filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Nέο Πρ. Σπουδών-Ανακοίνωση για τους Φοιτητές του Πρ. Ψυχολογίας.

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το Τμήμα Προγράμματος Ψυχολογίας.

Συντονιστής: Σελήνη

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Re: Nέο Πρ. Σπουδών-Ανακοίνωση για τους Φοιτητές του Πρ. Ψυχολογίας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό maria-rafaella » 04 Φεβ 2012, 22:52

Έτσι είναι τα πράγματα Γιώτα και πρέπει να τα λέμε με το όνομα τους!!!!Εμένα προσωπικά με ενοχλεί το όλο γέγονος και δεν θα το αφήσω να περάσει έτσι,δεν έχω σκοπό να σπουδάζω για άλλα δύο χρόνια επειδή κάποιοι σκέφτονται μόνο τον εαυτούλη τους!!!Όντως στο facebook υπάρχει μια συζήτηση σχετικά με το θέμα και λέγεται κάτι για τις 29 του μήνα εξω από τη γραμματεία, έγω είμαι μέσα και ελπίζω όλοι δεν πρέπει να κάνεις να κάνει πίσω!!!!Όσοι από τώρα κάνουνε πίσω βήματα στα θέλω τους δεν πάνε μπροστά στη ζωή!!!!
Άβαταρ μέλους
maria-rafaella

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό iro_rs » 06 Φεβ 2012, 14:24

maria-rafaella έγραψε:δεν έχω σκοπό να σπουδάζω για άλλα δύο χρόνια επειδή κάποιοι σκέφτονται μόνο τον εαυτούλη τους!!!

Νομίζω κανένας μας δεν είναι διατεθειμένος να το κάνει αυτό!!! Μιλάμε για 11 επιπλέον μαθήματα, όχι για 2-3!!!

29 του μήνα, λοιπόν..!
http://www.facebook.com/Nonna.Edda.Pizzeria (Εθνικής Αντιστάσεως 62-64, Καισαριανή)
Άβαταρ μέλους
iro_rs

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό maroutzi » 06 Φεβ 2012, 14:50

Το πόρισμα είναι το εξής: 29 του μήνα, 11:00 το πρωί έξω από τη γραμματεία θα μαζευτούμε όλοι για να μαζέψουμε υπογραφές με το αίτημα μας και στη συνέχεια θα ορίσουμε 2 - 3 άτομα που θα πάνε στο Σπανό να ζητήσουν διευκρινήσεις, να πουν το αίτημά μας και να καταθέσουν το χαρτί με τις υπογραφές εκ μέρους όλων μας.
Άβαταρ μέλους
maroutzi

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό olga_koum » 13 Φεβ 2012, 13:18

29/2 λοιπόν, ώρα 11:00 έξω απο τη γραμματεία.. ελπίζω να μαζευτούμε αρκετοί..
Άβαταρ μέλους
olga_koum

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ΜΑΝΙΝΑ » 13 Φεβ 2012, 20:13

Μακαρι γιατι αλλιως :cry:
Άβαταρ μέλους
ΜΑΝΙΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ewthini » 14 Φεβ 2012, 03:31

μια επιπλεον προταση: επειδη -φανταζομαι- ειναι αρκετοι οσοι ειτε μπορει να δουλευουν εκεινη τη μερα και να μη μπορουν να ερθουν ειτε μενουν εκτος Αθηνων ειτε ο,τι αλλο, ας βρουμε ενα τροπο να συγκεντρωθουν τα ονοματα και οι υπογραφες τους. μπορουν π.χ να σκαναρουν ενα χαρτι με το ονομα τον Α.Μ. και την υπογραφη τους και να το στειλουν με email σε καποιον που σιγουρα θα βρισκεται εκει τη συγκεκριμενη μερα.

(Προσωπικα θα βρισκομαι εκτος Αθηνων και θελω να βρεθει τροπος να υπογραψω :boxing: )
Άβαταρ μέλους
ewthini

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ΜΑΝΙΝΑ » 14 Φεβ 2012, 19:52

Καλη σκεψη :up:
Εγω θα ανεβω, αλλα ακουσα και απο αλλους οτι δεν θα μπορουν λογω δουλειας.......
Θα δουμε.....
Άβαταρ μέλους
ΜΑΝΙΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nadinadi » 15 Φεβ 2012, 11:11

παιδια ας βρούμε έναν τρόπο να δώσουμε το παρόν και αυτοί που δεν θα κατέβουμε στην σχολή.......επίσης να σας υπενθυμισω και κάτι άλλο για τα συγγράματα όσοι βρίσκονται στο πτυχίο ή έχουν κάνει περισσότερα χρόνια (είμαι απο κατατακτήριες και δουλεύω και είναι πολύ δύσκολο να περνάω αρκετά μαθήμετα ανα εξάμηνο!!) έχω ήδη πάρει το μέγιστο αριθμό συγγραμάτων και άλλωστε λόγω ετών δεν δικαιούμε να πάρω κάποιο άλλο...τι θα γίνει με όλα αυτά....απαράδεκτο πετάνε κάτι χωρίς σκέψη και συνείδηση και άντε να το μαζέψεις μετά!! :wtf: :ungry: :ungry:
Άβαταρ μέλους
nadinadi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό iro_rs » 15 Φεβ 2012, 13:12

nadinadi έγραψε:παιδια ας βρούμε έναν τρόπο να δώσουμε το παρόν και αυτοί που δεν θα κατέβουμε στην σχολή.......επίσης να σας υπενθυμισω και κάτι άλλο για τα συγγράματα όσοι βρίσκονται στο πτυχίο ή έχουν κάνει περισσότερα χρόνια (είμαι απο κατατακτήριες και δουλεύω και είναι πολύ δύσκολο να περνάω αρκετά μαθήμετα ανα εξάμηνο!!) έχω ήδη πάρει το μέγιστο αριθμό συγγραμάτων και άλλωστε λόγω ετών δεν δικαιούμε να πάρω κάποιο άλλο...τι θα γίνει με όλα αυτά....απαράδεκτο πετάνε κάτι χωρίς σκέψη και συνείδηση και άντε να το μαζέψεις μετά!! :wtf: :ungry: :ungry:

Α! Είναι κι αυτό με τα συγγράμματα, σωστά! Δεν το είχα σκεφτεί! Θα πρέπει δηλαδή να πληρώσουμε τα βιβλία 11 επιπλέον μαθημάτων; Ρωτήσανε αν έχουν όλη αυτή την οικονομική δυνατότητα ή μας τιμωρούν επειδή δεν τελειώσαμε εγκαίρως; -για δες ενδιαφέρον!
http://www.facebook.com/Nonna.Edda.Pizzeria (Εθνικής Αντιστάσεως 62-64, Καισαριανή)
Άβαταρ μέλους
iro_rs

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Αλεξάνδρα Γαβρίλη » 23 Φεβ 2012, 14:33

Δεν θα μπορέσω ούτε εγώ να είμαι την Τετάρτη. Αν κάποιος έχει την καλοσύνη, να του στείλω τον Α.Μ. μου για να υπογράψει και για μένα;;;;;;;;;;; Το e-mail μου: geliomai@hotmail.com
Ευχαριστώ!!!
Άβαταρ μέλους
Αλεξάνδρα Γαβρίλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό black-rose23 » 29 Φεβ 2012, 13:45

αν μπορεσει ας ενημερωσει καποιος τι εγινε σημερα στη συγκεντρωση...δυστυχως επειδη μενω πλεον στο εξωτερικο δεν μπορεσα να ερθω... :sadbye:
πειτε μου οτι εστω κ με τις υπογραφες καταφεραμε κατι!! :boxing:
Άβαταρ μέλους
black-rose23

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Αλεξάνδρα Γαβρίλη » 02 Μαρ 2012, 18:32

Λοιπόν, όσοι τελειώσετε όλα τα πεντάωρα μαθήματα (με το παλιό πρόγραμμα) μέχρι Σεπτέμβρη, δεν θα έχετε πρόβλημα. Δεν φορτώνεστε κανένα μάθημα επιπλέον. Δηλαδή, μπορείτε να κάνετε την πτυχιακή με την ησυχία σας. Το θέμα είναι πως με το καινούριο πρόγραμμα, όλα τα μαθήματα είναι τρίωρα.

Έτσι, αν κάποιος δεν έχει περάσει π.χ. 3 μαθήματα 5ωρα με το παλιό, δηλαδή δεν έχει περάσει 3x5=15 ώρες διδακτικές, με το νέο πρόγραμμα οι 15 αυτές ώρες αντιστοιχούν σε 15/3=5 μαθήματα 3ωρα. Έτσι, αντί να χρωστάει 3 μαθήματα, θα χρωστάει 5.
Έχετε το νου σας για ανακοίνωση, την οποία είπε ο κος Σπανός οτι θα βγάλει σχετικά...
Άβαταρ μέλους
Αλεξάνδρα Γαβρίλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crystal frontier » 05 Μαρ 2012, 17:10

Tα πεντάωρα είναι η Γνωστική, η Κλινική, Οι στατιστικές.. Επειδή έχω μπερδευτεί..Αυτά μόνο? :confused:
Άβαταρ μέλους
crystal frontier

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό evak21 » 06 Μαρ 2012, 00:08

Σύμφωνα με το ν'εο πρόγραμμα σπουδών η πτυχιακή μετράει στο βαθμό. Αν μπούμε στο νέο αυτό πρόγραμμα θα ισχύει και για εμάς αυτό; θα μετράει δηλαδή και για εμάς που είμαστε πρίν το '08, ο βαθμός της πτυχιακής; ξέρει κανείς :?:
Άβαταρ μέλους
evak21

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό iro_rs » 06 Μαρ 2012, 00:23

crystal frontier έγραψε:Tα πεντάωρα είναι η Γνωστική, η Κλινική, Οι στατιστικές.. Επειδή έχω μπερδευτεί..Αυτά μόνο? :confused:

Ναι μπράβο, αν μπορεί κάποιος να μας πει ποια ακριβώς είναι τα 5ωρα! Γιατί προσωπικά βρίσκομαι στα όρια του εγκεφαλικού, αν ισχύσει αυτό το συν 11 μαθήματα!
Άβαταρ μέλους
iro_rs

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό antony7 » 10 Μαρ 2012, 03:35

Έχω το πρόγραμμα σπουδών μπροστά μου και απ' ό,τι βλέπω τα πεντάωρα είναι:
α) Εξελικτική ψυχολογία α'
β) Εξελικτική ψυχολογία β'
γ) Μεθοδολογία έρευνας στατιστική α'
δ) Μεθοδολογία έρευνας στατιστική β'
ε) Ψυχομετρία α'
στ')Κοινωνική Ψυχολογία α'
ζ)Κοινωνική Ψυχολογία β'
η)Πειραματική Ψυχολογία

Δηλαδή αν κάποιος δεν περάσει το τελευταίο του μάθημα το Σεπτέμβρη δεν θα φορτωθεί κανένα επιπλέον μάθημα και θα χρωστάει μόνο αυτό το ένα για την επόμενη εξεταστική για να πάρει πτυχίο;
Άβαταρ μέλους
antony7

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό antony7 » 15 Μαρ 2012, 01:04

Αυτή η πληροφορία είναι έγκυρη, δηλαδή το άκουσες από τον Σπανό αυτοπροσώπως; Πάντως ανακοίνωση δεν έχουν βγάλει ακόμα στο uoa.gr
Άβαταρ μέλους
antony7

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό antony7 » 15 Μαρ 2012, 01:05

Αυτή η πληροφορία είναι έγκυρη, δηλαδή το άκουσες από τον Σπανό αυτοπροσώπως; Πάντως ανακοίνωση δεν έχουν βγάλει ακόμα στο uoa.gr
Άβαταρ μέλους
antony7

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ΜΑΝΙΝΑ » 20 Μαρ 2012, 11:56

Μαθαμε τιποτα;;;;;;;; :wtf:
Άβαταρ μέλους
ΜΑΝΙΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Alice90 » 22 Μαρ 2012, 13:14

Παιδιά στη γραμματεία που πήγα χθες μου είπε πως απλά τα πρέπει να συμπληρώσουμε τις ώρες από τα 5ωρα που χρωστάμε.. Έτσι κατάλαβα.. Δηλαδή εγώ που θα χρωστάω μετά το Σεπτέμβρη από τα 5ωρα μόνο Πειραματική θα πρέπει να δώσω δύο 3ωρα μαθήματα για να το καλύψω... Αυτό μου είπε.. απλά το μόνο που δεν κατάλαβα και δε ρώτησα γιατί είχε κόσμο είναι το με ποια μαθήματα τα χρειαστεί να το καλύψω.. αν δηλαδή θα πάρω από αυτα που είναι υποχρεωτικά για τους μετά το '08 ή απλά επιλογής....
we are all professional pretenders...
Άβαταρ μέλους
Alice90

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Τμήματος Ψυχολογίας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες