filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Πληροφοριες για μαθηματα (υποχρεωτικα/επιλογης)

Εδώ μπορείτε να γράφετε και να ρωτάτε οτιδήποτε αφορά τα μαθήματα του Τμήματος Προγράμματος Ψυχολογίας.

Συντονιστής: Σελήνη

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας (κωδικός, τίτλος και εξάμηνο μαθήματος)
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό malvina » 08 Απρ 2008, 19:29

Ξερι κανενας ποτε πρεπει να δηλωσουμε τα μαθηματα επιλογης για το 4ο εξαμηνο?
Άβαταρ μέλους
malvina

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Andy87 » 14 Απρ 2008, 11:19

κανονικά στις 17...

Ξέρετε κανένα έυκολο μάθηκα εντός Φιλοσοφικής αλλά εκτός ψυχολογίας??

thanks
Where am I?
Άβαταρ μέλους
Andy87

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Μπουμπού » 15 Απρ 2008, 08:54

Ποια προσφέρονται;
Ξύπνησες καλά και έχεις διάθεση να βοηθήσεις?? Ψαχνεις ποια θα είναι η καλή πράξη της ημέρας σου?? Στείλε μου πμ για να ανεβάσεις σημειώσεις στο Πρόγραμμα Ψυχολογίας!!
Άβαταρ μέλους
Μπουμπού
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Andy87 » 16 Απρ 2008, 12:21

i have no idea :peace:
Where am I?
Άβαταρ μέλους
Andy87

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό malvina » 29 Απρ 2008, 23:51

Να ρωτησω κατι?Υπηρχε μαθημα εκτος ΦΠΨ που να λεγεται Λαογραφια Β εξαμηνου?Απο το Ιστορικο Αρχαιολογικο πρεπει να ειναι..
Άβαταρ μέλους
malvina

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ΜΙΜΙΚΑ » 01 Μάιος 2008, 18:49

ναι, υπαρχει και είναι προσφερομενο απο το τμημα φιλιλιγιας
Άβαταρ μέλους
ΜΙΜΙΚΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό malvina » 16 Μάιος 2008, 00:42

Χθες πηγα να παρω τα βιβλια για την Λαογραφια και εκτος απο την δηλωση μαθηματων μου ζητησαν και μια αιτηση του ν.105..απο που θα το παρω αυτο?Απο τη γραμματεια ή απο καπου αλλου?
Άβαταρ μέλους
malvina

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Μπουμπού » 16 Μάιος 2008, 08:56

Malvina μου, αν θες άνοιξε μία ενότητα για την λαογραφία (μη ξεχάσεις να βάλεις το όνομα του μαθήματος κ τον κωδικό στον τίτλο) κ να συζητάτε εκεί ο,τι απορίες έχετε για το μάθημα. Μπορεί κ άλλοι δηλαδή να έχουν τις ίδιες απορίες κ να μην τις δουν εδώ, μιας κ η συγκεκριμένη ενότητα αφορά όλα τα μαθήματα :up:
Ξύπνησες καλά και έχεις διάθεση να βοηθήσεις?? Ψαχνεις ποια θα είναι η καλή πράξη της ημέρας σου?? Στείλε μου πμ για να ανεβάσεις σημειώσεις στο Πρόγραμμα Ψυχολογίας!!
Άβαταρ μέλους
Μπουμπού
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό diastyl » 04 Ιούλ 2008, 15:14

Λοιπον για να μην παιδευομαστε αδικα. Σημερα εδωσα δυο μαθηματα στην παντειο και τα δυο του Λαζου και δινω του Μαγγανα την αλλη εβδομαδα. Καλα μιλαμε πολυ χυμα κατασταση. ΔΕΝ χρειαζεται καν να μπεις στον κοπο να απαντησεις μια απο τις τρεις πρωτες ερωτησεις αφου η τελευταια ειναι ολα τα λεφτα! Διατυπωστε ενα δικο σας ερωτημα και απαντηστε το. Δηλαδη, μπορεις να ανοιξεις τις σημειωσεις του, να βρεις εναν κεφαλαιο σχετικα μικρο (3-5) σελιδες, να το διαβασεις στα γρηγορα, να σημειωσεις τα κυριοτερα και να το γραψεις, με ανοιχτο βιβλιο παντα εννοειται. Στο χωρο μεσα γινοταν μια κολαση! Το μονο κακο ειναι οτι οι δυο ωρες ειναι σφιχτες και δεν σε παιρνει να χαζευεις. Παιδια ειναι πολυ ξεκουραστη φαση, κυριως για εμας που δεν εχουμε τετοιες πολυτελειες. Μην φοβηθειτε τη διαδικασια, δεν ειναι τιποτα αξιζει τον κοπο. Εγω μεσα σε μια εβδομαδα θα εχω περασει τρια μαθηματα χωρις να ανοιξω βιβλιο. :woohoo: :wave: :firework: :firework: :firework:
LORD OF THE SINS
Άβαταρ μέλους
diastyl

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mania » 04 Ιούλ 2008, 22:39

Αγαπαμε την Παντειο,στηριζουμε την Παντειο,ευχαριστουμε την Παντειο για τους βαθμους που θα μας δωσει!!!!!! :heiltheking: Και φυσικα ερχεται η ερωτηση!!!Ξερουμε ποσες διδακτικες μοναδες μας δινουν τα μαθηματα αυτα???
ειναι ωραιο να κανεις ονειρα....
κ ας μη βγουν ποτε αληθινα...
Άβαταρ μέλους
mania

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό diastyl » 05 Ιούλ 2008, 01:19

Το αναφερει και η Ξενια παραπανω. Απο τρεις εχουν... παρε μεχρι εκει που σε βολευει.
LORD OF THE SINS
Άβαταρ μέλους
diastyl

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό diastyl » 06 Ιούλ 2008, 23:50

:clapping: Δινουν απο 3 διδακτικες το καθενα
LORD OF THE SINS
Άβαταρ μέλους
diastyl

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό diastyl » 08 Ιούλ 2008, 10:51

:oops: I did it again... Μπερδευτηκα και απαντησα δυο φορες... Το κακο θα ηταν να μην απαντουσα ουτε μια...
LORD OF THE SINS
Άβαταρ μέλους
diastyl

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό diastyl » 16 Ιούλ 2008, 21:56

Να δωσω τα φωτα μου και για το τριτο μαθημα που εδωσα στην Παντειο του Μαγγανα. Παιδια εκει τον ηπιαμε! Εβαλε δυο θεματα μεν να γραψουμε το ενα (αυτο ελειπε απο την στιγμη που ειναι μονο 2 ωρες) αλλα το 1ο ηταν τεραστιο και επρεπε να διαβασεις συνδυαστικα και απο το βιβλιο και απο τις σημειωσεις και το 2ο ηταν εξαιρετικα απλο. Δηλαδη ηταν μια παραγραφος μεσα απο το βιβλιο! εγω μετα φοβου εκανα το δευτερο γιατι δεν με επαιρνε και ο χρονος αλλα σχεδον ολοι εκαναν το πρωτο γιατι τους φανηκε πολυ υποπτο που το δευτερο ηταν τοσο περιορισμενο. τι να πω, ευχομαι να πανε ολα καλα με το πειραμα παντειος...

:present:
LORD OF THE SINS
Άβαταρ μέλους
diastyl

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Μπουμπού » 30 Αύγ 2008, 17:04

απο Dominique:

:funny: Καλησπέρα σε όλους και καλό χειμώνα! :confused:

Ελεύθερης επιλογής εννοώ τα 4 μαθήματα (2 χειμερινα, 2 εαρινα) εκτος Ψυχολογίας, που με βασει το προγραμμα σπουδων κ τη γραμματεια υποχρεουμαστε να δώσουμε. Αυτά μπορει να ναι απο μέσα απ τη Φιλοσοφική (νομίζω κ απο το ΦΠΨ αρκει να αφορουν παιδαγωγικα ή φιλοσοφία- οχι Ψυχ) αλλα΄κ από άλλα πανεπιστημια, πχ Πάντειο, Παιδαγωγικό...

Άρα λοιπόν....

Γνωρίζει κανεις κανένα ευκολο και μικρό μαθηματάκι με αρκετουτσικες διδακτικες μοναδουλες από οπουδήποτε, να το δηλώσουμε επιτέλους να ξεμπερδέψουμε από αυτή τη μ***κία! :mad2:
Παρακαλώ αναφέρετε οσα περισσοτερα ξέρετε (εξάμηνο,καθηγητή,μεγεθος υλης, εξέταση..). :study:

Ελπίζω περισσότερο στους επι πτυχίω (που είναι μπολικοι εδώ) που λογικά εχουν δηλώσει σχετικά κάποια μαθήματα. :cool:

Ευχαριστώ :bookread:
Άβαταρ μέλους
Μπουμπού
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nikiglyka » 30 Σεπ 2008, 11:26

Kαλησπερα παιδια!!!ξεκιναω τωρα το τεταρτο ετος και ολα τα μαθηματα ειναι επιλογης...θα ηθελα λοιπον τι βοηθεια σας!!! μπορειτε να μου δωσετε πληροφοριες για τα παρακατω μαθηματα:
1) ΨΧ36 Επαγγελματικη αξιολογηση και καθοδηγηση
2) ΨΧ 93 Συμβουλευτικη ψυχολογια:ειδικα θεματα
3) ΨΧ87 Ψυχολογια της νοησης
4) ΨΧ74 Αθλητικη ψυχολογια
5) ΨΧ13 Στάσεις και αξιες
6) ΨΧ08 Ψυχολογια της τριτης ηλικιας
7) ΨΧ94 Συγχρονες προσεγγισεις στη συμβουλευτικη ψυχολογια
Βοηθηστε με σας παρακαλω γιατι δεν μπορω να διαλεξω.θελω πληροφοριες για τουσ καθηγητες την υλη αν ειναενδιαφεροντα μαθηματα και ολα αυτα... ευχαριστω πολυ...
Άβαταρ μέλους
nikiglyka

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό iro_rs » 30 Σεπ 2008, 13:17

Να ρωτήσω κάτι εγώ που δεν το θυμάμαι.. Όταν γίνεται η δήλωση μαθημάτων μας τα δίνουν σε χαρτί να διαλέξουμε, έτσι? Ρωτάω γιατί μαθήματα έχω στο μυαλό μου, με τους κωδικούς δεν τα πάω καλά!

Και κάτι άλλο: στο Ε εξάμηνο επιλέγουμε και μαθήματα εκτός Φιλοσοφικής ή όχι?
Άβαταρ μέλους
iro_rs

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nikiglyka » 30 Σεπ 2008, 19:29

τα μαθηματα ΨΧ 36,93 και 94 ειναι καινουργια γιατι δεν τα εχω ξαναδει και δεν υπαρχει αντιστοιχη ενοτητα στο forum :dfg: Μπορειτε να μοθ δωσετε καποια πληροφορια για αυτα τα τρια :?:
Άβαταρ μέλους
nikiglyka

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό malvina » 30 Σεπ 2008, 20:23

iro_rs έγραψε:Να ρωτήσω κάτι εγώ που δεν το θυμάμαι.. Όταν γίνεται η δήλωση μαθημάτων μας τα δίνουν σε χαρτί να διαλέξουμε, έτσι? Ρωτάω γιατί μαθήματα έχω στο μυαλό μου, με τους κωδικούς δεν τα πάω καλά!

Και κάτι άλλο: στο Ε εξάμηνο επιλέγουμε και μαθήματα εκτός Φιλοσοφικής ή όχι?

Ναι επιλεγουμε και ενα μαθημα που μπορει να ειναι απο οπουδηποτε
Άβαταρ μέλους
malvina

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Μπουμπού » 01 Οκτ 2008, 11:06

Παιδιά εγώ μόνο για την επαγγελματική συμβουλευτική μπορώ να σας πω μόνο... αν το κάνει ακόμα η Σιδηροπούλου το συνηστώ με χίλια! Πολύ μικρή η ύλη, ενδιαφέρον κ εύκολο μαθηματάκι, κ πολύ επιεικής η βαθμολόγηση :up:
Άβαταρ μέλους
Μπουμπού
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μαθήματα Τμήματος Ψυχολογίας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες