταρ μέλους
eleni ber

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό MSG » 14 Νοέμ 2010, 00:44

οι αντιστοιχιες χρησιμευουν ωστε να μην δωσουμε το ιδιο γνωστικο αντικειμενο για δευτερη φορα,δεν μας περιοριζουν στο να δωσουμε αυτο που οριζουν,μπορουμε να δωσουμε οποιοδηποτε γνωστικο αντικειμενο το οποιο δεν εχουμε περασει.
τα μονα κριτηρια για πτυχιο ειναι τα 40 μαθηματα,οι ελαχιστες ωρες ανα γνωστικο αντικειμενο και το ελαχιστο των 180 ωρων συνολικα και οχι απαραιτητα να δωσουμε οτι οριζουν οι αντιστοιχιες.
never ending nightmare......
Άβαταρ μέλους
MSG

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό london eye » 14 Νοέμ 2010, 12:47

Καλημέρα!!!Είμαι επί πτυχίω και χρωστάω 3 μαθήματα. Βυζαντινά Α εξαμ., Νέα Γ εξαμ. και Νέα Στ εξαμ. Έχω συμπληρώσει τις ελάχιστες ώρες σε όλα εκτός από νέα και βυζαντινά. :thumbdown: Έχω 25 ώρες νέα ενώ χρειάζονται 27 και 5 ώρες βυζαντινά ενώ χρειάζονται 9. Ουσιαστικά χρειάζομαι 2 βυζαντινά και 1 νέα για να είναι ΟΚ οι ελάχιστες ώρες. Ισχύει ότι μπορώ να δώσω 1 απο τα νέα και το άλλο να το κάνω βυζαντινά που δεν έχω περάσει για να συμπληρωθούν οι ελάχιστες ώρες?? :?: :thxx:
Άβαταρ μέλους
london eye

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ελδη » 14 Νοέμ 2010, 12:50

ναι london eye ισχυει :cool: το ζητουμενο ειναι να εχεις συμπληρωμενες τις ελαχιστες ωρες :peace2:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ελδη
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Ευχαριστώ: 13

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό marcs » 14 Νοέμ 2010, 13:58

Ξέρουμε αν και ποιες ώρες θα γίνουν οι παραδόσεις την Τρίτη 16/11?
Καταραμένο 250!
Άβαταρ μέλους
marcs
*Notes donor*
*Notes donor*

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Φιλολογικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες