filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

ΨΧ51 || Κλινικη Ψυχολογια

Εδώ μπορείτε να γράφετε και να ρωτάτε οτιδήποτε αφορά τα μαθήματα του Τμήματος Προγράμματος Ψυχολογίας.

Συντονιστής: Σελήνη

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας (κωδικός, τίτλος και εξάμηνο μαθήματος)
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Re: ΨΧ51 || Κλινικη Ψυχολογια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nasiastay » 03 Νοέμ 2011, 23:05

niki αν εννοεις υποχρεωτικη παρακολουθηση, οχι δεν υπαρχει.. αν εννοεις κατα ποσο αφομοιωνεται η υλη αν δεν παρακολουθησεις τα μαθηματα, ξερω πολλους συμφοιτητες μου που το περασαν μονο με τα ερωτημτολογια κ διαβασμα στο τελος του εξαμηνου..αυτα μεχρι κ περυσι, δεν νομιζω να εχει αλλαξει κατι..
καλη επιτυχια!!
Άβαταρ μέλους
nasiastay

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Niki1 » 04 Νοέμ 2011, 15:41

σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια..τα ερωτηματολογια γνωριζεις ποτε τα δινει??τα δινει προς το τελος του εξαμηνου??τι χρειαζεται για να τα παρω??
Άβαταρ μέλους
Niki1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nasiastay » 04 Νοέμ 2011, 19:48

τιποτα! νομιζω προς το τελος τα δινει αλλα δεν θυμαμαι κ πολυ καλα..κ δεν χρειαζεται κατι ιδιαιτερο, νομιζω πως απλα συμπληρωνεις τα στοιχεια σου σε μια λιστα που δινει..για μενα πχ , επειδη ελειπα, πηρε τα ερωτηματολογια μια συμφοιτητρια μου..
ολα αυτα αν δεν εχει αλλαξει κατι..
Άβαταρ μέλους
nasiastay

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Swan » 16 Νοέμ 2011, 13:40

Επειδή έχω άλλο υποχρεωτικό μάθημα εκείνη την ώρα κ χρωστάω την Κλινική δεν έχω καταφέρει να παρακολουθήσω το μάθημα φέτος..Μπορεί κάποιος να μου πει αν έχετε συμπληρώσει τα ονόματά σας σε κάποια λίστα ώστε να πάρετε τα ερωτηματολόγια αργότερα;
Άβαταρ μέλους
Swan

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό accel8 » 22 Νοέμ 2011, 16:56

Swan έγραψε:Επειδή έχω άλλο υποχρεωτικό μάθημα εκείνη την ώρα κ χρωστάω την Κλινική δεν έχω καταφέρει να παρακολουθήσω το μάθημα φέτος..Μπορεί κάποιος να μου πει αν έχετε συμπληρώσει τα ονόματά σας σε κάποια λίστα ώστε να πάρετε τα ερωτηματολόγια αργότερα;

χθες αρχισαμε να συμπληρωνουμε τη λιστα... αλλα επειδη αρκετα παιδια δεν προλαβαμε να τη συμπληρωσουμε ειπε οτι θα τη φερει και στο επομενο μαθημα. τα ερωτηματολογια θα μοιραστουν 12 και 19 δεκεμβριου.

να ρωτησω κατι αλλο.. εχει πει καθολου ποια επιλογη απο τις 2 προτιμαει??
Άβαταρ μέλους
accel8

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Niki1 » 25 Νοέμ 2011, 19:54

για παρουμε τα ερωτηματολογια πρεπει να συμμπληρωσουμε το ονομα μας??αλλιως δεν γινεται??ποτε θα γινει αυτο??ποτε πρεπει αν ερθουμε??
Άβαταρ μέλους
Niki1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό VizardNick » 26 Νοέμ 2011, 19:11

Την Δευτέρα(12-15:00 διεξάγεται το μάθημα στην 316) πρέπει να παρευρεθείς στο τέλος του μαθήματος για να συμπληρώσεις το όνομά σου στη μία απ' τις δύο λίστες και έπειτα να αναμένεις τις ημερομηνίες που χορηγούνται τα ερωτηματολόγια,αν δεν κάνω λάθος,10 τον αριθμό για τον καθένα.Εάν δεν δηλώσεις το όνομά σου πως περιμένεις να σου δώσουν ερωτηματολόγια?
Για τους λατρεμενους μου κομματολαγνους και τους ψευτουπαλληλους του λαου:
The accumulated filth of all their sex and murder will foam up about their waists and all the whores and politicians will look up and shout save us!...And i'll look down and whisper...''no''.(Rorshach) ,απ τη σ.3 του 1 τευχους του Watchmen.

Και κατι το οποιο ελπιζω να συμβει συντομα:One day I know the dam will collapse and we will be the current! Enter Shikari,Solidarity
http://www.youtube.com/watch?v=5CRO3xtYuY4
Άβαταρ μέλους
VizardNick
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Φιλοσοφική,Πρόγραμμα Ψυχολογιας
Ευχαριστώ: 10

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Alice90 » 06 Δεκ 2011, 15:06

Καλησπέρα!!! Μήπως γνωρίζει κάποιος σε ποιους πρέπει να χορηγήσουμε τα ερωτηματολόγια για τις Ικανότητες Μελέτης, Γνωστικά σχήματα και Ευτυχία?? Γιατί δεν ξέρω αν το έχουν πει κάποιες Δευτέρες που έλειπα ή αν θα μας το πουν τη μέρα που θα μας δώσουν τα ερωτηματολόγια... Ευχαριστώ πολύ!!! :tease: :thxx:
we are all professional pretenders...
Άβαταρ μέλους
Alice90

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mkf » 09 Δεκ 2011, 17:57

Καλησπέρα,ήθελα να ρωτήσω,δυστυχώς δεν κατάφερα να έρθω στο τελευταίο μάθημα μπορώ ακόμα να παραλάβω τα ερωτηματολόγια και να συμπληρώσω το όνομά μου την δευτέρα ή όχι?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Άβαταρ μέλους
mkf

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Niki1 » 10 Δεκ 2011, 03:45

ναι ας μας πει καποιος αν μπορει..τα ερωτηματολογια ποτε μπορουμε να τα παρουμε??ποτε θα μας τα μοιρασουν??παιζει ρολο και ποιο διαλεξαμε ή τα δινουν ολα την ιδια μερα??
Άβαταρ μέλους
Niki1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό luz87 » 11 Δεκ 2011, 11:27

Απ όσο λέγανε έχουν κλείσει οι λίστες και δεν μπορεί να βάλει κάποιος τ ονομά του πιά. Αλλά θα σας έλεγα να πάτε στο μάθημα και να ρωτήσετε. Επίσης δείτε και την ανακοίνωση στο e class!
Άβαταρ μέλους
luz87
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Niki1 » 11 Δεκ 2011, 16:09

εγω εχω βαλει το ονομα μου για το πρωτο ερωτηματολογιο..ποτε πρεπει να παω να το παρω??ποτε θα μας τα μοιρασουν??
Άβαταρ μέλους
Niki1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό luz87 » 13 Δεκ 2011, 11:32

Κλινική Ψυχολογία Ι

Θέματα Σεμιναρίου 2011 – 2012

1η Έρευνα: Ικανότητες Μελέτης, Γνωστικά Σχήματα και Ευτυχία

2η Έρευνα: Συμπτωματολογία Asperger, Αναδυόμενη Ενηλικίωση και Μοναξιά

3η Έρευνα: Ικανοποίηση από τις Σπουδές και Ψυχοκοινωνική Προσαρμογή

Η συμμετοχή στο σεμινάριο είναι υποχρεωτική για τους φοιτητές του Προγράμματος Ψυχολογίας.

Από τη Δευτέρα 21/11/11 θα υπάρχουν στο μάθημα διαθέσιμες οι λίστες των ερευνών οπότε οι φοιτητές θα μπορούν να δηλώνουν την προτίμησή τους.

Ο κάθε φοιτητής θα παραλάβει 10 ερωτηματολόγια τα οποία θα πρέπει να χορηγήσει στον πληθυσμό που χρειάζεται ανάλογα με την έρευνα που θα συμμετέχει.

Η διανομή των ερωτηματολογίων θα γίνει στις 12/12/11 και 19/12/11

Η παράδοση των συμπληρωμένων ερωτηματολογίων θα γίνει στην τελευταία προγραμματισμένη διάλεξη του μαθήματος 23/1/12.

Αυτή είναι η ανακοίνωση στο e class που έλεγα. Χτες μοίρασαν τα ερωτηματολόγια για την πρώτη και τη δεύτερη,αλλά πιστεύω να τα ξαναμοιράσουν την επόμενη Δευτέρα. Οσον αφορά αυτούς που δεν έχουν γραφτεί ακόμα, ξέρω κάποιον που πήγε χτες και γράφτηκε, οπότε πηγαίνετε στο μάθημα να ρωτήσετε δε χάνετε τίποτα!!!
Άβαταρ μέλους
luz87
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό luz87 » 13 Δεκ 2011, 11:34

Α, και να ρτήσω κάτι.Ακουσε κανείς το δείγμα για τη δεύτερη έρευνα, αυτή με το ασπεργκερ? Ακουσα ότι έλεγε 10 άντρες, μετά νομίζω είπε 5 απ το πρόγραμμα, και μετά δεν άκουσα! :oops:
Άβαταρ μέλους
luz87
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό luz87 » 16 Δεκ 2011, 15:04

Όσοι συμμετέχετε στην Έρευνα ΙΙ- Asperger και λάβατε ερωτηματολόγια αυτήν την Δευτέρα 12/12, παρακαλώ πολύ ελέγξτε εάν λείπει καμία σελίδα από το πακέτο των 10 ερωτηματολογίων που λάβατε και δείτε εάν τελειώνουν όλα τα ερωτηματολόγια με ευχαριστίες για τη συμμετοχή. Εάν υπάρχει οποιοδήποτε πρόβλημα με τα ερωτηματολόγια παρακαλώ πολύ επικοινωνήστε μαζί μου στο rozalaious@hotmail.com.

Το ΔΕΙΓΜΑ της έρευνας ΙΙ είναι: 5 άντρες φοιτητές από τη φιλοσοφική σχολή και 5 άντρες φοιτητές από Φυσικό/Μαθηματικό/Πληροφορικής/Πολυτεχνείο: Πολιτικών Μηχανικών/Μηχανολόγων Μηχανικών/Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών/Χημικών Μηχανικών/Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών /Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών.

Ρόζα Λάιους.

Απανταω στον εαυτο μου!! :lola: :lola: :lola:
Άβαταρ μέλους
luz87
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Niki1 » 17 Δεκ 2011, 00:35

τα ερωτηματολογια τα μοιραζουν στο τελος του μαθηματος η κατα την διαρκεια??οποιος γνωριζει αν μπορει ας με ενημερωσει..
Άβαταρ μέλους
Niki1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό luz87 » 17 Δεκ 2011, 17:00

Την προηγούμενη Δευτέρα είχε μοιράσει τα ερωτηματολόγια της πρώτης έρευνας στην αρχή του σεμιναριακού ,δλδ στις 14.00, και τα ερωτηματολόγια της δεύτερης έρευνας στο τέλος, δλδ κατά τις 15.00.
Άβαταρ μέλους
luz87
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Niki1 » 15 Ιαν 2012, 03:05

παιδια ποια ειναι η υλη και επισης ποτε πρεπει να παραδωσουμε τα ερωτηματολογια??
Άβαταρ μέλους
Niki1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό VizardNick » 15 Ιαν 2012, 18:12

τα ερωτηματολογια εως τις 23,για υλη δεν νομιζω να ειναι η ιδια με την περσινη, παντως οποιος γνωριζει περισσοτερα παρακαλω ενημερωση!:P
Για τους λατρεμενους μου κομματολαγνους και τους ψευτουπαλληλους του λαου:
The accumulated filth of all their sex and murder will foam up about their waists and all the whores and politicians will look up and shout save us!...And i'll look down and whisper...''no''.(Rorshach) ,απ τη σ.3 του 1 τευχους του Watchmen.

Και κατι το οποιο ελπιζω να συμβει συντομα:One day I know the dam will collapse and we will be the current! Enter Shikari,Solidarity
http://www.youtube.com/watch?v=5CRO3xtYuY4
Άβαταρ μέλους
VizardNick
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Φιλοσοφική,Πρόγραμμα Ψυχολογιας
Ευχαριστώ: 10

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Niki1 » 16 Ιαν 2012, 20:41

εως τις 23 την ωρα του μαθηματος τα παραδιδουμε??
Άβαταρ μέλους
Niki1

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μαθήματα Τμήματος Ψυχολογίας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες