filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Πτυχιακή εργασία

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το Τμήμα Προγράμματος Ψυχολογίας.

Συντονιστής: Σελήνη

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Re: Πτυχιακή εργασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mariajulia » 21 Ιουν 2011, 20:03

ΑΠΟΡΙΕΣ

1. για να εκπονησουμε την πτυχιακή μας πρεπει η καθηγήτρια να μας δηλώσει καπου? πχ γραμματεια?
2. ποιοσ διαλέγει την μέρα που γίνετε η εκπόνηση?
3. και τι γινετε οταν εισαι μεσα με τους τρεις και ε3εταζεσε? πχ. σε ρωτανε κατι? τους ενδιαφερουν τα στατιστικά ή η θεωρια? ποση ωρα διαρκει? κλπ

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΟΤΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ plsssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss
:sadbye: :sadbye: :sadbye:
Άβαταρ μέλους
mariajulia

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό jo2 » 22 Ιουν 2011, 13:25

Μariajulia, εγώ δεν έχω εξεταστεί ακόμα στην πτυχιακή μου (για την ακρίβεια είμαι ακόμα στην αρχή) θα σου πω όμως αυτά που γνωρίζω και ίσως προσθέσει κάτι όποιος γνωρίζει καλύτερα. Απ'όσο ξέρω δεν χρειάζεται να δηλωθεί κάπου από τον επόπτη, αυτό όμως ίσως να είναι και θέμα του κάθε καθηγητή, οπότε καλύτερα θα είναι να ρωτήσεις τον καθηγητή ή καθηγήτρια που έχει αναλάβει την πτυχιακή σου. Εσύ πάντως, από όσο γνωρίζω, δεν χρειάζεται να κάνεις κάποια ενέργεια. Για την ημέρα της εξέτασης συνεννοείσαι εσύ με τον επόπτη σου και πιθανόν και τους άλλους 2 καθηγητές που θα έιναι στην επιτροπή. Πάντως, γίνεται σε περιόδους εξεταστικής. Όταν είσαι μέσα, κάνεις πρώτα μια σύντομη παρουσίαση και μετά σου κάνουν κάποιες ερωτήσεις. Όχι τίποτα το φοβερό..Αν δίνουν έμφαση στη θεωρία ή στα στατιστικά δεν το γνωρίζω, φαντάζομαι ότι εξαρτάται από τους ίδιους τους καθηγητές, το θέμα και το είδος της έρευνας. Εσύ πάντως θα πρέπει να αναφερθείς και στα 2. Αυτά γνωρίζω, αλλά όπως είπα , όχι από πρώτο χέρι...Ελπίζω όμως να βοήθησα κάπως!
Άβαταρ μέλους
jo2

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mariajulia » 23 Ιουν 2011, 20:32

thnxxxxxx :respect: με βοήθησες αρκετα...
Ελπίζω να δώσουν κι άλλοι περισσότερες πληροφορίεσ! :)
Άβαταρ μέλους
mariajulia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mariajulia » 30 Ιουν 2011, 21:17

εγω παλιιιιιιι :study: μωλις πιασεις τις 3 πολυπο8ητες υπογραφες της πτυχιακης μετα τι? πρεπει να κανουμε κατι με την γραμματεια? παιρνουμε βεβαιωση οτι τελιωσαμε τη σχολη και περιμενοιυμε να ορκιστουμε?
Άβαταρ μέλους
mariajulia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό lizardk » 21 Ιούλ 2011, 22:37

λογικα αν τελειωσες παιρναει ο βαθμος πτυχιακης στο συστημα(εμενα περασε).οποτε μετα αιτηση κ δεν ξερω τι αλλο.,εσυ τι εκανες?πηρες βεβαιωση οτι τελειωσες?
Άβαταρ μέλους
lizardk

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό aliki_7 » 20 Αύγ 2011, 11:23

Καλησπέρα!

Πρόκειται να ξεκινήσω την πτυχιακή μου εργασία και θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

1.Υπάρχει κάποιο χρονικό όριο για να βρω καθηγητή που θα αναλάβει την εργασία μου?
Φαντάζομαι ότι το Σεπτέμβρη θα δέχονται οι καθηγητές...

2. Καθηγητή επιλέγεις ανάλογα με το θέμα της εργασίας σου?
Επειδή διάβασα θετικά σχόλια για το Γιαννιτσά, υπάρχουν συγκεκριμένα θέματα που αναλαμβάνει?

Ας με βοηθήσει κάποιος...

Ευχαριστώ!
Άβαταρ μέλους
aliki_7

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Confused » 12 Σεπ 2011, 11:17

Καλημέρα σε όλους!Όπως θα προσέξατε είμαι καινούργιο μέλος στο forum (το οποίο παρεμπιπτόντως είναι super και πολύ χρήσιμο).Έχω μπερδευτεί απίστευτα όμως με το ζήτημα της πτυχιακής.Μόλις ολοκλήρωσα το 4ο έτος και ακόμα δεν την έχω ξεκινήσει.Είχα στείλει mail στον Παυλόπουλο να τον ρωτήσω αν επιτρέπεται να κάνω βιβλιογραφική και μου είπε ότι πρέπει οπωσδήποτε να κάνω έρευνα.Επειδή με ενδιαφέρει η Οργανωτική Ψυχολογία, μίλησα με τον Αντωνίου στις αρχές του καλοκαιριού.Γενικά του παίρνει αρκετό χρόνο να απαντήσει στα mail μου (καθως μένω μακριά και δεν μπορώ να κατεβαίνω συχνά στο Παιδαγωγικό που είναι το γραφείο του) και ακόμα δεν έχω ξεκάθαρο θέμα πτυχιακής.Επίσης θέλω να έχω ξεμπερδέψει με την πτυχιακή μέχρι τον Σεπτέμβρη του '12.Άν τον πιέσω λίγο πιστεύετε οτι θα καταφέρω να την τελειώσω μέχρι τότε?Αξίζει να ασχοληθώ ή να ψάξω καλύτερα για άλλον/η καθηγητή/τρια?Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι γίνεται με τον βαθμό της πτυχιακής.Ξέρω ότι δεν μετράει στον βαθμό του πτυχίου (μπήκα στη σχολή το 2007-2008) αλλά τις διδακτικές μονάδες θα τις πάρω όλες?Δηλαδή είτε η πτυχιακή μου βαθμολογηθεί με 10 (λέμε τώρα) είτε με 2 εγώ θα πάρω 10 δ.μ.?
Άβαταρ μέλους
Confused

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό lizardk » 12 Σεπ 2011, 15:24

confused ,δεν μετραει στο βαθμο,σημαινει δεν υπολογιζετε στον μεσο ορο σου.αν παρεις 2 σημαινει κοπηκες,απλα.
αν παρεις 10 ,θα παρεις τις 10 δμ κ θα φαινεται ο βαθμος της πτυχιακης στην αναλυτικη,αλλα δεν θα υπολογιστει στον βαθμο πτυχιου σου.
οσο για τον συγκεκριμενο καθηγητη,καλος ειναι.δεν ξερω ομως αν διδασκει χειμωνα
γενικα,ρωτα τον τι ωρες γραφειου εχει,που,κ αν εχει καποιο θεμα να σου προτεινει..με μειλ,δεν νομιζω να βγαλεις με κανεναν καθηγητη ακρη,τουλαχιστον για τα βασικα κ αρχικα σταδια..ισως με τον συγκεκριμενο αν δεν εχει ωρες γραφειου,τοτε να δυσκολευτεις,γιατι δεν ξερω αν ειναι στανταρ στην σχολη,οπως οι υπολοιποι,ψαξτο,γιατι να αφησεις κατι που σε ενδιαφερει αν μπορεις να τον βρισκεις.
ψαξε ενα θεμα που να εχει βιβλιογραφια κ ερωτηματολογιο,θα βγει σε 1 χρονο ναι,αν ασχοληθεις.
ψαξε κ εσυ κ προτεινε.γενικα πηγαινε και βιβλιοθηκη,εχουν ενα καταλογο με ολες τις πτυχιακες,μπες και στο νετ της βιβλιοθηκης,εχει αρθρα διαφορα. http://www.lib.uoa.gr εκει εχεις προσβαση σε αρθρα μονο απο την βιβλιοθηκη
Άβαταρ μέλους
lizardk

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό lizardk » 12 Σεπ 2011, 15:34

aliki 7 ,καθηγητη επιλεγεις αναλογα με την θεματικη του,συνηθως,αν και εχω δει να συμβαινουν και εξαιρεσεις.
γιαννιτσας καλος ναι,δεν ξερω αν ειναι σε αδεια,κοιτα το
τωρα για χρονικο οριο.μεχρι τωρα δεν υπηρχε κατι τετοιο,απο δω και περα δεν ξερω τι συμβαινει κ αν θα ειναι μονο για τους καινουργιους.μην το αφησεις για τα μισα του χρονου ,προτεινω εγω..αν κ με τις καταληψεις,ειναι αλλου παπα ευαγγελιο
Άβαταρ μέλους
lizardk

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Confused » 13 Σεπ 2011, 10:24

Σ' ευχαριστώ πολύ lizardk!!
Άβαταρ μέλους
Confused

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nefeli » 08 Οκτ 2011, 17:56

να ρωτησω κατι,εχει να προτεινει κανενας καποιον καλο καθηφητη που να δεχεται βιβλιογραφικες πτυχιακεσ?
Άβαταρ μέλους
nefeli

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό golfo » 15 Οκτ 2011, 17:56

Μια διευκρίνιση θα ήθελα από όποιον γνωρίζει σχετικά με τη δήλωση της πτυχιακής εργασίας. Την είχα δηλώσει στο 6ο,7ο και 8ο εξάμηνο το 2009, αλλά θα εξεταστώ τώρα ώς επί πτυχίω μετά τη λήξη των καταλήψεων. Τότε μου είχαν πει στη γραμματεία ότι τη δηλώνουμε μια φορά και δε χρειάζεται να την ξαναδηλώσουμε όπως και την πρακτική άσκηση. Ισχύει αυτό ή θα βρεθώ προ εκπλήξεως. Ευχαριστώ.
Τελευταία επεξεργασία από golfo και 16 Οκτ 2011, 01:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
golfo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό golfo » 16 Οκτ 2011, 01:14

Εντάξει επιβεβαιώθηκε ότι δε χρειάζεται να ξαναδηλώσουμε την πτυχιακή οι επί πτυχίω. Και από ό,τι είδα υπήρχε απάντηση και πιο πριν από συμφοιτήτριά μας σε παρόμοιο ερώτημα, αλλά δεν την πρόσεξα. Καλή αποφοίτηση και :goodluck: στη ζωή όλων μας.
Άβαταρ μέλους
golfo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό iro_rs » 16 Οκτ 2011, 11:40

nefeli έγραψε:να ρωτησω κατι,εχει να προτεινει κανενας καποιον καλο καθηφητη που να δεχεται βιβλιογραφικες πτυχιακεσ?

Αυτό με ενδιαφέρει κι εμένα! Υφίστανται γενικά βιβλιογραφικές πτυχιακές στη σχολή μας;
http://www.facebook.com/Nonna.Edda.Pizzeria (Εθνικής Αντιστάσεως 62-64, Καισαριανή)
Άβαταρ μέλους
iro_rs

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό lizardk » 16 Οκτ 2011, 13:58

iro_rs έγραψε:
nefeli έγραψε:να ρωτησω κατι,εχει να προτεινει κανενας καποιον καλο καθηφητη που να δεχεται βιβλιογραφικες πτυχιακεσ?

Αυτό με ενδιαφέρει κι εμένα! Υφίστανται γενικά βιβλιογραφικές πτυχιακές στη σχολή μας;

μπειτε λιγο στο e class ,στον παυλοπουλο,για τις πτυχιακες,εκει αν θυμαμαι καλα,ανεφερε για αυτο που ρωτατε.
χωρις να ειμαι σιγουρη,μονο βιβλιογραφικη κ καθολου ερευνα,δεν πρεπει να υφιστατε πια,αλλα ψαξτε το καλυτερα μονες σας για σιγουρα
Άβαταρ μέλους
lizardk

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nefeli » 17 Οκτ 2011, 13:26

:thxx: :thxx:
Άβαταρ μέλους
nefeli

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό iro_rs » 18 Οκτ 2011, 13:20

lizardk έγραψε:
iro_rs έγραψε:

μπειτε λιγο στο e class ,στον παυλοπουλο,για τις πτυχιακες,εκει αν θυμαμαι καλα,ανεφερε για αυτο που ρωτατε.
χωρις να ειμαι σιγουρη,μονο βιβλιογραφικη κ καθολου ερευνα,δεν πρεπει να υφιστατε πια,αλλα ψαξτε το καλυτερα μονες σας για σιγουρα

Ευχαριστώ πολύ!! :thxx:
http://www.facebook.com/Nonna.Edda.Pizzeria (Εθνικής Αντιστάσεως 62-64, Καισαριανή)
Άβαταρ μέλους
iro_rs

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nefeli » 18 Οκτ 2011, 17:40

μπορει να μου πει καποιος ποιο ειναι το γραφειο της Ισαρη κ τι ωρες δεχεται?
Άβαταρ μέλους
nefeli

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό lizardk » 18 Οκτ 2011, 22:36

το γραφειο της κ ισσαρη ειναι στον 5ο ,στο ψυχολογικο εργαστηριο,νομιζω εκει που ειναι κ της κ γκαρης κ παγοροπουλου,ωρες δεν γνωριζω
Άβαταρ μέλους
lizardk

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nefeli » 19 Οκτ 2011, 14:31

:thxx:
Άβαταρ μέλους
nefeli

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Τμήματος Ψυχολογίας

Μέλη σε σύνδεση