filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Πτυχιακή εργασία

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το Τμήμα Προγράμματος Ψυχολογίας.

Συντονιστής: Σελήνη

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Πτυχιακή εργασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dorath » 06 Σεπ 2013, 10:13

Παιδιά ξέρετε αν η Μοττη δέχεται θέματα μόνο σχετικά με το αντικείμενό της?Ευχαριστω πολύ!
Άβαταρ μέλους
dorath

Ευχαριστώ: 0

Πτυχιακή εργασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό arianamav » 27 Ιαν 2014, 22:01

Καλησπερα!εχετε καποια προταση γα κανεναν καθηγητη για να κανω πτυχιακη μαζι του και να ειναι γενικα συνεργασιμος και να τον βρισκω σε γραφειο ή mail???πηγα σημερα στην παγαροπουλου και δεν μου γεμισε το ματι!για πειτε καμια γνωμη!!ευχαριστω πολυ παιδια!!
Άβαταρ μέλους
arianamav

Πτυχιακή εργασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ange91 » 27 Ιαν 2014, 22:37

arianamav έγραψε:Καλησπερα!εχετε καποια προταση γα κανεναν καθηγητη για να κανω πτυχιακη μαζι του και να ειναι γενικα συνεργασιμος και να τον βρισκω σε γραφειο ή mail???πηγα σημερα στην παγαροπουλου και δεν μου γεμισε το ματι!για πειτε καμια γνωμη!!ευχαριστω πολυ παιδια!!

καλησπέρα και καλως ήρθες! :happy:
παυλόπουλος, ανεπιφυλακτα. απαιτητικός, αναγνωρίζοντας πάντα τους περιοσρισμούς σου ως φοιτήτρια, συνεργάσιμος και υποστηρικτικός σε σημείο απελπισίας. ξέρεις οτι θα έχεις βοήθεια άμεση σε ό,τι θες, φτάνει, φυσικά να είσαι κ εσυ τυπική και να προσπαθείς ανάλογα (που και απο φιλότιμο και μόνο θα το κάνεις :lola: ) και σίγουρα, με τόση υποστήριξη, θα βγάλεις καλό αποτέλεσμα. ο άνθρωπος σκίζεται να βοηθήσει ακόμα και όσους δεν εμπίπτουν στη δικαιοδοσία του, απλά αξίζει σεβασμό. α, και στα μέιλ θα σου απαντήσει μέσα σε 2 ώρες το πολύ, όσο και να τον πρήξεις!
Spoiler:
το εγκώμιο του έπλεξα, αλλά πολλοί στη σχολή του χρωστάμε! :lola:
Μερικές φορές αισθάνομαι οτί η εξυπνάδα μου επισκιάζει την ομορφιά μου...

*Αναζήτηση Συντονιστή για το τμήμα Φ.Π.Ψ.*
Άβαταρ μέλους
ange91
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: φιλοσοφικη: προγραμμα ψυχολογιας
Ευχαριστώ: 33

Πτυχιακή εργασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό arianamav » 27 Ιαν 2014, 23:09

Καλως σας βρηκα!!!ναι το εχω ακουσει και γω για τον παυλοπουλο απλα θυμαμαι οτι για να αναλαβει πτυχιακη ηθελε να εχεις παρει τα επιλογης του!και εγω δεν τα εχω παρει...!!αλλα οπως και να εχει θα του κανω μια ερωτηση!καμια αλλη επιλογη σου ερχεται??σε ευχαριστω πολυ!!!
Άβαταρ μέλους
arianamav

Πτυχιακή εργασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ange91 » 29 Ιαν 2014, 00:12

arianamav έγραψε:Καλως σας βρηκα!!!ναι το εχω ακουσει και γω για τον παυλοπουλο απλα θυμαμαι οτι για να αναλαβει πτυχιακη ηθελε να εχεις παρει τα επιλογης του!και εγω δεν τα εχω παρει...!!αλλα οπως και να εχει θα του κανω μια ερωτηση!καμια αλλη επιλογη σου ερχεται??σε ευχαριστω πολυ!!!

αυτό δεν ισχύει σε καμία περίπτωση... αν το θέμα σου έχει σχέση με το επιλογής, τότε θα σου το προτείνει, αλλά αν όχι, δε θυμάμαι από όσα παιδιά ξέρω (αρκετά άτομα και κοντινά μου) να έχει ζητήσει ποτέ κάτι τέτοιο και δεν υπάρχει λόγος... είναι πολύ λογικός ανθρωπος, θα σου το ζητήσει μόνο αν το θεωρεί απαιτούμενο και καλό για την πτυχιακή, πιστεύω. απλά και στο θέμα νομίζω πρέπει να βρει και ο ίδιος κάποιο ενδιαφέρον, αλλά θα σε βοηθήσει και να κάνεις πιο συγκεκριμένο κάτι που μπορεί να έχεις στο μυαλό σου.
και για το ρούσσο 'εχω ακούσει καλά λόγια. ίσως όχι τόσο υποστηρικτικός και απαιτεί περισσότερη προσωπική εργασία (εννοώ χωρίς τόση καθοδήγηση), αλλά σε γενικές γραμμες μάλλον αρκετά πρόθυμος να βοηθήσει και να προσέξει ωστε να έχεις καλό αποτέλεσμα. βασικά πρέπει να δεις και ποιος καθηγητής ταιριάζει με το θέμα που θα ήθελες να κάνεις... δλδ αν έχεις, πχ, κάτι πολύ κλινικό, αυτοί οι δύο δεν είναι απολύτως κατάλληλοι και δεν ξέρω κατα πόσο θα είναι και πρόθυμοι...
γράψε μας εμπειρίες, αν θέλεις! :thxx:

Άβαταρ μέλους
ange91
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

πτυχιακη εργασια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό λουσαλομε » 16 Φεβ 2014, 20:41

καλησπέρα γνωρίζετε αν επιτρέπεται να είναι επόπτης στην πτυχιακή καθηγητής άλλου τμήματος?π.χ θέλω να ασχοληθώ με τον αυτισμό και έλεγα να απευθυνθώ στην κυρία Γενά αλλα είναι μέλοσ δεπ του παιδαγωγικού του φ.π.ψ.
Άβαταρ μέλους
λουσαλομε

Πτυχιακή εργασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ange91 » 28 Φεβ 2014, 21:29

http://eclass.uoa.gr/modules/document/f ... lation.pdf
καλησπέρα! στο λινκ απο πάνω θα βρεις τον κονανοσμό της πτυχιακής. σύμφωνα με αυτόν, πρέπει να απευθυνθεις σε μέλος δεπ του τομέα ψυχολογίας... οπότε μάλλον δεν επιτρέπεται να σε εποπτεύσει μέλος δεπ άλλου τομέα.

Άβαταρ μέλους
ange91
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Πτυχιακή εργασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ΓΙΑΝΝΗΣ ΤΑΡΓΑΣ » 25 Ιούλ 2014, 21:05

[...]
Τελευταία επεξεργασία από ange91 και 30 Σεπ 2014, 15:09, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: διαγραφή δημοσίευσης διαφημιστικού περιεχομένου
Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΤΑΡΓΑΣ

Πτυχιακή εργασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Confused » 21 Αύγ 2014, 19:36

Καλησπέρα σε όλους! Έχω συλλέξει τα δεδομένα από τα ερωτηματολόγιά μου και τα έχω καταχωρίσει σε πίνακες του spss. Αν θέλω να βρώ τη συσχέτιση που υπάρχει ανάμεσα στις 2 μεταβλητές που έχω μετρήσει, τι ακριβώς πρέπει να κάνω? Συγκεκριμένα το ερωτηματολόγιό μου είχε 3 μέρη: το κάθε μέρος μετρούσε και μία διαφορετική μεταβλητή. Τα δεδομένα από το κάθε μέρος τα πέρασα σε διαφορετικό πίνακα του spss. Τώρα πώς θα καταφέρω να βρώ τη συνάφεια μεταξύ των μεταβλητών?
Άβαταρ μέλους
Confused

Πτυχιακή εργασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Confused » 01 Δεκ 2014, 12:14

Καλημέρα! Μήπως ξέρει κανείς αν πρέπει υποχρεωτικά να δηλώσουμε το θέμα της πτυχιακής και τον επόπτη στη Γραμματεία του Τομέα Ψυχολογίας? Αν ναι, ισχύει και για παλιούς φοιτητές (εισακτέους πρίν το 2009)? Και μια τλευταία ερώτηση: πηγαίνουμε απλά και τη δηλώνουμε ή θα πρέπει να καταθέσουμε κάποιο χαρτί που να φαίνεται ότι και ο επόπτης έχει συμφωνήσει? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Άβαταρ μέλους
Confused

Πτυχιακή εργασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ange91 » 01 Δεκ 2014, 14:21

Καλησπέρα! Απ'όσο γνωρίζω πρέπει να κάνεις δήλωση στη γραμματεία, αλλά συνήθως αυτό αντιμετωπίζεται ως πιο "τυπική διαδικασία". Δε σε καίει δηλαδή να βιαστείς, ούτε νομίζω να έχεις πρόβλημα αν αργήσεις. Συμπληρώνεις απλά ένα χαρτί το οποίο αναφέρει τα στοιχεία σου, εναν τίτλο της πτυχιακής (που μπορεί να μην είναι ο τελικός) και, φυσικά, το όνομα του επόπτη. Από τη στιγμή που πρέπει να δώσεις όνομα επόπτη, λοιπόν, ναι, μάλλον πρέπει να το ξέρει και ο ίδιος, αλλά όχι, εμένα τουλάχιστον δε μου ζήτησαν κάποιο χαρτί.
Τώρα αν έχει αλλάξει κάτι μέσα στα δύο χρόνια που πέρασαν, δεν ξέρω. :oops:

Άβαταρ μέλους
ange91
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Πτυχιακή εργασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Confused » 01 Δεκ 2014, 16:26

Ευχαριστώ πολύ! :)
Άβαταρ μέλους
Confused

Πτυχιακή εργασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Confused » 17 Φεβ 2015, 12:34

Γειά σας και πάλι! Έχω μια απορία: όταν καταθέτουμε το cd με την πτυχιακή και το πρακτικό εξέτασης, υπογράφουμε κάπου, παίρνουμε κάποιον αριθμό πρωτοκόλλου, φαίνεται τέλος πάντων πουθενά ότι τα καταθέσαμε?
Άβαταρ μέλους
Confused

Πτυχιακή εργασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό vasoulina » 21 Μαρ 2015, 04:06

Συνάδελφοι γειά σας!!!! Παρακαλώ πολύ πείτε μου γνώμη για την κυρία Ίσσαρη....πώς είναι στην διαδικασία της πτυχιακής; Ενδιαφέρομαι για πτυχιακή με ποιοτική έρευνα σε συγκεκριμένο πληθυσμό,και νομίζω πως η Ίσσαρη είναι η πλέον κατάλληλη για κάτι τέτοιο... Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!!
Άβαταρ μέλους
vasoulina

Πτυχιακή εργασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dorath » 22 Ιούλ 2015, 12:28

Καλησπέρα παιδιά..μπορεί κάποιος να με ενημερώσει για τη δήλωση της πτυχιακής στη γραμματεία?Εγώ την έχω ξεκινήσει εδώ και 2 εξάμηνα περίπου και την έχω δηλώσει μόνο στο my-studies και όχι στη γραμματεία ακόμη :mad2: ...θα έχω κάποιο θέμα εάν θέλω να την παρουσιάσω Φλεβάρη??Ευχαριστώ... :help:
Άβαταρ μέλους
dorath

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Τμήματος Ψυχολογίας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες