filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Nέο Πρ. Σπουδών-Ανακοίνωση για τους Φοιτητές του Πρ. Ψυχολογίας.

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το Τμήμα Προγράμματος Ψυχολογίας.

Συντονιστής: Σελήνη

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Nέο Πρ. Σπουδών-Ανακοίνωση για τους Φοιτητές του Πρ. Ψυχολογίας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crystal frontier » 27 Ιαν 2012, 16:46

http://www.ppp.uoa.gr/
Χτες βγήκε ανακοίνωση για την ένταξη όσων έχουν εισαχθεί ως 2008-2009 στο Πρόγραμμα Ψυχολογίας, στο Νέο Πρόγραμμα Σπουδών από το επόμενο έτος..Το νέο πρόγραμμα σπουδών εκτός τω άλλων, περιλαμβάνει και περισσότερα μαθήματα.´Εχει κανείς κάποια περεταίρω ενημέρωση? Αναρωτιέμαι εάν για να πάρουμε πτυχίο θα πρέπει να δώσουμε από του χρόνου και μαθήματα που ως φέτος δεν είχαμε.αυτό είναι το νέο πρόγραμμα http://www.ppp.uoa.gr/fileadmin/ppp.uoa ... ma_psy.pdf
Άβαταρ μέλους
crystal frontier

Ευχαριστώ: 0

Re: Nέο Πρ. Σπουδών-Ανακοίνωση για τους Φοιτητές του Πρ. Ψυχολογίας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό konstance » 27 Ιαν 2012, 23:30

:mors: Από του χρόνου θα πρέπει να δώσουμε τα παραπάνω μαθήματα του νέου οδηγού σπουδών, όσοι είμαστε επί πτυχίω; :?: Είναι δυνατό να συμβεί κάτι τέτοιο; :mad2: Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικό; :help:
Άβαταρ μέλους
konstance

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό giwta20 » 28 Ιαν 2012, 10:12

Τιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι??θα μας τρελανουν αυτο ειναι το μονο σιγουρο.Οταν πηγα και ρωτησα στην γραμματεια μου ειχαν πει οτι δεν μας επηρεαζει ο νεος οδηγος σπουδων τωρα τι ειναι αυτο?Μονο στα ελληνικα πανεπιστημια μπορει να γινει αυτο πουθενα αλλου στον κοσμο αν ειναι δυνατον :ungry: Αν μαθει καποιος κατι ας μας πει.
Άβαταρ μέλους
giwta20

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crystal frontier » 28 Ιαν 2012, 15:36

Ναι, κι εμένα αυτό μου είχαν πει πέρυσι...γι'αυτό αγχώθηκα.. ελπίζω να μην ισχύει κάτι τέτοιο!! :confused:
Άβαταρ μέλους
crystal frontier

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό maroutzi » 29 Ιαν 2012, 16:16

Καλησπέρα παιδιά,
εγώ μπήκα στο πρόγραμμα το 2008 και ήξερα αυτό που λέτε κι εσείς, ότι δε θα μας επηρεάσει το νέο πρόγραμμα σπουδών. Κανονικά πρέπει να πάμε στη γραμματεία μαζικά και να κάνουμε παράπονα για την ανοργανωσιά τους (θα έπρεπε να μας το είχαν πει νωρίτερα, να κανονίσουμε κι εμείς πως θα χειριστούμε τα μαθήματά μας και τις εξεταστικές μας). Αν γίνουν πολλά παράπονα ίσως και να σκεφτούν να το αναβάλουν αυτό, τουλάχιστον για κάνα χρόνο να δούμε κι εμείς τι θα κάνουμε, μπας και γλιτώσουμε το να μας φορτώσουν παραπάνω μαθήματα.
Άβαταρ μέλους
maroutzi

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό luz87 » 29 Ιαν 2012, 21:42

Παιδια ξέρει κανείς τι έχει συμβεί? Οι επι πτυχίω θα πρέπει να έχουμε δώσει 53 μαθήματα για να μπορέσουμε να πάρουμε πτυχίο? :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop:
Άβαταρ μέλους
luz87
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό iro_rs » 30 Ιαν 2012, 20:39

Άρα, τρεχάτε ποδαράκια μας!!!
http://www.facebook.com/Nonna.Edda.Pizzeria (Εθνικής Αντιστάσεως 62-64, Καισαριανή)
Άβαταρ μέλους
iro_rs

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό evak21 » 31 Ιαν 2012, 01:24

Παιδιά δυστυχώς έτσι είναι. Απο ότι είπαν στη γραμματεία σε μία φίλη μου που πήγε να ρωτήσει, αν δεν έχουμε τελειώσει μέχρι τον Σεπτέμβρη θα πρέπει να μπούμε στο νέο πρόγραμμα σπουδών δηλαδή να δώσουμε άλλα 11 μαθήματα. Το καλύτερο είναι ότι ακόμα και να έχεις τελειώσει με τα μαθήματα και να χρωστάς την πτυχιακή μόνο, πάλι το ίδιο θα ισχύει. Βέβαια θα πρότεινα να ξαναρωτήσετε γιατί αυτά τα είπε αυτός ο άντρας που είναι στη γραμματεία γιατί όλες οι άλλες έλειπαν. Θα πάω να ρωτήσω όταν ανεβώ στην σχολή και θα σας πώ για να έιναι και 100% σίγουρο. Συμφωνώ με το οτι πρέπει να πάμε να κάνουμε όλοι παράπονα στην περίπτωση που ισχύει γιατί είναι τραγικό να το λένε τελευταία στιγμή ενώ έχουν λήξει οι δηλώσεις μαθημάτων για το χειμερινό εξάμηνο και είμαστε σε εξεταστική περίοδο. Θα έπρεπε να το ξέρουμε απο πρίν ώστε να δηλώσουμε ο,τι χρωστάμε από χειμερινό εξάμηνο. Προσωπικά δεν χρώσταω μαθήματα χειμερινού εξαμήνου για να έχω πρόβλημα με αυτό, ξέρω όμως πάρα πολλούς που έχουν και το βρίσκω τελείως ανεύθυνο να αποφασίζουν κάτι τέτοιο έτσι και χωρίς προειδοποίηση. :thumbdown:
Άβαταρ μέλους
evak21

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό giwta20 » 01 Φεβ 2012, 15:40

παιδια δεν ξερω τι να κανω πηγα στην γραμματεια και μου ειπαν οτι ισχυει θα εχουμε 11 μαθηματα περισσοτερα :wtf: :wtf: κατι πρεπει να κανουμε ολοι μαζι αλλιως δεν θα γινει τιποτα και θα εχουμε πολλα μαθηματα. Εχω παθει πλακα πως θα τα περασουμε ολα αυτα ??δηλαδη και 5 μαθηματα να χρωστας ειναι παραααα πολλα ειναι 16 μαθηματα.Σε ποια αλλη χωρα θα μπορουσε να γινει αυτο?ποσο ανευθυνοι μπορει να ειναι τι κατασταση ειναι αυτη ειμαι πολυ θυμωμενη και στεναχωρημενη που δεν πηγα να σπουδασω καπου αλλου :cry:
Στην γραμματεια μου εδωσαν να καταλαβω οτι μονο αν παραπονεθουμε ολοι μαζι μπορει να γινει κατι αν πηγαινει ενας ενας τιποτα δεν γινεται.
Άβαταρ μέλους
giwta20

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό maroutzi » 01 Φεβ 2012, 18:48

Κι εγώ πέρασα από διάφορα στάδια όταν το έμαθα! Πρώτα έπαθα σοκ, μετά στεναχωρέθηκα, απελπίστηκα και τέλος θύμωσα και εκνευρίστηκα με την όλη αυτή κατάσταση και την ανευθυνότητα που τους διακατέχει. Μόλις τελειώσει η εξεταστική, καλό είναι να ορίσουμε 1 ημερομηνία και ώρα που θα πάμε όλοι μαζί στη γραμματεία για να μιλήσουμε..ίσως έτσι όντως γίνει κάτι. Θα δουν μία πιο μαζική κινητοποίηση και ίσως το ξανασκεφτούν..
Άβαταρ μέλους
maroutzi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό christy1990 » 01 Φεβ 2012, 20:56

maroutzi ακριβώς τα ίδια συναισθήματα βίωσα... Και συμφωνώ απόλυτα ότι δεν πρέπει να το αφήσουμε έτσι... :ungry: :boxing: :wtf:
Άβαταρ μέλους
christy1990

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό luz87 » 02 Φεβ 2012, 01:49

Εγώ έκλαψα για καμια ώρα και μετά ήρθα στα ίσα μου. Είναι απαράδεκτοι. Εννοείται πως θα πάμε να μιλήσουμε μόλις τελειώσει η εξεταστική. :mad2: :mad2: :mad2:
Άβαταρ μέλους
luz87
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ΜΑΝΙΝΑ » 02 Φεβ 2012, 23:16

Καλή επιτυχία καταρχάς σε όλους μας και σ αυτην την εξεταστικη....αν και μετα την ανακοινωση αυτη σκέφθηκα πολλες φορες να τα παρατησω....Κ εμενα τα ιδια μου ειπαν στη γραμματεια, δηλαδη να πιασουμε τον προεδρο του τμηματος και να αντιδρασουμε....Ας ξεσηκωθουμε και ας ελπισουμε να βγαλουμε καποια ακρη.Πραγματικα απαραδεκτοι.... :cry:
Άβαταρ μέλους
ΜΑΝΙΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ΜΑΝΙΝΑ » 02 Φεβ 2012, 23:26

Καλή επιτυχια σε ολους μας κ σ αυτην την εξεταστικη, αν και μετα την ανακοινωση αυτη σκεφθηκα πολλες φορες να τα παρατησω.....Αντιδραστε στον προεδρο του τμηματος σας ηταν ό,τι μου ειπαν στη γραμματεια. ας ξεσηκωθουμε λοιπον μπας και.....πραγματικα απαραδεκτοι..... :ungry:
Άβαταρ μέλους
ΜΑΝΙΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό iro_rs » 02 Φεβ 2012, 23:42

Συμφωνώ κι εγώ! Να μαζευτούμε πολλοί και να αντιδράσουμε με έναν τρόπο! Δεν έχει καμία λογική όλο αυτό!
http://www.facebook.com/Nonna.Edda.Pizzeria (Εθνικής Αντιστάσεως 62-64, Καισαριανή)
Άβαταρ μέλους
iro_rs

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ΜΑΝΙΝΑ » 03 Φεβ 2012, 20:29

http://www.facebook.com/groups/45129334763/
ΔΕΙΤΕ Κ ΕΔΩ......ΚΑΙ ΜΠΕΙΤΕ!!! :clapping:
Άβαταρ μέλους
ΜΑΝΙΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό maria-rafaella » 04 Φεβ 2012, 00:30

Παιδιά πάνε καλά....????....αύτο το πράγμα είναι παράλογο!!!!!Βρισκόμαστε στο τέταρτο έτος και σίγουρα είναι και άλλοι πολλοί από τα προηγούμενα έτη,όπου μπορεί να χρωστάνε μόνο ένα μάθημα ή μόνο τη πτυχιακή τους, δεν νομίζω να έχουν την προθυμεία να καθήσουν να διαβάσουν επιπλέον 11 μαθήματα.Πάντως που πήγα στη γραμματεία ήταν ο άνδρας και ο ίδιος όταν τον ρώτησα επί του θέματος μου είπε πως είναι παράλογο και πως αν ξεσηκωθούμε δεν θα πέρασει το δικό τους!!!!Με το έτσι θέλω δηλαδή επειδή οι κύριοι δεν μπορούν να έχουν δύο προγράμματα ταυτόχρονα θα την πληρώσουμε.....!!!!!Οχι βέβαια θα ξεσηκωθούμε και θα περάσει το δικό μας γιατί αυτο είναι το σωστό!!!!Όταν είχε πρωτοβγεί η ανακοίνωση για το νέο πρόγραμμα είχαν πει ξεκάθαρα ότι εμάς που είμαστε από τη χρονολογία 2008 και πριν δεν μας επηρεάζει το νέο πρόγραμμα!Ετσι δηλαδη επειδή τους την βάρεσαι θα την πληρωσουμε!!!!!Οχι δεν θα γίνει αύτο αντέ γιατί με τις πρωτοβουλίες που περνει ο καθένας σε αυτή τη χώρα γενικότερα την κάναμε Π......α!!!!!!Μόνο εδώ γίνονται αύτα πουθενά αλλού!!!!!!Θα ξεσηκωθούμε όλοι δεν θα μείνουμε με σταυρωμένα τα χέρια!!!!Διεκδικούμε τα θέλω μας!!!!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
maria-rafaella

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό giwta20 » 04 Φεβ 2012, 01:22

Πεστααααααα πεστααααα εχεις σε ολα δικιο μαρια αν δεν ξεσηκωθουμε θα εχουμε μεγαλο προβλημα. Δεν με νοιαζει αν θα πρεπει να δωσω 11 μαθηματα επιπλεον η μονο 1 αυτο που μου εχει σπασει τα νευρα ειναι αυτη η αδικια. Κανενας δεν μας ενημερωσε μας ελεγαν οτι δεν μας επηρεαζει ο νεος οδηγος και ηρθαν στα μεσα του χρονου να μας πουν οτι θα μας προσθεσουν μαθηματα??ειναι αυτο σοβαρο πανεπιστημιο??ξεφτιλες ειναι ολοι τους...δυστυχως δεν εχουν ολοι την οικονομικη δυνατοτητα να σπουδαζουν 2 χρονια επιπλεον επειδη καποιοι ετσι γουσταρουν.
Άβαταρ μέλους
giwta20

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό antony7 » 04 Φεβ 2012, 01:26

Εγώ είχα τελειώσει κάποτε ένα ΤΕΙ και έκτοτε δουλεύω σε συμβάσεις σε νοσοκομεία. Εμπάσει περιπτώσει έφτασα με όλους τους κόπους και τα κουραστικά ωράρια στη δουλειά (απογευματινά και νυχτερινά) να χρωστάω 5 μαθήματα που πρέπει μέχρι το Σεπτέμβρη να τα έχω περάσει αλλιώς μαύρο φίδι που μ'έφαγε! Προσωπικά νομίζω ότι θέλουν να μας ξεφορτωθούνε με ύπουλο τρόπο. Πείτε ποιά μέρα και ώρα θα βρεθείτε μήπως και τα κανονίσω στη δουλειά να έρθω. Να υπάρχει κι ένας βετεράνος αγωνιστής στην παρέα. Τhanks!!!
Άβαταρ μέλους
antony7

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό maroutzi » 04 Φεβ 2012, 14:22

Στο Facebook διάβασα ότι λένε να συναντηθούμε Τετάρτη 29/2 στη σχολή για να μαζέψουμε υπογραφές...ακόμα δεν έχουν πει ώρα και ακριβώς το σημείο αλλά 33 άτομα έχουν δηλώσει ότι θα έρθουν εκείνη τη μέρα!
Άβαταρ μέλους
maroutzi

Επόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Τμήματος Ψυχολογίας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες