filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Απορίες για επι πτυχίω φοιτητές

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το Τμήμα Προγράμματος Ψυχολογίας.

Συντονιστής: Σελήνη

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Re: Αποριες για επι πτυχιω φοιτητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό lizardk » 03 Φεβ 2011, 14:53

xrysa21 έγραψε:παιδια βοηθεια. βρηκα αυτη την ανακοινωση
Ε Π Ι Π Τ Υ Χ Ι Ω Φ Ο Ι Τ Η Τ Ε Σ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΕΑΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ
(Φ.Π.Ψ. & ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ: ΜΟΝΟ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ)

Την Δευτέρα 21/2/11 ώρα 6-9 μ.μ. στο αμφ. 313 θα εξεταστούν τα μαθήματα ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ, ΕΑΡΙΝΟΥ εξαμήνου για τους επί πτυχίω φοιτητές του Φ.Π.Ψ., Πρόγραμμα Ψυχολογίας, ΔΟΑΤΑΠ και όλων των άλλων τμημάτων.
[/size]

επισης η ψυχομετρια ειναι χειμερινου
Άβαταρ μέλους
lizardk

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό lizardk » 03 Φεβ 2011, 14:54

lizardk έγραψε:
stl* έγραψε:
ΜΑΙΡΗ Χ. έγραψε:Αν διαβασεις το προγραμμα σπουδων ειναι πολυ σαφες.Ειναι 9 μαθηματα επιλογης ψυχολογιας,οπου πρεπει να εχεις επιλεξει τουλαχιστον 1 απο τις 4 διαφορετικες ομαδες.Και για τα εκτος αυτο που ειναι το βασικο ειναι να συγκεντωσεις 32 διδακτικες μοναδες.Αυτο δε σημαινει καποιο απαραιτητο αριθμο μαθηματων γιατι αλλα μαθηματα εχουν 5 αλλα 4 και αλλα 3 δ.μ.Πρεπει να μετρησεις....

για τα επιλογής ψυχολογίας έχεις δίκιο.
για τα εκτός κ εγώ αυτό ήξερα (αυτό λέει το πρόγραμμα σπουδών) αλλά ρώτησα 2 φορές (γιατί ποτέ δεν ξέρεις σε αυτή τη σχολή!) στη γραμματεία την εβδομάδα που μας πέρασε και μου είπαν (κ τις 2!) ότι ακόμα κ αν συμπληρώνεις ή ξεπερνάς τις 32 δ.μ. με 7 πχ μαθήματα χρειάζεσαι οπωσδήποτε 8.
για παράδειγμα τους είπα ότι έχω 7 μαθήματα χ 5 δ.μ. = 35 και μου απαντησαν οτι πρέπει να δώσω άλλο ένα για να γίνουν 8, παρόλο που δεν το διευκρινίζει το π.σ. (το οποίο κ εμένα σαφές μου φαίνεται αλλά τελικά αποδεικνύεται ανακριβές :thumbdown: )..
επίσης πλέον όλα αυτά τα μαθήματα ακόμα κ αυτά που είχαν μέχρι πέρυσι 4 δ.μ. όπως η ειδική αγωγή, έχουν πλέον 5 δ.μ. για όλους ακόμα κ αν το έχεις περάσει ήδη.
btw επειδή εγώ κάηκα (κ απ'ότι ξέρω κ άλλος κόσμος την έχει πατήσει) να επισημάνω επίσης ότι η πτυχιακή για όσους εισήχθησαν έως το 2008 ΔΕΝ μετράει στο βαθμό του πτυχίου!

επίσης πλέον όλα αυτά τα μαθήματα ακόμα κ αυτά που είχαν μέχρι πέρυσι 4 δ.μ. όπως η ειδική αγωγή, έχουν πλέον 5 δ.μ. για όλους ακόμα κ αν το έχεις περάσει ήδη...................αυτο δεν το καταλαβα..η ειδικη αγωγη ετσι κ αλλιως παντα 5 δμ ειχε..γιατι ολα?και γιατι ακομη και αν το εχεις περασει? ..δεν στεκει αυτο που λες..μηπως δεν καταλαβες?η΄σε μπερδεψαν?
:basket:
Άβαταρ μέλους
lizardk

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό stl* » 03 Φεβ 2011, 20:16

lizardk έγραψε:
stl* έγραψε:
ΜΑΙΡΗ Χ. έγραψε:Αν διαβασεις το προγραμμα σπουδων ειναι πολυ σαφες.Ειναι 9 μαθηματα επιλογης ψυχολογιας,οπου πρεπει να εχεις επιλεξει τουλαχιστον 1 απο τις 4 διαφορετικες ομαδες.Και για τα εκτος αυτο που ειναι το βασικο ειναι να συγκεντωσεις 32 διδακτικες μοναδες.Αυτο δε σημαινει καποιο απαραιτητο αριθμο μαθηματων γιατι αλλα μαθηματα εχουν 5 αλλα 4 και αλλα 3 δ.μ.Πρεπει να μετρησεις....

για τα επιλογής ψυχολογίας έχεις δίκιο.
για τα εκτός κ εγώ αυτό ήξερα (αυτό λέει το πρόγραμμα σπουδών) αλλά ρώτησα 2 φορές (γιατί ποτέ δεν ξέρεις σε αυτή τη σχολή!) στη γραμματεία την εβδομάδα που μας πέρασε και μου είπαν (κ τις 2!) ότι ακόμα κ αν συμπληρώνεις ή ξεπερνάς τις 32 δ.μ. με 7 πχ μαθήματα χρειάζεσαι οπωσδήποτε 8.
για παράδειγμα τους είπα ότι έχω 7 μαθήματα χ 5 δ.μ. = 35 και μου απαντησαν οτι πρέπει να δώσω άλλο ένα για να γίνουν 8, παρόλο που δεν το διευκρινίζει το π.σ. (το οποίο κ εμένα σαφές μου φαίνεται αλλά τελικά αποδεικνύεται ανακριβές :thumbdown: )..
επίσης πλέον όλα αυτά τα μαθήματα ακόμα κ αυτά που είχαν μέχρι πέρυσι 4 δ.μ. όπως η ειδική αγωγή, έχουν πλέον 5 δ.μ. για όλους ακόμα κ αν το έχεις περάσει ήδη.
btw επειδή εγώ κάηκα (κ απ'ότι ξέρω κ άλλος κόσμος την έχει πατήσει) να επισημάνω επίσης ότι η πτυχιακή για όσους εισήχθησαν έως το 2008 ΔΕΝ μετράει στο βαθμό του πτυχίου!

επίσης πλέον όλα αυτά τα μαθήματα ακόμα κ αυτά που είχαν μέχρι πέρυσι 4 δ.μ. όπως η ειδική αγωγή, έχουν πλέον 5 δ.μ. για όλους ακόμα κ αν το έχεις περάσει ήδη...................αυτο δεν το καταλαβα..η ειδικη αγωγη ετσι κ αλλιως παντα 5 δμ ειχε..γιατι ολα?και γιατι ακομη και αν το εχεις περασει? ..δεν στεκει αυτο που λες..μηπως δεν καταλαβες?η΄σε μπερδεψαν?

αυτολεξεί μου είπαν ότι όλα τα μαθήματα εκτός Ψ, έχουν πλέον 5 δ.μ. γι' αυτό και έχουν αλλάξει τα προσφερόμενα ώστε πλέον να έχουν όλα τις ίδιες κ ν μη δημιουργούνται προβλήματα.
μ είπαν επίσης όταν τους ρώτησα τι γίνεται με αυτά που έχουμε περάσει ήδη και είχαν λιγότερες δ.μ. ότι πλέον ό,τι είναι στα προσφερόμενα υπολογίζεται με 5 δ.μ. όποτε κ να το έχεις περάσει. (με αυτυά που δεν είναι στη φετινή λίστα δεν ξέρω βέβαια τι γίνεται) τους έδωσα μάλιστα ως παράδειγμα την ειδική αγωγή και τις διαταραχές μάθησης και μου είπαν ότι πλέον έχουν 5.
(είμαι σχεδόν σίγουρη πάντως ότι τα μαθήματα ΦΠΨ είχαν 4 δ.μ. πέρσυ αλλά δεν έχει σημασία!)
ούτε εμένα μου φαίνεται λογικό αλλά όπως ξαναείπα ρώτησα 2 φορές κ τις 2 φορές η απάντηση ήταν η ίδια!
τι να πω, όποιος ενδιαφέρεται ας ρωτήσει μήπως εγώ δεν κατάλαβα καλά, πάντως επειδή ζήτησα και αναλυτική την ίδια μέρα μου το έδειξαν κ πάνω στην αναλυτική... anyway!
Άβαταρ μέλους
stl*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό lizardk » 03 Φεβ 2011, 23:07

μ είπαν επίσης όταν τους ρώτησα τι γίνεται με αυτά που έχουμε περάσει ήδη και είχαν λιγότερες δ.μ. ότι πλέον ό,τι είναι στα προσφερόμενα υπολογίζεται με 5 δ.μ. όποτε κ να το έχεις περάσει. (με αυτυά που δεν είναι στη φετινή λίστα δεν ξέρω βέβαια τι γίνεται) τους έδωσα μάλιστα ως παράδειγμα την ειδική αγωγή και τις διαταραχές μάθησης και μου είπαν ότι πλέον έχουν 5.
(είμαι σχεδόν σίγουρη πάντως ότι τα μαθήματα ΦΠΨ είχαν 4 δ.μ. πέρσυ αλλά δεν έχει σημασία!)

τα μαθηματα του φπψ ειχαν παντοτε 5 δμ ,ειμαι παλια κ εχω τελειωσει ολα τα μαθηματα.στο λεω υπευθυνα αυτο.οποτε ειδ αγ κ διαταρ μαθησ ειχαν παντα 5.τωρα να υπολογιζονται κ αυτα που εχουν περαστει με 5 δμ,μου ακουγετε περιεργο,δεν εχει νοημα,ο,τι περασες περασες.εχω παρει χαρτι οτι εχω τελειωσει με μαθηματα,οποτε γι αυτο μου φαινετε κουλο.ρωτησες στου προγραμματος?γιατι μου κανει εντυπωση η απαντηση τουσ για ειδ αγ να σου ειπαν οτι πλεον εχei 5,πατα 5 ειχαν .anyway,για εσενα το λεω.:)
Άβαταρ μέλους
lizardk

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό stl* » 03 Φεβ 2011, 23:42

lizardk έγραψε:μ είπαν επίσης όταν τους ρώτησα τι γίνεται με αυτά που έχουμε περάσει ήδη και είχαν λιγότερες δ.μ. ότι πλέον ό,τι είναι στα προσφερόμενα υπολογίζεται με 5 δ.μ. όποτε κ να το έχεις περάσει. (με αυτυά που δεν είναι στη φετινή λίστα δεν ξέρω βέβαια τι γίνεται) τους έδωσα μάλιστα ως παράδειγμα την ειδική αγωγή και τις διαταραχές μάθησης και μου είπαν ότι πλέον έχουν 5.

τα μαθηματα του φπψ ειχαν παντοτε 5 δμ ,ειμαι παλια κ εχω τελειωσει ολα τα μαθηματα.στο λεω υπευθυνα αυτο.οποτε ειδ αγ κ διαταρ μαθησ ειχαν παντα 5.τωρα να υπολογιζονται κ αυτα που εχουν περαστει με 5 δμ,μου ακουγετε περιεργο,δεν εχει νοημα,ο,τι περασες περασες.εχω παρει χαρτι οτι εχω τελειωσει με μαθηματα,οποτε γι αυτο μου φαινετε κουλο.ρωτησες στου προγραμματος?γιατι μου κανει εντυπωση η απαντηση τουσ για ειδ αγ να σου ειπαν οτι πλεον εχei 5,πατα 5 ειχαν .anyway,για εσενα το λεω.:)

ναι στο πρόγραμμα ρώτησα κ αυτά ακριβώς μου είπαν. κ εμένα εντύπωση μου κάνει κ γιαυτό επέμεινα κ τις ρώτησα ξανά κ μου είπαν το ίδιο, αιτιολογώντας το όπως περιέγραψα παραπάνω.. τελοσπάντων, κ εμένα ένα μάθημα μου μένει οπότε δεν είναι θέμα. το βασικό που ήθελα να επισημάνω ήταν αυτό για τις 32 δ.μ. - 8 μαθήματα που μπορεί κάποιος να την πατήσει κ να τρέχει μετά..
Άβαταρ μέλους
stl*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό vasileia » 06 Φεβ 2011, 12:11

Παιδιά καλησπέρα!! :)
Γνωρίζει κάποιος να μου πει, πόσα μαθήματα συνολικά πρέπει να έχει περάσει κάποιος ώστε να πάρει πτυχίο σύμφωνα με το παλιό πρόγραμμα σπουδών που ισχύει για εμάς τους επί πτυχίω;;;
Ευχαριστώ και καλή επιτυχία στην εξεταστική!!!
Άβαταρ μέλους
vasileia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό stl* » 07 Φεβ 2011, 09:02

vasileia έγραψε:Παιδιά καλησπέρα!! :)
Γνωρίζει κάποιος να μου πει, πόσα μαθήματα συνολικά πρέπει να έχει περάσει κάποιος ώστε να πάρει πτυχίο σύμφωνα με το παλιό πρόγραμμα σπουδών που ισχύει για εμάς τους επί πτυχίω;;;
Ευχαριστώ και καλή επιτυχία στην εξεταστική!!!

42
δηλαδή:
*τα υποχρεωτικά σύμφωνα με το παλιό πρόγραμμα σπουδών
*9 επιλογής ψυχολογίας εκ των οποίων τουλάχιστον ένα από κάθε ομάδα
*8 επιλογής εκτός ψυχολογίας
:study:
Άβαταρ μέλους
stl*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dinaki » 12 Μαρ 2011, 01:07

δεν ξέρω αν είναι σχετικό το θέμα μου αλλά μιας και εδώ είναι πολλοί επί πτυχίω ίσως τραβάει κι άλλος το ίδιο ζόρι και ξέρει κάτι παραπάνω...
έχω θεματάκι, ψάχνω υψηλους βαθμούς για κατακτήριες αργότερα και θέλω να ξαναδώσω μαθήματα
ξέρετε αν επιτρέπεται να ξαναδώσουμε υποχρεωτικά για βελτίωση βαθμού?(εχω ακούσει ότι δε γίνεται)
τα επιλογής? το λέω γιατί έχω πάρει 8 πχ σε κάτι ισπανικά και ιταλικά μαθήματα και θέλω να δω αν θα τα ξαναδώσω γιατί είναι δύσκολο να βρω άλλα εκτός...
ξέρει κανείς τίποτα σχετικό?
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
dinaki

Σχολή/Τμήμα: Πρόγραμμα Ψυχολογίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό VizardNick » 12 Μαρ 2011, 01:17

Σύμφωνα με τα λεγόμενα του Ρούσσου(είχε τεθεί μια παρόμοια ερώτηση σε μια διαλεξή του στο χειμερινό εξάμηνο που μας πέρασε)για διαγραφή βαθμού και επανάληψη του διαγωνίσματος,μπορεί να γίνει αν έρθεις σε συνεννόηση με την Γραμματεία και όχι με τον καθηγητή.Μας είπε χαρακτηριστικά ότι επειδή μπαίνουν ηλεκτρονικά οι βαθμοί,μπορούν και να αλλαχτούν μόνο ηλεκτρονικά και μόνο απ' τη γραμματεία και δεν είναι όπως παλιά που πήγαινες στον καθηγητή και είχε τη λίστα με τους βαθμούς του ελέγες θέλω να ξαναδώσω και εκείνος διέγραφε τον βαθμό ή όχι(ανάλογα με την όρεξη του :P)!Καλό είναι λοιπόν να ρωτήσεις πρώτα απ' όλα και την ίδια τη γραμματεία για αυτό το ζήτημα...
Δεν θέλω να σε πάρω στον λαιμό μου απλά σου μεταφέρω όσα είπε ένας καθηγητής...
Για τους λατρεμενους μου κομματολαγνους και τους ψευτουπαλληλους του λαου:
The accumulated filth of all their sex and murder will foam up about their waists and all the whores and politicians will look up and shout save us!...And i'll look down and whisper...''no''.(Rorshach) ,απ τη σ.3 του 1 τευχους του Watchmen.

Και κατι το οποιο ελπιζω να συμβει συντομα:One day I know the dam will collapse and we will be the current! Enter Shikari,Solidarity
http://www.youtube.com/watch?v=5CRO3xtYuY4
Άβαταρ μέλους
VizardNick
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Φιλοσοφική,Πρόγραμμα Ψυχολογιας
Ευχαριστώ: 10

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό xristina vls » 26 Μαρ 2011, 15:53

Γεια σας παιδιά!!!να ρωτήσω κάτι;Τι γίνεται με τα μαθήματα που ήταν υποχρεωτικά και τώρα έγιναν επιλογής;Ας πούμε το μάθημα ατομικες διαφορές και αποκκλίσεις εγω το χρωστάω και ενώ το δήλωσα στο χειμερινό έχει γίνει επιλογής εαρινό..... :bangin:
Άβαταρ μέλους
xristina vls

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Dominique » 05 Απρ 2011, 02:45

Παιδιά υπάρχει μια ανακοίνωση έξω από τη γραμματεία που λέει ότι για όσους είναι εισαχθέντες από μια χρονιά και κάτω (νομίζω 2009 και πριν), ισχύει το πρόγραμμα σπουδών 2008-9 και όχι το νέο, όσον αφορά τα επιλεγόμενα Ψ. Πάει να πει ότι δε δικαιούμαστε να δηλώσουμε τα καινούργια επιλεγόμενα, έτσι; έχει ρωτήσει κανείς κάτι σχετικό;
(Οι ημερομηνίες με πολλές επιφυλάξεις γιατί δεν θυμάμαι καλά, αλλά η ανακοίνωση υπάρχει).
Εγώ είμαι εισαχθείσα 2005, κι αυτό αν ισχύει με πιάνει σίγουρα! Ξέρει κανείς αν υπάρχει πουθενά ηλεκτρονικά το συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών που λέει ισχύει για μας στα επιλεγόμενα Ψ;
Ήρθαν τα αύρια να διώξουν τα σήμερα...
Άβαταρ μέλους
Dominique

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Dominique » 05 Απρ 2011, 02:49

xristina vls έγραψε:Γεια σας παιδιά!!!να ρωτήσω κάτι;Τι γίνεται με τα μαθήματα που ήταν υποχρεωτικά και τώρα έγιναν επιλογής;Ας πούμε το μάθημα ατομικες διαφορές και αποκκλίσεις εγω το χρωστάω και ενώ το δήλωσα στο χειμερινό έχει γίνει επιλογής εαρινό..... :bangin:

Νομίζω ότι εξαρτάται ποια χρονιά μπήκες. Αν κρίνω από τις αλλαγες στις στατιστικές, οι πριν το 2008/-9 πάνε με ότι ίσχυε παλιά, και οι μετά 2008/-9 με ό,τι ισχύει τώρα. Αλλά ρώτα καλύτερα καθηγητή και γραμματεία για σίγουρα!
Άβαταρ μέλους
Dominique

Re: Απορίες για επι πτυχίω φοιτητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό baloo » 26 Μάιος 2011, 19:58

Παιδιά καλησπέρα.Είμαι επί πτυχίω και έχω μια απορία σχετικά με τα μαθήματα επιλογής άλλων σχολών.Πώς μπορώ να βρώ από ποιές σχολές είναι και επίσης ξέρει κάποιος εάν χρειάζεται κάποια προεργασία?δηλαδή πρέπει να έρθω σε συνεννόηση με τη γραμματεία της σχολής? (για παράδειγμα το 67Ψ508 Το παιδικό σχέδιο και η παιδαγωγική του αξιοποίηση, το 67Ψ374 Αγωγή Υγείας). όποιος γνωρίζει παρακαλώ να με βοηθήσει γιατί χάνομαι!! ευχαριστώ!!!!!
Άβαταρ μέλους
baloo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό marina_mar » 03 Ιουν 2011, 16:49

ειδα αυτη την ανακοινωση στο site της σχολης!

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ 2/6/11
Ε Π Ι Π Τ Υ Χ Ι Ω Φ Ο Ι Τ Η Τ Ε Σ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ
(Φ.Π.Ψ. & ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ: ΜΟΝΟ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ)

Την Δευτέρα 20/6/11 ώρα 12-3 μ.μ. στο αμφ. 204 311 442 και 430 θα εξεταστούν τα μαθήματα ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ εξαμήνου, για τους επί πτυχίω φοιτητές του Φ.Π.Ψ., Πρόγραμμα Ψυχολογίας, ΔΟΑΤΑΠ και όλων των άλλων τμημάτων.

ΠΡΟΣΟΧΗ !!! ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ έχουν μόνο τα εξής ΧΕΙΜΕΡΙΝΑ μαθήματα:
- (ΨΧ 62) Στατιστική στις Επιστήμες της Συμπεριφοράς Ι: Θα εξεταστεί την Δευτέρα 27/6/11, ώρα 12:00 - 15:00 στο 437.
- (ΨΧ 63) Ψυχομετρία Α΄: Θα εξεταστεί την Τρίτη 5/7/11 ώρα 6-9μμ. Το αμφιθέατρο θα ανακοινωθεί εντός των επομένων ημερών. Σημείωση: Το μάθημα Εαρινού εξαμήνου ΨΧ61 (Μέθοδοι Έρευνας στην Ψυχολογία) θα εξεταστεί για όλους τους φοιτητές την Τρίτη 5/7/11, 6-9μμ, δηλαδή την ίδια ημέρα και ώρα. Όσοι επί πτυχίω οφείλουν ΚΑΙ το ΨΧ61 ΚΑΙ το ΨΧ63 (υποχρεωτικό) καλούνται να αποστείλουν e-mail στο kmylonas@psych.uoa.gr ΕΩΣ τις 8/6/11 αναγρόφοντας τα στοιχεία τους (Ονοματεπώνυμο, ΑΜ) και το αίτημά τους. Μετά την ημερομηνία αυτή αντίστοιχα e-mails δεν θα λαμβάνονται υπόψιν.
- (ΨΧ 51) Κλινική Ψυχολογία Ι: Θα εξεταστεί την Παρασκευή 24/6/11, ώρα 9:00 – 12:00 στο αμφ. 316.
- (ΨΧ 55) Ψυχολογία ανάγνωσης και Γραφής: Θα εξεταστεί την Παρασκευή 17/6/11, ώρα 12:00 – 15:00, στο αμφ. 437.
- (ΨΧ 33) Ψυχολογία της μάθησης: Θα εξεταστεί την Παρασκευή 17/6/11, ώρα 12:00 – 15:00, στο αμφ. 437.
- (ΨΧ 11) Κοινωνική Ψυχολογία Ι: Θα εξεταστεί την Τετάρτη 15/6/11, ώρα 18:00 – 21:00, στο αμφ. 437.
ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ: Ελέγξτε ξανά την ανακοίνωση για οποιαδήποτε αλλαγή !!!
Άβαταρ μέλους
marina_mar

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό fil » 05 Ιουν 2011, 23:35

Παιδια το ψχ 43 ψυχολογια της προσωπικοτητας ποτε το δινουμε??? :help: :help: :help: :help: :help:
Άβαταρ μέλους
fil
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Dominique » 12 Ιουν 2011, 14:54

fil έγραψε:Παιδια το ψχ 43 ψυχολογια της προσωπικοτητας ποτε το δινουμε??? :help: :help: :help: :help: :help:

οταν εξεταζονται τα ψυχολογιας χειμερινου, δλδ 20/6
Άβαταρ μέλους
Dominique

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό c » 12 Οκτ 2011, 16:37

Παιδια τελικα η εξεταστικη χαθηκε και για εμας ή θα υπαρξει καποια μεριμνα?δεν ξερει κανεις τιποτα??
Άβαταρ μέλους
c

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nikoubina » 13 Οκτ 2011, 00:43

Προς το παρόν όχι.
Αν αλλάξει κατι θα βγει ανακοίνωση στο σιτε της Κοσμητείας τις επόμενες μέρες..
λύκε λύκε, είσαι εδώ??
http://www.youtube.com/watch?v=fdsg0FbLnMM
Image

!
ΟΠΟΙΟΣ ξαναγράψει σε ενότητα του Νέου Προγράμματος Σπουδών σε μάθημα χωρις κωδικό ΘΑ ΤΟΝ ΣΦΆΆΆΆΞΩ!!!
ΜΗΝ ΓΡΑΦΕΤΕ ΣΕ ΕΝΟΤΗΤΕΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΩΔΙΚΟ!!!!
Άβαταρ μέλους
nikoubina
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Φου. Που. Ψουυ!!
Ευχαριστώ: 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό golfo » 15 Οκτ 2011, 17:52

Σχετικά με τη δήλωση της πτυχιακής εργασίας θα ήθελα μια διευκρίνιση από όποιον γνωρίζει. Την είχα δηλώσει στο 7ο και 8ο εξάμηνο το 2009, αλλά τώρα πρόκειται να εξεταστώ ως επί πτυχίω μιας και τελείωσαν οι καταλήψεις. Τότε που τη δήλωσα μας είχαν πει ότι δηλώνουμε μια φορά και δε χρειάζεται να την ξαναδηλώσουμε όπως και με την πρακτική άσκηση. Ισχύει αυτό ή θα βρεθώ προ εκπλήξεως? Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
golfo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Dominique » 15 Οκτ 2011, 21:31

Εγώ είχα μείνει με την εντύπωση ότι την πτυχιακή πρέπει να την δηλώσουμε τουλάχιστον 3 φορές συνεχόμενα, σε 3 εξάμηνα ακόμα και αν δεν την έχουμε ξεκινήσει ενεργά και οφείλουμε να την δηλώνουμε μέχρι και να εξεταστούμε. Την πρακτική Α και Β άπαξ και ολοκληρώσεις την καθεμιά επιτυχώς δεν χρειάζεται να τις ξαναδηλώνεις. Μήπως μπέρδεψες τα λεγόμενα τους..; Ρώτα στη γραμματεία για σιγουριά και ελπίζω να μην βρεθείς προ εκπλήξεως..
Άβαταρ μέλους
Dominique

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Τμήματος Ψυχολογίας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες