filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Ηλεκτρονικές δηλώσεις μαθημάτων

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το Τμήμα Προγράμματος Ψυχολογίας.

Συντονιστής: Σελήνη

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Re: Ηλεκτρονικές δηλώσεις μαθημάτων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό anna o. » 15 Νοέμ 2011, 15:24

λοιπον παιδια,ρωτησα στη γραμματεια κ μου πε οτι για το ε εξαμηνο σπουδων το πιθανοτερο ειναι να μας αφησουν να δηλωσουμε μεχρι 10 απο 8 που αναφερει το προγραμμα σπουδων το καινουριο....δεν ξερω ποτε θα εδεησουν να το αποφασισουν σιγουρα,αλλα παντως μας ειπε να μην κανουμε ακομα δηλωσεις,να περιμενουμε 2-3 μερες να δουμε τι θ αποφασιστει...(ουτως η αλλως η διαθεσιμοτητα στα περισσοτερα βιβλια ειναι 0,οποτε...)
Άβαταρ μέλους
anna o.

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό anna o. » 15 Νοέμ 2011, 15:30

ωπ,τωρα ειδα αυτη την ανακοινωση που λεει για καθε εξαμηνο,ποσα μπορουμε να δηλωσουμε!!!!

http://www.ppp.uoa.gr/proptyxiakes-spoy ... matwn.html

δηλ α εξαμηνο ως 7 κ σε ολα τα αλλα ως 10!!!!
Άβαταρ μέλους
anna o.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό maroutzi » 15 Νοέμ 2011, 18:18

Παιδιά είμαι 7ο εξάμηνο και χρωστάω από το 5ο εξάμηνο τη σχολική ψυχολογία..άκουσα ότι αν έχεις δηλώσει μία φορά ένα μάθημα,μπορείς να το δίνεις σε κάθε εξεταστική Σεπτεμβρίου χωρίς να το ξαναδηλώσεις..ισχύει κάτι τέτοιο;Δηλαδή εγώ μπορώ να δώσω τη σχολική ψυχολογία το Σεπτέμβριο χωρίς να την ξαναδηλώσω φέτος;
Άβαταρ μέλους
maroutzi

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό iro_rs » 16 Νοέμ 2011, 14:57

maroutzi έγραψε:Παιδιά είμαι 7ο εξάμηνο και χρωστάω από το 5ο εξάμηνο τη σχολική ψυχολογία..άκουσα ότι αν έχεις δηλώσει μία φορά ένα μάθημα,μπορείς να το δίνεις σε κάθε εξεταστική Σεπτεμβρίου χωρίς να το ξαναδηλώσεις..ισχύει κάτι τέτοιο;Δηλαδή εγώ μπορώ να δώσω τη σχολική ψυχολογία το Σεπτέμβριο χωρίς να την ξαναδηλώσω φέτος;

Εγώ τόσα χρόνια έχω την εντύπωση πως το Σεπτέμβρη μπορείς να δώσεις τα μαθήματα που δήλωσες το έτος που πέρασε (χειμερινό και εαρινό εξάμηνο) και όχι από προηγούμενα έτη. Αν κάνω λάθος, ας με διορθώσει κάποιος!
http://www.facebook.com/Nonna.Edda.Pizzeria (Εθνικής Αντιστάσεως 62-64, Καισαριανή)
Άβαταρ μέλους
iro_rs

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nikoubina » 16 Νοέμ 2011, 15:34

iro_rs έγραψε:
maroutzi έγραψε:Παιδιά είμαι 7ο εξάμηνο και χρωστάω από το 5ο εξάμηνο τη σχολική ψυχολογία..άκουσα ότι αν έχεις δηλώσει μία φορά ένα μάθημα,μπορείς να το δίνεις σε κάθε εξεταστική Σεπτεμβρίου χωρίς να το ξαναδηλώσεις..ισχύει κάτι τέτοιο;Δηλαδή εγώ μπορώ να δώσω τη σχολική ψυχολογία το Σεπτέμβριο χωρίς να την ξαναδηλώσω φέτος;

Εγώ τόσα χρόνια έχω την εντύπωση πως το Σεπτέμβρη μπορείς να δώσεις τα μαθήματα που δήλωσες το έτος που πέρασε (χειμερινό και εαρινό εξάμηνο) και όχι από προηγούμενα έτη. Αν κάνω λάθος, ας με διορθώσει κάποιος!

Nai σωστα τα λες!!!! :up: :up:
λύκε λύκε, είσαι εδώ??
http://www.youtube.com/watch?v=fdsg0FbLnMM
Image

!
ΟΠΟΙΟΣ ξαναγράψει σε ενότητα του Νέου Προγράμματος Σπουδών σε μάθημα χωρις κωδικό ΘΑ ΤΟΝ ΣΦΆΆΆΆΞΩ!!!
ΜΗΝ ΓΡΑΦΕΤΕ ΣΕ ΕΝΟΤΗΤΕΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΩΔΙΚΟ!!!!
Άβαταρ μέλους
nikoubina
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Φου. Που. Ψουυ!!
Ευχαριστώ: 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό emily the strange » 21 Νοέμ 2011, 15:08

παιδια ξερετε ποτε ειναι οι δηλωσεις για το χειμερινο εξαμηνο;;;;
Άβαταρ μέλους
emily the strange

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό VizardNick » 21 Νοέμ 2011, 18:42

τα my-studies και eudoxus έχουν ανοίξει και μας περιμένουν! καλή δήλωση!
Για τους λατρεμενους μου κομματολαγνους και τους ψευτουπαλληλους του λαου:
The accumulated filth of all their sex and murder will foam up about their waists and all the whores and politicians will look up and shout save us!...And i'll look down and whisper...''no''.(Rorshach) ,απ τη σ.3 του 1 τευχους του Watchmen.

Και κατι το οποιο ελπιζω να συμβει συντομα:One day I know the dam will collapse and we will be the current! Enter Shikari,Solidarity
http://www.youtube.com/watch?v=5CRO3xtYuY4
Άβαταρ μέλους
VizardNick
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Φιλοσοφική,Πρόγραμμα Ψυχολογιας
Ευχαριστώ: 10

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Rania9 » 23 Νοέμ 2011, 12:17

.
Τελευταία επεξεργασία από Rania9 και 28 Νοέμ 2011, 18:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Rania9

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Niki1 » 23 Νοέμ 2011, 19:32

ειμαι στο 7ο εξαμηνο και λεει οτι μπορουμε να δηλωσουμε μεχρι 10..μεσα σε αυτα δηλωνουμε και την πρακτικη και πτυχιακη ειτε τα κανουμε ειτε οχι??επισης νομιζω οτι την πτυχιακη μας ελεγε απο το προηγουμενο εξαμηνο να την δηλωσουμε...παλι την δηλωνουμε??αρα 8 μαθηματα επιτρεπονται??και αν μπορει να μου πει καποιος επισης ποσα ειναι τα επιλογης εκτος ψυχολογιας κτλ θα με βοηθουσατε παρα πολυυυυυυ..εχω μπερδευτει αρκετα...
Άβαταρ μέλους
Niki1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό black-rose23 » 24 Νοέμ 2011, 19:14

καλησπερα ειμαι επ πτυχιω κ δεν με αφηνει το συστημα να κανω δηλωση μαθηματων.... γνωριζει κανενας τι γινεται? μενω εξωτερικο κ δεν μπορω να παω στη σχολη...
Άβαταρ μέλους
black-rose23

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Niki1 » 25 Νοέμ 2011, 19:52

ειμαι στο 7ο εξαμηνο και λεει οτι μπορουμε να δηλωσουμε μεχρι 10..μεσα σε αυτα δηλωνουμε και την πρακτικη και πτυχιακη ειτε τα κανουμε ειτε οχι??επισης νομιζω οτι την πτυχιακη μας ελεγε απο το προηγουμενο εξαμηνο να την δηλωσουμε...παλι την δηλωνουμε??αρα 8 μαθηματα επιτρεπονται??και αν μπορει να μου πει καποιος επισης ποσα ειναι τα επιλογης εκτος ψυχολογιας κτλ θα με βοηθουσατε παρα πολυυυυυυ..εχω μπερδευτει αρκετα...
Άβαταρ μέλους
Niki1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό VizardNick » 26 Νοέμ 2011, 18:58

Niki1 έγραψε:ειμαι στο 7ο εξαμηνο και λεει οτι μπορουμε να δηλωσουμε μεχρι 10..μεσα σε αυτα δηλωνουμε και την πρακτικη και πτυχιακη ειτε τα κανουμε ειτε οχι??επισης νομιζω οτι την πτυχιακη μας ελεγε απο το προηγουμενο εξαμηνο να την δηλωσουμε...παλι την δηλωνουμε??αρα 8 μαθηματα επιτρεπονται??και αν μπορει να μου πει καποιος επισης ποσα ειναι τα επιλογης εκτος ψυχολογιας κτλ θα με βοηθουσατε παρα πολυυυυυυ..εχω μπερδευτει αρκετα...

Από όσο άκουσα από την γραμματεία την πτυχιακή την δηλώνεις 3 φορές,στο 6ο,στο 7ο και στο 8ο(αν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω παρακαλώ να με διορθώσει),τώρα για το αν είναι υποχρεωτικό να δηλώσεις την πρακτική σ' αυτό το εξάμηνο είναι κάτι που δεν το γνωρίζω.Πιστεύω πάντως πως το καλύτερο που έχεις να κάνεις για να μην βρεθείς προ εκπλήξεων είναι να τη δηλώσεις,γιατί από ότι παρατήρησα στον οδηγό σπουδών στο Ζ' εξάμηνο γράφει Πρακτική Άσκηση Ι και στο Η' εξάμηνο Πρακτική Άσκηση ΙΙ.Για τα επιλογής εκτός ψυχολογίας δεν ξέρω τι παίζει στο παλιό πρόγραμμα σπουδών!

Και κάτι γενικότερο:Το my-studies,όπως θα παρατήρησαν αρκετοί,παρουσιάζει προβλήματα,όπως το ότι δεν εμφανίζει το κουμπί της δήλωσης.Η γραμματεία θεωρεί ότι μέσα στην εβδομάδα θα έχουν λυθεί τα προβλήματα.Αναμένουμε με υπομονή ως συνήθως :P!
The accumulated filth of all their sex and murder will foam up about their waists and all the whores and politicians will look up and shout save us!...And i'll look down and whisper...''no''.(Rorshach) ,απ τη σ.3 του 1 τευχους του Watchmen.

Και κατι το οποιο ελπιζω να συμβει συντομα:One day I know the dam will collapse and we will be the current! Enter Shikari,Solidarity
Άβαταρ μέλους
VizardNick
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Niki1 » 26 Νοέμ 2011, 22:23

σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια..κοιταξα τον οδηγο σπουδων και για το εξαμηνο μου λεει 4 επιλογης ψυχολογιας και 1 ελευθερης επιλογης..αυτο το ελευθερης επιλογης απο ποια λιστα ειναι??θεωρειται δηαλαδη απο αυτα εκτος ψυχολογιας??π.χ θα μπορουσε να ειναι ιταλικη λογοτεχνια??
Άβαταρ μέλους
Niki1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό VizardNick » 27 Νοέμ 2011, 21:30

Ναί τα ελεύθερης επιλογής είναι εκτός ψυχολογίας και θα μπορούσε να είναι από την λίστα των προσφερόμενων μαθημάτων από τα υπόλοιπα τμήματα της φιλοσοφικής(όπως πχ ιταλική λογοτεχνία,όπως είπες) ή να διαλέξεις μάθημα εκτός φιλοσοφικής σε ίδρυμα που θα επιλέξεις εσύ.

Άβαταρ μέλους
VizardNick
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό katerina111 » 29 Νοέμ 2011, 17:54

Παιδιά Καλησπέρα.!!!
Όπως εχει γράψει και μια άλλη κοπέλα πιο πάνω... υπάρχει πρόβλημα με το Μy-studies...
Oυτε και γω δεν μπορώ να δηλώσω... ΓΙΑΤΙΙΙΙ?
Όποιος γνωρίζει.... ας μοιραστεί τη σοφία του μαζί μας.....
Άβαταρ μέλους
katerina111

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Niki1 » 29 Νοέμ 2011, 18:30

παιδια αν μπορει καποιος ας με βοηθησει..ειμαι στο 7ο εξαμηνο.στην δηλωση στον ευδοξο πρεπει υποχρεωτικα να δηλωσω την πτυχιακη και την πρακτικη.λεει οριο 8 στην δηλωση στον ευδοξο αρα μαζι με αυτα 6 ή δεν ειναι υποχρεωτικο..βοηθηστε με αν γνωριζετε...
Άβαταρ μέλους
Niki1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό VizardNick » 30 Νοέμ 2011, 21:41

VizardNick έγραψε:Και κάτι γενικότερο:Το my-studies,όπως θα παρατήρησαν αρκετοί,παρουσιάζει προβλήματα,όπως το ότι δεν εμφανίζει το κουμπί της δήλωσης.Η γραμματεία θεωρεί ότι μέσα στην εβδομάδα θα έχουν λυθεί τα προβλήματα.Αναμένουμε με υπομονή ως συνήθως :P!

katerina111 έγραψε:Παιδιά Καλησπέρα.!!!
Όπως εχει γράψει και μια άλλη κοπέλα πιο πάνω... υπάρχει πρόβλημα με το Μy-studies...

Νομίζω ότι η απάντηση πιο πάνω λύνει την απορία σου!:)!

Άβαταρ μέλους
VizardNick
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό katerina111 » 02 Δεκ 2011, 10:39

VizardNick έγραψε:
VizardNick έγραψε:Και κάτι γενικότερο:Το my-studies,όπως θα παρατήρησαν αρκετοί,παρουσιάζει προβλήματα,όπως το ότι δεν εμφανίζει το κουμπί της δήλωσης.Η γραμματεία θεωρεί ότι μέσα στην εβδομάδα θα έχουν λυθεί τα προβλήματα.Αναμένουμε με υπομονή ως συνήθως :P!

katerina111 έγραψε:Παιδιά Καλησπέρα.!!!

Νομίζω ότι η απάντηση πιο πάνω λύνει την απορία σου!:)!

Σε ευχαριστω πολυ!
Αναμονη στην αναμονη σε αυτην την σχολη 5 χρονια τωρα...
Καλημερααα!
Άβαταρ μέλους
katerina111

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό black-rose23 » 07 Δεκ 2011, 01:12

οι δηλωσεις ξεκινησαν κανονικα στο my-studies! ισως το ξερετε ηδη εγω ειπα απλως να το αναφερω....
Άβαταρ μέλους
black-rose23

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό evapet » 08 Δεκ 2011, 15:48

Παιδια ειμαι επι πτυχιω και προσπαθω να δηλωσλ μαθηματα στο my-studies αλλα δεν τα καταφερνω. Εχει κανενας το ιδιο προβλημα? Τι γινεται? Τα φωτα σας!!! :help:
Άβαταρ μέλους
evapet

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Τμήματος Ψυχολογίας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες