filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Συγκέντρωση - Διαμαρτυρία για την κατάληψη στις 18/12

Ανακοινώσεις που αφορούν στη Φιλοσοφική Σχολή γενικά.

Συντονιστές: Συντονιστές, Γενικοί Συντονιστές

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό egnarts » 17 Δεκ 2013, 15:09

+1 ΝΑΙ,ΝΑΙ!!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
egnarts

Σχολή/Τμήμα: Φοιτήτρια φιλολογίας
Φύλο: female

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Panos Enzo » 17 Δεκ 2013, 15:49

Dimitris7 έγραψε:Λοιπόν,συνδέθηκα μόνο και μόνο για να γράψω σε αυτό το topic και να διευκρινίσω μερικά πράγματα.

Αρχικά να ξεκαθαρίσω πως δεν ανήκω σε καμία παράταξη.
Ήμουν χθες στη συνέλευση παρότι μετά τις προηγούμενες 3 που είχα πάει,είχα αρχίσει να κουράζομαι. Ψήφισα κι εγώ ένα από τα πλαίσια που δεν πρότειναν κατάληψη γιατί είχα χαρεί αρκετά που -ακόμα και κάτω από τέτοιες συνθήκες- θα αρχίζαμε μαθήματα.

Πολλοί εδώ μέσα γράφετε ότι δεν ξέρατε πού και πότε γινόταν η συνέλευση. Πρόβλημά σας. Ειλικρινά,είμαι ο μόνος που είδε χθες σε διάφορα σημεία στη Φιλοσοφική τοιχοκολλημένη ανακοίνωση για ώρα και χώρο διεξαγωγής της συνέλευσης; Το έλεγε ξεκάθαρα,12 η ώρα στην 314. Ήμουν εκεί από τις 12:30 ως τη 1 περίπου όταν και είδα άτομα να φεύγουν και ενημερώθηκα πως η συνέλευση μεταφέρεται στην 440. Οπότε όποιος ήθελε να πάει στην συνέλευση,μπορούσε να πάει,όλα τα άλλα είναι ιστορίες.

Δεύτερον,κάνετε λόγο ορισμένοι για μη δημοκρατική απόφαση. Δεν καταλαβαίνω πώς προκύπτει αυτό. Ακόμα και οριακά,υπερίσχυσε η πρόταση για κατάληψη. Κι εγώ ξενέρωσα αλλά δε θα αμφισβητήσω τη δημοκρατικότητα επειδή δε με συμφέρει. Όσοι μιλάτε για μειοψηφίες που καπελώνουν όλους τους υπόλοιπους,ήσασταν ελεύθεροι να πάτε και να ψηφίσετε αυτό που πιστεύετε. Η στάση "δεν πάω να ψηφίσω και μετά κράζω όσους κλείνουν τη σχολή ενάντια στη θέλησή μου" δεν είναι και τόσο υπεύθυνη. Και για την ιστορία,την ώρα της ψηφοφορίας ήταν μπροστά μου μια παρέα που συζητούσε τι να ψηφίσει. Ήθελαν ανοιχτή σχολή και ήταν ανάμεσα στο Ανεξάρτητο Πλαίσιο και αυτό του ΜΑΣ. Ήταν μια παρέα 5-6 ατόμων και τελικά ψήφισαν Ανεξάρτητο. Αν είχαν ψηφίσει ΜΑΣ, δε θα είχαμε κατάληψη. Το λέω αυτό όχι για να καταδικάσω την επιλογή τους,προς θεού,αλλά αν είχε γίνει έτσι δε θα υπήρχε κανείς εδώ μέσα να μιλάει για μη δημοκρατική απόφαση της συνέλευσης.
Άβαταρ μέλους
Panos Enzo

Ευχαριστώ: 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Birdy » 17 Δεκ 2013, 15:54

Ειναι εξαιρετικα ασαφες το πλαισιο αυτης της συγκεντρωσης..

Δυο σημαντικες ερωτησεις:
1) Σε ποιον απεθυνεται η συγκεντρωση- διαμαρτυρια;

2) Διαμαρτυρια για τον τροπο διεξαγωγης των συνελευσεων γενικα, για τα πλαισιο που κατεβαινουν στις συνελευσεις, για το οτι υπαρχει η καταληψη σαν τροποσ δρασης; Τι απο ολα αυτα;
Άβαταρ μέλους
Birdy

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικο
Φύλο: Μ
Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό l23bjcc » 17 Δεκ 2013, 15:56

Birdy έγραψε:Ειναι εξαιρετικα ασαφες το πλαισιο αυτης της συγκεντρωσης..

Δυο σημαντικες ερωτησεις:
1) Σε ποιον απεθυνεται η συγκεντρωση- διαμαρτυρια;

2) Διαμαρτυρια για τον τροπο διεξαγωγης των συνελευσεων γενικα, για τα πλαισιο που κατεβαινουν στις συνελευσεις, για το οτι υπαρχει η καταληψη σαν τροποσ δρασης; Τι απο ολα αυτα;

Πολυ σωστο αυτο το ερωτημα. Παρακαλω να απαντηθει.
Τελευταία επεξεργασία από l23bjcc και 17 Δεκ 2013, 15:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
l23bjcc

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dimos92 » 17 Δεκ 2013, 16:04

@Birdy
Για όλα τα παραπάνω, με έμφαση στο θέμα των καταλήψεων ως τρόπου αγωνιστικής δράσης. Τρόπος που κρίνεται από πολλές/πολλούς από εμάς αντιδημοκρατικός. Και με κορυφαίο το αίτημα για την επανέναρξη της εκπαιδευτικής διαδικασίας.
Άβαταρ μέλους
dimos92

Ευχαριστώ: 10

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Anetta » 17 Δεκ 2013, 16:07

Μακάρι το πρώτο μου σχόλιο στο forum να γινόταν κάτω από καλύτερες συνθήκες. Δυστυχώς όμως οι περιστάσεις δεν το επέτρεψαν. Καιρό τώρα παρακολουθώ τις διάφορες απαντήσεις στο topic του σχολιασμού των απεργιών και πολλές φορές η έλλειψη κατανόησης και η εμμονή σε μονόπλευρες αντιλήψεις ορισμένων μελών μου προκαλεί -αρνητική- εντύπωση και με προβληματίζει.
Μπράβο για την πρωτοβουλία που πήρατε για την οργάνωση αυτής της συγκέντρωσης, πιστεύω πως είναι απαραίτητη. Θεωρώ επίσης σημαντικό το ότι αυτό μάλλον είναι παράλληλα ένα βήμα ώστε να φανεί ότι δε χρειάζεται να ανήκεις σε κάποια κομματική παράταξη για να ενεργοποιηθείς και να αντιδράσεις για κάτι που θεωρείς άδικο. Θα έπρεπε όλοι οι φοιτητές να τολμούν να το κάνουν, χωρίς να φοβούνται την ταμπέλα που θα τους κρεμάσει οποιοσδήποτε έχει μάθει να υπολογίζει τους πάντες βάσει κομματικής επιλογής. Τέτοιοι παραλογισμοί δεν αρμόζουν στην εποχή μας. Εξάλλου, δεν πηγάζουν όλα τα πιστεύω από τη συμμετοχή σε κάποια κομματική παράταξη. Μερικές φορές είναι απλώς θέμα προσωπικής κρίσης και αξιών. Υπάρχουν επίσης άνθρωποι που έχουν την ικανότητα να σκέφτονται έξω από ένα κομματικό πλαίσιο και θέλουν να ακουστεί η γνώμη τους.
Άβαταρ μέλους
Anetta

Σχολή/Τμήμα: Τμήμα Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας ΕΚΠΑ
Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Μαριάνα » 17 Δεκ 2013, 16:09

:up:
Εικόνα

Διαφυλάττουμε τον ελληνικό γραπτό λόγο μας - Εξαφανίζουμε τη ''μάστιγα greeklish''.
να απλοπιιθι κι αλο ι γλοσα κε να μι χριαζετε να ταλεπορουντε τα πεδια μασ με τιν εκμαθισι τισ εξαλου ινε κε πιο ορεα ι ικονα τις απλοπιιμενισ γλοσασ!
Και για όσους ούτε τώρα κατάλαβαν...
na @plopii8i ki @lo i glws@ k3 n@ mi xri@z3t3 n@ t@l3porud3 t@ p3di@ m@s m3 tin 3km@8isi tis 3x@lu in3 k3 pio wr3@ i ikon@ tis @plopiim3nis glws@s!
Άβαταρ μέλους
Μαριάνα

Σχολή/Τμήμα: Φιλοσοφική / Ιστορίας και Αρχαιολογίας
Ευχαριστώ: 19

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό egnarts » 17 Δεκ 2013, 16:11

:worthy: :worthy: :worthy:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
egnarts

Σχολή/Τμήμα: Φοιτήτρια φιλολογίας
Φύλο: female

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό l23bjcc » 17 Δεκ 2013, 16:19

Εκτος των αλλων αντιρρησεων μου για τη συγκεντρωση αυτη, που εχω διατυπωσει σε αναρτησεις μου σε αλλη ενοτητα, εχω και μια απορια: Τι νομιζετε οτι θα πετυχετε με αυτη τη συγκεντρωση? Θα συγκινησετε οσους ειναι τυχον μεσα στο κτηριο, οι οποιοι με δακρυα στα ματια θα ανοιξουν αμεσως τις πορτες της σχολης? Η ΓΣ αποφασισε καταληψη, οσο και αν δεν μας αρεσει αυτο. Αν ολοι εσεις που σχολιαζετε εδω ειχατε παει στη συνελευση, το αποτελεσμα θα ηταν διαφορετικο. Εκτος και αν ο στοχος ειναι να πλακωθουμε μεταξυ μας, οποτε παω πασο.
Τελευταία επεξεργασία από l23bjcc και 17 Δεκ 2013, 16:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
l23bjcc

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό marina.love » 17 Δεκ 2013, 16:24

Ε
Τελευταία επεξεργασία από marina.love και 26 Ιουν 2016, 16:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
marina.love

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό l23bjcc » 17 Δεκ 2013, 16:26

marina.love έγραψε:Εγώ προτείνω το θέμα να μετατραπεί σε πρόσκληση ψήφου για την Παρασκευή ...!!!!!!!!!
Ειδικά όσους είναι από Αττική αλλά κι από επαρχία ΟΛΟΙ να έρθουν την Παρασκευή να ψηφίσουν να ανοίξει η σχολή.. Με την αποχή στις εκλογές έχμ τρ ΝΔ-Πασοκ και με την αποχή από τις συνελεύσεις έχμ Κατάληψη επ'αόριστον.......!

Αυτο ακριβως!!!!
Άβαταρ μέλους
l23bjcc

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό yorikas » 17 Δεκ 2013, 16:30

l23bjcc έγραψε:
marina.love έγραψε:Εγώ προτείνω το θέμα να μετατραπεί σε πρόσκληση ψήφου για την Παρασκευή ...!!!!!!!!!
Ειδικά όσους είναι από Αττική αλλά κι από επαρχία ΟΛΟΙ να έρθουν την Παρασκευή να ψηφίσουν να ανοίξει η σχολή.. Με την αποχή στις εκλογές έχμ τρ ΝΔ-Πασοκ και με την αποχή από τις συνελεύσεις έχμ Κατάληψη επ'αόριστον.......!

Αυτο ακριβως!!!!

Καλα την παρασκευη θα ψηφιστει ανοιχτη σχολη με συντριπτικη πλειοψηφια!!! η αντιθεση με την καταληψη ειναι τοσο εντονη που αν και τοτε δεν ψηφισουμε για να ληξει τη να πω ημαστε αξιοι της μοιρας μας :thumbdown:
Άβαταρ μέλους
yorikas

Σχολή/Τμήμα: ΑΓΓΛΙKOOO

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό istorikarios13 » 17 Δεκ 2013, 16:31

ελατε παλι 60 ατομα θα ειστε στο πανλαικο καλεσμα σας.χαχαχαχαχαχα.και ναι τη παρασκευη θα εχουμε εκ νεου καταληψη γιατι εμεις ειμαστε η πλειοψηφια.
Άβαταρ μέλους
istorikarios13

Ευχαριστώ: 4

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Panos Enzo » 17 Δεκ 2013, 16:32

Η ΠΡΩΤΗ λογική, ψύχραιμη και δημοκρατική πρόταση που άκουσα σήμερα από το αντίπαλο στρατόπεδο.

istorikarios13 έγραψε:ελατε παλι 60 ατομα θα ειστε στο πανλαικο καλεσμα σας.χαχαχαχαχαχα.και ναι τη παρασκευη θα εχουμε εκ νεου καταληψη γιατι εμεις ειμαστε η πλειοψηφια.

60-τρεις κι ο κούκος... :up:
Τελευταία επεξεργασία από Panos Enzo και 17 Δεκ 2013, 16:34, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Panos Enzo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό johnie » 17 Δεκ 2013, 16:33

Panos Enzo έγραψε:
Dimitris7 έγραψε:Λοιπόν,συνδέθηκα μόνο και μόνο για να γράψω σε αυτό το topic και να διευκρινίσω μερικά πράγματα.

Αρχικά να ξεκαθαρίσω πως δεν ανήκω σε καμία παράταξη.
Ήμουν χθες στη συνέλευση παρότι μετά τις προηγούμενες 3 που είχα πάει,είχα αρχίσει να κουράζομαι. Ψήφισα κι εγώ ένα από τα πλαίσια που δεν πρότειναν κατάληψη γιατί είχα χαρεί αρκετά που -ακόμα και κάτω από τέτοιες συνθήκες- θα αρχίζαμε μαθήματα.

Πολλοί εδώ μέσα γράφετε ότι δεν ξέρατε πού και πότε γινόταν η συνέλευση. Πρόβλημά σας. Ειλικρινά,είμαι ο μόνος που είδε χθες σε διάφορα σημεία στη Φιλοσοφική τοιχοκολλημένη ανακοίνωση για ώρα και χώρο διεξαγωγής της συνέλευσης; Το έλεγε ξεκάθαρα,12 η ώρα στην 314. Ήμουν εκεί από τις 12:30 ως τη 1 περίπου όταν και είδα άτομα να φεύγουν και ενημερώθηκα πως η συνέλευση μεταφέρεται στην 440. Οπότε όποιος ήθελε να πάει στην συνέλευση,μπορούσε να πάει,όλα τα άλλα είναι ιστορίες.

Δεύτερον,κάνετε λόγο ορισμένοι για μη δημοκρατική απόφαση. Δεν καταλαβαίνω πώς προκύπτει αυτό. Ακόμα και οριακά,υπερίσχυσε η πρόταση για κατάληψη. Κι εγώ ξενέρωσα αλλά δε θα αμφισβητήσω τη δημοκρατικότητα επειδή δε με συμφέρει. Όσοι μιλάτε για μειοψηφίες που καπελώνουν όλους τους υπόλοιπους,ήσασταν ελεύθεροι να πάτε και να ψηφίσετε αυτό που πιστεύετε. Η στάση "δεν πάω να ψηφίσω και μετά κράζω όσους κλείνουν τη σχολή ενάντια στη θέλησή μου" δεν είναι και τόσο υπεύθυνη. Και για την ιστορία,την ώρα της ψηφοφορίας ήταν μπροστά μου μια παρέα που συζητούσε τι να ψηφίσει. Ήθελαν ανοιχτή σχολή και ήταν ανάμεσα στο Ανεξάρτητο Πλαίσιο και αυτό του ΜΑΣ. Ήταν μια παρέα 5-6 ατόμων και τελικά ψήφισαν Ανεξάρτητο. Αν είχαν ψηφίσει ΜΑΣ, δε θα είχαμε κατάληψη. Το λέω αυτό όχι για να καταδικάσω την επιλογή τους,προς θεού,αλλά αν είχε γίνει έτσι δε θα υπήρχε κανείς εδώ μέσα να μιλάει για μη δημοκρατική απόφαση της συνέλευσης.

υπαρχει όμως και το δικαιωμα στην εκπαιδευτικη διαδικασια το οποιο δε μπορεις να το στερήσεις από καποιον που το επιθυμει και θα πρεπει οι αποφασεις του συλλογου να το σεβονται..πολλοι το θεωρουν αυτονοητο γι αυτό δε συμμετεχουν στις συνελευσεις,κακως κατά τη γνωμη μου γιατι το περιεχομενο της συνελευσης δεν είναι μονο αν θα γινει καταληψη η όχι..η σχολη μπορει να κλεινει κατά τη γνωμη μου σε εξαιρετικες περιπτώσεις και πρεπει να απαιτει ευρεια πλειοψηφια.ετσι θα εχει και νοημα μια κατειλλημενη σχολη και θα ασκει πιεση εκει που πρεπει, διαφορετικα εκφυλιζεται σαν μορφη αγωνα.
Άβαταρ μέλους
johnie

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό istorikarios13 » 17 Δεκ 2013, 16:35

δεν ειναι εξαιρετικη περιπτωση οτι το πανεπιστημιο απειληται να μεινει με το μισο προσωπικο?δηλαδη τη πρεπει να γινει να απολυσουν και τους καθηγητες για να γινει καταλυψη στο πανεπιστημιο?να δω αν ο κυριος χατζης τον απολυσουν σε κανα χρονον αν θα λεει τα ιδια
Τελευταία επεξεργασία από istorikarios13 και 17 Δεκ 2013, 16:37, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
istorikarios13

Ευχαριστώ: 4

Διαμαρτυρία φοιτητών για την κατάληψη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό yorikas » 17 Δεκ 2013, 16:46

Κιτσικιτσίκης έγραψε:
istorikarios13 έγραψε:δε δεχεστε τις δημοκρατικες αποφασεις?το σωμα αποφασησε κλειστη σχολη με συντρτριπτικη πλειοψηφια εναντι αυτων που θελουν ανοιχτη σχολη.

Πού την είδες τη συντριπτική πλειοψηφία;

o istorikarios ο,τι θελει βλεπει και λεει
Άβαταρ μέλους
yorikas

Σχολή/Τμήμα: ΑΓΓΛΙKOOO

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό johnie » 17 Δεκ 2013, 16:47

istorikarios13 έγραψε:δεν ειναι εξαιρετικη περιπτωση οτι το πανεπιστημιο απειληται να μεινει με το μισο προσωπικο?δηλαδη τη πρεπει να γινει να απολυσουν και τους καθηγητες για να γινει καταλυψη στο πανεπιστημιο?να δω αν ο κυριος χατζης τον απολυσουν σε κανα χρονον αν θα λεει τα ιδια

φιλε μου,εδω είναι το θεμα,εσυ μπορει να εχεις δικιο το θεμα ειναι ποιο τροπο διαλέγεις να το διεκδικήσεις..αυτη τη στιγμη εχεις απομονωθεί σε μια γωνια και βριζεις ολους τους υπολοιπους που θελουν τη σχολη ανοικτη λες και είναι εχθροι σου αντι να ανοίξεις διαλογο μαζι τους..χωρις αυτους δεν προκειται να καταφερεις τιποτα απολυτως!ας είναι κλειστη η σχολη οσο καιρο θες,αν δεν εχεις τη πλειοψηφια των φοιτητών με το μερος σου ώστε να ασκησεις σοβαρη πιεση εκει που πρεπει τι θα καταφερεις?οι περισσοτερες σχολες ανοιξαν,οι περισσοτεροι φοιτητες θελουν να επιστρεψουν στα μαθηματα τους,δεν γινεται να εμμενεις στην ιδια αποψη όταν διαμορφώνονται αυτές οι συνθηκες διπλα σου.
Άβαταρ μέλους
johnie

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό marina.love » 17 Δεκ 2013, 16:48

Αν υπάρχει το δικαίωμα ψήφισης κατάληψης για αντίδραση σε 1 απολυταρχική απόφαση της κυβέρνησης που έχει εκλεγεί από δημοκρατικές διαδικασίες (δυστυχώς εννοείται) αν και μειοψηφία,υπάρχει το δικαίωμα σε όσους θέλουν να αντιδράσουν σε 1 απολυταρχική απόφαση συνέλευσης με τραγική μειοψηφία 2/4% !!........

Θα μπορούσαμε πάντως να φτιάξουμε σελίδα αντίδρασης στο Φμπ για φιλοσοφική ειδικά από ακομμάτιστους όμως...
https://www.facebook.com/pages/Ψηφίζω-Ανοικτό-Εθνικό-Μετσόβιο-Πολυτεχνείο-ΕΜΠ/249295495108772
Άβαταρ μέλους
marina.love

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό rose » 17 Δεκ 2013, 16:50

l23bjcc έγραψε:Εκτος των αλλων αντιρρησεων μου για τη συγκεντρωση αυτη, που εχω διατυπωσει σε αναρτησεις μου σε αλλη ενοτητα, εχω και μια απορια: Τι νομιζετε οτι θα πετυχετε με αυτη τη συγκεντρωση? Θα συγκινησετε οσους ειναι τυχον μεσα στο κτηριο, οι οποιοι με δακρυα στα ματια θα ανοιξουν αμεσως τις πορτες της σχολης? Η ΓΣ αποφασισε καταληψη, οσο και αν δεν μας αρεσει αυτο. Αν ολοι εσεις που σχολιαζετε εδω ειχατε παει στη συνελευση, το αποτελεσμα θα ηταν διαφορετικο. Εκτος και αν ο στοχος ειναι να πλακωθουμε μεταξυ μας, οποτε παω πασο.

Από τα post που διάβαζα στον σχολιασμό, δεν νομίζω ότι όσοι γράφουν εδώ δεν πήγαν στην συνέλευση.

Μου φαίνεται μάλλον ότι
1. Εδαφος για την διαμαρτυρία δίνει αυτό που έγινε με την ώρα και την αίθουσα
και
2. ότι είναι η ιδέα επίσης να υπάρξει κάποια συνεννόηση μεταξύ των φοιτητών που σκέφτονται με τον ίδιο τρόπο, μια ευκαιρία να γνωριστούν κατ'αρχήν, και να μιλήσουν έξω από κομματικά πλαίσια (που μου φαίνεται πολύ καλό).

Αλλά όπως και να'χει δεν ζητάνε την έγκρισή μας, αποφασίζουν να συναντηθούν, όπως έχουν κάθε δικαίωμα να κάνουν. Φυσικά μπορούν να γραφτούν απόψεις, από ενδιαφέρον ή δυσαρέσκεια, αλλά το θέμα δεν τίθεται σε ψηφοφορία - ανακοίνωση/πρόσκληση είναι, όποιος πιστεύει το ίδιο πηγαίνει.

Σημείωση: έγραψα το πώς το βλέπω εγώ, αν κάποιος διαφωνεί με αυτά ας μην το φορτώσει στην retz ή στο θέμα! :up:
Τελευταία επεξεργασία από rose και 17 Δεκ 2013, 16:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
rose

Ευχαριστώ: 5

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Φιλοσοφικής Σχολής

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες