filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

ΨΧ27 || Ψυχοφυσιολογια

Εδώ μπορείτε να γράφετε και να ρωτάτε οτιδήποτε αφορά τα μαθήματα του Τμήματος Προγράμματος Ψυχολογίας.

Συντονιστής: Σελήνη

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας (κωδικός, τίτλος και εξάμηνο μαθήματος)
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό fotis » 10 Ιαν 2009, 22:16

kelly απ οτι ξερω το μαθημα εχει και σημειωσεις εκτος του βιβλιου που τις παίρνουμε απο το 544.οποτε θα βγει ανακοινωση για το ποτε θα παρουμε τις σημειωσεις τουλαχιστον.ελπιζω να βγει συντομα γιατι μεχρι τωρα δεν εχει βγει καμια ανακοινωση.τη δευτερα θα παω σχολη αν μαθω κατι θα το αναρτησω :wish:
action and reaction
Άβαταρ μέλους
fotis

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό fotis » 12 Ιαν 2009, 19:30

τελικα θα διαλεξουμε ενα σύγραμμα απο τα παρακατω:
1.kalat βιολογικη ψυχολογια
2.kandel, schwartz, jessell νευροεπιστημη και συμπεριφορα

επισης υπαρχει και ο φακελος που θα δοθει απο το 544 ακομα δεν ξερουμε πότε...
action and reaction
Άβαταρ μέλους
fotis

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Kelly... » 19 Ιαν 2009, 16:03

Λοιπόν...η γραμματεία αποφάσισε να βάλει επιλογές γι' αυτό το μάθημα..
οι επιλογές ειναι οι εξής :
ΕΠΙΛΟΓΗ1 67ΨΧ4001 ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΨΥΧΟΠΑΘΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΕΝΗΛΙΚΑ ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ Α.

ΕΠΙΛΟΓΗ2 67ΨΧ4002 ΨΥΧΟΠΑΘΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΕΝΗΛΙΚΑ ΖΕΡΒΗΣ Χ.

Θα παρακαλούσα όποιον γνωρίζει να μας διαφωτίσει ποιο απ' τα δυο βιβλία έχει προτείνει η Χριστοπούλου...
Ευχαριστώ πολύ
(Επλίζω να γνωρίζει κάποιος :jaugh: :jaugh: )
Άβαταρ μέλους
Kelly...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό faidra__ » 19 Ιαν 2009, 19:02

Kelly το μαθημα που αναφερεσαι ειναι η ψυχοπαθολογια και εδω μιλαμε για ψυχοφυσιολογια.Καλυτερα να το καταταξεις καποιος διαχειριστης στην αντιστοιχη ενοτητα,θα δωσω απαντηση στην ερωτηση σου εκει για να μην μπερδευουμε και την ενοτητα,οποτε κοιταξε το εκει(αν δεν εχει δοθει ήδη φυσικα απαντηση).
Άβαταρ μέλους
faidra__

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nikos_psych » 19 Ιαν 2009, 19:14

ΠΑΙΔΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 2008 Η ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΔΙΝΕ ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΤΗΣ ΨΥΧΟΠΑΘΟΛΟΓΙΑΣ. ΕΠΕΙΤΑ ΕΓΡΑΨΕ ΤΟ<<ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΨΥΧΟΠΑΘΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΕΝΗΛΙΚΑ>> ΚΑΙ ΕΔΙΝΕ ΑΥΤΟ. ΟΠΟΤΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΣΥΓΓΡΑΜΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΤΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΣΤΙΑ ΥΛΗ ΑΠΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ!
Άβαταρ μέλους
nikos_psych

Σχολή/Τμήμα: Πρόγραμμα Ψυχολογίας
Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Kelly... » 19 Ιαν 2009, 19:32

Ναι ναι..εκανα λάθος!σορυ!αν μπορει ας το σβήσει κάποιος για να μη μπερδεύεστε! :oops:
Άβαταρ μέλους
Kelly...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nikos_psych » 19 Ιαν 2009, 20:53

ΩΧ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΙ ΓΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ....
:tease:
Άβαταρ μέλους
nikos_psych

Σχολή/Τμήμα: Πρόγραμμα Ψυχολογίας
Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό niki121 » 28 Ιαν 2009, 14:06

Ξερει κανεις αν εχει βγει ανακοινωση για τις σημειωσες του μαθηματος και αν τισ μοιραζουνε..??
Άβαταρ μέλους
niki121

υλη...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό iliana.psych » 07 Φεβ 2009, 14:37

Γεια σας..Μπορει να ανακοινωσει καποιος την υλη του μαθηματος και τι γινεται με τις σημειωσεις?Τι θα διαβασουμε απο τις σημειωσεις??Θα διαλεξουμε ενα απ ολα τα θεματα??Σας παρακαλω ας βοηθησει καποιος..
Ολοι σκεφτονται να αλλαξουν το κοσμο,αλλα κανενας δε σκεφτεται ν αλλαξει πρωτα τον εαυτο του..
Άβαταρ μέλους
iliana.psych

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ak » 07 Φεβ 2009, 15:03

Για την ύλη δεν ξέρω αλλα από τισ σημειώσεις βάζει συνήθως 2-3 ερωτήσεις και διαλέγεις τη 1...Πάντως βάζει κάθε χρόνο τα ίδια σχεδόν θέματα, οπότε να διαβάσεις πολύ καλά τις απαντήσεις στα περσινά θέματα(ιανουαρίου και σεπτεμβρίου) και σίγουρα θα το περάσεις και με βαθμό. Βάζει τα ίδια κάθε χρόνο, δεν πιστεύω ότι θα αλλάξει φέτος..
Άβαταρ μέλους
ak

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ginaki » 10 Φεβ 2009, 16:25

Πήγα σήμερα στην σχολή και είδα μία ανακοίνωση, που έλεγε ότι οι σημειώσεις της κ. Οικονόμου για την Ψυχοφυσιολογία θα μοιράζονται από τις 2/2/09 στο 544.
Επίσης στο ίδιο γραφείο θα μοιράζονται και οι σημειώσεις της κ. Γκαρή για Κοινωνική Ψυχολογία.
Άβαταρ μέλους
ginaki

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ginaki » 11 Φεβ 2009, 19:22

Μήπως ξέρει κανείς από που παίρνουμε το βιβλίο του Kalat, εκδόσεις Έλλην?
Άβαταρ μέλους
ginaki

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό valia » 12 Φεβ 2009, 18:53

Από τα Ελληνικά Γράμματα... Έχετε ιδέα τι γίνεται με την ύλη?? Ψάχνω για ανακοίνωση αλλά τπτ... :confused:
Άβαταρ μέλους
valia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό diastyl » 12 Φεβ 2009, 20:48

παιδια ακομα την παλια εχει; Νομιζω οτι οι ανθρωποι ειναι εκτος τοπου και χρονου... :thumbdown:
LORD OF THE SINS
Άβαταρ μέλους
diastyl

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό diastyl » 12 Φεβ 2009, 20:53

Παιδια το θεματακι με τα ιδια θεματα αφορα την Οικονομου ή την Χριστοπουλου; Γιατι αν αφορα την Οικονομου κερναω... Πειτε μου οτι ειναι για την Οικονομου... : :cool:
LORD OF THE SINS
Άβαταρ μέλους
diastyl

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ak » 12 Φεβ 2009, 21:03

diastyl έγραψε:Παιδια το θεματακι με τα ιδια θεματα αφορα την Οικονομου ή την Χριστοπουλου; Γιατι αν αφορα την Οικονομου κερναω... Πειτε μου οτι ειναι για την Οικονομου... : :cool:

την οικονόμου!!!!τι κερνάς????!!!! :cool:
Άβαταρ μέλους
ak

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό diastyl » 13 Φεβ 2009, 01:59

Ο,τι τραβαει η ψυχη σου. Το καταλαβαινεις; Μου μενουν 5 μαθηματα για το πτυχιο: Θεωριες προσωπικοτητας, ψυχομετρια, ψυχοφυσιολογια και 2 επιλογης. Εκει που παθαινω διαταραχη πανικου βλεπω οτι η ψυχομετρια φετος εχει το 1/3 της περσινης υλης, η ψυχοφυσιολογια εχει στανταρ ερωτησεις (οι οποιες ευχομαι να υπαρχουν στο φορουμ) και μενει μονο η Μοττη να παλεψω. Καλα για τα επιλογης δεν το συζηταμε. Επιτελους θα ειμαι και εγω πια μια ανεργη με πτυχιο (γιατι τοσα χρονια ειμαι σκετο ανεργη)

Α!!!!! By the way, αν πεσει στην αντιληψη σας καμια δουλεια-οχι πωλησεις μονο και οχι τετραωρα- στειλτε κανα μηνυμα. Και proficiency διαθετουμε και απ΄όλα... μεσο μονο δεν διαθετουμε να μας χωσει πουθενα να σωθουμε. Οχι για μενα, για την φουκαριαρα τη μανα μου, που θα πεθανει και δεν θα εχει δει το ενσημο μου στα ματια της...

Ευχαριστω συναδελφοι, μου φτιαξατε το κεφι... :thnks: :friends: :valentine2: :valentine2:
LORD OF THE SINS
Άβαταρ μέλους
diastyl

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ak » 13 Φεβ 2009, 02:01

diastyl έγραψε:Ο,τι τραβαει η ψυχη σου. Το καταλαβαινεις; Μου μενουν 5 μαθηματα για το πτυχιο: Θεωριες προσωπικοτητας, ψυχομετρια, ψυχοφυσιολογια και 2 επιλογης. Εκει που παθαινω διαταραχη πανικου βλεπω οτι η ψυχομετρια φετος εχει το 1/3 της περσινης υλης, η ψυχοφυσιολογια εχει στανταρ ερωτησεις (οι οποιες ευχομαι να υπαρχουν στο φορουμ) και μενει μονο η Μοττη να παλεψω. Καλα για τα επιλογης δεν το συζηταμε. Επιτελους θα ειμαι και εγω πια μια ανεργη με πτυχιο (γιατι τοσα χρονια ειμαι σκετο ανεργη)

Α!!!!! By the way, αν πεσει στην αντιληψη σας καμια δουλεια-οχι πωλησεις μονο και οχι τετραωρα- στειλτε κανα μηνυμα. Και proficiency διαθετουμε και απ΄όλα... μεσο μονο δεν διαθετουμε να μας χωσει πουθενα να σωθουμε. Οχι για μενα, για την φουκαριαρα τη μανα μου, που θα πεθανει και δεν θα εχει δει το ενσημο μου στα ματια της...

Ευχαριστω συναδελφοι, μου φτιαξατε το κεφι... :thnks: :friends: :valentine2: :valentine2:

ανέβασα τα παλια θέματα από ψυχοφυσιολόγία στην ενότητα παλιά θέματα.
εγώ αυτά διαβασα και το πέρασα με 9.αν δεν βρίσκεις κάποια απάντηση στείλε μου πμ
Άβαταρ μέλους
ak

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό diastyl » 13 Φεβ 2009, 02:08

Τα παλια θεματα τα τσεκαρισα πριν απο λιγο. Τα εχεις ηδη ανεβασει; :peace2:
LORD OF THE SINS
Άβαταρ μέλους
diastyl

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ak » 13 Φεβ 2009, 02:15

diastyl έγραψε:Τα παλια θεματα τα τσεκαρισα πριν απο λιγο. Τα εχεις ηδη ανεβασει; :peace2:

ναι τα έχω γράψει ολα στα παλια θέματα της ψυχοφυσιολογιας, δεν τα βρήκες?
Άβαταρ μέλους
ak

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μαθήματα Τμήματος Ψυχολογίας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες