filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Ηλεκτρονικές δηλώσεις μαθημάτων

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το Τμήμα Προγράμματος Ψυχολογίας.

Συντονιστής: Σελήνη

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό niki121 » 28 Ιαν 2009, 13:55

Εγω παντως που απο περυσι δεν ειχα παρει καποια βιβλια λογω το οτι ειχα παει 2 φορες στο βιβλιοπωλειο και δεν τα ειχανε ρωτησα στη γραμματεια και μου ειπανε οτι εφοσον δεν εχω υπογραψει στις καταστασεις εχω το δικαιωμα να τα παρω..Τωρα αν δεν τα παρω μπορω να τα δανειστω..Ετσι μου ειπανε..Και οσο για το δικο σου θεμα,δεν χρειαζετε να τα δηλωσεις..
Άβαταρ μέλους
niki121

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mpourmpoulithrini » 28 Ιαν 2009, 14:57

Λοιπόν μετά από μια ακόμα επίσκεψη στη πολυαγαπημένη γραμματεία (περιττό να σας πω ότι αυτοί θεωρούσαν ότι σήμερα είναι κλειστά :thumbdown: :thumbdown: ), όπου υπάρχει πρόβλημα με συγγράματα θα πρέπει να πάμε στη γραμματεία να τα δηλώσουμε, αλλά μάλλον από βδομάδα γιατί ακόμα δεν έχει βγει σχετική ανακοίνωση.....και φυσικά εξαιτίας αυτού δεν έχουν στείλει λίστες ακόμα στους εκδοτικούς οίκους... και φυσικά εξαιτίας αυτού τα βιβλία θα τα πάρουμε μόνο σε έναν άλλο κόσμο.....ονειρικό μάλλον..... :tease: :tease: :sadbye:
Άβαταρ μέλους
mpourmpoulithrini

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό diastyl » 29 Ιαν 2009, 09:08

Παιδια ακουσε κανεις τι εγινε χθες στην συνελευση των καθηγητων για το εξαμηνο; Θα το χασουμε; Απο ο, τι ακουσα δηλωσεις δεν θα κανουμε μονο για τα συγγραμματα αλλα για ολα τα μαθηματα παραδοσιακα γιατι επεσε το συστημα και η γραμματεια εχασε τις δηλωσεις μας. Μολις μαθω νεοτερα θα σας ενημερωσω... :jawdrop:
LORD OF THE SINS
Άβαταρ μέλους
diastyl

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό iliana.psych » 29 Ιαν 2009, 10:47

Επεσε το συστημα??????Ελεος ....:ungry:Καλα αυτο ηταν το κερασακι στη τουρτα!Τι αλλο θα μας βρει σε αυτη τη φιλοσοφικη....
Ολοι σκεφτονται να αλλαξουν το κοσμο,αλλα κανενας δε σκεφτεται ν αλλαξει πρωτα τον εαυτο του..
Άβαταρ μέλους
iliana.psych

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mpourmpoulithrini » 29 Ιαν 2009, 12:56

πλάκα κάνεις!!!! Από που το έμαθες αυτο???? Γιατί χθες είχα πάει στη γραμματεία και δεν έγινε λόγος για κάτι τέτοιο! Το μόνο που είπαν είναι ότι δεν μπορούν να ανοίξουν το σύστημα ούτε οι ίδιοι για περιπτώσεις παιδιών που δεν κατάφεραν να κάνουν δήλωση κλπ!! Αλλά δεν είπαν τίποτα να ξαναγίνουν δηλώσεις....Αν ίσχυε αυτό δεν θα μας το λεγαν χθες??

Και για να καταλάβετε τον βαθμό του χάους, φέρνω ως παράδειγμα την Αζίζι, η οποία έβγαλε ανακοίνωση ότι ξεκίνησε η διανομή των σημειώσεων στο ψυχολογικό εργαστήριο, τις οποίες σημειώσεις για να πάρεις χρειάζεσαι φωτοτυπία της δήλωσης!!!!!!! Μα καλά μας δουλεύουν?????? Ποιά φωτοτυπία και ποιά δήλωση????? :ungry: :ungry: :ungry:
Άβαταρ μέλους
mpourmpoulithrini

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό luz87 » 29 Ιαν 2009, 13:05

Χαχαχα ετσι και εγινε αυτο αγγιζουμε τα ορια της παρανοιας.Ειναι οχι απλα απαραδεκτοι αλλα για γελια.Ας μας βαζανε να κανουμε τις δηλωσεις κανονικα, εφ οσον ειναι τοσο αχρηστοι και δεν μπορουν να συνυπαρξουν με την τεχνολογια :lola:
Άβαταρ μέλους
luz87
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό iro_rs » 29 Ιαν 2009, 15:19

Πέρασα από το βιβλιοπωλείο Ελληνικά Γράμματα μαζί με μια φίλη μου που είναι τυχερή και η σχολή της έχει στείλει καταστάσεις στα βιβλιοπωλεία, και είδα μια βιβλιοθήκη γεμάτη βιβλία ψυχολογίας για το δικό μας τμήμα αλλά ακόμα η ανακοίνωση ότι δεν έχουν σταλεί καταστάσεις από το Πρόγραμμα Ψυχολογίας δεσπόζει στην είσοδο.
Άβαταρ μέλους
iro_rs

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό niki121 » 29 Ιαν 2009, 15:44

Και εγω σημερα περασα και μου ειπανε το ιδιο..Αλλα να σας πω και κατι που μου ειπανε να γελασετε..Απ'το τμημα του ιστορικου χασανε απ΄τη γραμματεια τις δηλωσεις(μη με ρωτησετε πως) και τωρα τρεχουν και δεν προλαβαινουν...Δεν ειναι για γελια??Και για κλαμματα μαζι...Απιστευτοι...!!!!!
Άβαταρ μέλους
niki121

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Kelly... » 29 Ιαν 2009, 19:59

diastyl έγραψε:Παιδια ακουσε κανεις τι εγινε χθες στην συνελευση των καθηγητων για το εξαμηνο; Θα το χασουμε; Απο ο, τι ακουσα δηλωσεις δεν θα κανουμε μονο για τα συγγραμματα αλλα για ολα τα μαθηματα παραδοσιακα γιατι επεσε το συστημα και η γραμματεια εχασε τις δηλωσεις μας. Μολις μαθω νεοτερα θα σας ενημερωσω... :jawdrop:

ρε παιδιά δε νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο..σήμερα ήμουν στη σχολή και εξω απ'τη γραμματεία είχαν γράψει απλά ημερομηνίες για όσους δεν πρόλαβαν να δηλώσουν συγγράματα για να πανε στη γραμματεία να τα δηλώσουν τώρα.
Επιπλέον η ανακοίνωση έγραφε το σύστημα θα ξανανοίξει γι' αυτούς αλλά όσοι έχουν κάνει ήδη δήλωση με τα σωστά συγγράματα να μη ξανακάνουν γιατί η δηλωσή τους θα ακυρωθεί(αυτά κατάλαβα έστω..όποιος έχει δει τη σχετική ανακοίνωση ας το επιβεβαιώσει)
Άβαταρ μέλους
Kelly...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό diastyl » 29 Ιαν 2009, 21:21

Παιδια ειναι λαθος αυτο που εγραψα, σημερα το εμαθα και εγω.
:sorry: Μονο συγγραμματα δηλωνουμε απο την Δευτερα αν δεν κανω λαθος.
Το θεμα βεβαια ειναι οτι ολα τα ερωτηματα συνεχιζουν να υπαρχουν και κυριως τι γινεται με το εξαμηνο. Μεταξυ μας, καλυτερα δε θα ηταν να παθαιναμε τελικα οτι και στο ιστορικο; να πηγαιναμε εκει παραδοσιακα και ομορφα, να δηλωναμε τα μαθηματακια χειρογραφα και να τελειωναμε;

O tempora, o mores!!! :dizzy:
LORD OF THE SINS
Άβαταρ μέλους
diastyl

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό penelope » 30 Ιαν 2009, 12:06

τελικά πάμε εκεί για αν δηλώσουμε συγγράμματα ή θα ανοίξουν το σύστημα και θα τα δηλώσουμε online?

ωραιίο το ατειάκι με το χάσιμο των δηλώσεων.. πολύ γέλασα μέχρι να δω τη συνέχεια! :lola: :lola: :lola: :lola:

πάντως μη πανικοβάλεστε ό,τι είναι να πάθουμε... μαζί θα το πάθουμε! :cool: [/list]
no strings attached
Άβαταρ μέλους
penelope

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό diastyl » 30 Ιαν 2009, 19:44

Παιδια, για να ξεκαθαριζουμε παντως. Δεν ειχα σκοπο να γραψω κανενα αστειακι. Αλλωστε ο,τι μαθαινουμε το καταθετουμε. Δεν θελω να χρεωθω καμμια υπονοια εκκουσιας παραπληροφορησης...
Ο,τι μου ειπαν εσπευσα και εγω να γραψω αν και ειλικρινα μου ειχε φανει πολυ καλο για να ειναι αληθινο... Αυτα... Παντως ακρη δεν φαινεται απο πουθενα. Αυτη η υποθεση φαινεται οτι δεν εχει γωνιες... :flower2:
LORD OF THE SINS
Άβαταρ μέλους
diastyl

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nefeli » 31 Ιαν 2009, 22:39

τελικα τι εγινε?απο δευτερα θα πρεπει να παμε στη σχολη ή θα ξανανοιξουν το συστημα???
Άβαταρ μέλους
nefeli

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό fotis » 01 Φεβ 2009, 10:12

πιστευω οτι θα ηταν καλυτερο να ξανανοιξουν το συστημα για να δηλωσουμε οσα συγραμματα δεν προλαβαμε να δηλωσουμε.
για παραδειγμα στο μαθημα εισαγωγη στη φιλοσοφια μεχρι την προτελευταια μερα των δηλωσεων δεν υπηρχαν προτεινομενα συγραμματα.
αντι να μας αναγκασουν να τρεχουμε στη σχολη για μια δηλωση θα ηταν καλυτερο να ξανανοιξει το ρημαδοσυστημα.
αλλα σιγα μην νοιαζονται αυτοι για μας....
εμεις θα την πληρωσουμε τη νυφη παλι :bangin:
action and reaction
Άβαταρ μέλους
fotis

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό elenipsc » 01 Φεβ 2009, 18:19

Έχει βγει ανακοίνωση στην γραμματεία οτι από Δευτέρα 2/2 μέχρι και Τετάρτη 11/2 μπορούμε να πάμε για να δηλώσουμε συγγράμματα.
Επίσης, η γραμματεία θα είναι ανοικτή καθημερινά... όσο απίστευτο και αν σας φαίνεται!!!
Η ανακοίνωση νομίζω οτι διαφοροποιείται λίγο για τους πρωτοετείς αλλά δυστυχώς δεν την θυμάμαι..
Αυτά.... :bookread:
Άβαταρ μέλους
elenipsc

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mania » 01 Φεβ 2009, 18:36

πρεπει να παμε στη γραμματεια για να δηλωσουμε τα συγγραματα για τα μαθηματα που δεν τα ειχαν ως επιλογη οταν καναμε τις δηλωσεις τον γεναρη ή για ολα τα μαθηματα ανεξαρτητα αν τα εχουμε δηλωσει και ηλεκτρονικα??
και ακομα μια ερωτησουλα!εχω παρει ιστορια μεταπολεμικου και δεν υπηρχε επιλογη συγγραματος.αν θελω τωρα να δηλωσω συγγραμα(αν υπαρχει) στη δικη μας γραμματεια παω η δεν θα εχουν ιδεα?
ειναι ωραιο να κανεις ονειρα....
κ ας μη βγουν ποτε αληθινα...
Άβαταρ μέλους
mania

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Kelly... » 01 Φεβ 2009, 20:51

mania έγραψε:πρεπει να παμε στη γραμματεια για να δηλωσουμε τα συγγραματα για τα μαθηματα που δεν τα ειχαν ως επιλογη οταν καναμε τις δηλωσεις τον γεναρη ή για ολα τα μαθηματα ανεξαρτητα αν τα εχουμε δηλωσει και ηλεκτρονικα??
και ακομα μια ερωτησουλα!εχω παρει ιστορια μεταπολεμικου και δεν υπηρχε επιλογη συγγραματος.αν θελω τωρα να δηλωσω συγγραμα(αν υπαρχει) στη δικη μας γραμματεια παω η δεν θα εχουν ιδεα?

εγώ αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι δηλώνεις σύγγραμα για τα μαθήματα που δεν είχεσ δηλώσει...
Άβαταρ μέλους
Kelly...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό faidra__ » 02 Φεβ 2009, 15:10

Αγαπητοι ταλαιπωρημενοι μου συναδελφοι,
Το ηλεκτρονικο συστημα ειναι ανοιχτο και επιτρεπει να κανω δηλωση........
Τελικα θα γινουν ηλεκτρονικα ή στην γραμματεια?
Ανεβήκε κανένας σημέρα στην γραμματεία?
Μα είναι σοβαροί?Θα γίνει εξεταστική όταν μέχρι της 11 θα δηλωνούμε συγγραμματά?
Τα λογιά είναι περιττά.........
Αν γνωριζεί κανείς............ας βοηθήσει παρακαλω!!!!
Άβαταρ μέλους
faidra__

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό fotis » 02 Φεβ 2009, 15:46

σημερα ανεβηκα στη σχολη και εμαθα οτι κανοντας μια αιτηση στη γραμματεια μπορουν να επιλεξουν συγραμματα οσοι δεν προλαβαν να κανουν δηλωση ή οσοι καταφεραν να κανουν δηλωση ηλεκτρονικα αλλα σε καποιο μαθημα δεν υπηρχαν οι επιλογες 1 ή 2 για να δηλωσουν συγραμμα.προθεσμια μεχρι 11-2.
στην ανακοινωση γραφει να μην ξανακανουν δηλωση οσοι καταφεραν να την κανουν ηλεκτρονικα γιατι μπορει να ακυρωθεί η αρχικη τους δηλωση...
χαος... :peace:
action and reaction
Άβαταρ μέλους
fotis

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mpourmpoulithrini » 02 Φεβ 2009, 16:10

να ρωτήσω κι εγώ κάτι??? εφόσον τα δηλώνουμε όλα στη γραμματεία τώρα, ΓΙΑΤΙ ΞΑΝΑΝΟΙΞΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ????Δηλαδή τώρα θα πρέπει να περιμένουμε μέχρι τις 11/2 για να πάρουμε βιβλία??? :mad2: :mad2: :mad2:
Άβαταρ μέλους
mpourmpoulithrini

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Τμήματος Ψυχολογίας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες