filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Τα ρεζιλίκια μας

Περάστε ευχάριστα και δημιουργικά την ελεύθερή σας ώρα και γνωρίστε νέους φίλους.

Συντονιστές: Συντονιστές, Γενικοί Συντονιστές

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Τα ρεζιλίκια μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Ενυώ » 16 Φεβ 2014, 20:52

επδ σε φανταζομαι,ο τυπος παιζει να τρομαξε περισσοτερο κ απο το να του ζητουσε εισιτηριο ελεγκτης σε μμμ κ να μην ειχε :lola:
Dying doesn't make this world dead to us
Breathing doesn't keep the flame alive in us
Dreaming doesn't make time less real for us
One life
One chance
All ephemeral
Άβαταρ μέλους
Ενυώ
Supporter
Supporter

Ευχαριστώ: 4

Τα ρεζιλίκια μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mzep » 16 Φεβ 2014, 20:54

Εδώ εγώ γελάω μόνη μου που το διαβάζω :funny: :funny: Θα νόμιζε ότι είπες "δώσε μου τα λεφτά σου" ή κάτι τέτοιο :jaugh: :jaugh:
Άβαταρ μέλους
mzep
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: φιλολογικό
Ευχαριστώ: 76

Τα ρεζιλίκια μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό smurfette*91 » 16 Φεβ 2014, 22:46

Χαχα :lola:

Εγώ είχα πάθει στην παραλία το ίδιο !Επειδή έχω μεγάλη μυωπία κ πιο μικρή δεν φορούσα φακούς είχαμε πάει μια μέρα για μπάνιο με μια φίλη μου και τις μανάδες μας. Μπαίνω λοιπόν για μπάνιο με την κοπέλα (η οποία ήταν και αυτή στραβή :tease: ) και κολυμπούσαμε ανέμελα έχοντας βέβαια το νου μας στις ψάθες (μιας κ ομπρέλα δεν υπήρχε). Υπήρχε όμως λίγο κύμα στην θάλασσα κ χωρίς να το καταλαβαίνουμε μας τραβούσε όλο δεξιά αλλά εμείς νομίζαμε ότι ήταν κοντά ακόμα οι ψάθες μας.
Μετά από ώρα που αποφασίσαμε να βγούμε βγαίνουμε κ συνειδητοποιούμε ότι πρέπει να είχαμε φτάσει στου βοδιού το κέρατο από την θέση μας. Ξεκινάμε λοιπόν σαν στραβά που είμαστε να προχωράμε κατά μήκος της παραλίας μέχρι να εντοπίσουμε κάτι. Εν των μεταξύ επειδή δεν βλέπαμε κλείναμε τα μάτια μας όπως όλοι οι άνθρωποι με μυωπία μπας κ πετυχουμε κάτι.
Μετά από ώρα, εγώ (νομίζοντας πως έχω πιάσει με το βιονικό μάτι την θέση μας :lola: ) φωνάζω την φίλη μ κ πάμε να κάτσουμε σε μια ψάθα π νομίζαμε ότι ήταν δικιά μας. Είδαμε ότι έλειπαν οι μανάδες μας κ φανταστήκαμε ότι θα είχαν βουτήξει όση ώρα εμείς ψάχναμε. Καθόμαστε λοιπόν σαν κυρίες, τραβάμε κ κάτι πετσέτες που βρήκαμε από μια τσάντα (σημειωτέον ούτε τι χρώμα τσάντες είχαμε δεν είχαμε προσέξει) και καθόμαστε σαν κυρίες κ τα λέγαμε.
Εκεί λοιπόν π λέμε ας κάνουμε μια ηλιοθεραπεία πετάγεται μπροστά μας μια κυρία με το μωρό της και μας λέει "Τι κάνετε εκεί? Δεν ντρέπεστε να πειράζετε τα ξένα πράγματα? Ντροπή σας! Φύγετε από δω!"
Εμένα μ πεσε το σαγόνι με το που τα άκουσα, η φίλη μ κόντεψε να πάθει έμφραγμα κ ούτε ένα συγγνώμη της προκοπής δεν προλάβαμε να πούμε !
Σηκωνόμαστε λοιπόν με τις μούρες κατεβασμένες, λέμε ένα συγγνώμη μέσα από τα δόντια μας κ πάμε να φύγουμε!
Για να μην πολυλογώ πέντε ψάθες μετά εντοπίζει η φίλη μ την μάνα της (μιας κ ήταν κάπως λιγότερο στραβή από μένα :bangin: ) και πάμε προς τα εκεί. Περιττό να πω πως απ την ντροπή μας μην μας ξαναδεί η γυναίκα δεν ξαναμπήκαμε γ μπάνιο κ καήκαμε κιόλας αφού κάναμε ηλιοθεραπεία γ να μην μπούμε μέσα χωρίς αντηλιακό.
Από τότε πάντα φοράω φακούς όταν μπαίνω για μπάνιο γ να μην ξαναπάθω τέτοια νίλα! :lola: :respect:
Baby, love that comes around
will never stop coming around
but you need me
now you need me....

What defines us is how well we rise after falling
Άβαταρ μέλους
smurfette*91
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Φιλολογικό (Κλασσικό)
Ευχαριστώ: 49

Τα ρεζιλίκια μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Nathiiii19 » 16 Φεβ 2014, 23:06

:jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh:
Aυτο ηταν πραγματικο παθημα!
Spoiler:
sakuJo έγραψε: εισαι σκουληκαντερα;

seveN έγραψε:εισαι μαγκας/μαγκισσα? :smoke:

sakuJo έγραψε:ειμαι και πολυ μαγκας...ισως να φταιει το μουστακι :lola:

Spoiler:
sakuJo έγραψε:ΝΑΤΙ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΜΩΡΗ :peace:

Spoiler:
sakuJo έγραψε:σας χαιρετω και γω γιατι κοντευω να τον παρω στ'ορθιο :sleep:

http://25.media.tumblr.com/tumblr_mag15 ... o1_500.gif
Άβαταρ μέλους
Nathiiii19

Ευχαριστώ: 67

Τα ρεζιλίκια μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mzep » 16 Φεβ 2014, 23:40

Καλά κι η άλλη απαράδεκτη,συγγνώμη κιόλας. Εγώ αν έβλεπα κάποιον στην πετσέτα μου θα καταλάβαινα ότι κάτι δεν πάει καλά και θα κοίταγα σαστισμένη/θα ρώταγα τι έγινε...δε θα τον έβριζα πάντως :thumbdown: Δηλαδή τι,η πρώτη της σκέψη ήταν ότι θέλατε να της κλέψετε την πετσέτα της και μετά να κάθεστε εκεί μπροστά στα μάτια της; :lola:

Εγώ έχω κάνει κάτι χειρότερο πάντως (κλασικά).Είχαμε βγει με τον φίλο μου και έναν κολλητό του και φόραγαν και οι δύο γκρι μπλούζα. Σηκωνόμαστε να φύγουμε από το μπαράκι και όπως περπάταγαν μπροστά μου χαϊδεύω την πλάτη του φίλου μου...μόνο που δεν ήταν ο φίλος μου :tease: Και με το που το καταλαβαίνω φωνάζω "ααα διάολε, είσαι ο ****" :jawdrop: Και με το που κατάλαβε τι έγινε μου λέει "λέω κι εγώ, γιατί με χαϊδεύει αυτή" :funny: Και έπεσε το γέλιο. Εγώ βέβαια ήθελα να ανοίξει η γη να με καταπιεί. Ακόμα και τώρα ντρέπομαι, όταν το θυμάμαι, που έχουν περάσει χρόνια :funny:

Spoiler:
Ευτυχώς δεν τον χούφτωσα
Άβαταρ μέλους
mzep
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Τα ρεζιλίκια μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Nathiiii19 » 16 Φεβ 2014, 23:58

:peace2: :funny:
Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Άβαταρ μέλους
Nathiiii19

Τα ρεζιλίκια μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό smurfette*91 » 17 Φεβ 2014, 00:07

:jaugh: :jaugh: :jaugh:

Πραγματικά τέτοια σκηνικά σε αφήνουν κάγκελο εκείνη τη στιγμή κ μετά π τα θυμάσαι λιώνεις απ το γέλιο!

Εγώ μετά από καιρό π το ξανασκεφτόμουν είχα αφήσει παραπέρα την ντροπή κ σιχαινόμουν π σκουπίστηκα με ξένη πετσέτα ! :lola: (είμαι κ σιχασιαρα όχι τίποτα άλλο :boxing: )
Baby, love that comes around
will never stop coming around
but you need me
now you need me....

What defines us is how well we rise after falling
Άβαταρ μέλους
smurfette*91
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Φιλολογικό (Κλασσικό)
Ευχαριστώ: 49

Τα ρεζιλίκια μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Κερέκη » 17 Φεβ 2014, 00:39

smurfette*91 έγραψε:Χαχα :lola:

Εγώ είχα πάθει στην παραλία το ίδιο !Επειδή έχω μεγάλη μυωπία κ πιο μικρή δεν φορούσα φακούς είχαμε πάει μια μέρα για μπάνιο με μια φίλη μου και τις μανάδες μας. Μπαίνω λοιπόν για μπάνιο με την κοπέλα (η οποία ήταν και αυτή στραβή :tease: ) και κολυμπούσαμε ανέμελα έχοντας βέβαια το νου μας στις ψάθες (μιας κ ομπρέλα δεν υπήρχε). Υπήρχε όμως λίγο κύμα στην θάλασσα κ χωρίς να το καταλαβαίνουμε μας τραβούσε όλο δεξιά αλλά εμείς νομίζαμε ότι ήταν κοντά ακόμα οι ψάθες μας.
Μετά από ώρα που αποφασίσαμε να βγούμε βγαίνουμε κ συνειδητοποιούμε ότι πρέπει να είχαμε φτάσει στου βοδιού το κέρατο από την θέση μας. Ξεκινάμε λοιπόν σαν στραβά που είμαστε να προχωράμε κατά μήκος της παραλίας μέχρι να εντοπίσουμε κάτι. Εν των μεταξύ επειδή δεν βλέπαμε κλείναμε τα μάτια μας όπως όλοι οι άνθρωποι με μυωπία μπας κ πετυχουμε κάτι.
Μετά από ώρα, εγώ (νομίζοντας πως έχω πιάσει με το βιονικό μάτι την θέση μας :lola: ) φωνάζω την φίλη μ κ πάμε να κάτσουμε σε μια ψάθα π νομίζαμε ότι ήταν δικιά μας. Είδαμε ότι έλειπαν οι μανάδες μας κ φανταστήκαμε ότι θα είχαν βουτήξει όση ώρα εμείς ψάχναμε. Καθόμαστε λοιπόν σαν κυρίες, τραβάμε κ κάτι πετσέτες που βρήκαμε από μια τσάντα (σημειωτέον ούτε τι χρώμα τσάντες είχαμε δεν είχαμε προσέξει) και καθόμαστε σαν κυρίες κ τα λέγαμε.
Εκεί λοιπόν π λέμε ας κάνουμε μια ηλιοθεραπεία πετάγεται μπροστά μας μια κυρία με το μωρό της και μας λέει "Τι κάνετε εκεί? Δεν ντρέπεστε να πειράζετε τα ξένα πράγματα? Ντροπή σας! Φύγετε από δω!"
Εμένα μ πεσε το σαγόνι με το που τα άκουσα, η φίλη μ κόντεψε να πάθει έμφραγμα κ ούτε ένα συγγνώμη της προκοπής δεν προλάβαμε να πούμε !
Σηκωνόμαστε λοιπόν με τις μούρες κατεβασμένες, λέμε ένα συγγνώμη μέσα από τα δόντια μας κ πάμε να φύγουμε!
Για να μην πολυλογώ πέντε ψάθες μετά εντοπίζει η φίλη μ την μάνα της (μιας κ ήταν κάπως λιγότερο στραβή από μένα :bangin: ) και πάμε προς τα εκεί. Περιττό να πω πως απ την ντροπή μας μην μας ξαναδεί η γυναίκα δεν ξαναμπήκαμε γ μπάνιο κ καήκαμε κιόλας αφού κάναμε ηλιοθεραπεία γ να μην μπούμε μέσα χωρίς αντηλιακό.
Από τότε πάντα φοράω φακούς όταν μπαίνω για μπάνιο γ να μην ξαναπάθω τέτοια νίλα! :lola: :respect:

:funny: δεν εχει σημασία πόση μυωπία εχεις, εγώ π.χ. Έχω μείον 11 και στα δυο ματια, ποτε δεν μπαίνω στην θάλασσα χωρις φακούς, απλά δεν κανω κατακόρυφα και βουτιές πλέον... Αλλά μήπως παω και θάλασσα πια; :lola: τα δυο τελευταία καλοκαίρια δεν πήγα καν, και να σκεφτώ ότι πάντα ήθελα ένα πάρτι γενεθλίων στην θάλασσα, και δεν το εχω κάνει ποτεεεε :cry:

όσον αφορά το δικό μου ρεζιλίκι, δεν το λες και ρεζιλίκι, γιατί κανένας δεν γέλασε ή οτιδήποτε, μόνο ο κύριος στον οποίο παρέδωσα την κόλλα μου καγχασε κάπως σαρκαστικά να το πω...αλλα δεν είναι και δουλεια του να με κρινει, που κοπηκα το ξέρω γιατί παρέδωσα λευκή κόλλα στην μεσαιωνική φιλοσοφία σημερα στις επτά. Πρώτη τελείωσα υποτίθεται να γράφω, δεν εγραψα τιποτα εννοείται, παρα το διάβασμα που έριξα μια βδομάδα, τέλος πάντων σηκώθηκα πρώτη πρώτη στο πρώτο πεντάλεπτο και παρέδωσα την κόλλα μου, κι αυτος την κοίταξε κάπως, κλασική κατασταση για μένα, το εχω κάνει καμία δεκαριά φορές αυτο... Όπως διαπιστώνετε κι από την υπογραφή... :bangin:
Spoiler:
Μην πιστεύεις πούστη λόγια, πουτάνας μοιρολόγια και πολιτικών ευχολόγια!
Άβαταρ μέλους
Κερέκη
*Notes donor*
*Notes donor*

Σχολή/Τμήμα: Καμία, έριξα μαύρη πέτρα να πουμε. Εύχομαι και για τους υπόλοιπους το ιδιο!!
Φύλο:
Ευχαριστώ: 26

Τα ρεζιλίκια μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mpriki » 17 Φεβ 2014, 14:34

.
Τελευταία επεξεργασία από mpriki και 17 Ιαν 2019, 08:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
mpriki

Τα ρεζιλίκια μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mzep » 17 Φεβ 2014, 15:03

:funny: :funny: :funny: Πεθαίνω. Κι ένα παιδί μου έλεγε ότι μια φορά είχε σκοτωθεί να βρει σημειώσεις για ένα μάθημα και τον έπιασε τρελό κόψιμο και τελικά αναγκάστηκε να σκουπιστεί με αυτές :jaugh: :jaugh: :jaugh: Τι να γίνει, ανθρώπινα είναι αυτά :lola:
Άβαταρ μέλους
mzep
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Τα ρεζιλίκια μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Nathiiii19 » 17 Φεβ 2014, 15:11

:jawdrop: :jawdrop: :jawdrop:
:funny:
Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Άβαταρ μέλους
Nathiiii19

Τα ρεζιλίκια μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mpriki » 17 Φεβ 2014, 15:15

mzep έγραψε::funny: :funny: :funny: Πεθαίνω. Κι ένα παιδί μου έλεγε ότι μια φορά είχε σκοτωθεί να βρει σημειώσεις για ένα μάθημα και τον έπιασε τρελό κόψιμο και τελικά αναγκάστηκε να σκουπιστεί με αυτές :jaugh: :jaugh: :jaugh: Τι να γίνει, ανθρώπινα είναι αυτά :lola:

ελπίζω να είχε προλάβει να τις φωτοτυπήσει...μην εκανε #$@#$@χαρτο τις προς επιστροφήν...

Spoiler:
Γιατί τοτε τι θα του ελεγε ότι επαθαν οι σημειώσεις;;;
Άβαταρ μέλους
mpriki

Τα ρεζιλίκια μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 17 Φεβ 2014, 19:55

mpriki έγραψε:Καλοκαίρι, μόλις έχω τελειώσει πρώτο έτος, ἐχω πάει σε καφετέρια με ένα wannabe boyfriend και παίρνω να φάω μια παγωτάρα απίστευτη. Προφανώς το παγωτο με πείραξε και νιώθω ένα χρ χρ χουρχούρισμα χαμηλά. Μέσα σε κλάσματα αντιλαμβάνομαι πως θα εκραγώ και τρέχω μέσα γρήηηγορα κρατώντας το βρακί μου (φανταστείτε εικόνα τώρα, εγώ βαμμένη-στολισμένη) και μπουκάρω τουαλέτα όπου γίνεται το έλα-να-δεις.............

Αφού τελειώνω τελοσπάντων διαπιστώνω ότι το τοπίο δεν συμμαζεύεται. Έχω αφήσει ανεξίτηλα το σημάδι μου ΠΑΝΤΟΥ (των τοίχων συμπεριλαμβανομένων, δηλαδή τέτοιο πράγμα δεν μου έχει ξανατύχει και ούτε νομίζω θα μου συμβεί ξανά). Και εκεί ακριβώς που παρακαλάς να την κάνεις από εκεί μέσα προτού πετύχεις άνθρωπο, μπαίνουν μέσα δυο κοπέλες πιάνοντας σειρά για την τουαλέτα.....Σιτ σιτ σιτ. (κυριολεκτικά και μεταφορικά).

Για να μην τα πολυλογώ, βγαίνω έξω και με πολύ ξυνό ύφος τους λέω: καλά, κορίτσια, πραγματικά, ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ να μπείτε μέσα, κάποιος βρωμιάρης τα έκανε κ*** κι έφυγε, αν είναι δυνατόν δηλαδή....Και φεύγω κυρία μουρμουρίζοντας για τους βρωμιάρηδες.

Όπου γυρνάω στον άλλον ξαλαφρωμένη και γελαστή πλέον, και μου ρίχνει το τέλειο γείωμα: σ'έπιασε κόψιμο;

Μοσχοαναθρεμμένη εγώ με Τζέιν Όστιν και τα συναφή, καταλαβαίνετε, ν'ανοίξει η γη να με καταπιεί...

Αυτά.

Spoiler:
Για την ιστορία, όταν ανέβηκα τους είπα ότι η μια τουαλέτα θέλει καθάρισμα.

Τρολλαρεις τωρα ετσι; :lola:
Το γκομενακι παντως πολυ διακριτικο. :funny: Προχωρησε τελικα η κατασταση; :ok:
Κανόνες και διαδικασία μακροχρόνιου δανεισμού συγγραμμάτων σε φοιτητές κατατακτήριων εξετάσεων και σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα. Περισσότερα εδώ.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Σχολή/Τμήμα: Θεατρικών Σπουδών

Τα ρεζιλίκια μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mpriki » 17 Φεβ 2014, 20:12

.
Τελευταία επεξεργασία από mpriki και 17 Ιαν 2019, 08:46, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
mpriki

Τα ρεζιλίκια μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Nathiiii19 » 17 Φεβ 2014, 20:15

:funny: :respect:
Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Άβαταρ μέλους
Nathiiii19

Τα ρεζιλίκια μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Κερέκη » 17 Φεβ 2014, 20:19

Από μένα jawdrop σε ο,τι διαβάζω....
Spoiler:
Άβαταρ μέλους
Κερέκη
*Notes donor*
*Notes donor*

Σχολή/Τμήμα: Καμία, έριξα μαύρη πέτρα να πουμε. Εύχομαι και για τους υπόλοιπους το ιδιο!!
Φύλο:

Τα ρεζιλίκια μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mpriki » 17 Φεβ 2014, 22:24

Να πω κι άλλο ένα.

(με εχει καταστρεψει αυτό το θέμα, εχω ακυρώσει τα πάντα για να κάτσω να διαβάσω γλωσσική κατάκτηση και αντ αυτού διαβάζω για τα ρεζιλίκια σας- τελοσπάντων να δω αν θα με λυπηθεί κανείς καθηγητής και με περάσει αδιάβαστη)

Anyway ρεβεγιόν χριστουγεννων πριν κάποια χρόνια, έχουμε πάει σ’ενα κλαμπ στο Κεφαλάρι εχουμε κλείσει τραπέζι κι εγώ πίνω βότκα λεμόνι απτο ποτηρι μου. Σημειωτέον δεν πίνω και πολύ, αντί για ουίσκι έχουμε 4 μπουκάλια βότκα στο τραπέζι κι ένας από τους άντρες της παρέας που γούσταρε και μια φίλη μου (η οποία φορούσε ένα φόρεμα με ασημένιες παγιέτες, -γιορτές γαρ) το παίζει λίγο άντρας τζεντλεμαν κλπ και μας γεμίζει τα ποτήρια. Εγώ χαμπάρι δεν έχω πάρει που αφήνω το ποτήρι μισό και το πιάνω γεμάτο, στο τέλος κατέληξα να πιω αντι για 2-3 ποτήρια μισό μπουκάλι. Τελοσπάντων, αφού ξημέρωσε κατεβαίνουμε εβερεστ στην κηφισιά με δύο από τις φίλες μου να φάμε σαντουιτς να στρώσει το στομάχι και καθόμαστε εκεί στην ουρά που είχε μαζευτεί κόσμος και περιμένουμε. Στο μεταξύ κατεβαίνουν με άλλο αυτοκίνητο οι υπόλοιποι και με αφήνουν λίγο πιο κει να περιμένω για λίγο μόνη μου στην ουρά. Ε εμεινα μόνη μου, σκεφτόμουνα, χάζευα και μετά από λίγη ώρα βλέπω τη φίλη μου με το ασημένιο φόρεμα να καταφτάνει φορώντας κίτρινες (!) γόβες. Ρε, της κάνω, πήγες και άλλαξες παπούτσια; Όχι, μου λέει, απλώς μέσα στο σκοτάδι σου φαίνονταν πιο σκούρα.
Κι εκεί νιώθω ένα χέρι στον ώμο μου. Ήταν η φίλη μου με το ασημένιο λαμέ, και αυτή που της μιλούσα ήταν άλλη.
Και εντάξει, εγώ ήμουν ντίρλα και μίλησα σε άγνωστη, αυτή τι είχε πιει και μου απάντησε;

Περιττό να πω ότι γέλαγαν οι άλλοι κανά μήνα.

2ο ξεφτιλίκι: παρακολουθούσα λατινικά πριν από χρόνια με έναν καθηγητή που ήταν πολύ μεγάλος και βαρετός και παλαιών αρχών. Καθόμουνα στην τέταρτη σειρά στο 204 και δίπλα μου η κολλητή μου που είναι λίγο ουγκ. Τελοσπάντων ήταν τότε που είχε βγει η διαφήμιση με το μιλκομπούκαλο που έλεγε γαλαγαλαγαλαγαλα κακάαουουουουου (δεν ξέρω αν την θυμάστε η αν ήσασταν τότε μικρά και δεν τη βρισκω στο γιουτιουμπ) και αυτός ο καθηγητής μας επαναλάμβανε σαν σε επιτάφιο: lac lactis lac lactis (το γάλα) εμείς να βαράμε ενέσεις, οπότε πιάνω κι εγώ να τραγουδάω γαλα γαλα γαλα γαλα…. Και ξυπνάει από τον λήθαργο η κολλητή μου, υψώνει το λαιμό προς τα πάνω και μ ένα λυκίσιο ουρλιαχτό γκαρίζει: ΚΑΑ ΚΑΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ………
Μας άκουσαν μέχρι τον τρίτο, ψόφησε όλο το αμφιθέατρο στα γέλια, κι ο καθηγητής να νομίζει ότι το έχω πει εγώ που χτυπιόμανε η ερμη στα γέλια και να ακούω και τον εξάψαλμο ότι δεν θα πάω μπροστά στη ζωή μου και τέτοια.

Spoiler:
Δεν έπαιζε τζόκερ καλύτερα;
Άβαταρ μέλους
mpriki

Τα ρεζιλίκια μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Κερέκη » 17 Φεβ 2014, 22:30

Η κολλητή...θεά :worthy:
Spoiler:
Άβαταρ μέλους
Κερέκη
*Notes donor*
*Notes donor*

Φύλο:

Τα ρεζιλίκια μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Sirenita Galactica » 17 Φεβ 2014, 22:33

:jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh:
Mιλάμε, με το δεύτερο έλιωσααα :jaugh:
Take chances. Tell the truth. Date someone totally wrong for you. Say no. Spend all your cash. Get to know someone random. Be random. Say i love you. Sing out loud. Laugh at stupid jokes. Cry. Apologize. Tell someone how much they mean to you. Tell a jerk what you think. Laugh till your stomach hurts. Live life.
Regret nothing...
Άβαταρ μέλους
Sirenita Galactica
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Φιλολογία
Ευχαριστώ: 68

Τα ρεζιλίκια μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mpriki » 17 Φεβ 2014, 22:46

φιλολογάρες ρε, με τέτοια που διαβάζω εδω και που βιώνω δηλαδή σαυτη τη σχολή απορώ πώς έχει βγει η εικόνα της αυστηρής φιλολόγου με γυαλιά με κοκκάλινο σκελετό, πουκάμισο, μακριά φούστα και τα τοιαύτα....
Άβαταρ μέλους
mpriki

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικές συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες