filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Ηλεκτρονικές δηλώσεις μαθημάτων

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το Τμήμα Προγράμματος Ψυχολογίας.

Συντονιστής: Σελήνη

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό diastyl » 28 Δεκ 2008, 17:56

Πιστεψε με, ετσι ειναι οπως τα λες. Πριν το φορουμ τα πραγματα ηταν πολυ δυσκολα. Ειλικρινα πιστευω οτι αν αυτο υπηρχε απο τοτε που περασα δε θα ειχα κανει 12 χρονια να τελειωσω τη σχολη. Ελπιζω δε φετος να ειναι η τελευταια μου χρονια -5 μαθηματα εμειναν- και μια πτυχιακη... Αντε, ελπιζω μονο να ΜΗΝ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ.... Καλη χρονια να εχουμε ολοι και να μας παει καλυτερα απο τις προηγουμενες μιας και ουτως ή αλλως ειμαστε καμμενοι απο χερι... Καλα πτυχια και καλες προοπτικες για ολους... :xmas tree: :HNY: :bells: :bells: :bells:
LORD OF THE SINS
Άβαταρ μέλους
diastyl

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό diastyl » 29 Δεκ 2008, 03:02

:wave: Παιδια τα καταφερα, επιτελους βρηκα τον κωδικο και εκανα και την δηλωση... :firework: :firework: :firework: :firework: :firework: Τουλαχιστον δεν θα φταιω εγω αν θα χαθει το εξαμηνο. Βεβαια τωρα διαπιστωσα το μπαχαλο που επικρατει. Συγγραμματα τιποτα, αληθεια ρε παιδια, η Μοττη στην προσωπικοτητα εβαλε κι αλλο βιβλιο ή ξεχασε να κανει τον διαχωρισμο επιλ. 1 και επιλ.2; Γιατι διαφορετικα ειναι για τα μπαζα η γυναικα...
Παντως θελει πολυ υπομονη η κατασταση. Ειδικα με τα επιλεγομενα. Θα γελασει καθε πικραμενος... :funny:
LORD OF THE SINS
Άβαταρ μέλους
diastyl

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό margi » 29 Δεκ 2008, 21:26

συγνωμη, να ξαναρωτησω, εχει καταφερει κανεις να επιλεξει συγραμμα απο οποια μαθηματα εχουν επιλογες? αν ναι, πως?
Άβαταρ μέλους
margi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό diastyl » 30 Δεκ 2008, 11:53

Η αληθεια ειναι οτι ακομα δεν εχουν ανακοινωθει σχεδον για ολα τα επιλεγομενα τα συγγραματα και το θεμα ειναι οτι μαλλον μετα τις 7/1 να περιμενουμε νεοτερα. βασει λογικης το λεω αυτο, γιατι εδω δεν δουλευουν τις καλες ημερες θα δουλευουν στις γιορτες; :jaugh:
LORD OF THE SINS
Άβαταρ μέλους
diastyl

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό alex22 » 30 Δεκ 2008, 13:44

καλησπερα!θα ηθελα να κανω μια ερωτηση!μηπως ξερει κανεις με σιγουρια μεχρι ποτε ειναι η ληξη των δηλωσεων?αλλοι λενε 16 και αλλοι 9.τι γινεται στην προκειμενη περιπτωση?
Άβαταρ μέλους
alex22

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ΜΙΜΙΚΑ » 30 Δεκ 2008, 15:07

Καλησπέρα! Ξέρει κάποιος τι μπορεί να γίνει αν έχω δηλώσει ποια μαθήματα θέλω να δώσω αλλάόχι ποια βιβλία θέλω να πάρω; :help:
Άβαταρ μέλους
ΜΙΜΙΚΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Kelly... » 30 Δεκ 2008, 15:34

Αυτό που ξέρω είναι ότι αν κάνεις λάθος στη δηλωσή σου την ξανακάνεις κανονικά.Η γραμματεία λαμβάνει υπόψιν της την τελευταία δήλωση που έχεις κάνει οπότε φαντάζομαι πως θα πρέπει απλά να ξανακάνεις τη δήλωση...
Άβαταρ μέλους
Kelly...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό diastyl » 30 Δεκ 2008, 18:37

Ρε παιδια, εδω το θεμα ειναι οτι ετσι κι αλλιως δηλωνουμε μαθημα και οχι συγγραμμα αφου τα 8 στα 10 δεν εχουν δηλωμενα συγγραμματα. Οποτε ετερον εκατερον... (και οπως πολυ ωραια συμπληρωνε ο αθανατος Βεγγος, κολοκυθια εις το πατερον...) :off topic:
LORD OF THE SINS
Άβαταρ μέλους
diastyl

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Kelly... » 30 Δεκ 2008, 23:51

diastyl έγραψε:Ρε παιδια, εδω το θεμα ειναι οτι ετσι κι αλλιως δηλωνουμε μαθημα και οχι συγγραμμα αφου τα 8 στα 10 δεν εχουν δηλωμενα συγγραμματα. Οποτε ετερον εκατερον... (και οπως πολυ ωραια συμπληρωνε ο αθανατος Βεγγος, κολοκυθια εις το πατερον...) :off topic:

Ρε παιδιά πραγματικά τα μαθήματα που δεν έχουν δηλωμένα συγγράματα τα δηλώνετε δηλαδή?Γιατί εγώ δεν έχω κάνει δήλωση γι' αυτόν ακριβώς τον λόγο...Να κάνω δηλαδή...ααα :confused:
Άβαταρ μέλους
Kelly...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό diastyl » 31 Δεκ 2008, 01:37

Κατ΄αναγκην τα δηλωνεις, γιατι αν αυτοι μεχρι τις 9 δεν εχουν βαλει τα συγγραμματα, τι θα γινει δηλ.; δεν θα κανουμε εμεις δηλωση; ασε που μεχρι τοτε μπορεις να την αλλαξεις οσες φορες θες... :up:
LORD OF THE SINS
Άβαταρ μέλους
diastyl

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό iro_rs » 31 Δεκ 2008, 13:44

Ξέρουμε τι γίνεται με τα μαθήματα επιλογής για το 5ο εξάμηνο??? Ακόμα δεν τα έχουν βάλει! :mad2:
Άβαταρ μέλους
iro_rs

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό diastyl » 31 Δεκ 2008, 14:26

Παιδια απο ο,τι εχω καταλαβει, ολα τα επιλεγομενα ειναι συγκεντρωμενα στο γ εξαμηνο. Αν δειτε και το προγραμμα σπουδων αυτα ειναι πανω κατω και τα μαθηματα επιλογης του χειμερινου. Αλλωστε τα επιλεγομενα δεν πανε με σειρα οπως τα υποχρεωτικα. Π.χ. η οικολογικη ψχλγ, εαν διδασκεται, δεν λεει πουθενα οτι μπορεις να την παρεις στο ε και οχι στο γ εξαμηνο. Τα επιλεγομενα ειναι σταθερα καθε σεζον και προσφερονται σε οσους μπορουν να τα επιλεξουν, ανεξαρτητως ετους.

Καλη Πρωτοχρονια να εχουμε, με ομαλη συνεχεια και ο καινουριος χρονος ας φερει σε ολους το δευτερο πολυτιμοτερο μετα την υγεια: το φως στην ακρη του τουνελ. ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ!!! :HNY: :bells: :HNY: :bells: :HNY: :bells: :xmas tree: :xmas tree: :xmas tree: :treelights:
LORD OF THE SINS
Άβαταρ μέλους
diastyl

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mpourmpoulithrini » 31 Δεκ 2008, 14:53

καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά να έχουμε!! έκανα δήλωση κανονικά, όμως έχω κολλήσει στα μαθήματα επιλογής άλλων σχολών. Ξέρει κανείς τι γίνεται με αυτά?????? δεν λέει πουθενά ούτε από ποιά σχολή είναι ούτε τίποτα και είναι ελάχιστα!! :mad2: :mad2: :mad2:
Άβαταρ μέλους
mpourmpoulithrini

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό fotis » 31 Δεκ 2008, 14:57

αν κοιταξεις τον κωδικο του καθε μαθηματος κατι μπορει να καταλαβεις. πχ το πδ σημαινει παιδαγωγικο
action and reaction
Άβαταρ μέλους
fotis

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mpourmpoulithrini » 31 Δεκ 2008, 15:20

χμμμ....εσύ μάλλον εννοείς τις επιλογές εντός φιλοσοφικής γιατί εκεί ναι τα έχει αυτά.....αν πας όμως στις επιλογές άλλων σχολών σου βγάζει 6-7 μαθήματα και ο κωδικός είναι τύπου 67Ψ520, δλδ δεν έχει τίποτα ενδεικτικό για το από ποιά σχολή είναι. πχ έχει "εικαστική αγωγή 1".....άντε βγάλε άκρη τώρα, ούτε καν συγγράματα δεν έχει.... Θα πρέπει να δηλώσω αναγκαστικά ένα από αυτά τα μαθήματα ή μπορώ να επιλέξω μάθημα άλλης σχολής ανεξάρτητα από αυτή τη δήλωση με αίτηση στις δύο γραμματείες?? :confused: :confused: :confused:
Άβαταρ μέλους
mpourmpoulithrini

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nefeli » 31 Δεκ 2008, 15:32

ξερει κανεισ ποσα μαθηματα δλωνουμε στο 7ο εξαμηνο??
καλη χρονια σε ολους...
Άβαταρ μέλους
nefeli

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό fotis » 31 Δεκ 2008, 19:52

nefeli σύμφωνα με το πρόγραμμα σπουδών δηλώνεις μέχρι 7 μαθήματα κ πτυχιακή κ πρακτική. ελπίζω να μην άλλαξε κάτι με το νέο σύστημα.
καλή χρονιά σ' όλους.

:HNY:
action and reaction
Άβαταρ μέλους
fotis

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό iro_rs » 01 Ιαν 2009, 18:38

diastyl έγραψε:Παιδια απο ο,τι εχω καταλαβει, ολα τα επιλεγομενα ειναι συγκεντρωμενα στο γ εξαμηνο. Αν δειτε και το προγραμμα σπουδων αυτα ειναι πανω κατω και τα μαθηματα επιλογης του χειμερινου. Αλλωστε τα επιλεγομενα δεν πανε με σειρα οπως τα υποχρεωτικα. Π.χ. η οικολογικη ψχλγ, εαν διδασκεται, δεν λεει πουθενα οτι μπορεις να την παρεις στο ε και οχι στο γ εξαμηνο. Τα επιλεγομενα ειναι σταθερα καθε σεζον και προσφερονται σε οσους μπορουν να τα επιλεξουν, ανεξαρτητως ετους.

Καλη Πρωτοχρονια να εχουμε, με ομαλη συνεχεια και ο καινουριος χρονος ας φερει σε ολους το δευτερο πολυτιμοτερο μετα την υγεια: το φως στην ακρη του τουνελ. ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ!!! :HNY: :bells: :HNY: :bells: :HNY: :bells: :xmas tree: :xmas tree: :xmas tree: :treelights:

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ! Με έσωσες!!!

Καλή χρονιά!!! :up:
Άβαταρ μέλους
iro_rs

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό faidra__ » 04 Ιαν 2009, 04:01

Θα μπορουσε καποιος να με διαφωτισει παρακαλω γιατι δεν μου δινεται η δυνατοτητα να κανω επιλογη σε οσα μαθηματα εχουν βγει οι εκδοχες συγγραματων;Έχω μπει εκτο ετος και δικαιουμαι βιβλια πριν ενα μιση μηνα ρωτησα στην γραμματεια...........Έχει συμβει σε καποιον άλλον αντιστοιχού έτους;Τι να πω μ αρεσει που θελουν και ηλεκτρονικες δηλώσεις........εδω κοντευει η εξεταστικη και δεν εχουν καταχωρησει πανω απο τα μισα συγγραματα.Αχχχχχχχχχ μας σκληραγωγουν για την μελλοντικη επαγγελματικη μας ιδιοτητα μου φαινεται!
Άβαταρ μέλους
faidra__

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό faidra__ » 04 Ιαν 2009, 04:09

Α παιδια και συγνωμη ουτε καλη χρονια δεν ειπα(τα χω ψιλοπαρει)!Καλη χρονια,καλη δυναμη,καλα πτυχια να χουμε ολοι μας!!!!!
Άβαταρ μέλους
faidra__

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Τμήματος Ψυχολογίας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες