filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Ηλεκτρονικές δηλώσεις μαθημάτων

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το Τμήμα Προγράμματος Ψυχολογίας.

Συντονιστής: Σελήνη

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Re: Ηλεκτρονικές δηλώσεις μαθημάτων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό pink shadow » 03 Απρ 2011, 14:21

οι ημερομηνιες που δοθηκαν ειναι για τις δηλωσεις των μαθηματων ,τα βιβλια θα τα παρουμε αυτες τις ημερομηνιες;
Άβαταρ μέλους
pink shadow

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Mariza » 04 Απρ 2011, 06:22

Στον Εύδοξο σου λέει πότε μπορείς να παραλάβείς ή αν θα έρθουν με κούριερ.
Άβαταρ μέλους
Mariza

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό pink shadow » 04 Απρ 2011, 18:32

δηλαδη τις ημερομηνιες που ειναι να δηλωσουμε τα μαθηματα πρεπει να παρουμε και τα συγγραματα;
η θα εχουμε αλλες ημερομηνιες για τα συγγραματα;
Άβαταρ μέλους
pink shadow

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό black-rose23 » 12 Απρ 2011, 14:00

ειμαι επι πτυχιω κ μενω στο εξωτερικο εχω μπερδευτει λιγακι με το Ευδοξος... εκανα τις δηλωσεις μαθηματων στο my-studies κανονικα οπως καθε εξαμηνο. μπορει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω στο Ευδοξος? δεν βγαζω ακρη... :confused:
Άβαταρ μέλους
black-rose23

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Heartagram » 12 Απρ 2011, 14:21

black-rose23 έγραψε:ειμαι επι πτυχιω κ μενω στο εξωτερικο εχω μπερδευτει λιγακι με το Ευδοξος... εκανα τις δηλωσεις μαθηματων στο my-studies κανονικα οπως καθε εξαμηνο. μπορει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω στο Ευδοξος? δεν βγαζω ακρη... :confused:

Λοιπόν, στον εύδοξο δηλώνεις τα συγγράμματα των μαθημάτων που θέλεις να πάρεις και δεν έχεις. Μπαίνεις στο eudoxus.gr άμα δεν έχεις εγγραφεί θα πας εκεί π λέει φοιτητές, έλεγχοσ κλπ και θα σου ζητήσει ποιο ίδρυμα, τμήμα κλπ κλπ. όταν θα σου ζητήσει username θα βάλεις αυτό που βάζεις στο my-stydies και τον ίδιο κωδικό. Μ αυτόν τον τρόπο φτιάχνεις καρτέλα. Άμα έχεις ήδη καρτέλα τότε πατάς στα αριστερά δήλωση συγγραμμάτων, βάζεις το ίδρυμα και στη σελίδα που σου βγάζει πατάς πάλι τον κωδικο username κλπ. θα σε παραπέμψει στην καρτέλα σου όπου στην πάνω γραμμή θαλέει δηλώσεις θα πατήσεις τρέχουσα και θα σου βγουν τα εξάμηνα. Καλύτερα να πατήσεις χωρίς εξάμηνο γιατί τα γράφει όλα. Πατάς της επιλογές μετα επιβεβαίωση και τέλος. σου δίνεται ένας κωδικός και τα σημεία διανομής....Νομίζω ότι είμαι σαφής για περαιτέρω πληροφορίες ξαναρώτα!!!! :cool:
Άβαταρ μέλους
Heartagram

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Niki1 » 12 Απρ 2011, 15:19

παιδια ας με βοηθησει καποιος να κανω σωστα την δηλωση μου..ειμαι στο 6ο εξαμηνο...ποια μαθηματα εχω υποχρεωτικα και ποσα επιλογης??επισης μπορει να μου πει καποιος αν καποια μαθηματα που ειχαμε στο 40 εξαμηνο εγιναν χειμερινα οπως π.χ η κλινικη ψυχολογια γιατι τα χρωσταω...θα με βοηθουσε πολυ οποιος γνωριζει να μου απαντησει...
Άβαταρ μέλους
Niki1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό black-rose23 » 12 Απρ 2011, 19:44

σε ευχαριστω πολυ αλεξανδρα... προς το παρον δεν χρειαζομαι κανενα συγγραμμα...πρεπει παραλο αυτα να δηλωθω στο ευδοξος?
Άβαταρ μέλους
black-rose23

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Heartagram » 12 Απρ 2011, 21:04

black-rose23 έγραψε:σε ευχαριστω πολυ αλεξανδρα... προς το παρον δεν χρειαζομαι κανενα συγγραμμα...πρεπει παραλο αυτα να δηλωθω στο ευδοξος?

στο εύδοξος εγγράφεσαι μόνο για τα συγγράμματα και την παραλαβή σου.Εφόσον δεν χρειάζεσαι σύγγραμμα δεν είναι απαραίτητο. Απλά μπορείς να κάνεις την καρτέλα σου για τα συγγράμματα των προσεχών εξαμήνων.
Άβαταρ μέλους
Heartagram

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό jo2 » 13 Απρ 2011, 00:23

Niki1 έγραψε:παιδια ας με βοηθησει καποιος να κανω σωστα την δηλωση μου..ειμαι στο 6ο εξαμηνο...ποια μαθηματα εχω υποχρεωτικα και ποσα επιλογης??επισης μπορει να μου πει καποιος αν καποια μαθηματα που ειχαμε στο 40 εξαμηνο εγιναν χειμερινα οπως π.χ η κλινικη ψυχολογια γιατι τα χρωσταω...θα με βοηθουσε πολυ οποιος γνωριζει να μου απαντησει...

Νίκη, εφόσον είσαι 6ο εξάμηνο σημαίνει ότι μπήκες πριν το 2009 και επομένως ακολουθείς το παλιό πρόγραμμα σπουδών. Σ'αυτό το εξάμηνο μπορείς να δηλώσεις μέχρι 8 μαθήματα και υποχρεωτικά δηλώνεις και την πτυχιακή εργασία, άσχετα αν δεν την κάνεις, σύνολο δηλαδή 9 (8 μαθήματα και πτυχιακή). Τα υποχρεωτικά για το ΣΤ΄εξάμηνο είναι η Διαπολιτισμική Ψυχολογία,η Επαγγελματική Συμβουλευτική και οι Θεωρίες Μάθησης. Απ'όσο γνωρίζω, όμως, οι Θεωρίες Μάθησης έγιναν μάθημα χειμερινού εξαμήνου. Επειδή εγώ είμαι επί πτυχίω δεν γνωρίζω τι θα γίνει με αυτό το μάθημα,αν δηλαδή μπορείς να το δώσεις τώρα. Ας απαντήσει κάποιος από το έτος σου αν ξέρει ή καλύτερα να ρωτήσεις στη Γραμματεία. Εγώ απλώς σου λέω ποια ήταν τα υποχρεωτικά σύμφωνα με τον οδηγό σπουδών για το παλιό πρόγραμμα σπουδών. Επίσης, ο οδηγός σπουδών αναφέρει ότι δηλώνεις και ένα μάθημα επιλογής ψυχολογίας και ένα μάθημα ελεύθερης επιλογής εκτός ψυχολογίας. Ωστόσο, το πρόγραμμα αυτό είναι ενδεικτικό. Δε σε περιορίζει. Μπορείς αν θέλεις να δηλώσεις και 3 επιλογής ψυχολογίας π.χ. ή και κανένα αν δε θες να το δώσεις τώρα.
Άβαταρ μέλους
jo2

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό christy1990 » 14 Απρ 2011, 16:49

Παιδία μήπως ξέρει κανείς τί συμβαίνει με το μαθημα της Παγοροπούλου ΨΧ97 Εφαρμοσμένα θέματα παθολογικού γήρατος, γιατί στο my-stadies δεν το βρίσκω πουθενά... Δεν μπορούμε να το δηλώσουμε??
Άβαταρ μέλους
christy1990

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ioko » 15 Απρ 2011, 10:02

ρε παιδια εμεις που χρωσταμε φιλοσοφια β' (ΦΣ20-Εισαγωγη στην αρχαια ελληνικη φιλοσοφια) τι θα δηλωσουμε??σοςςς.. :confused:
Άβαταρ μέλους
ioko

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Kelly... » 17 Απρ 2011, 12:38

ioko έγραψε:ρε παιδια εμεις που χρωσταμε φιλοσοφια β' (ΦΣ20-Εισαγωγη στην αρχαια ελληνικη φιλοσοφια) τι θα δηλωσουμε??σοςςς.. :confused:

Ξέρει κανείς???? :sadbye: :sadbye:
Άβαταρ μέλους
Kelly...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό VizardNick » 17 Απρ 2011, 14:08

Εάν μιλάμε για το μάθημα του δευτέρου εξαμήνου τότε ναί έχει μετονομαστεί(ή έχει συγχωνευτεί I don't know) σε Ιστορία της Φιλοσοφίας...
Για επώνυμα από Α-Λ καθηγητής ο Στείρης και για Μ-Ω ο Πελεγρίνης.
Για τους λατρεμενους μου κομματολαγνους και τους ψευτουπαλληλους του λαου:
The accumulated filth of all their sex and murder will foam up about their waists and all the whores and politicians will look up and shout save us!...And i'll look down and whisper...''no''.(Rorshach) ,απ τη σ.3 του 1 τευχους του Watchmen.

Και κατι το οποιο ελπιζω να συμβει συντομα:One day I know the dam will collapse and we will be the current! Enter Shikari,Solidarity
http://www.youtube.com/watch?v=5CRO3xtYuY4
Άβαταρ μέλους
VizardNick
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Φιλοσοφική,Πρόγραμμα Ψυχολογιας
Ευχαριστώ: 10

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό iro_rs » 19 Απρ 2011, 10:56

Είναι δυνατόν να πατάω δήλωση συγγραμμάτων στον Εύδοξο και να μου βγάζει error και service unavailable;;;;!!! :confused: :wtf: :cry: Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα;
http://www.facebook.com/Nonna.Edda.Pizzeria (Εθνικής Αντιστάσεως 62-64, Καισαριανή)
Άβαταρ μέλους
iro_rs

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Niki1 » 19 Απρ 2011, 13:46

παιδια μπορει να μου πει καποιος αν καποια μαθηματα που ειχαμε στο 4ο εξαμηνο εγιναν χειμερινα οπως π.χ η κλινικη ψυχολογια γιατι τα χρωσταω...τι κανουμε με αυτα??θα με βοηθουσε πολυ οποιος γνωριζει να μου απαντησει...
Άβαταρ μέλους
Niki1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό sweetdivina » 27 Απρ 2011, 23:18

Καλησπέρα παιδιά!Εκπέμπω SOS και ζητώ την πολύτιμη βοήθεια σας....Θέλω να δηλώσω το μάθημα Χ15 Κοινωνική αλληλεπίδραση και διαπροσωπικές σχέσεις αλλά παρά τον εξονυχιστικό έλεγχο δεν μπορώ να το εντοπίσω στα επιλεγόμενα στην δήλωση...Μήπως γνωρίζει κανείς σε ποιό εξάμηνο είναι?????Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Άβαταρ μέλους
sweetdivina

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Mariza » 28 Απρ 2011, 08:52

sweetdivina έγραψε:Καλησπέρα παιδιά!Εκπέμπω SOS και ζητώ την πολύτιμη βοήθεια σας....Θέλω να δηλώσω το μάθημα Χ15 Κοινωνική αλληλεπίδραση και διαπροσωπικές σχέσεις αλλά παρά τον εξονυχιστικό έλεγχο δεν μπορώ να το εντοπίσω στα επιλεγόμενα στην δήλωση...Μήπως γνωρίζει κανείς σε ποιό εξάμηνο είναι?????Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

4o Εξάμηνο, Επιλογής, Ομάδα Γ
Άβαταρ μέλους
Mariza

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό sweetdivina » 28 Απρ 2011, 10:00

Μαρίζα μου, σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντησή σου :thxx: !Δυστυχώς στα επιλεγόμενα της τρίτης ομάδας του δ΄εξαμήνου μου βγάζει μόνο την οργανωτική ψυχολογία και την ψυχολογία της μετανάστευσης :confused: ....Τι μπορώ να κάνω;Και πάλι ευχαριστώ για την προθυμία να με βοηθήσετε!
Άβαταρ μέλους
sweetdivina

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Niki1 » 04 Μάιος 2011, 02:42

παιδια βοηθειαααα..εκανα δηλωση στον ευδοξο και μου σταλθηκε κανονικα ο κωδικος και μπαινω να δω τις επιλογες μου και τα σημεια διανομης και δεν μου βγαζει..μου λεει οτι τελειωσε η προθεσμια...συμβαινει και σε αλλον αυτο??δεν εγινε σωστα η δηλωση??ας με βοηθησει οποιος γνωριζει γιατι αγχωθηκα πολυ...
Άβαταρ μέλους
Niki1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Heartagram » 04 Μάιος 2011, 10:26

Niki1 έγραψε:παιδια βοηθειαααα..εκανα δηλωση στον ευδοξο και μου σταλθηκε κανονικα ο κωδικος και μπαινω να δω τις επιλογες μου και τα σημεια διανομης και δεν μου βγαζει..μου λεει οτι τελειωσε η προθεσμια...συμβαινει και σε αλλον αυτο??δεν εγινε σωστα η δηλωση??ας με βοηθησει οποιος γνωριζει γιατι αγχωθηκα πολυ...

Αγαπητή νομίζω ότι είσαι άτυχη. Απ' ότι ξέρω οι δηλώσεις στον εύδοξο ήταν μέχρι 30 απριλίου όπως και οι δηλώσεις στο my studies. Μέχρι τέλη μαϊου ειναι η διανομή των συγγραμμάτων. Μην σε πάρω και στο λαιμό μου, επικοινώνησε με την γραμματεία :confused:
Άβαταρ μέλους
Heartagram

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Τμήματος Ψυχολογίας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης