filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

ΓΕΝΙΚΕΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΕΙΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗΣ - ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ

Ανακοινώσεις που αφορούν στη Φιλοσοφική Σχολή γενικά.

Συντονιστές: Συντονιστές, Γενικοί Συντονιστές

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Re: ΓΕΝΙΚΕΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΕΙΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗΣ - ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Nathiiii19 » 04 Οκτ 2011, 17:17

:funny: :funny: :funny:

να σαι καλα βρε Χαριτίνη...
Spoiler:
sakuJo έγραψε: εισαι σκουληκαντερα;

seveN έγραψε:εισαι μαγκας/μαγκισσα? :smoke:

sakuJo έγραψε:ειμαι και πολυ μαγκας...ισως να φταιει το μουστακι :lola:

Spoiler:
sakuJo έγραψε:ΝΑΤΙ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΜΩΡΗ :peace:

Spoiler:
sakuJo έγραψε:σας χαιρετω και γω γιατι κοντευω να τον παρω στ'ορθιο :sleep:

http://25.media.tumblr.com/tumblr_mag15 ... o1_500.gif
Άβαταρ μέλους
Nathiiii19

Ευχαριστώ: 67

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Βαγγέλης » 04 Οκτ 2011, 17:18

anna o. έγραψε:
Βαγγέλης έγραψε:Πάντως ήθελα να πω το εξής: χαίρομαι, ανεξαρτήτως κατάληψης ή μη, ότι δεν μονοπωλούν πλέον οι παρατάξεις το μικρόφωνο. Χαίρομαι που ακόμα και κάτω από αυτές τις συνθήκες, ακόμα και με την κριτική που γίνεται, μιλάνε ανεξάρτητοι φοιτητες και έχουν το θάρρος της γνώμης τους. Είτε συμφωνώ, είτε διαφωνώ. Ελπίζω - αν και το φοβάμαι - ότι αυτή η ξαφνική ενασχόληση με τα κοινά της σχολής να μην είναι πάνω στην βάση του ατομικού συμφέροντος. Τώρα από κει και πέρα, ή δέχεσαι την διαδικασία της γενικής συνέλευσης ή όχι. Αν δεν περνάει το δικό σου , τι να κάνουμε, έχασες. Ας ερχόντουσαν περισσότεροι να ψήφιζαν ανοιχτή σχολή για να έληγε η κατάληψη..

βαγγελακη,ξερεις να διαβαζεις?πως να ερθεις να ψηφισεις οταν ξερεις οτι εχεις να νικησεις την ανθρωπινη βλακεια κ τον εγωισμο?οταν ξερεις πως οτι κ να ψηφισεις,χαμενο θα παει...κ την πεμπτη που ηρθαμε τι καταλαβαμε ακριβως?ισα ισα εγω ενιωσα τερμα ΗΛΙΘΙΑ...κ τι ειμαι στην τελικη,σκυλακι,να μου σφυριζουν τα εαακ για γσ οποτε γουσταρουν κ γω να τρεχω????????????ΕΛΕΟΣ...το βρηκατε ολοι σαν επιχειρημα το να ερχοσουν...τρισαθλια καραμελα...

Αννούλα ξέρω να διαβάζω. Αν θεωρείς ότι κάνεις χάρη σε κάποιον με το να έρθεις να ψηφίσεις για την σχολή ΣΟΥ και για τα προβλήματα που την / ΣΕ αφορούν έμμεσα ή άμεσα, είναι δικό σου πρόβλημα και δεν με αφορά καθόλου ούτε με ενδιαφέρει. Έχω πει και έχω ξαναπεί, δεν προέκυψε τώρα το θέμα με το νόμο. Έχουν εξαγγελθεί τα κυριότερα σημεία του εδώ και ένα χρόνο. Που ήσουνα εσύ και οι εκατοντάδες φοιτητές που έρχονται τώρα στις γ.σ. τότε;
Άβαταρ μέλους
Βαγγέλης

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό konstantinak24i » 04 Οκτ 2011, 17:18

Είπα να το πώ και εγώ αυτό που λές Χαριτίνη.Δεν πάμε καλά. Σαν να ακούω πολιτικό ένοιωσα.Ενα θα πω και θα το πω στα γερμανικα. αιντε von hier meine mutter.
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
konstantinak24i
*Notes donor*
*Notes donor*

Σχολή/Τμήμα: Αρχαιολογικό
Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό kiki kikaki » 04 Οκτ 2011, 17:19

Χαριτίνη έγραψε:
kiki kikaki έγραψε:{...}ουτε η γιαγια μου πια δεν το λεει αυτο..''προφανως εχεις πλουσια οικογενεια και σε στηριζει....''Π Α Τ Ε Κ Α Λ Α??????????????οι πλουσιοι...δεν φοιτουν στα ελληνικα πανεπιστημια..τα εχουν για φτυσιμο...σπουδαζουν τα παιδια σε αλλα πανεπιστημια...και μετα ελα να μ πεισ..οτι προτιμησαν εκεινον στη δουλεια..και ειναι αδικια...!!!!!αν εμεισ το ματωνουμε...στισ καταληψεισ...θα φταιει μετα ο καθε εργοδοτης που θα διαλεξει εκεινον που διαβαζε..εδινε..και γενικως προχωρουσε...
ειμαστε ολοι στην ιδια μοιρα..ολοι μας αντιμετωπιζουμε σοβαρα οικονομικα προβληματα..ΑΦΗΣΤΕ ΠΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΡΩΧΗΜΕΝΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΣΑΣ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ...ΞΕΚΟΛΛΗΣΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΑ ΚΑΙ Κ..ΙΔΕΕΣ ΤΟΥΣ!!!

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΝΕΥΜΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κατ' αρχάς, να μιλάς καλύτερα. Αυτό που είπα είναι ότι πάααρα πολλοί φοιτητές δεν έχουν πλάτες να τους στηρίζουν (αμφιβάλλεις ότι αρκετοί έχουν πολλά λεφτά και γι' αυτό δεν καίγονται για το πτυχίο; λυπάμαι αλλά θα σε διαψεύσω) και για αυτό θέλουν τόσο πολύ το πτυχίο που ίσως για κάποιους δεν έχει καμία αξία αφού είτε το πάρουν τώρα είτε σε 3 χρόνια θα έχουν λεφτά στην τσέπη τους. Ελπίζω να έγινα κατανοητή τώρα.

μα δεν υπαρχουν πια πλατες...δεν εχει λεφτα ο κοσμος...ολες οι οικογενειεσ εχουν οικονομικα προβληματα...αλλοι πιο σοβαρα αλλοι λιγοτερο σοβαρα..Θες να μ πεισ δηλαδη οτι εσυ θα καιγεσαι να παρεις πτυχιο για να πιασει δουλεια αφου δεν εχεισ ''πλατεσ''??τοτε θα μ επιτρεψεις να σου πω..οτι εκανεσ λαθος επιλογη...το πανεπιστημιο πρεπει να ανοιξει μπας και μαθουμε τιποτα και αρχισουμε να αντιλαμβανομαστε σημαντικοτερα πραγματα...
Άβαταρ μέλους
kiki kikaki

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό kismamias » 04 Οκτ 2011, 17:19

Ρε παιδια ειμαστε με τα καλα μας??? Κανουμε το μεγαλυτερο λαθος που θα μπορουσαμε να κανουμε. Βλεπουμε τον συμφοιτητη μας ως εχθρο και οχι αυτους που πρεπει. Εγω Ημουν και Ειμαι κατα της καταληψης γιατι γινεται για αδιευκρινιστους λογους και μαλλον για μικροκαμματικα συμφεροντα. Το κακο με μας που δεν θελουμε την καταληψη ειναι οτι δεν εχουμε ενα κεντρικο σχεδιασμο και οργανωση οπως και οι κομματικες οργανωσεις για αυτο και βασιζομαστε στην ατομικη πρωτοβουλια του καθενος που οπως βλεπουμε σημερα ατονισε. Εχουμε να αντιμετωπισουμε ενα οργανωμενο μπλογκ απο φανατικα κομματικοποιημενους φοιτητες οι οποιοι δεν αποφασιζουν απο μονοι τους την ψηφο τους, αλλα τους κατευθυνουν αλλοι ταγοι που εχουν συμφεροντα απο τις καταληψεις. Δεν θελω να κατηγορησω καποιους αλλα καλο ειναι να οργανωθουμε και εμεις μπας και δουμε ασπροι μερα. Δεν γινεται οι 400 να αποφασιζουν για τους 10.000
Άβαταρ μέλους
kismamias

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ladida » 04 Οκτ 2011, 17:20

:clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: δια Χαριτινη!!!!πες τα γιατί και εγώ μπερδεύτηκα τώρα!(ειρωνεία)!!!
Άβαταρ μέλους
ladida

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Man1ac » 04 Οκτ 2011, 17:20

πολλα ++++++++ σε Χαριτίνη

δεν νομιζω οτι θα μπορουσα να το πω καλυτερα..!!
Άβαταρ μέλους
Man1ac

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bionic » 04 Οκτ 2011, 17:22

Myrsini έγραψε:Σήμερα δόθηκε ηχηρή απάντηση στους εκβιαστές καροκλοκένταυρους καθηγητάδες, που προσπάθησαν να τρομοκρατήσουν τον κόσμο οτι και καλά χάνεται η εξεταστική [...]

Αυτοί που πρώτοι φταίνε για την κατάντια του ελληνικού πανεπιστημίου. Αυτοί που βρέξει-χιονίσει, κατάληψη-ξεκατάληψη, έχουν κάνει την τεμπελιά επάγγελμα (κυριολεκτικά) και πουλάνε μούρη αφ' υψηλού, σαν την κιουρία ματζουράνη που έλεγε οτι φταίμε όλοι ανεξαιρέτως για όσα έγιναν, κι εκείνοι που πήγαιναν κι εκείνοι που δεν πήγαιναν στις συνελεύσεις.

Καμία εξεταστική και κανένα εξάμηνο δεν πρόκειται να χαθεί. Δεν θα τολμήσουν γιατί είναι κότες και το μόνο που τους νοιάζει είναι η βόλεψή τους και να πέφτει ο παράς κάθε μήνα (και πολύς παράς, τη στιγμή που άλλοι συνανθρωποί μας πεινάνε).

Σήμερα κατέρρευσε σαν χάρτινος πύργος αυτη η παρωδία εξεταστικής που οι φωστήρες ακαδημαϊκοί μας δάσκαλοι αποφάσισαν ΕΡΗΜΗΝ μας, [...]. Σήμερα κατέρρευσε αυτό το ΕΚΤΡΩΜΑ, το ΤΕΡΑΤΟΥΡΓΗΜΑ, το αποκύημα αρρωστημένων εγκεφάλων.

Ο εκβιασμός δεν πέρασε. Η κατάληψη έπεσε σαν ηχηρό χαστούκι στα μούτρα των εκβιαστών. Μπράβο σε όσα παιδιά ψήφισαν.

πωπω αυτό μου θύμισε Παπαρήγα :tease:

κατα τ'άλλα συμφωνώ με αυτό π είπες για τους καθηγητές.
~The roughest road often leads to the top~

Εικόνα
Spoiler:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
bionic
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Τμήμα Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Χαριτίνη » 04 Οκτ 2011, 17:23

kiki kikaki έγραψε:
Χαριτίνη έγραψε:
kiki kikaki έγραψε:{...}ουτε η γιαγια μου πια δεν το λεει αυτο..''προφανως εχεις πλουσια οικογενεια και σε στηριζει....''Π Α Τ Ε Κ Α Λ Α??????????????οι πλουσιοι...δεν φοιτουν στα ελληνικα πανεπιστημια..τα εχουν για φτυσιμο...σπουδαζουν τα παιδια σε αλλα πανεπιστημια...και μετα ελα να μ πεισ..οτι προτιμησαν εκεινον στη δουλεια..και ειναι αδικια...!!!!!αν εμεισ το ματωνουμε...στισ καταληψεισ...θα φταιει μετα ο καθε εργοδοτης που θα διαλεξει εκεινον που διαβαζε..εδινε..και γενικως προχωρουσε...
ειμαστε ολοι στην ιδια μοιρα..ολοι μας αντιμετωπιζουμε σοβαρα οικονομικα προβληματα..ΑΦΗΣΤΕ ΠΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΡΩΧΗΜΕΝΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΣΑΣ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ...ΞΕΚΟΛΛΗΣΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΑ ΚΑΙ Κ..ΙΔΕΕΣ ΤΟΥΣ!!!

Κατ' αρχάς, να μιλάς καλύτερα. Αυτό που είπα είναι ότι πάααρα πολλοί φοιτητές δεν έχουν πλάτες να τους στηρίζουν (αμφιβάλλεις ότι αρκετοί έχουν πολλά λεφτά και γι' αυτό δεν καίγονται για το πτυχίο; λυπάμαι αλλά θα σε διαψεύσω) και για αυτό θέλουν τόσο πολύ το πτυχίο που ίσως για κάποιους δεν έχει καμία αξία αφού είτε το πάρουν τώρα είτε σε 3 χρόνια θα έχουν λεφτά στην τσέπη τους. Ελπίζω να έγινα κατανοητή τώρα.

μα δεν υπαρχουν πια πλατες...δεν εχει λεφτα ο κοσμος...ολες οι οικογενειεσ εχουν οικονομικα προβληματα...αλλοι πιο σοβαρα αλλοι λιγοτερο σοβαρα..Θες να μ πεισ δηλαδη οτι εσυ θα καιγεσαι να παρεις πτυχιο για να πιασει δουλεια αφου δεν εχεισ ''πλατεσ''??τοτε θα μ επιτρεψεις να σου πω..οτι εκανεσ λαθος επιλογη...το πανεπιστημιο πρεπει να ανοιξει μπας και μαθουμε τιποτα και αρχισουμε να αντιλαμβανομαστε σημαντικοτερα πραγματα...

Τους λόγους για τους οποίους θέλω να ανοίξει η Σχολή δεν θα στους αναλύσω τώρα αλλά προφανώς είναι και το οικονομικό θέμα στη μέση. Όσο για το ότι έχουν όλοι οικονομικό πρόβλημα είναι γνωστό...αλλά δεν είναι ίδια τα κριτήρια. Εγώ ας πούμε θεωρώ ως οικονομικό πρόβλημα ότι αυτή τη στιγμή τα εισοδήματά μου ισούνται με 0. Άλλος θεωρεί οικονομικό πρόβλημα ότι το εργοστάσιό του έχει μειώσει την παραγωγή (όμως λεφτά έχει και θα έχει). Δεν μιλάμε με ίσους όρους προφανώς.
Η αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στον τρόπο με τον οποίο φεύγει απ' τη ζωή σου.

Βάλε φωτιά σε ό,τι σε καίει, σε ό,τι σου τρώει την ψυχή
έξω οι δρόμοι αναπνέουν διψασμένοι, ανοιχτοί
είν' η αγάπη ένα ταξίδι από γιορτή σε γιορτή...

Άβαταρ μέλους
Χαριτίνη

Σχολή/Τμήμα: Φιλολογία
Ευχαριστώ: 3

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό konstantinak24i » 04 Οκτ 2011, 17:23

Εμένα μου θύμισε και τον Γιωργάκη.Τη Κυριακή όλοι στις κάλτσες,, :jaugh:
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
konstantinak24i
*Notes donor*
*Notes donor*

Σχολή/Τμήμα: Αρχαιολογικό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Myrsini » 04 Οκτ 2011, 17:23

Και κάτι ακόμη.

Οι φοιτητές δείξαμε ήδη απο χθες Δευτέρα, έμπρακτα, την αποδοκιμασία μας στο κατασκεύασμα της εξεταστικής ξεπέτας. Μαθήματα που συνήθως συγκέντρωναν λαοθάλασσες στην εξέτασή τους, με πέντε και βάλε αμφιθέατρα γεμάτα (πχ Ιστορια μεταπολεμικου κοσμου) χτες με το ζορι είχαν ένα αμφιθέατρο. Τι συνέβη λοιπόν;;

Όλοι ήμασταν αδιάβαστοι και προσπαθούσαμε να λουφάρουμε; Δε νομίζω Τάκη. Οπωσδήποτε κάποιοι αποσυντονίστηκαν με το όλο μπάχαλο και δεν πήγαν. Πιστεύω όμως ακράδαντα πως η πλειοψηφία ενσυνείδητα δεν πηγε να δώσει, ΠΕΡΝΩΝΤΑΣ ΕΤΣΙ ΕΜΜΕΣΩΣ ΠΛΗΝ ΣΑΦΩΣ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΟΤΙ Η ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ. Μια στάση εξόχως πολιτική. Ουσιαστικά ΑΠΟΧΗ ήταν αυτο που έγινε χθες σε όσα μαθήματα "εξετάστηκαν" (εντός πολλών εισαγωγικών). Μια χειρονομία με υψηλό συμβολισμό. Μια λέξη: ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ.
Άβαταρ μέλους
Myrsini

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Αντιγόνη » 04 Οκτ 2011, 17:24

California έγραψε:Αφού λοιπόν δεν σεβάστηκε κανείς το αποτέλεσμα της προηγούμενης ψηφοφορίας γιατί να σεβαστούμε εμείς το αποτέλεσμα της σημερινής ψηφοφορίας?γιατί δεν μαζεύουμε κι εμείς υπογραφές για καινούρια συνέλευση πριν την επόμενη εβδομάδα?το Σάββατο κιόλας που δεν θα δουλεύει η πλειοψηφία και θεωρητικά θα μπορούν να έρθουν οι περισσότεροι.

+100000000000000000000000000000000000000000000000
Ας δούμε το ποτήρι μισογεμάτο !!!!Καλό θα μας κάνει...
Άβαταρ μέλους
Αντιγόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό under_a_veil » 04 Οκτ 2011, 17:25

Myrsini έγραψε:Και κάτι ακόμη.

Οι φοιτητές δείξαμε ήδη απο χθες Δευτέρα, έμπρακτα, την αποδοκιμασία μας στο κατασκεύασμα της εξεταστικής ξεπέτας. Μαθήματα που συνήθως συγκέντρωναν λαοθάλασσες στην εξέτασή τους, με πέντε και βάλε αμφιθέατρα γεμάτα (πχ Ιστορια μεταπολεμικου κοσμου) χτες με το ζορι είχαν ένα αμφιθέατρο. Τι συνέβη λοιπόν;;

Όλοι ήμασταν αδιάβαστοι και προσπαθούσαμε να λουφάρουμε; Δε νομίζω Τάκη. Οπωσδήποτε κάποιοι αποσυντονίστηκαν με το όλο μπάχαλο και δεν πήγαν. Πιστεύω όμως ακράδαντα πως η πλειοψηφία ενσυνείδητα δεν πηγε να δώσει, ΠΕΡΝΩΝΤΑΣ ΕΤΣΙ ΕΜΜΕΣΩΣ ΠΛΗΝ ΣΑΦΩΣ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΟΤΙ Η ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ. Μια στάση εξόχως πολιτική. Ουσιαστικά ΑΠΟΧΗ ήταν αυτο που έγινε χθες σε όσα μαθήματα "εξετάστηκαν" (εντός πολλών εισαγωγικών). Μια χειρονομία με υψηλό συμβολισμό. Μια λέξη: ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ.

Πλάκα κάνεις έτσι?
Άβαταρ μέλους
under_a_veil
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Χαριτίνη » 04 Οκτ 2011, 17:27

Θα συμφωνούσα μαζί σου και με πολλά θαυμαστικά μάλιστα αν ίσχυε κάτι τέτοιο. Αν ξέρεις έστω έναν που όντας διαβασμένος δεν πήγε να γράψει για ιδεολογικούς λόγους περνώντας το μήνυμα στους καθηγητές ότι "η τρομοκρατία δεν περνάει", τότε ειλικρινά :respect: σε αυτό το άτομο.
Τελευταία επεξεργασία από Χαριτίνη και 04 Οκτ 2011, 17:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Άβαταρ μέλους
Χαριτίνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό anna o. » 04 Οκτ 2011, 17:28

Βαγγέλης έγραψε:
anna o. έγραψε:
Βαγγέλης έγραψε:Πάντως ήθελα να πω το εξής: χαίρομαι, ανεξαρτήτως κατάληψης ή μη, ότι δεν μονοπωλούν πλέον οι παρατάξεις το μικρόφωνο. Χαίρομαι που ακόμα και κάτω από αυτές τις συνθήκες, ακόμα και με την κριτική που γίνεται, μιλάνε ανεξάρτητοι φοιτητες και έχουν το θάρρος της γνώμης τους. Είτε συμφωνώ, είτε διαφωνώ. Ελπίζω - αν και το φοβάμαι - ότι αυτή η ξαφνική ενασχόληση με τα κοινά της σχολής να μην είναι πάνω στην βάση του ατομικού συμφέροντος. Τώρα από κει και πέρα, ή δέχεσαι την διαδικασία της γενικής συνέλευσης ή όχι. Αν δεν περνάει το δικό σου , τι να κάνουμε, έχασες. Ας ερχόντουσαν περισσότεροι να ψήφιζαν ανοιχτή σχολή για να έληγε η κατάληψη..

βαγγελακη,ξερεις να διαβαζεις?πως να ερθεις να ψηφισεις οταν ξερεις οτι εχεις να νικησεις την ανθρωπινη βλακεια κ τον εγωισμο?οταν ξερεις πως οτι κ να ψηφισεις,χαμενο θα παει...κ την πεμπτη που ηρθαμε τι καταλαβαμε ακριβως?ισα ισα εγω ενιωσα τερμα ΗΛΙΘΙΑ...κ τι ειμαι στην τελικη,σκυλακι,να μου σφυριζουν τα εαακ για γσ οποτε γουσταρουν κ γω να τρεχω????????????ΕΛΕΟΣ...το βρηκατε ολοι σαν επιχειρημα το να ερχοσουν...τρισαθλια καραμελα...

Αννούλα ξέρω να διαβάζω. Αν θεωρείς ότι κάνεις χάρη σε κάποιον με το να έρθεις να ψηφίσεις για την σχολή ΣΟΥ και για τα προβλήματα που την / ΣΕ αφορούν έμμεσα ή άμεσα, είναι δικό σου πρόβλημα και δεν με αφορά καθόλου ούτε με ενδιαφέρει. Έχω πει και έχω ξαναπεί, δεν προέκυψε τώρα το θέμα με το νόμο. Έχουν εξαγγελθεί τα κυριότερα σημεία του εδώ και ένα χρόνο. Που ήσουνα εσύ και οι εκατοντάδες φοιτητές που έρχονται τώρα στις γ.σ. τότε;

σορρυ που σηκωσα τους τονους,εχω φαει μεγαλη συγχυση,τους ξαναριχνω λοιπον...δεν θεωρω οτι κανω χαρη σε κανεναν,λεω απλα οτι η ψηφος μου της πεμπτης πηγε στα σκουπιδια... το ιδιο νιωθουν τοσα κ τοσα παιδια...κ θα πηγαινε κ η σημερινη γι αυτο κ δεν πατησα καν...σ αυτο δεν βλεπω ν απαντας...κ οχι,δεν περιμενα οτι δεν θα ξαναγινοταν ποτε γσ,αλλα οχι κ μετα απο 2 μερες ανοιχτης σχολης,αυτο ηταν κοροιδια κ σταχτη στα ματια...ημουν εκει που ηταν ΟΛΟΙ,ανεξαρτητου σημερινης αποψης για καταληψη η μη,αδιαδορη...αλλα οπως αδιαφορουσα εγω αδιαφορουσατε κ σεις,κ το χουμε ξανασυζητησει αυτο,για αυτο μη μου το παιζεις καποιος...
Άβαταρ μέλους
anna o.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό kiki kikaki » 04 Οκτ 2011, 17:31

Χαριτίνη έγραψε:
kiki kikaki έγραψε:
Χαριτίνη έγραψε:

Τους λόγους για τους οποίους θέλω να ανοίξει η Σχολή δεν θα στους αναλύσω τώρα αλλά προφανώς είναι και το οικονομικό θέμα στη μέση. Όσο για το ότι έχουν όλοι οικονομικό πρόβλημα είναι γνωστό...αλλά δεν είναι ίδια τα κριτήρια. Εγώ ας πούμε θεωρώ ως οικονομικό πρόβλημα ότι αυτή τη στιγμή τα εισοδήματά μου ισούνται με 0. Άλλος θεωρεί οικονομικό πρόβλημα ότι το εργοστάσιό του έχει μειώσει την παραγωγή (όμως λεφτά έχει και θα έχει). Δεν μιλάμε με ίσους όρους προφανώς.

προφανως και δεν θα αναλυσουμε τουσ λογους....αλλα θεωρω κουτο να υποστηριζουμε οτι πρεπει να ανοιξει η σχολη γιατι μερικοι δεν εχουν πλατεσ..χαιρω πολυ.. ειναι απλα τραγικο να κλεινουν οι σχολεσ για τους πολυαριθμους σημαντικοτερους λογους που προφανως δεν αγνοεις...
Άβαταρ μέλους
kiki kikaki

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό anna o. » 04 Οκτ 2011, 17:33

Χαριτίνη έγραψε:

Θα συμφωνούσα μαζί σου και με πολλά θαυμαστικά μάλιστα αν ίσχυε κάτι τέτοιο. Αν ξέρεις έστω έναν που όντας διαβασμένος δεν πήγε να γράψει για ιδεολογικούς λόγους περνώντας το μήνυμα στους καθηγητές ότι "η τρομοκρατία δεν περνάει", τότε ειλικρινά :respect: σε αυτό το άτομο.

οντως,μη λεμε κ οτι θελουμε ετσι...κ στην τελικη καλυτερο προγραμμα δεν θα μπορουσε να βγει...ειναι ασχημο,αλλα καλυτερο σεναριο απλα δεν υπηρχε,για να ικανοποιηθουν ολοι...θα διναμε κ καποια σαββατοκυριακα,ε και?κ οι καθηγητες θα ρχονταν,λετε αυτοι να γουσταραν να τρεχουν στη σχολη τα σκ???απλα δεν θελετε να διαβασετε κ αφηστε το προσχημα του νσ,δεν πιανει πια ουτε στα 3χρονα...
Τελευταία επεξεργασία από anna o. και 04 Οκτ 2011, 17:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
anna o.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Χαριτίνη » 04 Οκτ 2011, 17:33

kiki kikaki έγραψε:
Χαριτίνη έγραψε:
kiki kikaki έγραψε:
Χαριτίνη έγραψε:

προφανως και δεν θα αναλυσουμε τουσ λογους....αλλα θεωρω κουτο να υποστηριζουμε οτι πρεπει να ανοιξει η σχολη γιατι μερικοι δεν εχουν πλατεσ..χαιρω πολυ.. ειναι απλα τραγικο να κλεινουν οι σχολεσ για τους πολυαριθμους σημαντικοτερους λογους που προφανως δεν αγνοεις...

Σαφώς και δεν είναι πρώτιστα οικονομικοί οι λόγοι (αλλά παίζει και αυτό, κυρίως στις μέρες μας). Το οικονομικό το ανέφερα για τα άτομα που υποστηρίζουν ότι "δεν κρέμονται τα όνειρά τους από το πτυχίο" και έχουν "σοβαρότερα πράγματα να κάνουν" Μία είναι η ουσία: η Σχολή δεν πρέπει να κλείνει. Σε αυτό είμαι κάθετη. Όλα τα υπόλοιπα είναι δευτερεύοντα και αφορούν στις προτεραιότητες του καθενός.

Άβαταρ μέλους
Χαριτίνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Myrsini » 04 Οκτ 2011, 17:38

Μπορείτε να κοροϊδεύετε όσο θέλετε για το λόγο μου που μοιάζει και καλά σαν της Παπαρήγα ή δεν ξέρω ποιου άλλου πολιτικού. Αυτή η καραμέλα περί "ξύλινου πολιτικού λόγου" έχει σαπίσει απο καιρό. Φτύστε την επιτέλους. Είτε σας αρέσει είτε όχι, η ΠΟΛΙΤΙΚΗ (με την κυριολεκτική έννοια του όρου) έχει επιστρέψει για τα καλά στην καθημερινοτητά μας, στους χαλεπούς καιρούς που ζούμε. Εσείς μπορείτε άνετα να παραμείνετε η γενιά του φέιςβουκ και του πληκτρολογίου. Τέλειωσαν οι ωραίοι καιροί που ξέρατε, που είχατε την πολυτέλεια η μονη σας θέση να είναι οτι δεν έχετε θέση. Πλέον όποιος δεν παίρνει θεση, δεν συντάσσεται και δεν αγωνίζεται, προβλέπεται να τον φάει η μαρμάγκα. Η λέξη ΙΔΙΩΤΗΣ τείνει να επαναπροσλάβει όλο το σημασιολογικο της βαρος, όπως στην αρχαία Αθήνα. Όποιος δεν ασχολείται με τα κοινά και δεν εκφράζεται, με λόγο και με πράξεις φυσικά, είναι πλέον τελειωμένος.

Τελείωσε η εποχή που πηγαίνατε στις σικάτες καφετέριες σας και στους μπουζουκοχορούς της Δαπ και των φασισταριών των νέων οριζόντων, δίνατε τα μαθηματάκια σας παίρνατε το πτυχιάκι σας, σας έλεγε μπράβο ο μπαμπάκας σας και όλα καλά κι όλα ωραία. Οι εποχές αλλάζουν. Ο καθένας οφείλει να προσέρχεται στο δημόσιο βήμα με επιχειρήματα και θέσεις σαφείς και ξεκάθαρες, θέσεις ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ και όχι βολεψίστικες του στυλ "ε, δυο μαθηματάκια έχω αφήστε με να δώσω βρε αλήτες μαλλιάδες άπλυτοι".

ΜΠΑΤΣΟΙ-ΤΙΒΙ-ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ, ΟΛΑ ΤΑ Κ******* ΔΟΥΛΕΥΟΥΝΕ ΜΑΖΙ. Όποιος ήταν πάνω σήμερα το άκουσε αυτό το σύνθημα. Δεν μπορείς να ξεγράφεις με μια μονοκοντυλιά τον αγώνα χιλιάδων φοιτητών πανελλαδικως επειδή απλά εσύ έχεις θέλεις άλλα δυο μαθηματάκια να περάσεις για να συμπληρωθεί το παζλ της ζωούλας σου.
Τελευταία επεξεργασία από crocodilino και 04 Οκτ 2011, 20:00, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Αιτία: αφαίρεση βρισιάς
Άβαταρ μέλους
Myrsini

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nikos_psych » 04 Οκτ 2011, 17:40

Μπράβο ρεεεεεε!!!! Εχασα ενα πτυχιο και ενα μεταπτυχιακο! Μπραβο στο φοιτητικο μας συλλογο επαναστατησε και εκανε ολη την κοινη γνωμη να μιλαει για μας! Να μας βριζει!
ΠΕΘΑΜΕΝΗ ΝΕΟΛΑΙΑ που κλεινεται σε κτηρια! Ζουμε στη χωρα Τσερνομπιλ, τετοια νοητικη καθυστερηση δεν εξηγειται!
Αντε γεια ρε, που μπορουν με το ετσι θελω να καθοριζουν τη πορεια της ζωης μου! Αντε γεια!
Άβαταρ μέλους
nikos_psych

Σχολή/Τμήμα: Πρόγραμμα Ψυχολογίας

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Φιλοσοφικής Σχολής

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες