filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

"Σαλόνι Ομορφιάς"

Περάστε ευχάριστα και δημιουργικά την ελεύθερή σας ώρα και γνωρίστε νέους φίλους.

Συντονιστές: Συντονιστές, Γενικοί Συντονιστές

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Ήμωνας » 18 Ιαν 2010, 16:39

ελδη έγραψε:εγω κροκο γιατι δεν την ξερω αυτη τη μαρκα; :tease: απο φαρμακειο ειναι;

ιουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ αδιαβαστηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη η κυρα δασκαλα

:tease: :tease: :tease: :tease: :tease: :tease: :tease: :tease: :tease:

edit by eldi: ημωνα παιδι μου μην ξεχειλωνεις τις σελιδες :peace:
Άβαταρ μέλους
Ήμωνας
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crocodilino » 18 Ιαν 2010, 16:41

ελδη έγραψε:εγω κροκο γιατι δεν την ξερω αυτη τη μαρκα; :tease: απο φαρμακειο ειναι;

Όχι... Βασικά, η Olive's Secret είναι Κρητική εταιρία και παρασκευάζει
προϊόντα περιποίησης προσώπου και σώματος με φυσικά υλικά και βάση τα
προϊόντα του ελαιόλαδου! Εγώ το βρίσκω στο πλοίο.... Είναι πολύ ωραίο....
EDUCATION IS THE MOST POWERFUL WEAPON WHICH YOU CAN USE TO CHANGE THE WORLD [Don´t let them steal your Brain!]
Άβαταρ μέλους
crocodilino
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Γλωσσολογικό!
Ευχαριστώ: 30

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bluehelenex » 19 Ιαν 2010, 20:54

κορίτσια,ποια μάρκα πιστεύετε πως πρέπει να εμπιστευτώ καλύτερα για κρέμα προσώπου???εσείς ποια έχετε??
Άβαταρ μέλους
bluehelenex
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Katerina_1988 » 19 Ιαν 2010, 21:12

εγω εδω και κανα χρονο περιπου εχω την acqualia thermal της vichy, ειμαι ευχαριστημενη
Άβαταρ μέλους
Katerina_1988

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας
Ευχαριστώ: 75

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bluehelenex » 19 Ιαν 2010, 21:37

όχι vichy!!είχα βγάλει ακμή με μία κρέμα της και μάλιστα είχα κάνει καταγγελία στο φαρμακείο που την είχα πάρει..γραπτή..και η μαμά μου είχε παρει μία δικιά της και είχε βγάλει εξανθήματα...βέβαια αυτό είχε γίνει πριν χρόνια..μπορεί να χει βελτιωθεί!αλλά....
Άβαταρ μέλους
bluehelenex
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Katerina_1988 » 19 Ιαν 2010, 21:42

:jawdrop: :jawdrop:
Άβαταρ μέλους
Katerina_1988

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας
Ευχαριστώ: 75

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bluehelenex » 19 Ιαν 2010, 21:47

άστα να πάνε...2 χρόνια αυστηρές φαρμακευτικές θεραπείες.......η ακμή έχει φύγει 100% αλλά λόγω του οινοπνεύματος που περιείχαν τα φάρμακα έχει αφυδατωθεί πολύ!2 είχα δοκιμάσει...vichy και clinique...με την πρώτη είχα τεράστια πρόβληματα και με τη δεύτερη είχα ένα σχετικά μικρό θεματάκι...στην ουσία δεν έκανε τίποτα!!!λες και έβαζα αέρα..

http://www.pharmazon.gr/product_info.ph ... cts_id=238

αυτή είχα πάρει!
Άβαταρ μέλους
bluehelenex
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό AGGELMOR » 19 Ιαν 2010, 22:07

εγώ τώρα τελευταία αγόρασα μία της juvena!!!! ΄νομίζω οτι δεν εχω ξαναβαλει καλυτερη ενυδατικη .... τελεια κ' εχω κ' εντονο προβλημα ξηροδερμιας! κ' η τιμη της ειναι 60 ευρω ! ίσως το μόνο της μειονέκτημα :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:
Άβαταρ μέλους
AGGELMOR

Ευχαριστώ: 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bluehelenex » 19 Ιαν 2010, 22:14

εγώ έχω βάλει στο μάτι μία της lancome..έχει 70 ευρώ αλλά στο εξωτερικό την έχουν 40 ευρώ + 7 ευρώ τα μεταφορικά..οπότε λέω να την παραγγείλω από κει...ποια είναι η άποψή σας για την lancome...

υ.γ. θα τη ψάξω την κρέμα που μου λες!!
Άβαταρ μέλους
bluehelenex
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό AGGELMOR » 19 Ιαν 2010, 22:29

υπεροχα κ' αυτα της λανκομ ..... για ολα τα αγαθα ενα πραγμα εχω καταλαβει : ο,τι δινεις, παιρνεις :dfg: :dfg: :dfg: :dfg: :dfg: :dfg: :up: :up: :up: :up:
Άβαταρ μέλους
AGGELMOR

Ευχαριστώ: 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ελδη » 19 Ιαν 2010, 22:52

δεν εχω χρησιμοποιησει προιόντα απο αυτη τη μαρκα αλλα πρεπει να ειναι καλα! ποια κρεμα πηρες; http://www.juvena.com/ju/cms/gr_gr/aboutJuvena.html

εγω μπλου εχω την aquasource της Biotherm και ειμαι ευχαριστημενη! γενικα η Biotherm ως μαρκα ενδεικνυται για νεανικες ηλικιες πιο πολυ απο Lancome κτλ. δε λεω οτι δεν ειναι καλη η Lancome αλλα εγω που ειχα δοκιμασει κ απο τις 2 μαρκες δειγματακια πριν αγορασω, κατεληξα στην Biotherm που εχει βγαλει σειρα κ για ευαισθητες επιδερμιδες κ γενικα εχει πολυ καλες κρεμες! την ειχα παρει με το 25% παλιοτερα γυρω στα 36 ευρω αν θυμαμαι καλα!
Άβαταρ μέλους
ελδη
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Ευχαριστώ: 13

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό cleverkitty » 19 Ιαν 2010, 23:53

ελδη έγραψε:δεν εχω χρησιμοποιησει προιόντα απο αυτη τη μαρκα αλλα πρεπει να ειναι καλα! ποια κρεμα πηρες; http://www.juvena.com/ju/cms/gr_gr/aboutJuvena.html

εγω μπλου εχω την aquasource της Biotherm και ειμαι ευχαριστημενη! γενικα η Biotherm ως μαρκα ενδεικνυται για νεανικες ηλικιες πιο πολυ απο Lancome κτλ. δε λεω οτι δεν ειναι καλη η Lancome αλλα εγω που ειχα δοκιμασει κ απο τις 2 μαρκες δειγματακια πριν αγορασω, κατεληξα στην Biotherm που εχει βγαλει σειρα κ για ευαισθητες επιδερμιδες κ γενικα εχει πολυ καλες κρεμες! την ειχα παρει με το 25% παλιοτερα γυρω στα 36 ευρω αν θυμαμαι καλα!
Η biotherm γραφει οτι περιεχει paraben?
...το σημαντικο δεν ειναι τι γνωμη εχουν αυτοι για μενα..αλλα τι γνωμη εχω εγω γι' αυτους....
Άβαταρ μέλους
cleverkitty

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ελδη » 20 Ιαν 2010, 00:13

δεν ξερω, δεν εχω δει τα συστατικα της. σιγουρα δεν ειναι φαρμακευτικη εταιρια αλλα πιστευω εχει λιγοτερα "χημικα" απο αλλες ακριβες εταιριες!
Άβαταρ μέλους
ελδη
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό goldenrose » 20 Ιαν 2010, 11:21

παιδιά δε ξέρω,έχω πάντως ακούσει από πολλές πηγές τα χειρότερα για τη lancome :confused: :confused: όχι ως προς την αποτελεσματικότητα αλλά ότι περιέχει πολλές βλαβερές ουσίες(καρκινογόνες κλπ).θα μου πείτε, όλα τα καλλυντικά κάτι θα περιέχουν..αλλά πραγματικά η lancome είναι απ τις χειρότερες σ΄αυτό τον τομέα.σας συνιστώ να μην την προτιμάτε!..
Άβαταρ μέλους
goldenrose
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Dark fairy » 20 Ιαν 2010, 23:40

το σκράμπ σε τι χρησιμεύει??
“Της ήταν έτσι γραφτό, θα 'λεγες, όλους τους πόθους της τους βαθιούς και σπάνιους, να τους γεύεται πραγματοποιημένους κάποιαν ώραν πού, θες από την ατέρμονη απαντοχή, θες από κακοτυχιά, κάθε ζωντανός παλμός τους είχε σταματήσει και κάθε θέλγητρο τους νεκρωθεί.”

― Άγγελος Τερζάκης
Άβαταρ μέλους
Dark fairy
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 47

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ελδη » 21 Ιαν 2010, 00:14

το scrub αποτελειται απο κοκκους κ κανει απολεπιση στο προσωπο. το χρησιμοποιεις συνηθως μια φορα την εβδομαδα σε καθαρο προσωπο κ απομακρυνει τα νεκρα κυτταρα κ "ανανεωνει" την επιδερμιδα και την καθαριζει καλυτερα!

υπαρχει και scrub σωματος που εχει συνηθως πιο χοντρους κοκκους κ κανει την ιδια δουλεια στο σωμα.
Άβαταρ μέλους
ελδη
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό venus » 21 Ιαν 2010, 00:29

σοφη δασκαλα ελδη εχω απορια :peace: :peace:

ποια μαρκα συστηνεις για να κανω γαλλικο μανικιουρ;;;; ειχα παρει μια της seventeen αλλα μαπα το καρπουζι :peace: :peace: :peace:

εεεεε;;;; :tease: :tease: :tease: φανταστικη συντονιστρια;;;; :tease: :tease: :peace: :peace:
Άβαταρ μέλους
venus

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ελδη » 21 Ιαν 2010, 00:32

μα εγω εχω πει πολλακις οτι δεν ειδικευομαι στα μανικιουρ! :tease: παντως εχει βγαλει η loreal ενα καλο συστημα για γαλλικο!
Άβαταρ μέλους
ελδη
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό venus » 21 Ιαν 2010, 00:34

τιμουλα ξερουμε;;;; :tease: :tease:

αφου εισαι σοφη να μην σε ρωτηξω;;;;;;;; :tease: :tease: :peace:
Άβαταρ μέλους
venus

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ελδη » 21 Ιαν 2010, 00:36

μπορει να εχει γυρω στο 15αρι ευρω αλλα δεν ειμαι σιγουρη κ ως σοφη δασκαλα δεν θελω να λεω κ ανακριβειες! :tease:

κ απο επαγγελματικα βερνικια προτεινω τα essie που τα βρισκεις σε μερικα κομμωτηρια!
Άβαταρ μέλους
ελδη
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικές συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες