filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

webadm.uoa.gr (Κ.ΛΕΙ.ΔΙ)

Χρήσιμες πληροφορίες για όλους τους φοιτητές της Φιλοσοφικής Σχολής.

Συντονιστές: Συντονιστές, Γενικοί Συντονιστές

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

webadm.uoa.gr (Κ.ΛΕΙ.ΔΙ)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 26 Σεπ 2012, 13:00

Επειδη πολλοι φοιτητες πρωτοετεις ρωτανε για τη σελιδα οπου δημιουργουμε τον λογαριασμο μας για τις ηλεκτρονικες υπηρεσιες, σε αυτη την ενοτητα μπορειτε να ζητατε βοηθεια για το θεμα αυτο. :up:

Σε αρκετους νεους φοιτητες που προσπαθουν να κανουν αιτηση τους βγαζει μηνυμα οτι δεν βρισκει τα στοιχεια τους. Αυτο ειναι λογικο και σημαινει οτι η γραμματεια του τμηματος δεν εχει περασει ακομα τα στοιχεια των νεων φοιτητων και το συστημα ειναι κλειστο, αρα δεν μπορουν να κανουν αιτηση για νεο λογαριασμο. Εξαρταται απο το καθε τμημα ποτε θα ολοκληρωσει την καταχωρηση των νεων φοιτητων και μπορει να παρει αρκετες ημερες απο την ημερα εγγραφης (λογικα κατα την εγγραφη θα ενημερωσαν ποτε περιπου θα ανοιξει το συστημα). Καλο ειναι να κοιτατε τη σελιδα του τμηματος σας για σχετικη ανακοινωση ή να επικοινωνησετε με τη γραμματεια για την ημερομηνια εναρξης των αιτησεων.

WebAdmInstructions.pdf
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή την δημοσίευση.
Κανόνες και διαδικασία μακροχρόνιου δανεισμού συγγραμμάτων σε φοιτητές κατατακτήριων εξετάσεων και σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα. Περισσότερα εδώ.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Σχολή/Τμήμα: Θεατρικών Σπουδών

Ακαδημαϊκή Ταυτότητα (Πάσο)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό House-ίνα:Ρ » 01 Οκτ 2012, 23:26

Προπτυχιακοί Φοιτητές

Η πιστοποίηση του χρήστη απέτυχε. Παρακαλώ βεβαιωθείτε ότι έχετε εισάγει τα σωστά στοιχεία.
Αν το σύστημα εξακολουθεί να μην σας επιτρέπει την πρόσβαση απευθυνθείτε στην γραμματεία της σχολής σας για επιβεβαίωση ή διόρθωση των στοιχείων σας.

ΤΟΝ ΣΠΑΣ ΤΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ Ή ΔΕΝ ΤΟΝ ΣΠΑΣ ΤΩΡΑ;ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ;
Σίγουρα δεν κάνω κάτι λάθος; :(
I'm fightin' the power...:D
Άβαταρ μέλους
House-ίνα:Ρ

Σχολή/Τμήμα: Φιλοσοφίας,Παιδαγωγικής & Ψυχολογίας
Ευχαριστώ: 2

webadm.uoa.gr (Κ.ΛΕΙ.ΔΙ)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Πανδώρα » 02 Οκτ 2012, 07:45

H αιτηση για δημιουργια λογαριασμου στο webadm.uoa.gr σε ποσες μερες ενεργοποιειται απο την γραμματεια γιατι την εχω κανει ηδη απο την Tεταρτη και ακομα τιποτα...Εισαγω Αρ.Πρωτοκολλου και ΡΙΝ αλλα μου βγαζει μετα αυτο: "Δεν βρέθηκαν στοιχεία για την αίτησή σας. Παρακαλώ βεβαιωθείτε ότι έχετε εισάγει τον σωστό Αριθμό Αίτησης και το σωστό PIN." Επειδη αρχιζω και ανησυχω,σε περιπτωση που οντως εχω κανει λαθος στους αριθμους αυτους τι μπορω να κανω ?
Άβαταρ μέλους
Πανδώρα

Σχολή/Τμήμα: Iστορικο-Αρχαιολογικο
Ευχαριστώ: 0

webadm.uoa.gr (Κ.ΛΕΙ.ΔΙ)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 02 Οκτ 2012, 09:34

Βασικα δεν υπαρχει συγκεκριμενος χρονος που γινεται η εγκριση, εξαρταται απο το ποτε θα δει την αιτηση σου η γραμματεια για να την εγκρινει (μπορει να παρει λιγες μερες, αναλογα ποσο μεγαλο ειναι το τμημα). Αλλα αυτο το μηνυμα που σου βγαζει ειναι λιγο κουλο. Εισαι απολυτα σιγουρη οτι σημειωσες σωστα τον αριθμο πρωτοκολλου και το PIN; Καλυτερα να παρεις τηλ. στη γραμματεια σου και να της το πεις, γιατι αν σημειωσες λαθος του αριθμους θα πρεπει να κανεις την αιτηση απο την αρχη.

ΥΓ Βρηκα και ενα βοηθημα βημα βημα για την δημιουργια και τηνενεργοποιηση νεου λογαριασμου. Το εβαλα στην πρωτη δημοσιευση της ενοτητας. Υποθετω θα ειναι πολυ βοηθητικο. :up:
Κανόνες και διαδικασία μακροχρόνιου δανεισμού συγγραμμάτων σε φοιτητές κατατακτήριων εξετάσεων και σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα. Περισσότερα εδώ.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 02 Οκτ 2012, 09:43

Προπτυχιακοί Φοιτητές

Η πιστοποίηση του χρήστη απέτυχε. Παρακαλώ βεβαιωθείτε ότι έχετε εισάγει τα σωστά στοιχεία.
Αν το σύστημα εξακολουθεί να μην σας επιτρέπει την πρόσβαση απευθυνθείτε στην γραμματεία της σχολής σας για επιβεβαίωση ή διόρθωση των στοιχείων σας.

ΤΟΝ ΣΠΑΣ ΤΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ Ή ΔΕΝ ΤΟΝ ΣΠΑΣ ΤΩΡΑ;ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ;
Σίγουρα δεν κάνω κάτι λάθος; :(

Που στο βγαζει αυτο το μηνυμα; Στη σελιδα για την εκδοση ακαδημαϊκης ταυτοτητας/πασο; Μηπως στο βγαζει στο webadm.uoa.gr;
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό House-ίνα:Ρ » 02 Οκτ 2012, 14:21

Στο webdam.uoa.gr
Πατάω:
1)Αίτηση νέου λογαριασμού
2)Προπτυχιακοί φοιτητές
3)Πατάω τα στοιχεία μου και μετά μου βγάζει:"Προπτυχιακοί Φοιτητές

Αν το σύστημα εξακολουθεί να μην σας επιτρέπει την πρόσβαση απευθυνθείτε στην γραμματεία της σχολής σας για επιβεβαίωση ή διόρθωση των στοιχείων σας."

Με μόνη επιλογή την "Επιστροφή"

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ; :mad2: :wtf: :ungry:
Άβαταρ μέλους

webadm.uoa.gr (Κ.ΛΕΙ.ΔΙ)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 02 Οκτ 2012, 14:53

CarpeDiem27 έγραψε:Στο webdam.uoa.gr
Πατάω:
2)Προπτυχιακοί φοιτητές

Αν το σύστημα εξακολουθεί να μην σας επιτρέπει την πρόσβαση απευθυνθείτε στην γραμματεία της σχολής σας για επιβεβαίωση ή διόρθωση των στοιχείων σας."

Εαν εισαι απολυτα βεβαιη/ος οτι εισαγεις σωστα τα στοιχεια σου (δηλαδη τον αριθμο μητρωου και τον αριθμο ταυτοτητας με κεφαλαια ελληνικα και χωρις κενα) τοτε η γραμματεια δεν εχει περασει ακομα την εγγραφη σου. Επειδη εισαι απο το ΦΠΨ μεχρι τωρα και αλλοι φοιτητες λενε το ιδιο με εσενα, οποτε μαλλον δεν εχουν ανοιξει ακομα οι αιτησεις για το τμημα σας. Την ημερα που κανατε την εγγραφη δεν σας ειπαν περιπου ποτε θα πρεπει να κανετε τις αιτησεις;
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

webadm.uoa.gr (Κ.ΛΕΙ.ΔΙ)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό House-ίνα:Ρ » 02 Οκτ 2012, 14:57

Πρέπει να είπαν μέσα σε ένα 15μερο,ή κάτι τέτοιο...ΑΛΛΑ ΚΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΞΑΝΤΛΗΣΟΥΝ ΤΟ ΟΡΙΟ;;;
Ακούω από φίλους μου να λένε ότι ξεμπέρδεψαν και τσαντίζομαι :mad2: :mad2:
Είμαι που είμαι αγχώδης γενικώς,αυτοί θα με κάνουνε καρδιακή-.-'
Άβαταρ μέλους

webadm.uoa.gr (Κ.ΛΕΙ.ΔΙ)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 02 Οκτ 2012, 15:08

Για καθε τμημα οι αιτησεις ειναι ανοιχτες αλλη χρονικη περιοδο. Εαν σας ειπαν οτι θα ανοιξουν τοτε, θα ανοιξουν τοτε. Μην ακους τους φιλους σου που ειναι απο αλλες σχολες και απο αλλα τμηματα, να ακους τη γραμματεια σου πρωτα απο ολα. Καθε τμημα εχει τη δικη του γραμματεια και σε αλλες σχολες μπορει καθε χρονο να δεχονται 100 νεους φοιτητες και στο ΦΠΨ δεχονται πολυ περισσοτερους, οποτε ειναι λογικο να θελουν και περισσοτερο χρονο να περασουν τις εγγραφες σας, αφου οι φοιτητες ειναι πολλαπλασιοι (και μην ξεχναμε και τον παραγοντα του δημοσιου υπαλληλου που "δουλευει" μονο Δευτερα-Παρασκευη, λιγες ωριτσες).
Θα σου προτεινα να μην αγχωνεσαι, ειδικα απο τωρα, γιατι διαλεξες να μπεις σε μια σχολη που δεν φημιζεται ιδιαιτερα για την οργανωση της και θα πρεπει να εχεις πολυ υπομονη και γερα νευρα. Ειδικα φετος που εχουμε ηδη περασει εναν μηνα απεργιων και η εξεταστικη εχει παει πισω.

Αν η σχολη λειτουργουσε σωστα, δεν θα ημασταν εδω τωρα να γραφουμε και δεν θα υπηρχε καν το φορουμ. :lola:
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

webadm.uoa.gr (Κ.ΛΕΙ.ΔΙ)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό voukefalas » 02 Οκτ 2012, 17:45

dr.strangelove έγραψε:
CarpeDiem27 έγραψε:Στο webdam.uoa.gr
Πατάω:
2)Προπτυχιακοί φοιτητές

Εαν εισαι απολυτα βεβαιη/ος οτι εισαγεις σωστα τα στοιχεια σου (δηλαδη τον αριθμο μητρωου και τον αριθμο ταυτοτητας με κεφαλαια ελληνικα και χωρις κενα) τοτε η γραμματεια δεν εχει περασει ακομα την εγγραφη σου. Επειδη εισαι απο το ΦΠΨ μεχρι τωρα και αλλοι φοιτητες λενε το ιδιο με εσενα, οποτε μαλλον δεν εχουν ανοιξει ακομα οι αιτησεις για το τμημα σας. Την ημερα που κανατε την εγγραφη δεν σας ειπαν περιπου ποτε θα πρεπει να κανετε τις αιτησεις;

Άλλο ένα πιθανό πρόβλημα είναι η ίδια η γραμματεία να έχει εισάγει λάθος τα στοιχεία σου στο σύστημα...
Σε' μενα τουλάχιστον αυτό είχε συμβεί..
Καλό θα ήταν να περάσεις μια βολτίτσα από τη γραμματεία σου και να τους αναφέρεις το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις...
:lighten:
(Άμα είναι αυτό, δέχομαι συγχαρητήρια :lighten: )
:jaugh: :heehee: :lol2:
Άβαταρ μέλους
voukefalas

Σχολή/Τμήμα: Γλωσσολογικό....!!!!
Ευχαριστώ: 8

webadm.uoa.gr (Κ.ΛΕΙ.ΔΙ)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό House-ίνα:Ρ » 02 Οκτ 2012, 23:05

dr.strangelove ευχαριστώ για τις πληροφορίες...Θα κάνω υπομονή πιό ήσυχη τώρα:Ρ
Voukefala πες μου κι άλλα τέτοια χαρούμενα...Ήδη στον φάκελό μου είχανε μπερδέψει το όνομα του πατέρα μου με της μητέρας μου...Αίσχος-.-
Άβαταρ μέλους

webadm.uoa.gr (Κ.ΛΕΙ.ΔΙ)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό sakuJo » 03 Οκτ 2012, 20:03

εμας παντως (πρ. ψυχολογιας) ανοιξαν σημερα οποτε ειναι πολυ πιθανο να ανοιξαν και για το φ.π.ψ. :cool:
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
sakuJo

Ευχαριστώ: 7

webadm.uoa.gr (Κ.ΛΕΙ.ΔΙ)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό House-ίνα:Ρ » 04 Οκτ 2012, 20:53

Μπα,τζίφος...Όποιος είναι από Φ.Π.Ψ. και το έκανε,ας ρίξει ένα σύρμα...(Ή όταν το κάνει,τουλάχιστον)
Έχουν γίνει τα νεύρα μου κουρέλια-.-'
Άβαταρ μέλους

webadm.uoa.gr (Κ.ΛΕΙ.ΔΙ)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό caesar » 04 Οκτ 2012, 21:50

είμαι πρωτοετής στο φπψ και χθες πηγα στη γραμματεια να ρωτησω γι αυτο και ίσα που δε με έβρισε γιατί τη μέρα που γραφτήκαμε λέει μας είπαν καθαρά ότι θα ανοίξουν 15 Οκτώβρη ενώ εγώ δεν είχα ακούσει τίποτα τέτοιο.ε λοιπόν μια μέρα μετά, σήμερα δηλαδή, μπήκα κανονικά στο webadm κ έκανα την αίτηση. ό,τι να ναι
Άβαταρ μέλους
caesar

Ευχαριστώ: 1

webadm.uoa.gr (Κ.ΛΕΙ.ΔΙ)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό House-ίνα:Ρ » 05 Οκτ 2012, 02:54

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ!!!!!!!!!!!!!!!
Έτσι και διαπιστώσω ότι κάνανε κι άλλα λάθη σχετικά με τα στοιχεία μου,θα τους σκυλοβρίσω εκεί μέσα!
Άβαταρ μέλους

webadm.uoa.gr (Κ.ΛΕΙ.ΔΙ)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 06 Οκτ 2012, 10:21

CarpeDiem27 βασικα θα σε βρισουν αυτοι και μπορει να εχουν και δικιο. Απο τη στιγμη που εχουν πει οτι οι αιτησεις θα γινονται απο τις 15 του μηνα, απο τοτε θα πρεπει να τις κανετε. Μπορει ακομα να μην εχουν περασει τα δικα σου στοιχεια, ενω του μελους caesar να τα περασαν και να μπορεσε να κανει την αιτηση. Λιγη υπομονη.
Αλλα ακομα και λαθος να εχουν περασει τα στοιχεια σου, δεν χαθηκε και ο κοσμος. Λαθη γινονται οταν υπαρχει ο ανθρωπινος παραγοντας. Θα το πεις στη γραμματεια και θα στο διορθωσουν. :up:
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

webadm.uoa.gr (Κ.ΛΕΙ.ΔΙ)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό House-ίνα:Ρ » 06 Οκτ 2012, 23:03

dr.strangelove έχεις ένα δίκιο εδώ που τα λέμε αλλά πφφφ.... :thumbdown:
Άβαταρ μέλους

webadm.uoa.gr (Κ.ΛΕΙ.ΔΙ)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crocodilino » 12 Οκτ 2012, 11:37

Λοιπόν, εμένα μου βγάζει: Η αίτηση εγγραφής σας στις δικτυακές υπηρεσίες του Πανεπιστημίου Αθηνών, έχει ήδη εγκριθεί.
Μία από τις παρακάτω περιπτώσεις είναι πιθανή:

Η αίτησή σας έχει εγκριθεί, αλλά παραμένει σε εκκρεμότητα η ενεργοποίηση του δικτυακού λογαριασμού από εσάς. Για την ενεργοποίηση του λογαριασμού σας, θα χρειαστείτε τον Αρ. Πρωτοκόλλου και το PIN που αποδόθηκε από το σύστημα στην αίτηση που υποβάλατε. Επισκευθείτε τη σελίδα Ενεργοποίησης Λογαριασμού (μέσω PIN)
Έχετε ολοκληρώσει το παραπάνω βήμα. Η πρόσβαση σε όλες τις δικτυακές υπηρεσίες του Πανεπιστημίου Αθηνών, είναι πλέον εφικτή χρησιμοποιώντας το Όνομα Χρήστη (username) και τον Κωδικό (password) που ορίσατε κατά την ενεργοποίηση του λογαριασμού σας.

Εγώ όμως δεν έχω κάνει ποτέ μου αίτηση!!!! Που θα βρω ΡΙΝ κλπ?

Μπορεί να είμαι στραβή ή ηλίθια... Δεν καταλαβαίνω πάντως πως γίνεται να έχει γίνει η αίτηση χωρίς να την έχω κάνει εγώ... Θα μου πείτε να περάσω από τη γραμματεία αλλά δεν είμαι σίγουρη πόσο βοηθητικοί θα είναι...
EDUCATION IS THE MOST POWERFUL WEAPON WHICH YOU CAN USE TO CHANGE THE WORLD [Don´t let them steal your Brain!]
Άβαταρ μέλους
crocodilino
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Γλωσσολογικό!
Ευχαριστώ: 30

webadm.uoa.gr (Κ.ΛΕΙ.ΔΙ)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 12 Οκτ 2012, 15:56

Κροκο τι γραφεις; Αφου εσυ εχεις κωδικους για να μπαινεις στο my studies κλπ. Εχεις κανει αιτηση κατι χρονια πριν.

Έχετε ολοκληρώσει το παραπάνω βήμα. Η πρόσβαση σε όλες τις δικτυακές υπηρεσίες του Πανεπιστημίου Αθηνών, είναι πλέον εφικτή χρησιμοποιώντας το Όνομα Χρήστη (username) και τον Κωδικό (password) που ορίσατε κατά την ενεργοποίηση του λογαριασμού σας.

Μια χαρα στα λεει εχεις οντως ολοκληρωσει ολη τη διαδικασια και εχεις κανει λογαριασμο. :up: Πως κανεις τοσα χρονια δηλωση μαθηματων;

Αυτη η σελιδα ειναι για τους πρωτοετεις φοιτητες ή με μετεγγραφη που πρεπει να φτιαξουν λογαριασμο για να εχουν προσβαση στο my studies, στον Ευδοξο κλπ. Ολοι οι φοιτητες μεγαλυτερων ετων εχετε ηδη λογαριασμο, αφου μπορειτε να κανετε ηλεκτρονικη δηλωση μαθηματων.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

webadm.uoa.gr (Κ.ΛΕΙ.ΔΙ)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crocodilino » 12 Οκτ 2012, 17:05

Έχεις δίκιο.... μπέρδεψα τις ενότητες! Νόμιζα ήτα ναυτό για την ταυτότητα :oops: :oops:
EDUCATION IS THE MOST POWERFUL WEAPON WHICH YOU CAN USE TO CHANGE THE WORLD [Don´t let them steal your Brain!]
Άβαταρ μέλους
crocodilino
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Γλωσσολογικό!
Ευχαριστώ: 30

Επιστροφή στο Πληροφορίες για πρωτοετείς και όχι μόνο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες