filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

Χάρτης Πανεπιστημιούπολης και Φιλοσοφικής-Athens University Campus map

Χρήσιμες πληροφορίες για όλους τους φοιτητές της Φιλοσοφικής Σχολής.

Συντονιστές: Συντονιστές, Γενικοί Συντονιστές

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Re: Χάρτης Πανεπιστημιούπολης και Φιλοσοφικής-Athens University Campus map

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ..Natalie.. » 25 Σεπ 2011, 16:56

συγχαρητηρια :goodjob: πολυ προσεγμενη δουλεια :respect:
Άβαταρ μέλους
..Natalie..

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Αλέξης-en99 » 25 Σεπ 2011, 21:53

LaVieEstBelle έγραψε:Καλησπερα!μια ερωτηση..θελω να φτασω στην πανεπιστημιουπολη στην εισοδο της ζωγραφου με αυτοκινητο και δεν γνωριζω τους δρομους οποτε θα χρησιμοποιησω GPS..ποια ειναι ακριβως η διευθυνση που πρεπει να βαλω? (το ξερω οτι ισως να αναφερεται πιο πανω αλλα μπερδευτηκα καθως οπως ειπα δεν γνωριζω καλα τους δρομους) :thxx:

Για πρόσβαση στην σχολή δες εδώ: viewtopic.php?f=51&t=3333

Δες και τα πμ σου.

:thxx: all :tease:
They say the sea is cold, but the sea contains
the hottest blood of all...
(Whales Weep Not! by D.H. Lawrence)
Άβαταρ μέλους
Αλέξης-en99
Supporter
Supporter

Σχολή/Τμήμα: Πρώην ΤΑΣ και ΜΝΕΦ h.c.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό LaVieEstBelle » 26 Σεπ 2011, 23:09

Σ'ευχαριστω αλλα αυτο το ειχα δει ηδη! ανεφερα οτι θελω να παω με αυτοκινητο αυριο που γινονται οι εγγραφες γιατι εχουν απεργια ολα τα ΜΜΜ! Αλλα και παλι ευχαριστω για το χρονο σου! :thxx: και δεν καταλαβα αυτο με τα πμ... :confused:
But I could have told you Vincent,this world was never ment for one as beautiful as you...
Άβαταρ μέλους
LaVieEstBelle

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Τιμολέων Φανφάρας » 27 Σεπ 2011, 00:43

LaVieEstBelle έγραψε:Σ'ευχαριστω αλλα αυτο το ειχα δει ηδη! ανεφερα οτι θελω να παω με αυτοκινητο αυριο που γινονται οι εγγραφες γιατι εχουν απεργια ολα τα ΜΜΜ! Αλλα και παλι ευχαριστω για το χρονο σου! :thxx: και δεν καταλαβα αυτο με τα πμ... :confused:

Δεν έχω την παραμικρή ιδέα για το πώς λειτουργούν τα GPS, αλλά αν θες να βάλεις μία διεύθυνση, γιατί η σχολή μας δεν έχει κάποια δική της διεύθυνση, βάλε Γρηγορίου Κουσίδη, Ζωγράφου.
Ο δρόμος αυτός είναι συνέχεια της Λεωφόρου Στρατάρχου Παπάγου και οδηγεί στο νεκροταφείο Ζωγράφου και στο τέρμα των λεωφορείων 608. Όταν φτάσεις λοιπόν στο τέρμα του δρόμου, στο τέρμα του 608, έξω από το νεκροταφείο θα στρίψεις δεξιά και μετά ξανά δεξιά και έφθασες. :peace2:

Ελπίζω να σε κατατόπισα κάπως... :tease: :tease: γιατί εγώ γενικά με το να δίνω πληροφορίες για οδούς, δρόμους κ.τ.λ. δεν τα πάω καλά. :oops:

Καλή αρχή! :happy: :happy:
Τελευταία επεξεργασία από Τιμολέων Φανφάρας και 27 Σεπ 2011, 11:41, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Τιμολέων Φανφάρας
Troll Fest Winner
Troll Fest Winner

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό LondonCalling » 27 Σεπ 2011, 01:19

Βασικά αν θες να παρκάρεις μέσα στη πανεπιστημιούπολη, κάπου διάβασα ότι μόνο η πύλη στην Ούλοφ Πάλμε θα είναι ανοιχτή :oops: Δε ξέρω όμως τι παίζει με το GPS, αυτή η οδός γίνεται Υμηττού σε κάποια φάση, αλλά δε ξέρω σίγουρα...
BE STRONG I whispered to my Wi-Fi signal.
Άβαταρ μέλους
LondonCalling
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Ευχαριστώ: 8

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Αντώνης Φωστιέρης » 27 Σεπ 2011, 01:36

Επειδή πολλές σχολές ακόμη μέσα στην Πανεπιστημιούπολη τελούν υπό κατάληψη, δεν είναι σίγουρο αν από τις τρεις εισόδους που γίνεται να μπεις με αμάξι (Ούλωφ Πάλμε, νεκροταφεία Ζωγράφου και είσοδος από Κατεχάκη - Καισαριανή), θα βρείς και τις τρεις ανοιχτές.

Η κεντρική (Ούλωφ Πάλμε) είναι η σίγουρη επιλογή για αύριο, δεδομένης της κατάστασης που ανέφερα ότι υφίσταται. Επομένως βάζεις στο GPS "Ούλωφ Πάλμε" και συμπληρωματικά κάτι που να δείχνει Πανεπιστημιούπολη (Ιλίσια π.χ.). Η Ούλωφ Πάλμε αρχίζει από την λεωφόρο Παπάγου στου Ζωγράφου (είναι κάθετή της) και κάποια στιγμή, ακριβώς μετά την πύλη του πανεπιστημίου, γίνεται Υμηττού, πλέον μπαίνεις Παγκράτι.

Αν θέλεις να έρθεις από την είσοδο του νεκροταφείου Ζωγράφου, θα βάλεις στο GPS "Γρηγορίου ΚΟΥΣΙΔΗ", όχι Αυξεντίου. Στο τέρμα της Κουσίδη βρίσκονται το τέρμα του 608 και το νεκροταφείο Ζωγράφου. Η Αυξεντίου έχει πάλι σχέση με τον χώρο της Πανεπιστημιούπολης, αλλά είναι αλλού (στα Ιλίσια) και χρησιμεύει κυρίως αν κινείσαι με τα λεωφορεία (220,221), οπότε για αύριο (αν έρθεις με αμάξι) δεν είναι επιλογή. Πάντως, δεν είμαι σίγουρος ως προς το κατά πόσον θα είναι ανοιχτή για αυτοκίνητα αύριο η πύλη στην Κουσίδη. Εκτός κι αν το παρκάρεις απ' έξω και μπεις με τα πόδια, είναι πέντε λεπτά υπόθεση.

Επίσης, μπορείς να μπεις από την πύλη στην Καισαριανή, αν φυσικά είναι ανοιχτή. Είναι στην αρχή της Καισαριανής, δίπλα ακριβώς από το παλιό στάδιο του Εθνικού Αστέρα. Στο GPS βάζεις "Εθνικής Αντιστάσεως" στην Καισαριανή, είναι στην αρχή αρχή της.

Καλή εγγραφή !
Kaiser Chiefs, Hard-Fi, Franz Ferdinand, Arctic Monkeys, Maxϊmo Park, Nine Black Alps, The Zutons, Bloc Party

ΤΟ ΑΠΑΥΓΑΣΜΑ ΤΗΣ ΑΓΓΛΙΚΗΣ ALTERNATIVE. ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ.
Άβαταρ μέλους
Αντώνης Φωστιέρης
*Notes donor*
*Notes donor*

Τοποθεσία: Κείμενα, το μέρος όπου ο αληθινός φιλόλογος βρίσκει αγαλλίαση, απάγκειο και παραμυθία.
Ευχαριστώ: 7

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Τιμολέων Φανφάρας » 27 Σεπ 2011, 11:43

Αντώνης Φωστιέρης έγραψε: Αν θέλεις να έρθεις από την είσοδο του νεκροταφείου Ζωγράφου, θα βάλεις στο GPS "Γρηγορίου ΚΟΥΣΙΔΗ", όχι Αυξεντίου. Στο τέρμα της Κουσίδη βρίσκονται το τέρμα του 608 και το νεκροταφείο Ζωγράφου.

Πωωωω πωω! Φίλε σ' ευχαριστώ για τη διόρθωση! :thxx: :thxx:
Μπέρδεψα τους Γρηγόρηδες! :funny: :funny:
Τι θέλω και ποστάρω;; Αφού το είπα πως δεν τα πάω καλά με το να δίνω οδηγίες για οδούς και διευθύνσεις. :oops: :jaugh:
Άβαταρ μέλους
Τιμολέων Φανφάρας
Troll Fest Winner
Troll Fest Winner

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Αλέξης-en99 » 27 Σεπ 2011, 12:00

LaVieEstBelle έγραψε:Σ'ευχαριστω αλλα αυτο το ειχα δει ηδη! ανεφερα οτι θελω να παω με αυτοκινητο αυριο που γινονται οι εγγραφες γιατι εχουν απεργια ολα τα ΜΜΜ! Αλλα και παλι ευχαριστω για το χρονο σου! :thxx: και δεν καταλαβα αυτο με τα πμ... :confused:

ΠΜ=προσωπικό μήνυμα. Όταν συνδέεσαι πετάγεται ένα παραθυράκι (εκτός αν τα έχεις μπλοκάρει μέσω του browser) και σε ενημερώνει να πας να το διαβάσεις στο γραμματοκιβώτιό σου. Τα λέω αυτά γιατί βλέπω στα εξερχόμενά μου ότι δεν το έχεις ανοίξει ακόμα :P

Ε, βασικά σου έγραψα ό,τι περίπου και ο Αντώνης για να μην βγούμε εκτός θέματος, αλλά βλέπω ότι είναι πολύ αργά για αυτό πλέον :lola:

Ό,τι άλλη απορία έχεις πες.

LondonCalling έγραψε:Βασικά αν θες να παρκάρεις μέσα στη πανεπιστημιούπολη, κάπου διάβασα ότι μόνο η πύλη στην Ούλοφ Πάλμε θα είναι ανοιχτή :oops: Δε ξέρω όμως τι παίζει με το GPS, αυτή η οδός γίνεται Υμηττού σε κάποια φάση, αλλά δε ξέρω σίγουρα...

Ισχύει, δεν ξέρω για ποιο λόγο, αλλά οι άλλες δυο πύλες είναι κλειστές. Πρόσβαση με όχημα μόνο από την πύλη της Ούλωφ Πάλμε. Η μεγάλη φοιτητική εστία που είναι δίπλα στην πύλη πάντως έχει αριθμό 2-4, αν πρέπει να εισάγει και αριθμό οδού.

Κάποιες σχολές όμως κάνουν κανονικά εξετάσεις (π.χ. βιολογικό) οπότρ θα έπρεπε να υπήρχε πρόσβαση και από εκεί...
Άβαταρ μέλους
Αλέξης-en99
Supporter
Supporter

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό LaVieEstBelle » 29 Σεπ 2011, 18:42

Σας ευχαριστω ολους παρα πολυ!!!! σιγουρα θα μου φανουν χρησιμα αυτα πολλες φορες ακομα!! :thxx:
But I could have told you Vincent,this world was never ment for one as beautiful as you...
Άβαταρ μέλους
LaVieEstBelle

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Lara Croft! » 15 Μάιος 2012, 22:02

Φοβερη δουλεια!
P&L prevails
Άβαταρ μέλους
Lara Croft!
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Ευχαριστώ: 4

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Komisths » 27 Σεπ 2012, 15:35

Συγχαρητήρια για την τόσο προσεγμένη δουλειά.Πολύ χρήσιμο.. :goodjob:
Sometimes darling,I think you're almost human...
Άβαταρ μέλους
Komisths

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Αλέξης-en99 » 07 Νοέμ 2012, 00:03

Για λόγους που δεν μπορώ να κατανοήσω, η imageshack αποφάσισε ότι οι μεγάλες φωτογραφίες που έχω ανεβάσει πίσω από τις μικρογραφίες έπρεπε να γίνουν resize σε πολύ, πολύ μικρότερες. Δυστυχώς δεν έχω εύκαιρο κάποιο backup σ' αυτόν τον υπολογιστή, όταν μπορέσω να τις βρω (είναι σε άλλο PC μακριά μου) θα τις αντικαταστήσω, αλλά αν τυχόν κάποιος τις έχει αποθηκεύσει και έμπαινε στον κόπο να μου τις στείλει, θα τις έφτιαχνα άμεσα. :thxx:
Άβαταρ μέλους
Αλέξης-en99
Supporter
Supporter

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Αλέξης-en99 » 19 Φεβ 2013, 17:22

Όλες οι μικρές φωτό στην imageshack αντικαταστάθηκαν από τις πρωτότυπες στο ΤΙΗ πλέον, ελπίζω για τα καλά αυτή τη φορά. Κάποια νεκρά λινκ επικαιροποιήθηκαν, κάποια κομμάτια του κειμένου ήταν άκυρα λόγω των εξελίξεων (π.χ. κολυμβητήριο) και τροποποιήθηκαν, όλα εντάξει τώρα.
Θερμή παράκληση, αν τυχόν δείτε κάποιο λάθος ή περιθώριο για προσθήκη/βελτίωση μην διστάσετε.
Άβαταρ μέλους
Αλέξης-en99
Supporter
Supporter

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό andyson » 17 Μαρ 2017, 14:09

.
Άβαταρ μέλους