filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Άσχετα

Περάστε ευχάριστα και δημιουργικά την ελεύθερή σας ώρα και γνωρίστε νέους φίλους.

Συντονιστές: Συντονιστές, Γενικοί Συντονιστές

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Άσχετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 27 Δεκ 2015, 22:14

maritsa έγραψε:Δεν είμαι στο νησί. Είμαι ici , εδώ στην ωραιότατη :funny: Αθήνα. :harhar:

Κι εγώ μπορώ να βοηθήσω διαθέτοντας 1 ώρα κάθε μέρα αλλά αυτό θα το ξέρω σίγουρα μέχρι τις 15/1.

Συγγνώμη τώρα το είδα αυτό. :oops: Για πόσο χρονικό διάστημα έστω στο περίπου ξέρεις;
Κανόνες και διαδικασία μακροχρόνιου δανεισμού συγγραμμάτων σε φοιτητές κατατακτήριων εξετάσεων και σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα. Περισσότερα εδώ.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Σχολή/Τμήμα: Θεατρικών Σπουδών

Άσχετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό gorgonokoritso » 27 Δεκ 2015, 22:15

εγω ετυχε να μπω και ηταν ηδη η ανακοινωση
δεν το ηξερα :oops:
don't chase.... replace!!!

α ρε σακου..........
Spoiler:
sakuJo έγραψε: we'll meet again my love, even in outer space... :sadbye:
Άβαταρ μέλους
gorgonokoritso
Supporter
Supporter

Ευχαριστώ: 43

Άσχετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Τιμολέων Φανφάρας » 27 Δεκ 2015, 22:26

dr.strangelove έγραψε:
maritsa έγραψε:Δεν είμαι στο νησί. Είμαι ici , εδώ στην ωραιότατη :funny: Αθήνα. :harhar:

Κι εγώ μπορώ να βοηθήσω διαθέτοντας 1 ώρα κάθε μέρα αλλά αυτό θα το ξέρω σίγουρα μέχρι τις 15/1.

Συγγνώμη τώρα το είδα αυτό. :oops: Για πόσο χρονικό διάστημα έστω στο περίπου ξέρεις;

Απλά μέχρι τις 15/1 θα ξέρω αν θα με δεχθούν για κάποια μαθήματα που θα πρέπει να παρακολουθήσω. Αν με επιλέξουν μάλλον δε θα μπορέσω. Βέβαια και να με επιλέξουν μπορώ να αφιερώνω 1 ώρα 3-4 φορές την εβδομάδα. Αυτό στα σίγουρα εκτός αν μου προκύψει κάτι πολύ άσχημο ή απρόοπτο. :up: :up: Απλά δεν ξέρω αν επαρκεί 1 ώρα 3-4 φορές την εβδομάδα.
Άβαταρ μέλους
Τιμολέων Φανφάρας
Troll Fest Winner
Troll Fest Winner

Άσχετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 27 Δεκ 2015, 22:29

Ναι εκτός απροόπτου σε ρωτάω. Εάν συνεχίσει η σελίδα να έχει την κίνηση που έχει φτάνει αυτός ο χρόνος. Αλλά αν μπεις στο αγγλικό θέλει πάρα πολλή δουλειά, είναι εντελώς στην τύχη του αφημένο πάρα μα πάρα πολύ καιρό.
Κανόνες και διαδικασία μακροχρόνιου δανεισμού συγγραμμάτων σε φοιτητές κατατακτήριων εξετάσεων και σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα. Περισσότερα εδώ.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Άσχετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Τιμολέων Φανφάρας » 27 Δεκ 2015, 22:31

dr.strangelove έγραψε:Ναι εκτός απροόπτου σε ρωτάω. Εάν συνεχίσει η σελίδα να έχει την κίνηση που έχει φτάνει αυτός ο χρόνος. Αλλά αν μπεις στο αγγλικό θέλει πάρα πολλή δουλειά, είναι εντελώς στην τύχη του αφημένο πάρα μα πάρα πολύ καιρό.

Α, με χαρά μου να ασχοληθώ με το αγαπημένο αγγλικό. :-)
Πειράζει όμως που έχω φύγει από τη σχολή εδώ και 4 χρόνια; Δε νομίζω να με επηρεάζει σε κάτι.
Άβαταρ μέλους
Τιμολέων Φανφάρας
Troll Fest Winner
Troll Fest Winner

Άσχετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 27 Δεκ 2015, 22:48

Αν διαβάζεις και συμβουλεύεσαι τον οδηγό σπουδών δεν θα έχεις πρόβλημα θεωρώ, αλλά θα χρειαστείς βοήθεια σίγουρα μέχρι να σουλουπωθεί το συγκεκριμένο τμήμα.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Άσχετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Τιμολέων Φανφάρας » 27 Δεκ 2015, 22:58

dr.strangelove έγραψε:Αν διαβάζεις και συμβουλεύεσαι τον οδηγό σπουδών δεν θα έχεις πρόβλημα θεωρώ, αλλά θα χρειαστείς βοήθεια σίγουρα μέχρι να σουλουπωθεί το συγκεκριμένο τμήμα.

Αν και με αγχώνει λιγάκι επειδή θέλω να είμαι πάντα πολύ συνεπής και ακόμα το πρόγραμμά μου είναι ακόμα θολό, εν τούτοις θα ήθελα να το προσπαθήσω και να βοηθήσω. ;-)

ΥΓ. Τους καλοκαιρινούς μήνες δεν έχω πρόσβαση όχι μόνο στο ίντερνετ αλλά και σε υπολογιστή, πειράζει; :tease:
Άβαταρ μέλους
Τιμολέων Φανφάρας
Troll Fest Winner
Troll Fest Winner

Άσχετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 27 Δεκ 2015, 23:09

Η προσφορά στη σελίδα είναι εθελοντική, ουσιαστικά τίποτα δεν πειράζει και ούτε είναι κανένας υποχρεωμένος να μπαίνει συνέχεια. Από άποψη συνέπειας και καλής συνεργασία ειδοποιείς την υπόλοιπη ομάδα ότι θα λείπεις και αν γίνεται να σε καλύψουν. Εάν δεν γίνεται, οκ τι να κάνουμε, δεν θα θυσιάσεις την προσωπική σου ζωή για το φόρουμ.

Δεν χρειάζεται πάντως να μου απαντήσεις τώρα. Όταν ξέρεις (αν είναι ακόμα ανοιχτό το φόρουμ βέβαια), στείλε μου. :up: Στην παρούσα φάση πιστεύω ότι όποιος θέλει να βοηθήσει πραγματικά μπορεί να βρει κάτι να κάνει, γιατί πρέπει να γίνουν αρκετά πράγματα.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Άσχετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Σελήνη » 27 Δεκ 2015, 23:17

Έχω ένα φίλο που μπορεί να διαθέσει χρόνο, αλλά δεν σπουδάζει σε κάποια τμήμα της φιλοσοφικής (του εκπα). Μας πειράζει; :oops:
Άβαταρ μέλους
Σελήνη
Administrator
Administrator

Σχολή/Τμήμα: Ιστορίας και Αρχαιολογίας
Ευχαριστώ: 24

Άσχετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Τιμολέων Φανφάρας » 27 Δεκ 2015, 23:19

dr.strangelove έγραψε:Η προσφορά στη σελίδα είναι εθελοντική, ουσιαστικά τίποτα δεν πειράζει και ούτε είναι κανένας υποχρεωμένος να μπαίνει συνέχεια. Από άποψη συνέπειας και καλής συνεργασία ειδοποιείς την υπόλοιπη ομάδα ότι θα λείπεις και αν γίνεται να σε καλύψουν. Εάν δεν γίνεται, οκ τι να κάνουμε, δεν θα θυσιάσεις την προσωπική σου ζωή για το φόρουμ.

Δεν χρειάζεται πάντως να μου απαντήσεις τώρα. Όταν ξέρεις (αν είναι ακόμα ανοιχτό το φόρουμ βέβαια), στείλε μου. :up: Στην παρούσα φάση πιστεύω ότι όποιος θέλει να βοηθήσει πραγματικά μπορεί να βρει κάτι να κάνει, γιατί πρέπει να γίνουν αρκετά πράγματα.

OK! Aν τα πράγματα δεν είναι τόσο αυστηρά, τότε είμαι μέσα. :up:
Άβαταρ μέλους
Τιμολέων Φανφάρας
Troll Fest Winner
Troll Fest Winner

Άσχετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό rainbow » 27 Δεκ 2015, 23:39

Θελω να βοηθησω, ενα θεματακι με τον χρονο το χω λιγο...
Anw, εστειλα και στην ange μηπως μπορει και εκεινη.
What if we don't exist??
Άβαταρ μέλους
rainbow
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Σχολή/Τμήμα: Φιλοσοφική: Τμήμα Ψυχολογίας
Φύλο: Ανελέητο :p
Ευχαριστώ: 39

Άσχετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό rainbow » 27 Δεκ 2015, 23:44

Ακυρο, δε μπορει.
Θα κατσω να υπολογισω αυριο ποσες ωρες μπορω.
Καληνυχτα
:peace2:
What if we don't exist??
Άβαταρ μέλους
rainbow
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Σχολή/Τμήμα: Φιλοσοφική: Τμήμα Ψυχολογίας
Φύλο: Ανελέητο :p
Ευχαριστώ: 39

Άσχετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Nat:) » 28 Δεκ 2015, 00:00

Αν αρκούν οι ώρες που λέει η Μαρίτσα κι εγώ μπορώ να βοηθήσω.. ειδικά για το Φιλολογικό.. γενικώς τι γνώσεις χρειάζονται?
Vous n' avez pas des os en verre.
Vous pouvez vous cogner à la vie.
Si vous laissez passer cette chance alors,
avec le temps,
c' est votre coeur qui va devenir aussi sec et cassant que mon squelette.
Άβαταρ μέλους
Nat:)
Συντονίστρια Φιλολογικού Τμήματος
Συντονίστρια Φιλολογικού Τμήματος

Σχολή/Τμήμα: Φιλολογία (Κλασικό)

Άσχετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Nathiiii19 » 28 Δεκ 2015, 00:26

Μ αρεσει που ουτε μυγα δεν παταγε και σημερα μπηκαν ολοι οι βετερανοι.. :lola:

στο μεταξυ εγω την ανακοινωση ακομη δεν την εχω δει..
ρε παιδια, γιατι να κλεισει; αφου βοηθεια προσφερει ουτως ή αλλως με μαθηματα/πληροφοριες σχετικα με προπτυχιακα και μεταπτυχιακα... :?:
απλα θα υπαρχει λιγη κινηση..
Spoiler:
sakuJo έγραψε: εισαι σκουληκαντερα;

seveN έγραψε:εισαι μαγκας/μαγκισσα? :smoke:

sakuJo έγραψε:ειμαι και πολυ μαγκας...ισως να φταιει το μουστακι :lola:

Spoiler:
sakuJo έγραψε:ΝΑΤΙ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΜΩΡΗ :peace:

Spoiler:
sakuJo έγραψε:σας χαιρετω και γω γιατι κοντευω να τον παρω στ'ορθιο :sleep:

http://25.media.tumblr.com/tumblr_mag15 ... o1_500.gif
Άβαταρ μέλους
Nathiiii19

Ευχαριστώ: 67

Άσχετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 28 Δεκ 2015, 00:44

Σελήνη έγραψε:Έχω ένα φίλο που μπορεί να διαθέσει χρόνο, αλλά δεν σπουδάζει σε κάποια τμήμα της φιλοσοφικής (του εκπα). Μας πειράζει; :oops:

Έχουν μαζευτεί αρκετά άτομα που θέλουν να βοηθήσουν από τη σχολή, οπότε προς το παρόν δεν χρειάζεται (αλλά μπορεί να χρειαστεί στο μέλλον αν το επιλέξει η νέα συντονιστική ομάδα). Γενικά καλό είναι να είναι άτομα από τη σχολή για να έχουν μία επαφή. Ευχαρίστησέ τον εκ μέρους μου! :huglove:

maritsa έγραψε:
dr.strangelove έγραψε:Η προσφορά στη σελίδα είναι εθελοντική, ουσιαστικά τίποτα δεν πειράζει και ούτε είναι κανένας υποχρεωμένος να μπαίνει συνέχεια. Από άποψη συνέπειας και καλής συνεργασία ειδοποιείς την υπόλοιπη ομάδα ότι θα λείπεις και αν γίνεται να σε καλύψουν. Εάν δεν γίνεται, οκ τι να κάνουμε, δεν θα θυσιάσεις την προσωπική σου ζωή για το φόρουμ.

OK! Aν τα πράγματα δεν είναι τόσο αυστηρά, τότε είμαι μέσα. :up:

Εννοείς να σε έχω από τώρα υπόψιν ή μετά τα μέσα Γενάρη;

rainbow έγραψε:Ακυρο, δε μπορει.
Θα κατσω να υπολογισω αυριο ποσες ωρες μπορω.
Καληνυχτα
:peace2:

:thxx:

Nat:) έγραψε:Αν αρκούν οι ώρες που λέει η Μαρίτσα κι εγώ μπορώ να βοηθήσω.. ειδικά για το Φιλολογικό.. γενικώς τι γνώσεις χρειάζονται?

:thxx: :huglove: Μπορείς να δεις εδώ για τις γνώσεις, δεν χρειάζονται κάποιες που δεν έχεις ήδη. Αφού ξέρεις να χρησιμοποιείς το φόρουμ, ουσιαστικά αρκεί. Τα υπόλοιπα τα μαθαίνεις. Δες εδώ περισσότερα: viewtopic.php?f=3&t=12787&p=816207#p816207

ΥΓ Νάτι δεν θα κατέβαζα τη σελίδα κατά πάσα πιθανότητα (τουλάχιστον για την ώρα και όσο μπορώ να πληρώνω τον σέρβερ), απλώς θα την κλείδωνα και θα ήταν μόνο για ανάγνωση. Το θέμα είναι ότι δεν θέλω να είναι μία σελίδα στο όνομά μου την οποία δεν ελέγχω, γιατί αν γίνει κάποια μαλακία (π.χ. παράνομο υλικό) εγώ θα την πληρώσω. Χωρίς συντονιστική ομάδα αν μπαίνει ο καθένας και ποστάρει ο,τι γουστάρει χωρίς να τα ελέγχει κανένας, μπορώ να βρω τον μπελά μου.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Άσχετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό gorgonokoritso » 28 Δεκ 2015, 00:53

dr.strangelove έγραψε:Έχουν μαζευτεί αρκετά άτομα που θέλουν να βοηθήσουν από τη σχολή

χαιρομαι πολυ που το διαβαζω αυτο δρ :peace2: :friends:
don't chase.... replace!!!

α ρε σακου..........
Spoiler:
sakuJo έγραψε: we'll meet again my love, even in outer space... :sadbye:
Άβαταρ μέλους
gorgonokoritso
Supporter
Supporter

Ευχαριστώ: 43

Άσχετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Σελήνη » 28 Δεκ 2015, 01:05

Πάλι καλά. :woohoo:
Άβαταρ μέλους
Σελήνη
Administrator
Administrator

Σχολή/Τμήμα: Ιστορίας και Αρχαιολογίας
Ευχαριστώ: 24

Άσχετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 28 Δεκ 2015, 01:15

Από την νέα υποψήφια συντονιστική ομάδα εξαρτάται, όχι από εμένα. Εγώ θα κάνω ό,τι καλύτερο μπορώ για την ομάδα και τη σελίδα με όσο χρόνο μπορώ να διαθέσω μέχρι να έρθει ξανά η στιγμή να αποσυρθώ, γιατί γέρασα πια. :tease: Βλέπω την ημερομηνία εγγραφής μου και με πιάνει απελπισία. :oops:
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Άσχετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Nathiiii19 » 28 Δεκ 2015, 11:03

+1 :lola: :huglove:
Spoiler:
sakuJo έγραψε: εισαι σκουληκαντερα;

seveN έγραψε:εισαι μαγκας/μαγκισσα? :smoke:

sakuJo έγραψε:ειμαι και πολυ μαγκας...ισως να φταιει το μουστακι :lola:

Spoiler:
sakuJo έγραψε:ΝΑΤΙ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΜΩΡΗ :peace:

Spoiler:
sakuJo έγραψε:σας χαιρετω και γω γιατι κοντευω να τον παρω στ'ορθιο :sleep:

http://25.media.tumblr.com/tumblr_mag15 ... o1_500.gif
Άβαταρ μέλους
Nathiiii19

Ευχαριστώ: 67

Άσχετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό zelda » 29 Δεκ 2015, 12:21

Τι κρίμα να έχει ερημώσει το φορουμάκι.....απορώ δεν υπάρχουν πια φοιτητές που το χρειάζονται; Όταν μπήκα εγώ στη σχολή επικρατούσε τέτοια ανοργανωσιά που το φόρουμ την υποκαθιστούσε σε ένα σωρό λειτουργίες. Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι όλα λειτουργούν τόσο ρολόι που δεν είναι απαραίτητη η αλληλοβοήθεια που προσφερόταν στο φόρουμ.

:cry:
I throw myself into the sea
Release the wave, let it wash over me
To face the fear I once believed
The tears of the dragon, for you and for me...
Άβαταρ μέλους
zelda

Ευχαριστώ: 1

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικές συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες