filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Περί θρησκείας

Περάστε ευχάριστα και δημιουργικά την ελεύθερή σας ώρα και γνωρίστε νέους φίλους.

Συντονιστές: Συντονιστές, Γενικοί Συντονιστές

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Re: Περί θρησκείας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό 21/4/67 » 21 Μάιος 2011, 14:06

mzep έγραψε:Χαχαχα δεν αντέχω, θα συμμετάσχω κι εγώ σε αυτό το παραλήρημα. Πρώτον, έχει δίκιο η Σίβυλλα, άνθρωπε που το ψευδώνυμό σου είναι η πιο μαύρη μέρα στην ιστορία της νεότερης Ελλάδας. Μια γράφεις καθαρεύουσα μια με νεολογισμούς, και μετά διορθώνεις και την ορθογραφία των άλλων. Επίσης στην τελευταία ανάρτηση ξεχνάς τόνους και χρησιμοποιείς αγγλικά ερωτηματικά.

Και για να μη μου πείτε ότι είμαι :off topic: , ένα έχω να πω: ο ένας και μοναδικός Θεός είναι το Ιπτάμενο Μακαρονοτέρας.
http://www.venganza.org/. Είναι η μόνη θρησκεία που μπορεί να εξηγήσει γιατί υπάρχουν μερικοί μερικοί: το Ιπτάμενο Μακαρονοτέρας ήταν μεθυσμένο, όταν έφτιαξε τον κόσμο.

'Αλλο νούμερο από εδώ...Ρε όλοι,κουτσοί -στραβοί στο '' Περί θρησκείας'' θα γράφετε...?Αυτός μαγκες παλι είναι ο λιγούρης της ενότητος....Θα έχει να φάει από εβδομάδα καί πάνω...Ονειρεύεται καρμπονάρες,ναπολιτέν και τα συναφη...Στο δε εικονοστάσι του σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες τοποθετησε ομοίωμα μακαροναδας και προσκυνει το Μακαρονοτέρας του...Πωπω...Ρε τί παίζει εδω μέσα....? Φορουμ ΨΚΔ (Ψυχιατρικης Κλινικής Δαφνίου)...Φιλαρακο, στειλε μου προσωπικό μηνυμα...Κατι περίσσεψε από το μεσημέρι..Δεν είναι μακαρονάδα ,αλλά θα τη βολέψεις για κανενα μηνα... :funny: Θα στα στείλω με τον ΕΥΔΟΞΟ..Ξερεις... Κουριερ και τα γνωστά...Μην τα ξαναλέμε... :funny: :funny: :funny:
Τελευταία επεξεργασία από 21/4/67 και 21 Μάιος 2011, 14:16, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
ΕικόναΕικόναΕικόνα ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΓΙΩΡΓΗ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΕ!!! ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΜΑΣ!!!ΣΤΕΛΑΡΑ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ!!!ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ 1000 ΧΡΟΝΙΑ!
Άβαταρ μέλους
21/4/67
Banned
Banned

Σχολή/Τμήμα: Ή Ορθοδοξία ή θάνατος
Ή Ορθοδοξία ή πόλεμος
Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό 21/4/67 » 21 Μάιος 2011, 14:08

Andy87 έγραψε:
Troll έγραψε:
pyxlax έγραψε:πες πως δεν ειμαι ελληνιδα.και;

Έχεις το ακαταλόγιστον...Δεν ασχολουμαι

ΑΛΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ!!!! :jaugh:

H Αndy που είναι ρε παιδιά....!...Πηγε για σαπούνια (ή για Εβραίους...) προφανως..... :funny: :funny: :funny:

Έλα υπερτσολιά εδώ είμαι, έριξα τις φάπες μου και σε ακούω πίσω μου να κλαίγεσαι...

Αριστερέ της συμφοράς πονάνε πολύ οι ΤΟΝΝΟΙ ε; Δεν το πρόσεξες αυτό βλέπω και λες για πολυτονικό μετά που ΔΕΝ χρησιμοποιείς...

Επίσης είσαι πολύ κατά των προγαμιαίων σχέσεων και η μακακια παει σύννεφο, δεν πειράζει...μόνο πρόσεχε τον προστάτη σου.

Τέλος, οι άνθρωποι που τους έχω δείρει και κλαίγονται με αηδιάζουν.
Έτσι δημητράκη?? :jawdrop: Η' νόμιζες ότι δεν θα καταλάβαινα ποιος είσαι...Δεν παίζει άγχος ομως γιατί έστρωσες χαρακτήρα από τότε και μιλάς μόνο σε φόρουμ...

Τοννοι??????Χαχαχαχα...Βρε Αντριάννα...Τς,τς,τς...Μας κακομαθαίνεις....Ελα περιμενω το επόμενο..Το λεξικο ανα χειρας είπαμε....
ΕικόναΕικόναΕικόνα ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΓΙΩΡΓΗ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΕ!!! ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΜΑΣ!!!ΣΤΕΛΑΡΑ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ!!!ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ 1000 ΧΡΟΝΙΑ!
Άβαταρ μέλους
21/4/67
Banned
Banned

Ή Ορθοδοξία ή πόλεμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό 21/4/67 » 21 Μάιος 2011, 14:13

Να προτείνω κάτι? Η Δόκτωρ και ο/η Andy πρεπει να γνωρισθουν...Εγω κουμπαρος...Ζευγος Τάπα...!Αντε και πολιτικό γαμο να κανετε δε θα πω όχι..Με καταφερατε βρε άτιμα...
Άβαταρ μέλους
21/4/67
Banned
Banned

Ή Ορθοδοξία ή πόλεμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Σίβυλλα » 21 Μάιος 2011, 14:21

αγαπητέ ειρωνεύτηκα το επιφανειακό λόγιο ύφος σου, αλλά δεν περίμενα να έχεις συναίσθηση, ήμουν 99,9% σίγουρη πως θα το θίξεις! :lola:
Παρόλαυτα δεν απάντησες στην ερώτησή μου για το Ρωμαίο αυτοκράτορα. Μάλλον τα δήθεν επιχειρήματα τελείωσαν και άρχισαν οι επιθέσεις, που προσωπικά μόνο γέλωτα μου προκαλούν! Όσο για το πάσο, μου το έχουν πάρει γιατί έχω ορκιστεί παρόλο που πάσχω από δυσλεξία, το ξέρω είμαι κατάπτυστη, στην εκπαίδευση έχουν δικαίωμα μόνο λόγιοι τέλειοι φοιτητές , να σαν και σένα ένα πράγμα! :oops: :off topic:
Άβαταρ μέλους
Σίβυλλα

Σχολή/Τμήμα: φιλολογικό
Ευχαριστώ: 10

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό 21/4/67 » 21 Μάιος 2011, 14:24

Σίβυλλα έγραψε:αγαπητέ ειρωνεύτηκα το επιφανειακό λόγιο ύφος σου, αλλά δεν περίμενα να έχεις συναίσθηση, ήμουν 99,9% σίγουρη πως θα το θίξεις! :lola:
Παρόλαυτα δεν απάντησες στην ερώτησή μου για το Ρωμαίο αυτοκράτορα. Μάλλον τα δήθεν επιχειρήματα τελείωσαν και άρχισαν οι επιθέσεις, που προσωπικά μόνο γέλωτα μου προκαλούν! Όσο για το πάσο, μου το έχουν πάρει γιατί έχω ορκιστεί παρόλο που πάσχω από δυσλεξία, το ξέρω είμαι κατάπτυστη, στην εκπαίδευση έχουν δικαίωμα μόνο λόγιοι τέλειοι φοιτητές , να σαν και σένα ένα πράγμα! :oops: :off topic:

Από εσένα ζητω ειλικρινως συγγνώμη..! :peace: (δέν ειρωνεύομαι)
Τελευταία επεξεργασία από 21/4/67 και 21 Μάιος 2011, 14:25, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
21/4/67
Banned
Banned

Ή Ορθοδοξία ή πόλεμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Andy87 » 21 Μάιος 2011, 14:24

Troll έγραψε:
Andy87 έγραψε:
Troll έγραψε:

H Αndy που είναι ρε παιδιά....!...Πηγε για σαπούνια (ή για Εβραίους...) προφανως..... :funny: :funny: :funny:

Έλα υπερτσολιά εδώ είμαι, έριξα τις φάπες μου και σε ακούω πίσω μου να κλαίγεσαι...

Αριστερέ της συμφοράς πονάνε πολύ οι ΤΟΝΝΟΙ ε; Δεν το πρόσεξες αυτό βλέπω και λες για πολυτονικό μετά που ΔΕΝ χρησιμοποιείς...

Επίσης είσαι πολύ κατά των προγαμιαίων σχέσεων και η μακακια παει σύννεφο, δεν πειράζει...μόνο πρόσεχε τον προστάτη σου.

Έτσι δημητράκη?? :jawdrop: Η' νόμιζες ότι δεν θα καταλάβαινα ποιος είσαι...Δεν παίζει άγχος ομως γιατί έστρωσες χαρακτήρα από τότε και μιλάς μόνο σε φόρουμ...

Τοννοι??????Χαχαχαχα...Βρε Αντριάννα...Τς,τς,τς...Μας κακομαθαίνεις....Ελα περιμενω το επόμενο..Το λεξικο ανα χειρας είπαμε....

Δεν με καταλαβαίνεις και τσιμπάς...Εδώ τα καλά τα ψάρια!!!
Where am I?
Άβαταρ μέλους
Andy87

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό seveN » 21 Μάιος 2011, 14:29

Troll έγραψε:Να προτείνω κάτι? Η Δόκτωρ και ο/η Andy πρεπει να γνωρισθουν...Εγω κουμπαρος...Ζευγος Τάπα...!Αντε και πολιτικό γαμο να κανετε δε θα πω όχι..Με καταφερατε βρε άτιμα...

Γιατι αποφευγεις την ερωτηση? Αφου οι απαντησεις σους ολα αυτο δειχνουν!
Spoiler:
Εικόνα

Μην ντρεπεσαι βρε :peace2:
Τελευταία επεξεργασία από seveN και 21 Μάιος 2011, 14:30, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
seveN

Σχολή/Τμήμα: Τμήμα Φιλολογίας
Ευχαριστώ: 5

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό 21/4/67 » 21 Μάιος 2011, 14:29

Andy87 έγραψε:
Troll έγραψε:
Andy87 έγραψε:
Troll έγραψε:

Δεν με καταλαβαίνεις και τσιμπάς...Εδώ τα καλά τα ψάρια!!!

Eλα-έλα.. Τελικως και εσύ μια από τα ίδια εισαι...IQ ποντικιου...Σε βαρεθηκα...Νόμιζα ότι κάτι θα έκανες ρε φιλαρακο, αλλά μπα....Ενας απο τους πολλούς φάπερμαν της Σχολης...(τη γλύτωσες...με έπιασαν τα ψυχοπονιάρικά μου)

ΑΛΛΟΟΟΟΟΟΟΟΣ.....
Άβαταρ μέλους
21/4/67
Banned
Banned

Ή Ορθοδοξία ή πόλεμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό pyxlax » 21 Μάιος 2011, 14:30

Εικόνα
http://vimeo.com/33976434

"...η ματιά της τελευταίας στιγμής που θέλει τόσα πολλά να μεταδώσει, αλλά που τελικά δεν είναι παρά μια μάσκα, ναι, ένα προσωπείο παραμορφωμένο από ένα άδειο, ένα κενό χαμόγελο."
Χένρι Μίλερ, Ο Τροπικός του Καρκίνου
Άβαταρ μέλους
pyxlax

Ευχαριστώ: 18

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Katerina_1988 » 21 Μάιος 2011, 14:31

:respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:
Άβαταρ μέλους
Katerina_1988

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας
Ευχαριστώ: 75

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό 21/4/67 » 21 Μάιος 2011, 14:31

seveN έγραψε:
Troll έγραψε:Να προτείνω κάτι? Η Δόκτωρ και ο/η Andy πρεπει να γνωρισθουν...Εγω κουμπαρος...Ζευγος Τάπα...!Αντε και πολιτικό γαμο να κανετε δε θα πω όχι..Με καταφερατε βρε άτιμα...

Γιατι αποφευγεις την ερωτηση? Αφου οι απαντησεις σους ολα αυτο δειχνουν!
Spoiler:
[img]http://4.bp.blogspot.com/_UDOgK5BDafQ/SY5uEJbDAwI/AAAAAAAAChM/0kC_e4Ofdxo/s400/IMG_0187.JPG
[/img]

Μην ντρεπεσαι βρε :peace2:

Για κάνε το πενηνταράκια ρε Ντόναλντ....Μίλησε καθαρα ρε παπί του έκτου αμερικανικού στόλου...
Άβαταρ μέλους
21/4/67
Banned
Banned

Ή Ορθοδοξία ή πόλεμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό seveN » 21 Μάιος 2011, 14:37

Troll έγραψε: Για κάνε το πενηνταράκια ρε Ντόναλντ....Μίλησε καθαρα ρε παπί του έκτου αμερικανικού στόλου...

Οχι! Με παρεξηγησες!! Δικος σου ειμαι.. :peace2:
Spoiler:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
seveN

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό 21/4/67 » 21 Μάιος 2011, 14:40

seveN έγραψε:
Troll έγραψε: Για κάνε το πενηνταράκια ρε Ντόναλντ....Μίλησε καθαρα ρε παπί του έκτου αμερικανικού στόλου...

Spoiler:
Εικόνα

Όχι βρε νουμερο του τζόκερ...Της Ανδριάννας είσαι ...Εγώ με τους κωλοναζί...?Φυγε μακρια δωσίλογο παπί του Ράιχ...
Άβαταρ μέλους
21/4/67
Banned
Banned

Ή Ορθοδοξία ή πόλεμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Katerina_1988 » 21 Μάιος 2011, 14:41

νταξει, το χετε χασει τελειως :funny:
Άβαταρ μέλους
Katerina_1988

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας
Ευχαριστώ: 75

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό seveN » 21 Μάιος 2011, 14:42

Troll έγραψε:
seveN έγραψε:

Spoiler:
Εικόνα

Όχι βρε νουμερο του τζόκερ...Της Ανδριάννας είσαι ...Εγώ με τους κωλοναζί...?Φυγε μακρια δωσίλογο παπί του Ράιχ...

με απογοητευεις! Αλλα ελεγες πριν :sadbye:
Spoiler:
Troll έγραψε:

Άβαταρ μέλους
seveN

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό pyxlax » 21 Μάιος 2011, 14:43

Katerina_1988 έγραψε:νταξει, το χετε χασει τελειως :funny:

eειναι οι τελευταιες στιγμες του τρολ νομιζω :happy:
http://vimeo.com/33976434

"...η ματιά της τελευταίας στιγμής που θέλει τόσα πολλά να μεταδώσει, αλλά που τελικά δεν είναι παρά μια μάσκα, ναι, ένα προσωπείο παραμορφωμένο από ένα άδειο, ένα κενό χαμόγελο."
Χένρι Μίλερ, Ο Τροπικός του Καρκίνου
Άβαταρ μέλους
pyxlax

Ευχαριστώ: 18

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό 21/4/67 » 21 Μάιος 2011, 14:43

seveN έγραψε:
Troll έγραψε:
seveN έγραψε:

Spoiler:
Εικόνα

με απογοητευεις! Αλλα ελεγες πριν :sadbye:
Spoiler:
Troll έγραψε:

Τί ειπα ρε τρελοπαπο?...Το έκαψες τελείως το σύστημα????
Άβαταρ μέλους
21/4/67
Banned
Banned

Ή Ορθοδοξία ή πόλεμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό seveN » 21 Μάιος 2011, 14:48

Troll έγραψε: Τί ειπα ρε τρελοπαπο?...Το έκαψες τελείως το σύστημα????

:jawdrop: Τοσο γρηγορα αλλαξες? Εσυ ειπες τους Εβραιους σαπουνια και γελαγες! Επισης δεν ξερεις οτι ο Παπαδοπουλος ηταν υποστηριχτης του αγαπητου μας Χιτλερ?
Ααααα ανημερωτο και αναποφασιστο σε βρισκω :peace:
Άβαταρ μέλους
seveN

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό 21/4/67 » 21 Μάιος 2011, 14:55

seveN έγραψε:
Troll έγραψε: Τί ειπα ρε τρελοπαπο?...Το έκαψες τελείως το σύστημα????

:jawdrop: Τοσο γρηγορα αλλαξες? Εσυ ειπες τους Εβραιους σαπουνια και γελαγες! Επισης δεν ξερεις οτι ο Παπαδοπουλος ηταν υποστηριχτης του αγαπητου μας Χιτλερ?
Ααααα ανημερωτο και αναποφασιστο σε βρισκω :peace:

Παπάκι μου...Ανημέρωτος είναι αυτός που δεν έχει εξημερωθεί...Ανενημέρωτος λογικως ήθελες να πεις...Καλα,μαγκες, τί παίζει εδω μέσα ρε?Ρε τί γίνεται..?..Κατέλαβαν τις θέσεις των φοιτητων Πακιστανοί?Καλά τωρα ο Ντόναλντ είναι φοιτητης του τμ.Φιλολογίας ή κανει πλάκα?...(Εγω είπα τους Εβραίους σαπούνια..??????? :?: Εχασες τη συνεχεια..Διαβασε ένα σχολιο πάνω από αυτό---αν ξέρεις να διαβαζεις...αν όχι φωναξε τη μαμα σου να σου διαβασει σιγα σιγα το σχολιο της Ανδριάννας περι Εβραίων!!!)

Αυτά ανημέρωτο και ανενημέρωτο παπακι!!!!Χαχαχαχαχα :harhar: :harhar: :harhar: Παιδιά φθάνει..Αυριο πάλι!Θέλω νεο αιμα...Μιλαμε, το επιπεδο των αντιπαλων είναι πολύ χαμηλό...Σαν να παίζει Μπαρτσελόνα-Α.Ο. Πέρα Ραχούλας...Ούτε για προπόνηση δεν κάνετε...Φιλάκια σε όλους!!!! :harhar:
Τελευταία επεξεργασία από 21/4/67 και 21 Μάιος 2011, 15:02, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
21/4/67
Banned
Banned

Ή Ορθοδοξία ή πόλεμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό seveN » 21 Μάιος 2011, 14:57

Troll έγραψε:!!Χαχαχαχαχα :harhar: :harhar: :harhar:

Spoiler:
Εικόνα