filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Erasmus

Χρήσιμες πληροφορίες για όλους τους φοιτητές της Φιλοσοφικής Σχολής.

Συντονιστές: Συντονιστές, Γενικοί Συντονιστές

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό huddy » 24 Μαρ 2010, 18:17

eirini_p έγραψε:
Για την ελληνική φιλολογία ξέρω να σας πω ότι έχει γίνει η επιλογή όσων θα πάνε erasmus στα πανεπιστήμια με υπεύθυνο τον κύριο Μαρκόπουλο. Έχει σταλεί e-mail σε όσους επιλέγθηκαν και από όσο ξέρω έχει αναρτήσει τη λίστα και στο γραφείο του!
Είχα κάνει αίτηση και στην κυρία Μόζερ και απ'ό,τι μου είπε ο κύριος Σπυρόπουλος τα αποτελέσμτα θα έβγαιναν μάλλον Τρίτη (εχθές) και ότι θα ενημέρωναν όλους ανεξαρτήτως αν πέρασαν ή όχι. Παρόλα αυτά δεν έχω καμία ενημέρωση :confused:

Βγήκαν του Μαρκόπουλου; Καλά και δε στέλνει ένα email να ενημερώσει και τους υπολοίπους; Ούτε κι εμένα μου ήρθε καμιά ενημέρωση μέσω email για Μοζερ και Σπυρόπουλο. Ούτε και για Κακριδή... Άρα δεν ξέρουμε αν έχουν βγεί τα αποτελέσματα γι' αυτούς; Πόσο με εκνευρίζει που δεν έχουμε καμία ενημέρωση! :thumbdown:

Ήταν που μας έλεγαν οτί ό, τι και να γίνει όλοι θα πάμε κάπου... :confused:
Άβαταρ μέλους
huddy

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Scandalicious » 24 Μαρ 2010, 21:23

sofiekar έγραψε:ρε παιδιά εγω περίμενα να μας ενημερώσουν για συνεντεύξεις ή κάτι τέλος πάντων και τίποτα!!!μήτση και δημακοπούλου έχω δηλώσει..έχει ακούσει κανείς κάτι???δημακοπούλου το είχα σίγουρο ότι θα μας ενημέρωνε γιατί είχε πεί ότι για γαλλία κάνει και συνεντευξη στα γαλλικά!ραδιο αρβύλα και αυτό??δηλαδή λογικά τη παρασκευή το αργότερο πρέπει να ξέρουμε!!!Τη μήτση που έχει ώρες γραφείου τη πέμπτη δηλαδή και αύριο θα ήμαστε κλειστά πως τη βρίσκεις Ο Ε Ο ??? :thumbdown: :thumbdown:

Για Μήτση είναι σίγουρα φουλ το Αμστερνταμ... Στην Πορτογαλία υπάρχουν θέσεις. Τώρα για Δημακοπούλου ακόμα αναμένουμε... Πάντως δεν νομίζω να ισχύει κάτι για συνέντευξη,αλλιώς θα μας είχε ήδη ειδοποιήσει πιστεύω.
Άβαταρ μέλους
Scandalicious

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό konstantina! » 25 Μαρ 2010, 11:18

χθες ελαβα το μαγικο τηλεφωνημα!!
το σεπτεμβρη εφυγα για Αγγλιααααααααα!!!!!! :woohoo: :woohoo: :super: :wave: :inlove:

εχει παει κανεις στο Leicester η εχει ακουσει κατι για το πανεπιστημιο του? ειναι ακριβα γενικα?
'Εγώ δε ζω εδώ, ζω όπου ξεχαστώ και όπου περνά ο ποταμός μου' (Αγαπαμε ΑL. )
Άβαταρ μέλους
konstantina!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Armadillo » 25 Μαρ 2010, 21:44

Καλησπέρα :)
Πρώτο μου post στο forum :new:
Συγχαρητήρια Κωσταντίνα και σε όλους που ετοιμάζονται για το Erasmus, καλά να περάσουμε

Έγινα δεκτή για Porto και ψάχνω τις/τους άλλους που θα πάνε Braga ή Porto ή Lisboa, μπας και βγάλουμε άκρη με τις διαδικασίες και να γνωριστούμε ^^

*...Only takes one tree,to make a thousand matches,only takes one match, to burn a thousand trees...*
Άβαταρ μέλους
Armadillo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό do-diesi » 26 Μαρ 2010, 14:04

καλησπερα ! γνωριζει κανεις τιποτα για Σλοβενία ?? εχω κανει αιτηση για Λιουμπλιάνα , μηπως εχει παει κανεις ???

επισης, γνωριζετε αν εχουν βγει τα αποτελεσματα για την Γλυκοφρυδη ( ειναι η υπευθυνη για Σλοβενια ) για το ποιους διαλεξε τελικα ?

ευχαριστω :cool:
Άβαταρ μέλους
do-diesi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ellara » 26 Μαρ 2010, 16:17

γλυκοφρυδη πηγα και ειδα γιατι ειχα δηλωσει και το μονο που συγκρατησα ηταν πως δεν με πηρε..θα ριξω καταρες μου φαινεται δεν γινεται να παρακαλαμε να παμε ερασμους αν ειναι δυνατον.να ρωτησω ρε παιδια κατι σημαντικο..τα αποτελεσματα που βγηκαν τωρα για το ερασμους ειναι για το εαρινο η το χειμερινο εξαμηνο?ποτε φευγουν δηλαδη οι επιλεγομενοι φοιτητες?
Άβαταρ μέλους
ellara

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Lia » 26 Μαρ 2010, 16:26

τα αποτελεσματα βγαινουν κ για τα δυο εξαμηνα μαζι. Κριμα που δε σε πηρανε, αλλα η αληθεια ειναι οτι εχει μεγαλη ζητηση ρε παιδια. Εγω θυμαμαι ο Μαρκοπουλος μας ειχε μαζεψει οσους θελανε να κανουν αιτηση στο γραφειο του για να μας πει τι πρεπει να περιλαμβανει η αιτηση κ ειμασταν παρα πολλα ατομα. Ειδικα για καποιους προορισμους, πεφτει τρελη ζητηση...Αν εχεις κανει κ σε αλλα μερη αιτηση, μην απελπιζεσαι, μπορει να σε παρουν εκει :up:
Αξίζει, φίλε, να υπάρχεις για ένα όνειρο, κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει...
Άβαταρ μέλους
Lia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ellara » 26 Μαρ 2010, 16:31

μονο εκει εκανα δυστυχως και στην τσιμπουκη ,αλλα αυτη ειναι απο αγγλικο και εγω ειμαι φπψ οποτε αποκλειεται να με παρουν γιατι νομιζω δνε ειναι και νομιμο αυτο.ασε ασε ειμαι πολυ στενοχωρημενη το κυνηγουσα ενα χρονο και ειμαι και στο τελευταιο ετοσ οποτε τελειωσε για μενα το ερασμους.μηπως υπαρχει δυνατοτητα για ερασμους μεταπτυχιακα?
Άβαταρ μέλους
ellara

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nasouli » 26 Μαρ 2010, 16:32

και για μεταπτυχιακο και για διδακτορικο μπορεις ν πας :D
Άβαταρ μέλους
nasouli

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ellara » 26 Μαρ 2010, 17:18

παιδια η τσιμπουκη εβγαλε ανακοινωση για τα ατομα που πηρε?>
Άβαταρ μέλους
ellara

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ellara » 26 Μαρ 2010, 18:00

αν γνωριζει καποιος καποιον καθηγητη που εχει κενη θεση για ερασμους ασ κανει τον κοπο να μου στειλει ενα μηνυμα!!
Άβαταρ μέλους
ellara

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό enrique7 » 26 Μαρ 2010, 22:31

do-diesi έγραψε:καλησπερα ! γνωριζει κανεις τιποτα για Σλοβενία ?? εχω κανει αιτηση για Λιουμπλιάνα , μηπως εχει παει κανεις ???

επισης, γνωριζετε αν εχουν βγει τα αποτελεσματα για την Γλυκοφρυδη ( ειναι η υπευθυνη για Σλοβενια ) για το ποιους διαλεξε τελικα ?

ναι τα έβγαλε..στείλε ένα μήνυμα στο e-mail της αν είναι να σου στείλει τα ονοματα aleon@ppp.uoa.gr
Άβαταρ μέλους
enrique7

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό huddy » 27 Μαρ 2010, 02:17

Τέλικα ξέρετε αν βγήκαν τα αποτελέσματα για Κακριδή, Σπυρόπουλο και Μόζερ από Φιλολογικό?? Είχαν πει οτι θα έστελναν email και σε αυτούς που πήρανε και στους άλλους, αλλά δεν μου έχει έρθει τίποτα! :thumbdown: Υπάρχει περίπτωση να τα στείλουνε μετά το Πάσχα?? Έχω αρχίσει και απελπίζομαι... Σε τόσους έκανα αίτηση και ούτε σ' ΕΝΑΝ?? :confused:

Γενικά, για το Φιλολογικό, ποιοί έχουν βγάλει σίγουρα αποτελέσματα και έχουν ειδοποιήσει??
Άβαταρ μέλους
huddy

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό agent030 » 27 Μαρ 2010, 03:52

Καλησπέρα!!!!! ειμαι φπψ (κατ. παιδαγωγικη) κ πριν λιγες μερες με επελεξαν για το ερασμους στην πολη Οviedo της ισπανιας :up: :up:
παρακαλω θερμα αν υπαρχει καποιος με αναλογη εμπειρια στην πολη αυτη να μ στειλει πμ, η εστω μια συντομη απαντηση για την εμπειρια του. θα ηταν πολυ σημαντικο να μαθω λιγα πραγματα απο καποιον που το εζησε πριν απο μενα. ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!!
[/u]
Άβαταρ μέλους
agent030

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό do-diesi » 27 Μαρ 2010, 15:12

enrique7 έγραψε:
do-diesi έγραψε:καλησπερα ! γνωριζει κανεις τιποτα για Σλοβενία ?? εχω κανει αιτηση για Λιουμπλιάνα , μηπως εχει παει κανεις ???

ναι τα έβγαλε..στείλε ένα μήνυμα στο e-mail της αν είναι να σου στείλει τα ονοματα aleon@ppp.uoa.gr

enrique, ευχαριστω πολυ , της εστειλα ηδη και ενα μαιλ, αλλα δεν εχει απαντησει δυστυχως, αρα ο μονος τροπος να μαθουμε ειναι να παμε απο τη φιλοσοφικηη :jawdrop: ! καλη συνεχεια !!

υ.γ. κι αν εχει παει καποιος Σλοβενια ( Λιουμπλιανα ) ας μου στειλει ενα μηνυμα ..
ευχαριστω ! :up:
Άβαταρ μέλους
do-diesi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό stellapep » 28 Μαρ 2010, 22:11

τελικά ξέρει κανείς τι έχει γίνει με Μόζερ και Χαραλαμπάκη?ας απαντήσει κάποιος που ξέρει κάτι...τους στέλνω mail και δεν απαντάνε.πότε θα μάθουμε επιτέλους?
Τελευταία επεξεργασία από queenfan και 12 Νοέμ 2012, 14:31, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: μετατροπή greeklish
Άβαταρ μέλους
stellapep

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό angepsi » 28 Μαρ 2010, 22:23

παιδια αν εχει παει κανεις στο πορτο αν γινεται να μου στειλει ενα πμ
εχω παρα πολλες αποριες σχετικα με το πανεπιστημιο εκει και κυριως τις εστιες
ευχαριστω εκ των προτερων :up:
Άβαταρ μέλους
angepsi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ellara » 28 Μαρ 2010, 22:29

παιδια υπαρχει κεντρικο γραφειο ερασμουσ καπου ?
Άβαταρ μέλους
ellara

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό thaliaTh » 28 Μαρ 2010, 22:42

ellara έγραψε:παιδια υπαρχει κεντρικο γραφειο ερασμουσ καπου ?

Απ'ό,τι ξέρω είναι στο κτίριο του Πανεπιστήμιου,στο κέντρο... :sadbye: :sadbye: :sadbye: :sadbye:
«Garde tes songes:Les sages n'en ont pas d'aussi beaux que les fous!»
La voix-Charles Baudelaire
Άβαταρ μέλους
thaliaTh
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Ευχαριστώ: 7

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ellara » 28 Μαρ 2010, 22:45

οταν λεσ στο κεντρο που εννοεις ακριβως?στο δικο μας κτηριο η σε αλλο?
Άβαταρ μέλους
ellara

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πληροφορίες για πρωτοετείς και όχι μόνο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες