filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια

Περάστε ευχάριστα και δημιουργικά την ελεύθερή σας ώρα και γνωρίστε νέους φίλους.

Συντονιστές: Συντονιστές, Γενικοί Συντονιστές

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Karl » 08 Δεκ 2008, 23:55

ελδη έγραψε:ναι αλλα η κατασταση πως θα εκτονωθει?απο μονη της?

όχι, άλλο είπα. δεν είχε σχέδιο να την εκτονώσει και τώρα θα παρουσιάσει τις συνέπειες της ως συνέπειες των μπάχαλων.

συγχαρητήρια στην κυβέρνηση και σε όλους όσους την ψήφισαν και συνεχίζουν να τη στηρίζουν.
Άβαταρ μέλους
Karl
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό pan » 08 Δεκ 2008, 23:56

nafsi έγραψε:παιδια εχετε ακουσει τιποτα για τα μεσα μαζικης μεταφορας?ειναι μεγαλη αναγκη να τα χρησιμοποιησω αυριο....sos...μου ειπαν οτι δε θα λειτουργουν. ισχυει?και αν ναι,ολη τη μερα?

Τώρα σίγουρα δεν λειτουργούν μετρό και τρένο γιατί το μετρό το είχαν καταλάβει...αυριο όμως????
Άβαταρ μέλους
pan
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Karl » 08 Δεκ 2008, 23:56

απ' όσο ξέρω ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας μπορεί να ζητήσει σε τέτοιες περιπτώσεις από την Κυβέρνηση να παραιτηθεί.
Άβαταρ μέλους
Karl
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό SwEeTnEsS » 08 Δεκ 2008, 23:56

Άμα βαρεθούν οι μπάχαλοι να σπάνε και δεν έχει απομείνει τίποτα..
Και ίσως συμφωνήσω με τον Καρλ σε αυτό που είπε για το οτι η κυβέρνηση θα ρίξει αλλού την ευθύνη.. Ολοι είναι υπεύθυνοι.. Αλλά η μεγαλύτερη ευθύνη πάει στην κυβέρνηση και είναι καιρός να ξυπνήσουμε!!!
Ζωγράφισε έναν ήλιο στο ταβάνι, μίλησε με τ' αγέρι της νυχτιάς
και χόρεψε μαζί με τη σκιά σου στους ήχους μιας αδύναμης καρδιάς.
Πάρε τηλέφωνο την μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς..
Άβαταρ μέλους
SwEeTnEsS
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nafsi » 08 Δεκ 2008, 23:58

ευχαριστω για την αμεση ενημερωση pan και μπακλαβαδοκανταϊφακι.ευχομαι να σταματησει αμεσα αυτη η θλιβερη κατασταση....
Άβαταρ μέλους
nafsi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ελδη » 08 Δεκ 2008, 23:59

SwEeTnEsS έγραψε:

Άμα βαρεθούν οι μπάχαλοι να σπάνε και δεν έχει απομείνει τίποτα..
Και ίσως συμφωνήσω με τον Καρλ σε αυτό που είπε για το οτι η κυβέρνηση θα ρίξει αλλού την ευθύνη.. Ολοι είναι υπεύθυνοι.. Αλλά η μεγαλύτερη ευθύνη πάει στην κυβέρνηση και είναι καιρός να ξυπνήσουμε!!!

......δεν εχω να κανω καποιο σχολιο..... :confused: :confused:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ελδη
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Ευχαριστώ: 13

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό chania4ever » 08 Δεκ 2008, 23:59

pan έγραψε:Εγώ νομίζω ότι πρέπει να συγχαρούμε τον πρύτανη-τον κο Κίττα!!!Μεγάλος μάγκας!!πήρε στην πλάτη του μια ευθύνη που στην πραγματικότητα δεν του αναλογεί στο ελάχιστο.....

Για σκεψου το και λιγο καλυτερα...-και εγω την ιδια σκεψη μ'εσενα εκανα οταν το πρωτοακουσα..-αλλα απ'την αλλη φταινε και οι πανεπιστημιακοι και γενικα ολοι οι εκπαιδευτικοι γι'αυτο το χαλι..που ειναι η παιδεια αυτων που κανουν τις καταστροφες??εγω εχω να πω πως θα ηταν καλο οσοι μπορουμε να παραστουμε στην κηδεια του Αλεξη αυριο..ως ελαχιστη τιμη σ'εκεινον και στην οικογενεια του..
''Αν ειχα τοση δυναμη
που χεις και συ καρδια μου
θα μοιαζε γλεντι και χορος
η καθε αναπνοια μου''
Άβαταρ μέλους
chania4ever
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Karl » 09 Δεκ 2008, 00:00

ναι αλλά σιωπηλά.
Άβαταρ μέλους
Karl
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό chrisss » 09 Δεκ 2008, 00:00

απ' όσο ξέρω ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας μπορεί να ζητήσει σε τέτοιες περιπτώσεις από την Κυβέρνηση να παραιτηθεί.

E,ας το ζητησει επιτελους...
Άβαταρ μέλους
chrisss

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό pan » 09 Δεκ 2008, 00:01

nafsi έγραψε:ευχαριστω για την αμεση ενημερωση pan και μπακλαβαδοκανταϊφακι.ευχομαι να σταματησει αμεσα αυτη η θλιβερη κατασταση....

Θα σου έλεγα όμως βρε παιδί μου αν έχεις σημαντικό ραντεβού συγκεκριμένη ώρα...να μην το διακινδυνεύσεις και να πάρεις ένα ταξάκι αν τα πράγματα είναι έτσι κ αύριο...και μετά γυρίζεις με συγκοινωνία....
Άβαταρ μέλους
pan
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό μπακλαβαδοκανταϊφάκι » 09 Δεκ 2008, 00:02

chania4ever έγραψε:εγω εχω να πω πως θα ηταν καλο οσοι μπορουμε να παραστουμε στην κηδεια του Αλεξη αυριο..ως ελαχιστη τιμη σ'εκεινον και στην οικογενεια του..

εγω μενω 10 λεπτα με τα ποδια απο το νεκροταφειο του παλαιου φαληρου που θα γινει η κηδεια κ αν κ θα ηθελα να παω τολμω να δηλωσω οτι φοβαμαι το τι μπορει να συμβει εκει... φοβαμαι οτι οι εικονες που βλεπουμε αποψε απο τα κεντρα των μεγαλων πολεων θα εκτυλιχθουν αυριο στην γειτονια μου... :confused: :confused: :confused:
Άβαταρ μέλους
μπακλαβαδοκανταϊφάκι
*Notes donor*
*Notes donor*

Σχολή/Τμήμα: Αρχαιολογικοοοοοο.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό higher » 09 Δεκ 2008, 00:02

πιστευω παντως οτι αν ηταν ακομα ο στεφανοπουλος προεδρος της δημοκρατιας θα το ειχε ζητησει.
listen...the world...is awake
Άβαταρ μέλους
higher

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό christy » 09 Δεκ 2008, 00:02

νομιζω οτι δυστυχως δεν ισχυει αυτο πλεον δεν υπαρχει αυτο το δικαιωμα στον παπουλια,δυστυχως
A fool in love makes no sense to me.
I only think you are a fool
If you do not love.
~ by Anonymous ~
Άβαταρ μέλους
christy

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό vilma » 09 Δεκ 2008, 00:03

αν δεν μπορει ουτε αυτο να κανει η κυβερνηση πια, ας το κανει ο προεδρος της δημοκρατιας επιτελους συντομα...μια του κλεφτη δυο...ελεος
η ζωη ειναι μικρη για να 'ναι θλιβερη
Άβαταρ μέλους
vilma
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ελδη » 09 Δεκ 2008, 00:05

μπακλαβαδοκανταϊφάκι έγραψε:
chania4ever έγραψε:εγω εχω να πω πως θα ηταν καλο οσοι μπορουμε να παραστουμε στην κηδεια του Αλεξη αυριο..ως ελαχιστη τιμη σ'εκεινον και στην οικογενεια του..

εγω μενω 10 λεπτα με τα ποδια απο το νεκροταφειο του παλαιου φαληρου που θα γινει η κηδεια κ αν κ θα ηθελα να παω τολμω να δηλωσω οτι φοβαμαι το τι μπορει να συμβει εκει... φοβαμαι οτι οι εικονες που βλεπουμε αποψε απο τα κεντρα των μεγαλων πολεων θα εκτυλιχθουν αυριο στην γειτονια μου... :confused: :confused: :confused:

η αλήθεια ειναι οτι απο τη στιγμη που χαθηκε ενα παιδι δεν εχει νοημα να μιλαμε για κατι αλλο αλλα συμφωνω μαζι σου... :confused: :confused: :confused:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ελδη
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Ευχαριστώ: 13

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Karl » 09 Δεκ 2008, 00:07

ας μη μιλήσω τώρα..................................δε θα αρέσει σε κανέναν.
Άβαταρ μέλους
Karl
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό georgette » 09 Δεκ 2008, 00:11

κ γω 3 λεπτα..

στη Παν/λη χαμος...
Τελευταία επεξεργασία από georgette και 09 Δεκ 2008, 00:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
georgette

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό zelda » 09 Δεκ 2008, 00:11

αγαπητέ Kαrl νομίζω ότι κάτι τέτοιο θέλουν αυτοί οι μπάσταρδοι...να φαγωνόμαστε μεταξύ μας και να μας αποπροσανατολίζουν από τον πραγματικό εχθρό!Ας μην αρπαζόμαστε και μεταξύ μας!Έλεος!Σκοτώθηκε ένα παιδί 2 24ωρα πριν αν αρχίσουμε από τώρα τις διαμάχες είμαστε άξιοι της μοίρας μας!!!
I throw myself into the sea
Release the wave, let it wash over me
To face the fear I once believed
The tears of the dragon, for you and for me...
Άβαταρ μέλους
zelda

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό chania4ever » 09 Δεκ 2008, 00:13

και εγω φοβαμαι για να ειμαι ειλικρινης...απλα,θα ηταν καλο να πηγαιναμε..αν και δεν θα αλλαζε κατι σ'ολη τη κατασταση..
''Αν ειχα τοση δυναμη
που χεις και συ καρδια μου
θα μοιαζε γλεντι και χορος
η καθε αναπνοια μου''
Άβαταρ μέλους
chania4ever
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Karl » 09 Δεκ 2008, 00:13

είπα να μη μιλήσω και δε θα μιλήσω. σήμερα τουλάχιστον. κάποια πράγματα όμως είναι ύβρις όμως. τέλος με αυτό το θέμα.

για τους κουκουλοφόρους τι πιστεύετε? υπάρχουν μπάτσοι από πίσω?
Άβαταρ μέλους
Karl
*Notes donor*
*Notes donor*

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικές συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες