filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

ΨΧ38 || Ιστορία της Ψυχολογίας

Εδώ μπορείτε να γράφετε και να ρωτάτε οτιδήποτε αφορά τα μαθήματα του Τμήματος Προγράμματος Ψυχολογίας.

Συντονιστής: Σελήνη

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας (κωδικός, τίτλος και εξάμηνο μαθήματος)
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

ΨΧ38 || Ιστορία της Ψυχολογίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Νικήτας » 15 Σεπ 2007, 00:39

Καλησπέρα! Είχα πάει το καλοκαίρι να δώσω το μάθημα αυτό για να δω θέματα κτλ. Πριν λίγες μέρες έπεσαν στα χέρια μου κάτι σημειώσεις της Ταβουλάρη που και καλά ειναι περίληψη της ύλης! Γνωρίζει κάποιος αν πρέπει να διαβάσουμε από εκεί και γενικα την ύλη και SOS για το μάθημα αυτό; Ευχαριστώ πολύ εκ των πρωτέρων...
Πτυχία copies κτώνται...
Άβαταρ μέλους
Νικήτας

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό butterfly » 10 Μαρ 2008, 06:21

Δημοσίευση απο μέλος Dominique

Μολις είδα στο πρόγραμμα οτι εγινε επιλεγόμενο!! Δηλαδή εμεις που το χρωσταμε θα το δωσουμε η οχι;; Μεγάλο μπέρδεμα γιατι βασει του προγράμματος σπουδών τα υποχρεωτικά μαθήματα είναι 40: αν δε μας αφήσουν να το δώσουμε, εμεις θα εχουμε 39. Αυτο επηρεάζει τον διακανονισμό των διδακτικών μονάδων στο βαθμό πτυχίου! Αρα λογικά θα πρεπει να παρακαλάμε να το δώσουμε!!

Οποιος μάθει κάτι ποιο συγκεκριμένο ας το πει και σε μας!! :huglove: :bookread:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
butterfly
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό konina » 11 Μαρ 2008, 09:18

Όσοι το χρωστούν θα δώσουν κλινική κοινωνική ψυχολογία (Ναυρίδης) που αντικατέστησε την ιστορία στον οδηγό σπουδών.... Κ επειδή το χρωστάω κ εγώ, έχω να πω ότι επιτέλους γλιτώσαμε απ'το παλιομάθημα!!!!!!!!!! :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up:
Μάθε τους κανόνες...
....ώστε να ξέρεις πως να τους παραβιάζεις!!!!!!
Άβαταρ μέλους
konina

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Sunrise20 » 11 Μαρ 2008, 13:16

Ωχ ναι!Δεν το είχα παρατηρήσει στο πρόγραμμα ότι ο Ναυρίδης κάνει κλινική κοινωνική ψυχολογία!Διάβαζα μόνο το "κλινική" και δεν έδινα περισσότερη σημασία...Τελικά είμαστε τυχεροί!!!!!!!Γλιτώσαμε επιτέλους Παναγία μου!!!!!!Ευχαριστούμε παααααααααααάρα πολύ Κονίνα για τα υπέροχα νέα σου!!!!!!!Μου έφτιαξες τη μέρα! :up:
Τι σε πειράζει αγόρι μου που η κιθάρα σου δεν έχει όλες τις χορδές της;
Εσύ ακούς τη μουσική σαν να έπαιζε μπροστά σου η καλύτερη ορχήστρα....
Άβαταρ μέλους
Sunrise20

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό stl » 01 Μαρ 2010, 11:32

καλημέρα!
είδα στο site της σχολής μια ανακοίνωση της καζολέα για μια εργασία στο μάθημα της ιστορίας της Ψυχολογίας. μήπως γνωρίζει κανείς περί τίνος πρόκειται διότι δεν έχω τη δυνατότητα να παρακαλουθώ το μάθημα αλλά θα με ενδιέφερε να κάνω την εργασια?
ευχαριστώ πολυ!
:thxx:
Άβαταρ μέλους
stl

Re: ΨΧ38 || Ιστορία της Ψυχολογίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό panos5 » 15 Μάιος 2011, 02:42

Καλημέρα.. Πήρα το μάθημα ως επιλεγόμενο γιατί σκέφτηκα ότι θα ήταν εύκολο.. Οι πανηγυρισμοί πιο πάνω όμως δεν είναι και πολύ ενθαρρυντικοί..Μπορεί κάποιος να μου πει τι παίζει με αυτό το μάθημα;
Άβαταρ μέλους
panos5

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ΑΓΓΕΛΙΚΗ » 25 Μάιος 2011, 00:17

Η εργασία στο μάθημα της Ιστορίας της Ψυχολογίας είναι συμπληρωματική του τελικού βαθμού εξέτασης και προσθέτει μια μονάδα. Η εργασία είναι προαιρετική , έχει έκταση εως 2500-3000 λέξεις συμπεριλαμβανομένης της βιβλιογραφίας και είστε ελεύθεροι να επιλέξετε οποιοδήποτε θέμα σας ενδιαφέρει(και από οποιαδήποτε περίοδο της Ιστορίας της Ψυχολογίας).
Η ύλη για το βιβλίο 'Η ιστορία της ψυχολογίας στην Ελλάδα', κ.Καζολέα είναι:
Σελ. 25-67, 102-118, 141-174, 254-271, 287-290
Άβαταρ μέλους
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Theodora18 » 03 Οκτ 2011, 09:24

Αγγελική εισαι σίγουρη γι'αυτή την ύλη; μήπως γνωρίζεις την ύλη κι από το άλλο βιβλίο που μας έχει δώσει;
Άβαταρ μέλους
Theodora18

Επιστροφή στο Μαθήματα Τμήματος Ψυχολογίας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες