filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

"Σαλόνι Ομορφιάς"

Περάστε ευχάριστα και δημιουργικά την ελεύθερή σας ώρα και γνωρίστε νέους φίλους.

Συντονιστές: Συντονιστές, Γενικοί Συντονιστές

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bluehelenex » 22 Ιαν 2010, 20:19

ναι βρε..πείτε μάρκες...θέλω να πάρω μια κρέμα προσώπου τη δευτέρα και το ψάχνω!!!!
Άβαταρ μέλους
bluehelenex
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ελδη » 22 Ιαν 2010, 20:21

καλα μεχρι τη δευτερα εχουμε καιρο! :jaugh: εγω σου πα τη Biotherm τη θεωρω καλυτερη απο τις αντιστοιχες επωνυμες( lancome, dior, estee lauder κτλ). τωρα αν θες κατι σε φαρμακευτικο ή la roche posay ή avene θα προτεινα..

Υ.Γ: η δωδωνη μας δουλευει μην την παιρνεις στα σοβαρα! :peace:
Τελευταία επεξεργασία από ελδη και 22 Ιαν 2010, 20:25, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
ελδη
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Ευχαριστώ: 13

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bluehelenex » 22 Ιαν 2010, 20:25

avene έχω δοκιμάσει και ήτανσα γλίτσα..γενικά εμένα τις μισές μέρες το δέρμα μου είναι πάρα πολύ λιπαρό και τις άλλες μισές αφυδατωμένο...το χω σκεφτεί να χρησιμοποιώ διαφορετικές κρέμες αλλά δεν το αντέχει το πρόσωπο μου...γενικά θέλω μια κρέμα απαλή να την φοράω ως βάση για μακιγιάζ το πρωί!!!!!!
Άβαταρ μέλους
bluehelenex
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ελδη » 22 Ιαν 2010, 20:30

η avene εχει κρεμα κ για πιο ξηρες επιδερμιδες κ για πιο λιπαρες! μηπως ειχες δοκιμασει καποια που δεν σου ταιριαζε; παντως δεν μπορει να ειναι κ λιπαρο κ αφυδατωμενο μαζι! απο φαρμακευτικες εχω ακουσει καλα λογια επισης για gallenic και frezyderm. ειδικα για frezyderm γιατι ειδικευεται αρκετα σε κρεμες. και υπαρχει κ η vichy που εχει βαλει μια που ειναι για λιπαρα δερματα για να κανει πιο ματ το προσωπο. αν ομως δεν τις βαλεις στο χερι σου να δεις την υφη τους κ ακομα καλυτερα αν δεν ζητησεις δειγματα, δεν μπορεις να ξερεις, γιατι οτι ταιριαζει σε μενα σε σενα μπορει να ειναι χαλια. να για παραδειγμα η bepantol ταιριαξε πολυ στη nikikall κ σ εμενα καθολου.. εγω με τις κρεμες πριν τις αγορασω παντα ζηταω δειγματα κ αν δεν δινουν στη ταδε μαρκα θα δωσουν σε καποια αλλη. δεν μπορω να αγορασω κατι χωρις να εχω δει πως αντιδρα το δερμα 2-3 μερες σε αυτο! :up:
Άβαταρ μέλους
ελδη
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ελδη » 22 Ιαν 2010, 20:35

bluehelenex έγραψε:γενικά θέλω μια κρέμα απαλή να την φοράω ως βάση για μακιγιάζ το πρωί!!!!!!

σε αυτο που μου λες εχω δει ενα αντιστοιχο προιόν της clarins αλλα νομιζω ηταν μονο βαση μακιγιαζ και οχι κρεμα. εγω χρησιμοποιω ξεχωριστη βαση γιατι δεν εχω βρει κατι για 2 σε 1 δηλαδη κρεμα κ βαση μαζι. πολλες φορες στα φαρμακεια οταν σου πουλανε μια κρεμα που κανει ματ το προσωπο(πχ vichy) λενε οτι λειτουργει κ ως βαση αλλα εγω δεν νομιζω οτι θα μου εκανε πολλη δουλεια..
Άβαταρ μέλους
ελδη
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bluehelenex » 22 Ιαν 2010, 20:52

φαντάσου ένα δέρμα που είναι ταλαιπωρημένο και αφυδατωμένο και ο μόνος τρόπος για να το αντιμετωπίσει είναι να δημιουργεί σμίγμα και λιπαρότητα......έτσι ακριβώς περιγράφεται η επιδερμίδα μου!!!χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!εμένα με νοιάζει μόνο να φοράω το πρωί μία κρέμα ελαφριά που να κρατάει την ελάχιστη πούδρα που βάζω!!αυτά....ποια μάρκα δηλαδή θα συνιστούσες ανεπιφύλακτα??
Άβαταρ μέλους
bluehelenex
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ελδη » 22 Ιαν 2010, 20:58

απο ακριβες θα συνιστουσα biotherm. απο φαρμακευτικες frezyderm. http://www.frezyderm.com/Templates/SubC ... roductList και la roche posay http://www.laroche-posay.com/_int/_en/index.aspx
να ξερεις οτι η Biotherm εχει κ μια χαρακτηριστικη μυρωδια οποτε πρεπει να τη δεις απο κοντα για να αποφασισεις!
Άβαταρ μέλους
ελδη
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bluehelenex » 22 Ιαν 2010, 21:05

frezyderm έχω το καθαριστικό της...είναι πολύ δυνατά πρόιόντα...αφυδατώνουν το δέρμα γιατί ειδικεύονται στα δέρματα με ακμή..για τη la roche θα κοιτάξω τώρα..

δε σε βλέπω πολύ θετική με τη biotherm...παλιά ήσουν περισσότερο ενθουσιασμένη!!
Άβαταρ μέλους
bluehelenex
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ελδη » 22 Ιαν 2010, 21:10

βρε για μενα ειμαι ευχαριστημενη με τη biotherm αλλα επειδη εσυ λες οτι εχεις πολυ ταλαιπωρημενο δερμα μια ειναι αφυδατωμενο και μια ξηρο κ ξερω οτι δεν σου αρεσουν τα προιόντα με μυρωδιες γιαυτο στο ειπα. εμενα μου εχει ταιριαξει αλλα επειδη δεν ειναι κ πολυ φτηνη δεν μπορω να εγγυηθω οτι θα σου ταιριαξει κ σενα αν κ εχει βγαλει σειρες κ για ευαισθητα κ για ξηρα κ για λιπαρα δερματα. κοιταξε και στη la roche posay παντως!
Άβαταρ μέλους
ελδη
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bluehelenex » 22 Ιαν 2010, 21:20

η μυρωδιά της κρέμας δε με πειράζει καθόλου...απλά θέλω να αλλάξω ένα δώρο απτα χόντος και έχει 60 ευρώ...οπότε δεν υπάρχει θέμα χρημάτων...σκεφτόνουν λοιπόν να πάρω μια καλή κρέμα...και επειδώ έχω σκυλοβαρεθεί τα φαρμακευτικά θέλω επιτέλους να πάρω μία καλλυντική..ήμουν μεταξύ estee lauder, lancome και biotherm!αν κάπιος έχει από σας κακή εμπειρία με μία από αυτές τις εταιρίες να μου το πει...

έλδη μου μάλλον στη biotherm τείνω!!
Άβαταρ μέλους
bluehelenex
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ελδη » 22 Ιαν 2010, 21:38

lancome αστην, μπορει να μην σου ταιριαξει καλα.. κ estee lauder ενδεικνυται για μεγαλυτερες ηλικιες αν κ μου ειχε αρεσει μια σε δειγμα που ειχα δοκιμασει. αρα σου προτεινω σιγουρα biotherm! :cool: να εξηγησεις στη πωλητρια τι δερμα εχεις ακριβως για να σου δειξει την καταλληλη.
Άβαταρ μέλους
ελδη
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό AGGELMOR » 23 Ιαν 2010, 22:02

bluehelenex έγραψε:η μυρωδιά της κρέμας δε με πειράζει καθόλου...απλά θέλω να αλλάξω ένα δώρο απτα χόντος και έχει 60 ευρώ...οπότε δεν υπάρχει θέμα χρημάτων...σκεφτόνουν λοιπόν να πάρω μια καλή κρέμα...και επειδώ έχω σκυλοβαρεθεί τα φαρμακευτικά θέλω επιτέλους να πάρω μία καλλυντική..ήμουν μεταξύ estee lauder, lancome και biotherm!αν κάπιος έχει από σας κακή εμπειρία με μία από αυτές τις εταιρίες να μου το πει...

έλδη μου μάλλον στη biotherm τείνω!!
να ζητησεις δειγμα πριν αγορασεις, να δεις τι εφαρμογη θα εχει στο προσωπο σου ! νομιζω οτι λογω οικονομικης κρισης δινουν ευκολοτερα δειγμα σε καποιον που θελει να αγορασει ! ενω πριν τα δειγματα ηταν δυσευρετα ! κ' να εξηγησεις στην αισθητικο εκει ποιες αναγκες εχει το προσωπο σου ! δεν ειναι αστειο , εχει να κανει με την εμφανιση, μην κανεις μια επιπολαιη αγορα !!!
Άβαταρ μέλους
AGGELMOR

Ευχαριστώ: 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bluehelenex » 24 Ιαν 2010, 12:29

καθόλου επιπόλαιη...απλά το δέρμα μου είναι πολύ ευαίσθητο και μου είναι δύσκολο να βρω το σωστό δειγματάκι..πέρυσι που το είχα κάνει αυτό έβγαλα ακμή..το σκεπτικό μου είναι να πάω σε μία μάρκα αξιόπιστη, να πω τι θέλω από αυτήν και αν την έχουν καλώς!σιχαίνομαι τις εταιρίες που βγάζουν μία κρέμα για όλους τους τύπους δερμάτων.πως γίνεται μία κρέμα ημέρας να κάνει και σε λιπαρό αλλά και σε ξηρό δέρμα ταυτόχρονα???
Άβαταρ μέλους
bluehelenex
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crocodilino » 24 Ιαν 2010, 19:34

Προσωπικά λατρεύω τη Vichy.... και όχι μόνο σε κρέμες προσώπου!
Επειδή γενιά είχα πρόβλημα με τα σαμπουάν.... ό,τι και να είχα πάρει η ξηροδερμία όχι μόνο επέμενε αλλά φούντωνε κιόλας, πήρα απιβίτα και κάλμαρα για μερικές μέρες μετά φούντωσε... ήθελα να γδάρω το σκαλπ μου!!!! Τελικά πήρα vichy κι ησύχασα! biotherm είχα πάρει σε κάποια φάση που η φάτσα μου είχε σκάσει εντελώς!!!! Αλλά νομίζω ειναι βαριές... λιπαρες.... για πολύ ξηρές επιδερμίδες! Αυτά!
EDUCATION IS THE MOST POWERFUL WEAPON WHICH YOU CAN USE TO CHANGE THE WORLD [Don´t let them steal your Brain!]
Άβαταρ μέλους
crocodilino
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Γλωσσολογικό!
Ευχαριστώ: 30

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Fayl » 25 Ιαν 2010, 11:41

εμενα που το δερμα μου εχει ταση για ακμη παιρνω την superdefense της clinique.ειμαι πολυ ευχαριστημενη,δεν μου κανει καθολου λιπαροτητα.τουλαχιστον δηλαδη στο δικο μου δερμα εκατσε καλα.Α!και εχει αλλη κρεμα για καθε τυπο επιδερμιδας, εγω παιρνω για μεικτο προς λιπαρο.τωρα στις εκπτωσεις αγορασα και μια ενυδατικη της dior αλλα δεν την εχω βαλει ακομα...οταν την αρχισω θα σας πω.
Άβαταρ μέλους
Fayl

Σχολή/Τμήμα: Γαλλικό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Αλέξης-en99 » 02 Φεβ 2010, 19:01

Το παρακάτω είναι το πρωτότυπο μιας φωτογραφίας της Δέσποινας Βανδή που προοριζόταν για εξώφυλλο, και δίπλα ακριβώς το εξώφυλλο όπως δημοσιεύθηκε, αλλά με αρκετές επεμβάσεις για την απόκρυψη των «ατελειών». Μια εικόνα χίλιες λέξεις...

Εικόνα
They say the sea is cold, but the sea contains
the hottest blood of all...
(Whales Weep Not! by D.H. Lawrence)
Άβαταρ μέλους
Αλέξης-en99
Supporter
Supporter

Σχολή/Τμήμα: Πρώην ΤΑΣ και ΜΝΕΦ h.c.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό goldenrose » 02 Φεβ 2010, 19:06

:jawdrop: :jawdrop:
Άβαταρ μέλους
goldenrose
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό despoina_vd » 03 Φεβ 2010, 21:36

την δημοσιευση αυτη επρεπε να την σβησω.. σου ειπα κ χτες οτι δεν επιτρεπεται η διαφημιση στο φορουμ συμφωνα με τους κανονες και θα παρακαλουσα να το σεβαστεις! :peace2:

edit by ελδη
Άβαταρ μέλους
despoina_vd

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό pyxlax » 12 Φεβ 2010, 17:47

θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε καποιο καλο κερι για μαλλια που φριζαρουν πολυ και ειναι σπαστα-σγουρα!
επισης η σιλικονη τι δουλεια κανει; :tease:

(πως φαινεται ελδη η ασχετοσυνη μου :funny: )
http://vimeo.com/33976434

"...η ματιά της τελευταίας στιγμής που θέλει τόσα πολλά να μεταδώσει, αλλά που τελικά δεν είναι παρά μια μάσκα, ναι, ένα προσωπείο παραμορφωμένο από ένα άδειο, ένα κενό χαμόγελο."
Χένρι Μίλερ, Ο Τροπικός του Καρκίνου
Άβαταρ μέλους
pyxlax

Ευχαριστώ: 18

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 12 Φεβ 2010, 17:52

η σιλικονη βοηθεια το μαλλι να μην κανει ψαλιδα απο το πιστολακι και το σιδερο. προστατευει την τριχα. βαζω και εγω για αυτο το λογο και κανει πολυ καλη δουλεια. επισης τα μαλλια τα κανει πολυ πολυ απαλα :up:
Κανόνες και διαδικασία μακροχρόνιου δανεισμού συγγραμμάτων σε φοιτητές κατατακτήριων εξετάσεων και σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα. Περισσότερα εδώ.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Σχολή/Τμήμα: Θεατρικών Σπουδών

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικές συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες