filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Μόνο για φιλόζωους

Περάστε ευχάριστα και δημιουργικά την ελεύθερή σας ώρα και γνωρίστε νέους φίλους.

Συντονιστές: Συντονιστές, Γενικοί Συντονιστές

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μόνο για φιλόζωους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nikol » 19 Ιούλ 2009, 14:33

Δεν ήξερα που πρέπει να το βάλω οπότε είπα να ανοίξω θέμα καινούργιο. Χαρίζονται κουταβάκια από μαμά λυκόσκυλο ( η σκυλίτσα μου). Γεννήθηκαν στις 7.8.09, είναι 3 ασπρόμαυρα, δύο μαύρα και δύο καφέ. Όπως είπε ο γιατρός είναι υγιέστατα και θέλω να τα χαρίσω αποκλειστικά σε ζωόφιλους γιατί δεν μπορώ να τα κρατήσω λόγω χώρου. Όποιος ενδιαφέρεται ας μου πει.
Θες ν’ αγαπηθείς; Τότε μην αφήσεις την καρδιά σου να παρεκκλίνει απ’ το μονοπάτι της. Παρέμεινε αυτός που είσαι τώρα. Ε.Α.Πόε

http://mpes.uoa.gr/
Άβαταρ μέλους
nikol
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό sofiakour » 02 Σεπ 2009, 16:59

χαριζεται επισης γατακι (1 μην. το πολυ) το οποιο βρεθηκε παρατημενο σε κεντρικο δρομο...μαζι δινεται το μπιμπερο του και γαλα σε σκονη.
Άβαταρ μέλους
sofiakour

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dwdwnis » 02 Σεπ 2009, 18:34

αλλαξα τον τιτλο για να γινει πιο γενικος αφου αρχισαν να γραφουν κ αλλοι
πολυ καλη δουλεια κανετε
My brain has two sides...left & right. Left has nothing right, and right has nothing left....
Άβαταρ μέλους
dwdwnis
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dwdwnis » 22 Σεπ 2009, 14:06

http://adespotologio.blogspot.com/

http://adespotologio.blogspot.com/

ηλεκτονικοι χωροι που μπορειτε να ψαξετε για υιοθετηση κατοικιδιων ή να συνεισφερετε
My brain has two sides...left & right. Left has nothing right, and right has nothing left....
Άβαταρ μέλους
dwdwnis
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό konina » 29 Σεπ 2009, 14:08

Γεια σας...Βρήκα μια ημίαιμη σκυλίτσα 5 μηνών πεταμένη στο δρόμο...τη μαζεψα, τη φρόντισα κ τώρα είναι έτοιμη να βρει ένα καινούριο σπίτι...είναι λευκή και τη λένε Λίζα, ζυγίζει περίπου 12 κ. και αναμένετα8ι να φτάσει τα 15-16...Είναι πολύ αγαπησιάρα και κοιτάζει συνέχεια με παραπονιάριο βλέμμα.. Αν ενδιαφέρεστε ή αν γνωρίζεταιθ κάποιον που ενδιαφέρεται παρακαλώ στείλτε μου πμ., καθώς δεν μπορώ να την κρατήσω άλλο(έχω ήδη 2 σκυλιά)...

Ευχαριστώ Κωνσταντίνα
Μάθε τους κανόνες...
....ώστε να ξέρεις πως να τους παραβιάζεις!!!!!!
Άβαταρ μέλους
konina

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 08 Οκτ 2009, 14:49

Κανόνες και διαδικασία μακροχρόνιου δανεισμού συγγραμμάτων σε φοιτητές κατατακτήριων εξετάσεων και σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα. Περισσότερα εδώ.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Σχολή/Τμήμα: Θεατρικών Σπουδών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dwdwnis » 11 Ιαν 2010, 23:11

μια φιλη μου βρηκε εννια νεογεννητα σκυαλκια στα σκουπιδια
οταν τα βρηκε δεν ηταν καν ανοιχτα τα ματακια τους.
οι φιλοζωικες αν τα αναλαβουν θα το κανουν μονο για να τους κανουν ευθανασια.το θεμα ειναι οτι η φιλη μου δυσκολευεται παρα πολυ γιατι ακομα ειναι παρα πολυ μικρα κ πρεπει να τα ταιζει με μπιμπερο.

προσπαθει να βρει καποιον να τηην βοηθησει..αναλαμβανοντας εστω ενα απο αυτα.

κ αν δεν θελετε να τα κρατησετε ειναι διατεθειμενη να τα παρει πισω μετα..αρκει να σταθουν στα ποδια τουςμετα θα της ειναι πιο ευκολο να τα φροντισει

τωρα οσο ειναι τοσα πολλα κ ειναι μονο μια αυτη δεν εχουν μεγαλες πιθανοτητες να επιζησουν

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
dwdwnis
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crocodilino » 13 Ιαν 2010, 09:10

Πολύ θα ήθελα να βοηθήσω πραγματικά, αλλά αφενός δεν μπορώ να το κρατήσω μετά, κι αφετέρου λείπω αρκετές ώρες από το σπίτι και δεν θα τα φροντίζω σωστά... Θα ρωτήσω και τους γύρω μου, κι αν έχω νεότερο θα σου πω..... :confused:
EDUCATION IS THE MOST POWERFUL WEAPON WHICH YOU CAN USE TO CHANGE THE WORLD [Don´t let them steal your Brain!]
Άβαταρ μέλους
crocodilino
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Γλωσσολογικό!
Ευχαριστώ: 30

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dwdwnis » 13 Ιαν 2010, 14:56

:huglove:
σ'ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
dwdwnis
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dwdwnis » 14 Ιαν 2010, 16:56

ευχαριστω ολους οσους ενδιφερθεηκατε..ενα κουταβακι εχει μεινει αυτη τη στιγμη κ ψαχνει για παρεα.η φιλη μμου αποφασισε να κρατησει τα αλλα δυο που εμειναν γιατι ειναι πολυ αδυναμα ακομα.
Άβαταρ μέλους
dwdwnis
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό popi_k » 17 Ιαν 2010, 01:56

ποπο!μα ποιο ζωο τολμησε να τα πεταξει στα σκουπιδια?τσπ..εγω θα ηθελα πολυ να βοηθησω αλλα επιδη εχω ηδη σκυλακι μετα δε θ αμπορεσω να το κρατησω...θα ηθελα να το παρω και να το φροντισω για καποιο καιρο αλλα με προβληματιζει καθωσ δε νομιζω να μπορεσω να το κρατησω...και δενεσαι κιολασ με τα ζωακια. :-(
Άβαταρ μέλους
popi_k

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό wentalex » 24 Ιαν 2010, 17:21

Σας παρακαλω ειλικρινα μεσα απο την καρδια μου οσοι εχετε προφιλ facebook να γινεται μελος σαυτο το γκρουπ για το σκυλακι που χαθηκε,και να το προωθησετε οσο μπορειτε!!!
Ευχαριστω!!

http://www.facebook.com/album.php?page= ... 535&ref=mf
If you want your teeth,make your own sandwich.
Άβαταρ μέλους
wentalex

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bluehelenex » 24 Ιαν 2010, 17:47

μακάρι να το βρεις το σκυλάκι... :huglove:
Άβαταρ μέλους
bluehelenex
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό wentalex » 24 Ιαν 2010, 18:25

bluehelenex έγραψε:μακάρι να το βρεις το σκυλάκι... :huglove:

κ ομως δεν ειναι δικο μου..ειναι ενος κυριου που δεν ξερω αλλα η επιμονη του και η αγαπη του ειναι τοσο μεγαλη που θελω οπως μπορω να τον βοηθησω! :confused:
If you want your teeth,make your own sandwich.
Άβαταρ μέλους
wentalex

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Σίβυλλα » 03 Φεβ 2010, 15:56

http://www.youtube.com/watch?v=L0n-gk8jbEE

παιδια μην αγοράζετε σκυλια και γατια από pet shop.. Tα περισσότερα πεθαίνουν από τύφο και είναι ανεμβολιαστα ενώ οι γονείς τους αντιμετωπίζονται σαν μηχανες παραγωγης, περνούν όλη τους τη ζωή σε ένα κλουβι..Δείτε και εδώ http://www.dogforum.gr/v2/showthread.php?t=38

Για όσους θέλουν αν υιοθετήσουν, υπάρχουν οι παρακάτω διευθύνσεις που μπάινουν σχεδόν καθημερινά αγγελίες

http://www.kazshelter.org/
http://www.fazoo.gr/
http://www.adespoto.gr/
Άβαταρ μέλους
Σίβυλλα

Σχολή/Τμήμα: φιλολογικό
Ευχαριστώ: 10

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bluehelenex » 10 Φεβ 2010, 16:37

παιδιά θα ήθελα να με βοηθήσετε σε κάτι..αποφάσισα να πάρω ένα κουνελάκι αλλά θέλω να μάθα τα πάντα γύρω απτην φροντίδα του πριν το αγοράσω....αν θέλει κάποιος να μου πει ακόμα και το παραμικρό θα με βοηθούσε πάρα πολύ...δηλαδή κάθε πότε τρώει,κάθε πότε πρέπει να το πλένω, να το καθαρίζω, κ.λ.π.

ευχαριστωωωωωωωωω!!!!!!!!! :huglove: :huglove:
Άβαταρ μέλους
bluehelenex
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Τιμολέων Φανφάρας » 10 Φεβ 2010, 16:45

Επειδή κάποτε είχα ένα κουνελάκι, πρέπει να σου πω ότι δεν είναι καθόλου εύκολη υπόθεση. Θέλουν συνεχώς καθάρισμα διότι ενεργούνται αρκετές φορές μέσα στην ημέρα. Επιπλέον, θα πρέπει να προσέχεις την τροφή τους. Αν έχουν συνηθίσει στην κουνελίνη και εσύ θέλεις να τα ταϊζεις και χορταράκι, θα πρέπει να είσαι προσεκτική διότι η απότομη αλλαγή τροφής μπορεί να του στερήσει τη ζωή. Θα πρέπει σταδιακά, για πολύ καιρό να προσπαθήσεις να του μεταβάλλεις τις διατροφικές του συνήθειες, εκτός βέβαια αν θες να συνεχίσεις να του δίνεις κουνελίνη.
Αυτά...
Η απόφαση...δική σου!! :peace2:
Άβαταρ μέλους
Τιμολέων Φανφάρας
Troll Fest Winner
Troll Fest Winner

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Σίβυλλα » 10 Φεβ 2010, 19:00

και εγώ έχω κουνελάκι! Η αλήθεια ειναι πως είναι ευαίασθητο ζωάκι, θέλει προσοχή.Επίσης τα περισσότερα τα αγοράζουμε για νάνους και βγαίνουν πιο μεγάλα! Γιαυτό κοίταξε τα αυτιά του όταν πάρεις και αν είναι μικρούλικα, κατά πάσα πιθανότητα να είναι και νάνος.Η τροφη είναι ένα θέμα, έχει δικιο η μαρίτσα.Και πίσης δε το πλένεις, καθαρίζεται μόνο του.Και είναι αλλεργικά στη σοκολάτα και στην καφεϊνη!
Άβαταρ μέλους
Σίβυλλα

Σχολή/Τμήμα: φιλολογικό
Ευχαριστώ: 10

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Ήμωνας » 11 Φεβ 2010, 01:58

bluehelenex έγραψε:παιδιά θα ήθελα να με βοηθήσετε σε κάτι..αποφάσισα να πάρω ένα κουνελάκι αλλά θέλω να μάθα τα πάντα γύρω απτην φροντίδα του πριν το αγοράσω....αν θέλει κάποιος να μου πει ακόμα και το παραμικρό θα με βοηθούσε πάρα πολύ...δηλαδή κάθε πότε τρώει,κάθε πότε πρέπει να το πλένω, να το καθαρίζω, κ.λ.π.

ευχαριστωωωωωωωωω!!!!!!!!! :huglove: :huglove:

εγω λατρευωωωωωωωωωω τις γατες
ειχα μια 4 χρονια και πεθανε απο πνευμονια και τωρα εχω σκυλιτσα γκριφον τερριε τελειααααααααααααααααααααααα
σαν τα σκυλακια δεν υπαρχει τιποτα πιο φιλικο :confused:
δε ξαναχρησιμοποιω τον ορο ζωα για τους ανθρωπους πια ειναι υποτιμητικο για τα ζωα :confused:
Άβαταρ μέλους
Ήμωνας
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bluehelenex » 12 Φεβ 2010, 11:09

η φροντίδα δε με νοιάζει..αν ήταν θα έπαιρνα λούτρινο...ακόμα και το ψαράκι που έχω θέλει καθημερινό τάισμα,αλλαγή του νερού και συνεχής ελέγχους του ενυδρείου..όλα ψυχή έχουν..ειδικά τα ζωάκια που δεν έχουν και την καταλληλότερη επικοινωνία με τους ανθρώπους,όπως τα κουνέλια,τα ψάρια και τα πουλιά...εξαρτώνται απολυτα απτο φροντιστή τους!!σε αντίθεση με τα γατιά για παράδειγμα που αν δεν τους αρέσει κάτι σου κάνουν μια τέλεια γρατζουνιά....... :jaugh: :jaugh: :jaugh:

ήμωνα και γω λατρεύω τις γάτες!!όλη η υπόλοιπη οικογένεια όμως τις σιχαίνεται και δε ξέρω το γιατί!!!
Άβαταρ μέλους
bluehelenex
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενικές συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες