filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Ηλεκτρονικές δηλώσεις μαθημάτων

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το Τμήμα Προγράμματος Ψυχολογίας.

Συντονιστής: Σελήνη

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Kelly... » 12 Ιαν 2009, 20:05

elenipsc έγραψε:Παιδιά να ρωτήσω κάτι? Έχουν δώσει παράταση για τις δηλώσεις? Θα ενημερωθούμε με κάποιον τρόπο για το αν οι δηλώσεις μας είναι Οκ?

Οι δηλώσεις πήραν παράταση μέχρι την Πέμπτη...

Ρε παιδιά...Έχω ρωτήσει πολλέσ φορές αλλά ακόμα δεν έχω πάρει σαφή απάντηση..Σ' ένα μάθημα δε μας έχει καθόλου επιλογές για βιβλία.Συγκεκριμένα στην Ψυχοπαθολογία..Γνωρίζει κανείς τι γίνεται σ' αυτή την περίπτωση?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

:unsure:
Άβαταρ μέλους
Kelly...

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό faidra__ » 12 Ιαν 2009, 21:22

Kelly εγω δηλωνω 15 μαθηματα και εχουν μονο τα 4 συγγραμματα,δεν ξερει κανεις να σου πει τι ισχυει και στην γραμματεια υποθετουν αρχικα οτι δεν δινονται επιλογες για να δοθουν σημειωσεις και μετα οταν τους λες ποσα πολλα μαθηματα δεν εχουν συγγραμματα καταληγουν στο οτι δεν ξερουν τι συμβαινει.Γι αυτο δεν σου χει απαντησει κανεις μεχρι να το κανω εγω τωρα γιατι ειναι προφανες οτι ειμαστε ολοι σε μια βαθια αγνοια.Και σε αυτους να πας να ρωτησεις τι θα γινει......δεν ξερω θα σου πουν,εμενα σημερα ετσι μου ειπαν.
Άβαταρ μέλους
faidra__

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mpourmpoulithrini » 12 Ιαν 2009, 21:27

Αν είδα καλά πιό πάνω μια κοπέλα που ρώτησε στη γραμματεία της είπαν ότι όπου δεν υπάρχει σύγγραμμα είναι πρόβλημα του συστήματος...όμως αν δεις πχ σε πολλά μαθήμτα επιλογής και του προγράμματος δεν υπάρχει σύγγραμμα οπότε, αν αυτό δεν διορθωθεί μέχρι τη λήξη των δηλώσεων, λογικά θα πρέπει να πάρουμε τα περσινά. ϊσως να υπάρχει μια ανακοίνωση και στο γραφείο του κάθε καθηγητή σχετικά. Τωρά αυτά στα λέω τελείως υποθετικά, την Τετάρτη θα κατεβω στη σχολή αλλά δεν περιμένω να πάρω καμιά απάντηση που θα φωτίσει κανέναν......το μόνο σίγουρο είναι ότι για την περίπτωση που δεν υπάρχει σύγγραμμα εσύ δεν μπορείς να κάνεις και πολλά....οπότε είτε ρώτησε τον καθηγητή/-τρια (ούτε καν θυμάμαι.... :whistling: :whistling: ) είτε οπλίσου με υπομονή και ψυχραιμία...... :tease: :tease:
Άβαταρ μέλους
mpourmpoulithrini

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Kelly... » 12 Ιαν 2009, 21:55

Ευχαριστώ πολυ βρε παιδιά!Αισθάνομαι μια ανακούφιση που έχουμε όλοι το ίδιο πρόβλημα!!!!! :lola:
Ελπίζω να βγάλουμε άκρη κάποια στιγμή!!! :cool:
Άβαταρ μέλους
Kelly...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό faidra__ » 12 Ιαν 2009, 23:40

Πρεπει ολοι να μαθουμε να χουμε μεγαλη υπομονη με αυτην την σχολη και να μην βαλαντωνουμε.....εγω ειμαι της λογικης οτι δεν θα χασω βιβλιο,στην χειροτερη απλα δεν θα μπορω να επιλεξω,το σκεφτομαι θετικα και αισιοδοξα πραγμα που νομιζω οτι πρεπει να κανουμε ολοι.Κι ακριβως για το λογο οτι δεν ειμαστε ενα δυο ατομα μονο με προβλημα αλλα ειμαστε πολλοι δεν υπαρχει περιπτωση και κατι να παει στραβα να τους περασει,τα βιβλια θα τα παρουμε,ετσι σκεφτομαι και ειμαι ηρεμη.Βαθιες ανασες...........και ολα θα γινουν.
Άβαταρ μέλους
faidra__

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό diastyl » 13 Ιαν 2009, 07:21

Βλεποντας ολα τα παραπανω αναρωτιεμαι το εξης: πως εχουνε καταφερει ΟΛΟΙ να μην ξερουμε τι να κανουμε και να ρωταει ο ενας τον αλλο για να βγαλουμε ακρη. Θελω να πω, απο που να την βγαλεις την ακρη και πως...

Υπομονη!

Λογικα μεχρι το Μαρτιο δεν θα εχουμε δωσει; : :jaugh:
LORD OF THE SINS
Άβαταρ μέλους
diastyl

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό penelope » 13 Ιαν 2009, 08:31

(δεν ξέρω αν το παρακάτω κολλάει απόλυτα στο topic, μεταφέρετέ το αν το κρίνετε απαραίτητο :up: )

Λοιπόν, μήπως μπορεί κάποιος να εξηγήσει τη διαδικασιούλα με τα μαθήματα άλλων σχολών? Το απέφευγα τόσα χρόνια γιατί βαρίομουν να τρέχω...
αλλά τώρα είδα τα δελεαστικότατα μαθήματα και θέλω τα συγγράμματα...
ξέρει κανείς τι παίζει? :confused:
Μήπως δηλ. απλά δηλώνοντας το μάθημα μπαίνεις στις λίστες κανονικά κ παίρνεις σύγγραμμα, απλά μπλέκεις με το να περαστεί ο βαθμός στη γραμματεία...
πραγματικά δν ξέρω αν γίνομαι κατανοητή... είναι κ πρωι-πρωι :peace:
:lola:

thnx
no strings attached
Άβαταρ μέλους
penelope

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό diastyl » 13 Ιαν 2009, 10:19

Θα σου προτεινα και εγω να ξαναπροσπαθησεις προς το μεσημερι γιατι ειναι η αληθεια οτι δυσκολα βγαινει νοημα...

Εσυ θελεις απλα τα συγγραμματα, επομενως δεν σκοπευεις να δωσεις καποιο μαθημα. Αρα δεν μπλεκεσαι και με την βαθμολογια...

Πιες καφε, και επαναδιατυπωσε... :lighten: :yo:
LORD OF THE SINS
Άβαταρ μέλους
diastyl

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό penelope » 13 Ιαν 2009, 14:04

Μέσα έπεσες! :up:
Αναρωτιέμαι δηλαδή αν η απλή δήλωση του Εκτος ΦΣ μαθήματος αρκεί για να πάρεις το βιβλίο, ή χρειάζεται και αυτή η διαδικασία από τη Μόττη και τη γραμματεία της αλλης σχολής και κολοκύθια τούμπανα... :confused:
no strings attached
Άβαταρ μέλους
penelope

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Amanatidis Alexandros » 13 Ιαν 2009, 14:52

βρε παιδια εχω κανει 15 φορες προσπαθεια να κανο την εγραφη αλλα τπτ
συνεχεια μου λεει απετυχε κτλ.. Επειδη δεν ημουν εδω για πολυ καιρο λογω τραυματισμου δεν ξερω τι να κανω.. πηγα στη γραμματεια κ μου ειπαν τα κλασσικα δεν ξερουμε οι δηλωσεις ειναι ηλεκτρονικες.... μπορει καποιος να μου αν δεν προλαβει καποιος να κανει τις δηλωσεις τι γινεται???? τα εχω παρει πολυ γτ βαριουνται να δουλεψουν κ απλα λενε δεν ξερουμε.... :ungry:
κ καλη χρονια σε ολους
Άβαταρ μέλους
Amanatidis Alexandros

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό diastyl » 14 Ιαν 2009, 15:17

Βρε Αλεξανδρε συγγνωμη. εννοεις οτι δεν μπορεις να κανεις δηλωση ή εισαι ακομα στο σταδιο του webadm; τι ετος εισαι; σε οποιαδηποτε περιπτωση ειναι θεμα γραμματειας. Πηγαινε πανω και κατσε τους στο σβερκο. Τι γινεται αν δεν γραφτεις; χανεις απλα το εξαμηνο (αυτη ηταν η απαντηση που ελαβα εγω σε αντιστοιχη ερωτηση οταν ειχα παρεμφερες προβλημα)... Πες τους "δεν φευγω αν δεν μου πειτε τι να κανω"...

Μη μασας. Μονο με τη φωνη καταλαβαινουν... :mad2:
LORD OF THE SINS
Άβαταρ μέλους
diastyl

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό faidra__ » 14 Ιαν 2009, 15:27

Μακάρι να ήξερα να σε βοηθήσω,ειλικρινά.......Υποτίθεται ότι η γραμματεία δεν έχει προσβάση στους λογαριασμούς του my-studies γι αυτό δεν μπορεί να βοηθήσει.Μήπως δηλώνεις περισσότερα απ όσα σου επιτρέπονται;Μια υποθεσή μάλλον ανόητη κάνω,επείδη πάντως έγω έχω κάνει πολλές δήλωσεις και πιο πολύ για δοκιμές σε διαφορά προβλήματα που μου παρουσίαζε,προσπάθησε να κάνεις δηλώση λίγων μαθηματων(2ή3 δοκιμαστικα)και γενικά κάνε όποιά δοκιμή να ναι.Δεν είμαι πολύ αισιόδοξη για το τι θα γίνει αν δεν κάνεις την δηλώση,γιατι ειδικά στις ηλεκτρονικές δηλώσεις η γραμματεία μας παρουσίασε την ανεπαρκεια στο μεγαλείο της,και απέδειξε ότι δεν μπορεί να κάνει τίποτα.Φτάνει να αναφερω ότι έχω πάει 3 φορές μεσα στην βδομάδα και μου είπαν διαφορετικα πραγματα κάθε φόρα πάνω στο ίδιο θέμα.Ευχομαί να βγάλεις άκρη.......
Άβαταρ μέλους
faidra__

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mpourmpoulithrini » 14 Ιαν 2009, 16:18

το μπέρδεμα εξακολουθεί να ισχύει, σήμερα κατέβηκα στη σχολή, το μόνο ίσως που μπορεί να βοηθήσει κανέναν είναι ότι για τα επιλογής εκτός φιλοσοφικής χρειάζεται και αίτηση από τον Μπεζεβέγκη , μία για τη γραμματεία μας κια μια για της άλλης σχολής. Επίσης (απ'ότι πήρε τ'αυτί μου μου) η εξεταστική ξεκινάει 2 φεβρουαρίου, πράγμα που μάλλον δεν θα γίνει και θα πάει σε παράταση (άκουσα μάλιστα ότι αν συνεχιστούν οι καταλήψειις παίζει και να χαθεί). Όσον αφορά τα συγγράμματα που δεν υπάρχουν σε ορισμένα μαθήματα η απόλυτη άγνοια!! γενικά ένας χαμός, ένας χαμός, ένας χαμός!!!!! :ungry: :ungry: :ungry: Τσάμπα έφαγα τη βροχή της αρκούδας εκεί μέσα!! :sadbye:
Τελευταία επεξεργασία από mpourmpoulithrini και 14 Ιαν 2009, 16:25, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
mpourmpoulithrini

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό sandy » 14 Ιαν 2009, 16:20

penelope έγραψε:(δεν ξέρω αν το παρακάτω κολλάει απόλυτα στο topic, μεταφέρετέ το αν το κρίνετε απαραίτητο :up: )

Λοιπόν, μήπως μπορεί κάποιος να εξηγήσει τη διαδικασιούλα με τα μαθήματα άλλων σχολών? Το απέφευγα τόσα χρόνια γιατί βαρίομουν να τρέχω...
Μήπως δηλ. απλά δηλώνοντας το μάθημα μπαίνεις στις λίστες κανονικά κ παίρνεις σύγγραμμα, απλά μπλέκεις με το να περαστεί ο βαθμός στη γραμματεία...

thnx

Για να πάρεις μάθημα από άλλη σχολή πρέπει νασ πάρεις δύο χαρτιά από τον τομέα ψυχολογίας τα οποία μετά θα πρέπει να τα υπογράψει ο Mπεζεβέγκης και μετά να τα σφραγγίσει ο τομέας ψυχολογίας. Το ένα θα το δώσεις στην γραμματεία μας και το άλλο στην γραμματεία του τμήματος από το οποίο θες να πάρεις μάθημα. Είχα δηλώσει και στο προηγούμενο εξάμηνο και σε εαυτό το εξάμηνο μάθημα από άλλη σχολή και η διαδικασία είναι ίδια.
Άβαταρ μέλους
sandy

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό iro_rs » 14 Ιαν 2009, 16:32

sandy έγραψε:
penelope έγραψε:(δεν ξέρω αν το παρακάτω κολλάει απόλυτα στο topic, μεταφέρετέ το αν το κρίνετε απαραίτητο :up: )

thnx

Για να πάρεις μάθημα από άλλη σχολή πρέπει νασ πάρεις δύο χαρτιά από τον τομέα ψυχολογίας τα οποία μετά θα πρέπει να τα υπογράψει ο Mπεζεβέγκης και μετά να τα σφραγγίσει ο τομέας ψυχολογίας. Το ένα θα το δώσεις στην γραμματεία μας και το άλλο στην γραμματεία του τμήματος από το οποίο θες να πάρεις μάθημα. Είχα δηλώσει και στο προηγούμενο εξάμηνο και σε εαυτό το εξάμηνο μάθημα από άλλη σχολή και η διαδικασία είναι ίδια.

Όταν λέτε άλλη σχολή εννοείτε εκτός φιλοσοφικής, σωστά; Αυτό χρειάζεται και όταν επιλέγεις μαθήματα άλλης σχολής εντός φιλοσοφικής; Όχι, έτσι;
Άβαταρ μέλους
iro_rs

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nikos_psych » 14 Ιαν 2009, 18:33

Παιδια να ρωτησω κατι? Μεχρι ποτε εχουμε διορια να παμε να σφραγισουμε το τριπτυχο στη γραμματεια? :?: :confused:
Άβαταρ μέλους
nikos_psych

Σχολή/Τμήμα: Πρόγραμμα Ψυχολογίας
Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό takamine216 » 14 Ιαν 2009, 18:50

nikos_psych έγραψε:Παιδια να ρωτησω κατι? Μεχρι ποτε εχουμε διορια να παμε να σφραγισουμε το τριπτυχο στη γραμματεια? :?: :confused:

Καλησπέρα παιδιά! Εγώ είμαι επί πτυχίω, μου μένει μόνο η πτυχιακή, έχω τελειώσει από τα μαθήματα - έτσι δεν έκανα δήλωση! Δε θα έχω κάποιο πρόβλημα φαντάζομαι..ε? :confused: Έχει πάει κάποιος να σφραγίσει το τριπτυχο? Αν δε σφραγιστεί? Δεν αρκεί το ότι έκανα την εγγραφή στο my-studies?
Άβαταρ μέλους
takamine216

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό diastyl » 14 Ιαν 2009, 19:07

:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
LORD OF THE SINS
Άβαταρ μέλους
diastyl

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό faidra__ » 14 Ιαν 2009, 19:58

takamine216 έγω στην θέση σου ,θα δηλωνα και κανα δυο επιλεγομενα ψυχολογιας(που ούτως η άλλως έχεις το δικαίωμα να δωσείς περισσοτερα για βελτίωση βαθμου)κι ας μην τα δώσεις καθόλου,ίσα ίσα για να φαίνεται κάπου ότι έχεις δηλώσει το εξάμηνο.Αυτό το λέω γιατί όταν πας και σου σφραγίζουν το τριπτυχο δεν παιρνάνε τίποτα σε κανένα υπολογιστή ότι να ανανεώθηκε το εξάμηνο,φαινέται βεβαια στο τριπτυχο αλλα.............Τώρα βεβαια λογίκα δεν θα χεις προβλήμα,άλλα έγω με αυτά που χω περασει αύτες τις μερες με τις δηλώσεις δεν θα διακινδύνευα τίποτα μα τίποτα απολύτως.Κι εγγραφή στο my studies δείχνει απλά ότι έχεις λογαριαμό στην υπηρεσία όχι ότι γράφτηκες σε καποιο εξάμηνο.Όσον αφορά τα τριπτύχα έχω την αισθήση ότι άκουσα(σε μια απο τις πολλές επισκεψεις μου στην γραμματεια)οτι θα σφραγιζονται μεχρι την εναρξη της εξεταστικης,αλλα δεν ειμαι βεβαιη,εγώ προσωπικά το σφραγισα ήδη.
Άβαταρ μέλους
faidra__

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό takamine216 » 14 Ιαν 2009, 22:58

Ευχαριστώ faidra! Μάλλον έχεις δίκιο! Είχα ρωτήσει και μου είπαν " αφου έχεις τελειώσει, δεν χρειάζεται! Γιατί να μπλέκεις?". Βασικά (δε ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλους κάτι παρόμοιο) εμένα στη βαθμόλογία ενώ έχω 42 "πράσινα" μαθήματα, από όλες τις όμάδες κλπ, μου βγάζει με κόκκινο "μη διαθέσιμο", πέραν της πτυχιακής που χρωστάω, και την Ψυχολογία της επικοινωνίας - που είχα δηλώσει μα δεν έδωσα ποτέ! Όταν ρώτησα μου είπαν πως δεν έχουν χρόνο να κοιτάξουν και πως μάλλον, αφού εγώ έχω 42 μαθήματα περασμένα, θα είναι λάθος του συστήματος! Αυτά σκέφτομαι, μη χρεωθώ κανένα μάθημα παραπάνω, γιατί αυτοί εμμέσως για κάτι τέτοι με προειδοποίησαν! Συμβαίνει κάτι παρόμοιο και σ' εσάς? Να ξαναδηλώσω την ψυχολογία της επικοινωνίας? Sorry για το πρήξιμο, μα σκέφτομαι μην πάω για μαλλί και φύγω κουρεμένος! :sadbye: :sorry: :thxx:
Άβαταρ μέλους
takamine216

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Τμήματος Ψυχολογίας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες