filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

68Θ002 Εισαγωγή στη Θεατρική Πράξη Β΄ ΣΤ' Εξάμηνο

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το Τμήμα Θεατρικών Σπουδών.
Επίσης εδώ μπορείτε να γράφετε και να ρωτάτε οτιδήποτε αφορά τα μαθήματα του Τμήματος Θεατρικών Σπουδών.

Συντονιστές: Sissi St., Πατρινός

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας (κωδικός, τίτλος και εξάμηνο μαθήματος).
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

68Θ002 Εισαγωγή στη Θεατρική Πράξη Β΄ ΣΤ' Εξάμηνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό eliaki » 14 Μάιος 2008, 00:28

γεια σας!!ειμαι απο το αρχαιολογικο και εχω παρει επιλεγομενο το μαθημα Εισαγωγη στη θεατρικη πραξη Β'. Κανω, ομως, την πρακτικη μου και δεν εχω χρονο να το παρακολουθω...Βρηκα πως ο κος Ευαγγελάτος που το διδασκει κανει δυο έργα (Ερωτόκριτος και Η όπερα της πεντάρας). Εκείνο που δεν μπορεσα να μάθω ειναι αν παιρνουμε απο καπου τα βιβλια ή πρεπει απλα να τα φωτοτυπησουμε απο την βιβλιοθηκη..Γνωριζει καποιος? Και κυριως,πώς περιπου ειναι η εξεταση? Δηλαδη τι ακριβως πρεπει να ξερουμε? Ευχαριστω πολυ.. :tease:
Άβαταρ μέλους
eliaki

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό kafka » 19 Μάιος 2008, 22:00

Τα θεατρικά για το μάθημα του Ευαγγελάτου τα παίρνεις από τη βιβλιοθήκη (όχι φωτοτυπίες που βγάζεις εσύ) του θεατρικού στον 9ο. Ξέρω ότι μέχρι τώρα το μάθημα εξεταζόταν προφορικά, αλΕλά την τελευταία φορά είπε ότι μπορεί φέτος να το εξετάσει γραπτά. Δεν το έχει αποφασίσει ακόμα. Αυτό που με πληροφόρησαν φοιτητές του θεατρικού-εγώ είμαι από το πρόγραμμα ψ- είναι ότι ρωτάει αρκετές λεπτομέρειες από αυτά που λέει ο ίδιος, π.χ. σκηνοθετικές αναφορές που κάνει. Όμως είναι περισσότερο ελαστικός σε φοιτητές άλλων τμημάτων. Εύχομαι να' ναι έτσι! Κουράγιο και καλό διάβασμα.
Άβαταρ μέλους
kafka

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό eliaki » 20 Μάιος 2008, 20:49

Σ' ευχαριστώ παααάρα πόλυ...Αν υπάρχει και κάποιος που θα μπορούσε να ανεβάσει σημμειώσεισ θα μας σώσει!Ευχαριστώ και πάλι!
Άβαταρ μέλους
eliaki

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό penelope » 13 Ιούλ 2008, 11:53

έδωσε κανείς τη παρασκευή, να μας πεί τι έβαλε?

:peace:
no strings attached
Άβαταρ μέλους
penelope

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 04 Ιουν 2009, 15:10

τα 2 εργα που ειναι μεσα στην υλη ειναι:

Μηδεια - Ευριπιδης
Το σακακι που βελαζει - Στάνισλαβ Στρατίεβ

τα 2 θεατρικα εργα μπορειτε να βρειτε στη βιβλιοθηκη του Θεατρικου στον 9ο οροφο.

για οσους ειναι απο το τμημα του Θεατρικου πρεπει να παραδωσουν υποχρεωτικα εργασια (μια αναλυση οποιουδηποτε αλλου εργου ή του Ευριπιδη ή του Στρατιεβ). οσοι ειναι απο αλλα τμηματα δεν χρειαζεται να παραδωσουν εργασια
Κανόνες και διαδικασία μακροχρόνιου δανεισμού συγγραμμάτων σε φοιτητές κατατακτήριων εξετάσεων και σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα. Περισσότερα εδώ.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Σχολή/Τμήμα: Θεατρικών Σπουδών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό roi » 11 Ιουν 2009, 21:15

παιδια γνωρίζει κάποιος πότε το δίνουμε το μάθημα και που? και αν οιο φοιτητές απο αλλο τμήμα το δίνοθν την ιδια ημερομηνία???? :peace2:
Άβαταρ μέλους
roi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 11 Ιουν 2009, 21:23

roi έγραψε:παιδια γνωρίζει κάποιος πότε το δίνουμε το μάθημα και που? και αν οιο φοιτητές απο αλλο τμήμα το δίνοθν την ιδια ημερομηνία???? :peace2:

τη Δευτερα 29/6 στις 11.00 το πρωι προφορικα στο γραφειο του καθηγητη το 615 και υποθετω οτι αυτη η ημερομηνια αφορα και τους φοιτητες αλλων τμηματων, οπως καθε φορα. τα 2 εργα που θα εξετασει μπορεις να βρεις στη βιβλιοθηκη του τμηματος

το προγραμμα μπορεις να δεις εδω. ειναι μαθημα εκτου εξαμηνου:
http://www.theatre.uoa.gr/Documentation ... u_2009.pdf

καλο διαβασμα και καλη επιτυχια :cool:
Κανόνες και διαδικασία μακροχρόνιου δανεισμού συγγραμμάτων σε φοιτητές κατατακτήριων εξετάσεων και σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα. Περισσότερα εδώ.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό roi » 12 Ιουν 2009, 18:33

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!! Αν και την ίδια μέρα δίνω αλλο μαθημα 9-12 το πρωί. Λογικά όμως μεχρι να εξεταστούν όλοι θα προλάβω να ποάς ε??? λίγοι - λίγοι δεν μπαίνοθν στο γραφείο???? :peace:
Άβαταρ μέλους
roi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 12 Ιουν 2009, 19:17

roi έγραψε:Σε ευχαριστώ πολύ!!!!! Αν και την ίδια μέρα δίνω αλλο μαθημα 9-12 το πρωί. Λογικά όμως μεχρι να εξεταστούν όλοι θα προλάβω να ποάς ε??? λίγοι - λίγοι δεν μπαίνοθν στο γραφείο???? :peace:

ναι και εγω δινω 9-12 εκεινη την ημερα...τρομερο προγραμμα τι να πω :thumbdown:

αν θυμαμαι καλα τους βαζει ανα 5 μεσα, οποτε μπορεις να πας και πιο μετα σιγουρα. λογικα και στις 12 να πας ακομα θα εξεταζει, αλλα μαλλον θα περιμενεις πολυ και εσυ και εγω μαζι για να μας εξετασει γιατι θα ειμαστε απο τους τελευταιους :confused:
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό roi » 13 Ιουν 2009, 13:15

κάλιο αργά παρά ποτέ! :funny: ευχαριστω πάντως!!! :cool:
Άβαταρ μέλους
roi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 11 Μαρ 2010, 18:54

Υλη μαθηματος για το εαρινο εξαμηνο 2010

Ερωτοκριτος-Κορναρος
Ιων-Ευριπιδης

ο καθηγητης Σ. Ευαγγελατος δεχεται στο γραφειο του (615) καθε Δευτερα 1.30-3
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό c » 21 Μαρ 2010, 19:14

ΒΟΗΘΕΙΑ!!θέλω να δηλώσω εισαγωγή στη θεατρική πράξη Β' και δεν το βρίσκω πουθενά για να το δηλώσω!!!!!!ξέρει κανείς τι γίνεται???
είμαι πρόγραμμα ψυχολογίας και θέλω να το πάρω ως επιλεγόμενο!
Άβαταρ μέλους
c

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 21 Μαρ 2010, 23:27

καλυτερα να ρωτησεις στο τμημα σου εκει σιγουρα θα ξερουν καλυτερα :peace2:
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις-Μαθήματα Θεατρικών Σπουδών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης