filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

ΨΧ66 || Πειραματικη Ψυχολογια

Εδώ μπορείτε να γράφετε και να ρωτάτε οτιδήποτε αφορά τα μαθήματα του Τμήματος Προγράμματος Ψυχολογίας.

Συντονιστής: Σελήνη

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας (κωδικός, τίτλος και εξάμηνο μαθήματος)
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

ΨΧ66 || Πειραματικη Ψυχολογια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό luz87 » 07 Ιούλ 2007, 20:10

δεν εχω παρει το βιβλιο της πειραματικης ψυχολογιας,εκεινο που παιρναμε απο τον 5ο...μηπως ξερει κανεις αν το ξαναμοιραζουν,η πρεπει να βγαλω φωτοτυπιες??
Άβαταρ μέλους
luz87
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nikos » 07 Ιούλ 2007, 21:15

ΤΟ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΑ ΕΛΛ. ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΤΙΣ ΔΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΥΨΕΛΗ 544 ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΤΙΣ ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ :P
Άβαταρ μέλους
nikos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό luz87 » 07 Ιούλ 2007, 21:29

οι σημειωσεις μοιραζονται ακομα? γιατι ειχα ξαναπαει και ηταν ψοφια τα πραγματα.
Άβαταρ μέλους
luz87
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nikos » 07 Ιούλ 2007, 21:33

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΟΝΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΑΡΓΗΣΑΝ ΝΑ ΤΙΣ ΦΕΡΟΥΝ...
Άβαταρ μέλους
nikos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό luz87 » 07 Ιούλ 2007, 21:39

ευχαριστωωωωωωωωωωω!
Άβαταρ μέλους
luz87
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nikos » 07 Ιούλ 2007, 21:43

ΑΝ ΔΕΝ ΤΙΣ ΒΡΕΙΣ, ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΒΓΑΖΕΙΣ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ!ΚΙ ΕΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΔΩΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ...ΜΟΥ ΛΕΣ... :)
Άβαταρ μέλους
nikos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό konina » 07 Ιούλ 2007, 21:46

τουλαχιστον μεχρι την τεταρτη δεν τις ειχαν ετοιμες!!!!οποτε απο αυτη τη βδομαδα πρεπει να ξαναπροσπαθησουμε..Διαφορετικα μπορεις να στειλες e-mail στην Οικονομου να σου τις στειλει ηλεκτρονικα...(aoikono@psych.uoa.gr)
Άβαταρ μέλους
konina

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό konina » 11 Ιούλ 2007, 12:01

η διανομη των σημειωσεων αρχισε.πήγα σημερα και τις πηρα
Μάθε τους κανόνες...
....ώστε να ξέρεις πως να τους παραβιάζεις!!!!!!
Άβαταρ μέλους
konina

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό luz87 » 11 Ιούλ 2007, 14:26

Ευχαριστω πολυ παιδια.Αρχισε ε?μηπως ξερεις μεχρι ποτε ειναι?
Άβαταρ μέλους
luz87
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nikos » 16 Ιούλ 2007, 21:12

να ρωτήσω κάτι.εγω έχω τις περσινές σημειώσεις (63 σελίδες+14 με τις οδηγίες συγγραφής πειραματικής εργασίας).Ξέρετε αν είναι οι ίδιες φέτος?Γιατί έστείλα στην Οικονόμου να μου τις στείλει και μου έστειλε μόνο τις οδηγίες συγγραφής πειρ. εργ.Είμαι τόσο τυχερός που έχουμε μόνο αυτές από τις σημειώσεις? :) :) :)
Yπάρχει πάντα ένα αύριο και η ζωή μας δίνει κι άλλες ευκαιρίες για να κάνουμε τα πράγματα όπως πρέπει, αλλά σε περίπτωση που κάνω λάθος και μας μένει μόνο το σήμερα, θα 'θελα να σου πω πόσο σ΄αγαπώ κι ότι σε ευχαριστώ...
Άβαταρ μέλους
nikos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό luz87 » 16 Ιούλ 2007, 22:04

Εγω τελικα πηγα στη βιβλιοθηκη και τις ζητησα.δυστυχως δεν ειναι μονο αυτα.....ειναι κ 63 σελιδες πριν.
Άβαταρ μέλους
luz87
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nikos » 16 Ιούλ 2007, 22:12

το φαντάστικα!!!ευχαριστώ πολύ πάντως!!!!καλή μας επιτυχία!!!!!! :) :) :)
Yπάρχει πάντα ένα αύριο και η ζωή μας δίνει κι άλλες ευκαιρίες για να κάνουμε τα πράγματα όπως πρέπει, αλλά σε περίπτωση που κάνω λάθος και μας μένει μόνο το σήμερα, θα 'θελα να σου πω πόσο σ΄αγαπώ κι ότι σε ευχαριστώ...
Άβαταρ μέλους
nikos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό faidra__ » 04 Απρ 2008, 15:56

Εχει παρακολουθήσει κανείς το φροντηστηριο αυτού του μαθήματος?φέτος τα δεδομένα έχουν αλλάξει. Διαβασά στο e-class ότι ο τελίκος βαθμός γι αυτό το μαθημα βγαίνει κατά 60% απο την τελική εξετασή και κατα 40% απο μία γραπτή ερευνητική αναφορά.Σας παρακαλω όποιος γνωρίζει ασ ενημερώσει
Άβαταρ μέλους
faidra__

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Αντιγόνη » 05 Απρ 2008, 17:40

ναι! όντως υπάρχει μία υποχρεωτική εργασία. εάν παρακολουθήσεις το φροντιστηριακό μάθημα που κάνει ο ρούσσος,θα καταλάβεις πόλυ εύκολα την εργασία. σε κάθε μάθημα παρουσιάζει και μία διαφορετική έρευνα και θα πρέπει εμείς να επιλέξουμε ένα από τα θέματα αυτά και να κάνουμε την αντίστοιχη έρευνα. στην προσωπική του σελίδα (www.psych.uoa.gr/~roussosp/) θα βρεις τις δύο διαλέξεις που έχει κάνει και θα βοηθηθείς αρκετα.
Ας δούμε το ποτήρι μισογεμάτο !!!!Καλό θα μας κάνει...
Άβαταρ μέλους
Αντιγόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Αντιγόνη » 05 Απρ 2008, 17:44

αντιμετωπίζω μία δυσκολία με το eclass. ο Ρούσσος μας έχει δώσει την εξής διεύθυνση: www.eclass.uoa.gr/courses/ppp148 ωστόσο δεν με βάζει μέσα στην αντίστοιχη σελίδα. αν ξέρει κάποιος κάτι, θα με βοηθούσε ιδιαίτερα!!!
Ας δούμε το ποτήρι μισογεμάτο !!!!Καλό θα μας κάνει...
Άβαταρ μέλους
Αντιγόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό faidra__ » 05 Απρ 2008, 19:30

Μπες στην κεντρική σελίδα του e-class(η διευθυνσή είναι eclass.uoa.gr χωρίς www )κάνε επιλογή στα μαθήματα φ.π.ψ και μετά στα ψυχολογίας και επελεξέ πειραματική φροντιστήριο.Θα διαπιστώσεις ότι είναι η ίδια διευθυνσή που δίνεις μόνο που δεν υπάρχει το www.λογικά τη έδωσε λάθος.τις εργασίες μέχρι πότε τις θέλει?προλαβάινει δηλαδή κανείς και απο βδομάδα αν παέι;γιατί όντας επι πτυχίω επαναπαυτηκά σε αυτά που είχαν ειπωθεί σε προηγούμενα έτη και δεν εχω παρακολουθήσει καθόλου
Άβαταρ μέλους
faidra__

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό margi » 06 Απρ 2008, 14:26

προλαβαινεις.εχει ηδη περιγραψει 2 ερευνες αλλα ειναι και αλλες 2 που θα περιγραψει στα επομενα μαθηματα,οποτε μπορεις να διαλεξεις απο αυτες η να δεις τις πληροφοριες για τις προηγουμενες στο eclass και να τον ρωτησεις οτι θες στο μαθημα.ειναι πολυ συνεργασιμος.
επισης,την δευτερη ωρα του μαθηματος μας αναλυει πως γινεται μια εργασια,και πιστεψτε με ειναι πολυ πολυ χρησιμο.βεβαια ολα τ'αναβαζει και στο eclass
Άβαταρ μέλους
margi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό faidra__ » 06 Απρ 2008, 16:43

α σε ευαριστω παρα πολυ
Άβαταρ μέλους
faidra__

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό faidra__ » 24 Απρ 2008, 15:25

παρακολούθησε κανείς το φροντιστηριό της προηγούμενης τρίτης ;τι δείγμα ζήτησε για το δίλλημα του φυλακισμένου; όποιος γνωρίζει σας παρακαλώ ας απαντήσει
Άβαταρ μέλους
faidra__

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Dominique » 27 Μάιος 2008, 23:10

ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΕΤΗ!

Ο Ρουσσος εχει πει οτι για μας δεν ειναι απαραιτητο οτι ειναι υποχρεωτικη η εργασια! Ειπε οτι πρεπει να συνεννοηθουμε με την Οικονομου ωστε σε περιπτωση που θελουμε να κανουμε εργασια να δηλωσουμε αν θελουμε να ειναι προσθετικη (οπως ισχυε μεχρι περσι) ή υποχρεωτικη (το 40% του βαθμου μας). Εμεις εχουμε επισης την επιλογη να ΜΗΝ την κανουμε καθολου αρκει να δηλώσουμε οτι θελουμε να εξεταστουμε με βαση ό,τι ίσχυε όταν δηλώσαμε το μαθημα για πρώτη φορα (στο 2ο ετος). Αυτο ΣΙΓΟΥΡΑ, δια στοματος Ρουσσου!

Σημερα πηγα στις ανακοινωσεις της και ελεγε οτι για την πειραματικη η ύλη ειναι απο το βιβλιο "ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΕΣ ΜΕΘΟΔΟΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜ ΕΡΕΥΝΑ" του Christensen εκδ Παπαζηση, Κεφ 1-14 (εκτος 2). Και ειχε σημειωση ότι το Κεφ 15 αφορά το φροντιστηριακο και καλυπτει τον παλαιοτερο φακελο σημειωσεων!

Για τους παλαιοτερους το βιβλιο αυτο δεν εχει καμια σχεση με αυτο που εχουμε ηδη απο περσι!

παρακαλω καποιος (2ετης) που το παρακολουθει ας μου πει τι ισχυει τελικα, αν περνουμε σημειωσεις η οχι, κλπ γιατι εχω φλιπαρει! :jawdrop: :confused:
Άβαταρ μέλους
Dominique

Επόμενο

Επιστροφή στο Μαθήματα Τμήματος Ψυχολογίας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες