filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Ηλεκτρονικές δηλώσεις μαθημάτων

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το Τμήμα Προγράμματος Ψυχολογίας.

Συντονιστής: Σελήνη

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό faidra__ » 15 Ιαν 2009, 00:40

Συγνώμη αν μακρύγορήσω αλλα θα ήθελα να μου επιτρεψετε να περιγράψω το χρονικό μου με την γραμματεια εν συντομια.
Πριν ενα μηνα η πρώτη ερώτηση:μπήκα 6ο έτος δικαιούμαι βιβλία,απάντηση:ναι,την προηγούμενη τετάρτη:είμαι 6ο έτος δεν μ αφήνει το σύστημα να δηλώσω βιβλία,θα έχω προβλήμα με το να πάρω βίβλια;απάντηση:όχι κάνε έσυ κανονικά την δήλωση και δεν πειραζει δεν θα χεις προβλημα με τα βιβλία,την δευτέρα(πήγα για κάτι αλλα ξαναρωτησα και για αυτο)συνεχίζω και έχω προβλημα με την δηλωση και δεν μου δίνει επιλογή για συγγραμμα,θα έχω προβλήμα,απάντηση:ναι θα έχεις ξαναδοκίμασε αλλα δικαιουσαι στο 11ο εξάμηνο......
Σήμερα Τεταρτη ξαναπαω........συνεχίζω και έχω προβλημα με το σύστημα και δεν μου δινεται επιλογή να δηλώσω συγγραμματα,ερωτηση γραμματείας:τι εξάμηνο είσαι;εγω:11ο,απάντηση:υποτίθεται ότι έχεις δήλωσει ήδη όλα τα μαθήματα που χρειαζόσουν για το πτυχιο,στην ουσία λοιπόν δεν δικαιούσαι βιβλια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παθάινω το πρώτο εγκεφαλικό!!!Με τα πολλα λέω θα ξαναλλάξω την δηλώση.Την φτιαχνω.Πατάω δήλωση και μου βγαζει την δυνατοτητα να επιλέξω συγγράμμα!!!!!!!!!!!!!Τους σκοτώνεις ή δεν τους σκοτωνεις;;;;;;;;;;;;;;
Συγνώμη για το μακροσκελές της ιστορίας αλλα νομίζω ότι έχει διδακτίκο χαρακτηρα.........Και ενήμερωνω βρε παιδιά κι εσάς γιατί και εδώ μέσα έτσι όπως μια μου λέγαν το ένα μια το άλλο εγραφά ότι ναι.

takamine216 νομίζω ότι δεν θα έχεις προβλήμα και παραπάνω να έχεις,τι έγινε?δεν πειραζει.και 100 παραπάνω να χεις,αφού έχεις περάσει 42 και στα δίνει γιατι αγχώνεσαι?Και έμενα μου το βγάζει αυτό δίπλα σε όποιο μάθημα έιχα δηλώσει και τελίκα δεν το έδωσα.Προσεξε μόνο τι θα κάνεις με την δήλωση μην τρέχεις κι εσυ........Και για να σε καθύσηχάσω πλήρως εμένα μου το βγάζει σε παρα πολλά μαθήματα κι είναι λογικό γιατί από περσυ έχω την δυνατότητα δήλωσης πολλών μαθημάτων τα οποία εν τέλει δεν μπορώ να τα δώσω.Άφου έχεις περάσει τα 42 να μην φοβάσαι τιποτα,και το ιδανικό θα ήταν να είχες και μια αναλύτικη από την γραμματεία,για παν ενδεχόμενο!!!!
Άβαταρ μέλους
faidra__

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό takamine216 » 15 Ιαν 2009, 01:08

Να' σαι καλά faidra! Σ' ευχαριστώ πολύ! :cool: Πάλι καλά που μπορούμε και επικοινωνούμε από εδώ και λέμε τον πόνο μας! Ξέρεις τι λένε: Συμφορά για τους πολλούς, παρηγοριά για όλους! Τουλάχιστον δεν είμαστε μόνοι απέναντι στα γρανάζια της γραμματείας!!! Θα νικήσουμε..νομίζω και ελπίζω! :boxing: :wave:
Άβαταρ μέλους
takamine216

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό diastyl » 15 Ιαν 2009, 21:10

Δηλαδη ρε παιδια απο ο,τι καταλαβαινω δεν πρεπει να το σκαλισω που δεν με αφηνει να επιλεξω συγγραμμα απο την στιγμη που δεν το δικαιουμαι κιολας... Εδω δεν μπορουν να αποφασισουν για εσας που εισαστε και προσφατοι και δικαιουστε θα αποφασισουν για μενα που ειμαι δεινοσυαρος; :bangin: :cry: :dizzy:
LORD OF THE SINS
Άβαταρ μέλους
diastyl

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό faidra__ » 15 Ιαν 2009, 22:20

Venceremos....που λενε....ευχομαι όλοι να έχουμε αίσιες δηλωσεις,χωρις προβλήματα(ή μάλλον χωρίς άλλα προβλήματα)!!diastyl δεν δοκιμάζεις κι εσύ;με τόσα διαφορετικά πραγματα που έχω ακούσει δεν είμαι πια σίγουρη τι ισχύει και τι οχι......Δεν χάνεις και τιποτα!
Άβαταρ μέλους
faidra__

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Amanatidis Alexandros » 16 Ιαν 2009, 14:40

Δεν εχω φτασει ακομα στο σημειο να κανω τις δηλωσεις γτ δεν με δεχεται καν το συστημα για να παρω urername και pin..κ ανεβηκα στη σχολη την τεταρτη κ ηταν κλειστη........κ αν χασω το 6μηνο 8α τους ριξω χριστοπαναγιες που βαριουνται να κουνησουν το δαχτυλακι τους...... :ungry:
Τεσπα ευχαριστω παντως.... :up: [/quote]
Άβαταρ μέλους
Amanatidis Alexandros

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό faidra__ » 16 Ιαν 2009, 15:23

Αλεξανδρε δεν έχεις πάρει ακόμα username και pin;Την τετάρτη ανέβηκα και εγώ και ήταν ανοιχτή η γραμματεία,την σχολή την είχαν κλείσει απο μπροστά αλλα εμπαινές απο πίσω και επίσης ακούσα ότι θα δέχονταν άτομα και την πέμπτη.Τελοσπάνων εγώ τώρα ξαναμπήκα στο my-studies και πρέπει να πήραν και άλλη παραταση οι δηλώσεις.......οπότε...... για ξαναδοκίμασε.Κι αν θέλεις γίνε λιγο πιο συγκεκριμένος με το προβλήμα που αντιμετόπιζεις ίσως με την εμπειρία μας με τις δηλώσεις κάπου μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε
Άβαταρ μέλους
faidra__

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό takamine216 » 16 Ιαν 2009, 15:34

Έδωσαν παράταση για τις δηλώσεις μέχρι την Τετάρτη 21 Ιανουαρίου.
Άβαταρ μέλους
takamine216

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό diastyl » 17 Ιαν 2009, 19:56

Ρε Αλεξανδρε, συγγνωμη, αλλα αν το θεμα ειναι οι κωδικοι τοτε αυτο ειναι θεμα γραμματειας. Δωσε μας ενα feedback να καταλαβουμε. Εσυ δηλαδη δεν εχεις κανει καθολου δηλωση και εισαι ακομα στο σταδιο του webadm; Το ξαναρωτησα αυτο παραπανω, γιατι αν εισαι εκει, τοτε μονο αυτοι μπορουν να σε ξεμπλοκαρουν.Αντιμετωπιζα το ιδιο προβλημα (για διαφορετικο λογο ωστοσο) και μου ελεγαν και απο το helpdesk οτι για τα προβληματα των προπτυχιακων μονο η εκαστοτε γραμματεια ειναι υπευθυνη και αρμοδια. Νομιζω λοιπον οτι πρεπει να πας επανω και να επιμεινεις να καθισεις μαζι τους μεχρι να δεις τι θα κανουν με τη δηλωση σου. Να την κανετε μαζι και να δουνε σε πιο σημειο σκαλωνεις. Να επιμεινεις γιατι με αλλους εχει γινει αυτο που σου λεω...

Αυτα, περιμενουμε νεα σου.

Αλλο τωρα. Απο ατομο που εχει αποφοιτησει και ηλεκτρονικες δηλωσεις στο τμημα του γινονται εδω και δυο χρονια, τα συγγραμματα ποτε δεν ανακοινωνονταν ολα στη δηλωση για να τα δηλωσουν και μεχρι τελευταια στιγμη εψαχναν τις ανακοινωσεις στη σχολη για να δουν ποια βιβλια θα παρουν. Το συγκεκριμενο ατομο ηταν στο φιλολογικο. Μου ειπε λοιπον να μην χολοσκαμε και μαλλον καπως ετσι θα παει και για εμας.... Και να εχουμε το νου μας στις αναρτημενες ανακοινωσεις και οχι μονο στο διαδικτυο...

Καλο σαββατοκυριακο............. :sadbye:
LORD OF THE SINS
Άβαταρ μέλους
diastyl

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό gianna 12 » 19 Ιαν 2009, 18:52

Γεια σας και καλη χρονια.
Εξαιτιας του οτι εχασα καπως την επαφη με τη σχολη το τελευταιο διαστημα και μιας και εχει δωθει παραταση για τις δηλωσεις μεχρι τις 21,θα παρακαλουσα οποιον απο εσας γνωριζει να μου στειλει ισως με pm τα συγραμματα τα οποια θα πρεπει να δηλωσω για το Γ εξαμηνο,για τα υποχρεωτικα μαθηματα στο προγραμμα ψυχολογιας.
Ευχαριστω εκ των προτερων
Άβαταρ μέλους
gianna 12

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό luz87 » 24 Ιαν 2009, 14:32

Ρε παιδιά, κατάφερε κανείς να δηλώσει σύγγραμμα στα επιλεγόμενα? Εγώ εχω δηλώσει απλά τα μαθήματα, δεν υπήρχε τίποτα να επιλέξω.
Άβαταρ μέλους
luz87
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nikos_psych » 24 Ιαν 2009, 15:26

ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ ΤΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΕΙΧΑΝ ΒΑΛΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΤΑ ΣΥΓΓΡΑΜΜΑΤΑ(ΑΜΑ ΠΑΤΕ ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΑ ΔΕΙΤΕ)ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ ΚΑΙ ΓΩ.
Άβαταρ μέλους
nikos_psych

Σχολή/Τμήμα: Πρόγραμμα Ψυχολογίας
Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό iro_rs » 25 Ιαν 2009, 09:55

nikos_psych έγραψε:ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ ΤΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΕΙΧΑΝ ΒΑΛΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΤΑ ΣΥΓΓΡΑΜΜΑΤΑ(ΑΜΑ ΠΑΤΕ ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΑ ΔΕΙΤΕ)ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ ΚΑΙ ΓΩ.

Nα τονίσουμε το "σχεδόν" διότι στα μαθήματα επιλογής του ε' εξαμήνου εκτός φ.π.ψ. έχουν βάλει σε 3 μόνο, στα οποία τα δικά μου τουλάχιστον δεν συμπεριλαμβάνονται! :sadbye:
Άβαταρ μέλους
iro_rs

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό iliana.psych » 25 Ιαν 2009, 10:31

Γεια σου irw.Eπειδη εχω κ εγω το ιδιο προβλημα πηρα τηλεφωνο στη γραμματεια κ μου ειπαν πως δε ξερουν τι θα γινει με αυτο και να ξαναπαρω τη Δευτερα.Τωρα τι θα γινει στο τελος...δε ξερω!
Άβαταρ μέλους
iliana.psych

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό iro_rs » 25 Ιαν 2009, 13:52

iliana.psych έγραψε:Γεια σου irw.Eπειδη εχω κ εγω το ιδιο προβλημα πηρα τηλεφωνο στη γραμματεια κ μου ειπαν πως δε ξερουν τι θα γινει με αυτο και να ξαναπαρω τη Δευτερα.Τωρα τι θα γινει στο τελος...δε ξερω!

Σ'ευχαριστώ πολύ! Είχα σκοπό να περάσω αύριο από τη σχολή, επομένως θα ρωτήσω και αν μάθω κάτι (που δεν το νομίζω) θα ενημερώσω.
Άβαταρ μέλους
iro_rs

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό penelope » 26 Ιαν 2009, 08:51

Ναι, παρακαλώ διευκρινήστε με τη γραμματεία τι γίνεται αν δεν δηλώσαμε σύγγραμμα γιατί δε πηραμε χαμπαρι ότι τα εβαλαν τελευταια στιγμη... :tease:
είχαμε κ αλλές δουλειές να κάνουμε.... :lola:

αχ σας ευχαριστούμε! :cool:
no strings attached
Άβαταρ μέλους
penelope

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό iliana.psych » 26 Ιαν 2009, 11:00

Γεια σε ολους!Επικοινωνησα με τη γραμματεια κ μου ειπαν πως οσοι δε δηλωσαμε συγγραμματα θα τα δηλωσουμε γραπτως στη γραμματεια οχι ηλεκτρονικα πλεον.Θα βγει σχετικη ανακοινωση ομως.Το βασικο ειναι οτι δε θα χασουμε τα μαθηματα... :cool:
Άβαταρ μέλους
iliana.psych

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό penelope » 26 Ιαν 2009, 15:18

Διαβασα σε ανακοίνωση της Πολυχρόνη στο site του τομέα ψυχολ.
ότι οι σχετικές δηλώσεις για τα συγγράμματα γίνονται αυτή την εβδομάδα
26-30/1
μπορει κανείς να επιβεβαιώσει?

:thanks:
no strings attached
Άβαταρ μέλους
penelope

δηλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό iliana.psych » 26 Ιαν 2009, 15:23

Γεια σου penelope!Η ανακοινωση αυτη αφορα σε ενα συγκεκριμενο μαθημα την ψυχολογικη αξιολογηση στο χωρο του σχολειου.Αλλα οπως ενημερωθηκα απο τη γραμματεια το ιδιο θα γινει κ με τα υπολοιπα μαθηματα.Δεν ξερουμε ακομα ποτε.Θα βγει σχετικη ανακοινωση.
Άβαταρ μέλους
iliana.psych

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό penelope » 27 Ιαν 2009, 08:17

δε πιστεύω να μας τρέχουν κάθε βδομάδα εκεί για να δηλώνουμε συγγράμματα για ένα-ένα μαθημα...! :jawdrop:
ικανούς τους έχω!
επειδή αυτοί ξύνονται όλη μέρα, νομίζουν οτι όλος ο κόσμος κάνει το ίδιο!
no strings attached
Άβαταρ μέλους
penelope

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό diastyl » 28 Ιαν 2009, 02:25

Ερωτηση πριν την κριση πανικου: Οσοι δεν δικαουμαστε συγγραμματα λογω αρχαιοτητας πρεπει και εμεις να τα δηλωσουμε; Θελω να πω, εχει καμια σημασια να δηλωσω κατι το οποιο δεν θα μου δοθει δωρεαν αλλα θα το πληρωσω; Αν μπορει καποιος να το επισημανει γιατι δεν με βλεπω να ανεβαινω σχολη αυτη την εβδομαδα, ειμαι κρεββατομενη... :cry:
LORD OF THE SINS
Άβαταρ μέλους
diastyl

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Τμήματος Ψυχολογίας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης