filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Διαδικασία για πτυχίο

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Αγγλικής Φιλολογίας.

Συντονιστές: Πατρινός, Alan13, maritime archaeology

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Διαδικασία για πτυχίο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό AliG » 11 Ιούλ 2011, 22:38

Έψαξα για πληροφορίες για το τι γίνεται όταν κάποιος τελειώνει με όλα τα μαθήματα της σχολής και δε βρήκα τίποτα, οπότε άνοιξα καινούργιο θέμα.
Η γραμματεία έχει βγάλει την εξής ανακοίνωση:

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Καλούνται οι φοιτητές που ολοκλήρωσαν, σύμφωνα με το πρόγραμμα σπουδών του Τμήματος, όλα τους τα μαθήματα που απαιτούνται για τη λήψη του πτυχίου, την περίοδο Ιουνίου 2011, να προσέλθουν στη Γραμματεία του Τμήματος, ημέρες και ώρες υποδοχής του κοινού, από τη Δευτέρα 11 Ιουλίου 2011 για να υποβάλλουν αίτηση ορκωμοσίας. Οι αιτήσεις θα γίνονται δεκτές εφόσον έχει ανακοινωθεί και το τελευταίο μάθημα του ενδιαφερόμενου. Απαραίτητη η προσκόμιση της φοιτητικής και της αστυνομικής ταυτότητας του ενδιαφερόμενου.
Αθήνα, 08-07-2011

Από τη Γραμματεία του Τμήματος

Τηλεφώνησα στη γραμματεία και μου είπαν ότι γίνεται η αίτηση να γίνει και μέσω αντιπροσώπου, με απλή εξουσιοδότηση.
Επίσης, έμαθα ότι η ορκωμοσία όσων τελείωσαν τον Ιούνιο θα γίνει μάλλον στο τέλος Οκτώβρη.
Ερωτήσεις:
Μπορούμε να πάρουμε ένα χαρτί που να αποδεικνύει ότι τελειώσαμε, μέχρι την ορκωμοσία;
Πότε είναι η ορκωμοσία όσων τελειώνουν το Σεπτέμβρη;
Je veux d'l'amour, d'la joie, de la bonne humeur, c' n'est pas votre argent qui f'ra mon bonheur, moi je veux crever la main sur le coeur...
Άβαταρ μέλους
AliG
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 1

Re: Διαδικασία για πτυχίο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bionic » 11 Ιούλ 2011, 23:02

AliG έγραψε:Έψαξα για πληροφορίες για το τι γίνεται όταν κάποιος τελειώνει με όλα τα μαθήματα της σχολής και δε βρήκα τίποτα, οπότε άνοιξα καινούργιο θέμα.

με μια γρήγορη ματιά, είδα ότι τέτοιες πληροφορίες (ανακοινώσεις για ορκωμοσίες κτλπ) τις γράφουμε στην ενότητα των ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ

viewtopic.php?f=17&t=664&start=140

AliG έγραψε:Πότε είναι η ορκωμοσία όσων τελειώνουν το Σεπτέμβρη;

Νομίζω τον Φεβρουάριο αλλά δεν είμαι σίγουρος :confused:
~The roughest road often leads to the top~

Εικόνα
Spoiler:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
bionic
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Τμήμα Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας
Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Τιμολέων Φανφάρας » 12 Ιούλ 2011, 09:46

AliG έγραψε: Επίσης, έμαθα ότι η ορκωμοσία όσων τελείωσαν τον Ιούνιο θα γίνει μάλλον στο τέλος Οκτώβρη.

Tόσο αργά;; :jawdrop: :jawdrop:
Νομίζω πως όσοι τελειώνουν Ιούνιο ορκίζονται τέλη Σεπτέμβρη με αρχές Οκτώβρη! :oops:
Άβαταρ μέλους
Τιμολέων Φανφάρας
Troll Fest Winner
Troll Fest Winner

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bionic » 12 Ιούλ 2011, 09:56

maritsa έγραψε:
AliG έγραψε: Επίσης, έμαθα ότι η ορκωμοσία όσων τελείωσαν τον Ιούνιο θα γίνει μάλλον στο τέλος Οκτώβρη.

Νομίζω πως όσοι τελειώνουν Ιούνιο ορκίζονται τέλη Σεπτέμβρη με αρχές Οκτώβρη! :oops:

Πέρσι έγινε τέλη Οκτωβρίου:

~The roughest road often leads to the top~

Εικόνα
Spoiler:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
bionic
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Τιμολέων Φανφάρας » 12 Ιούλ 2011, 10:01

bionic έγραψε:
maritsa έγραψε:

Πέρσι έγινε τέλη Οκτωβρίου:

Ε, ποτέ! :funny: :oops:
Άβαταρ μέλους
Τιμολέων Φανφάρας
Troll Fest Winner
Troll Fest Winner

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό lenkeli » 12 Ιούλ 2011, 11:34

Ναι παιδιά όποιος έχει τελειώσει μπορεί να πάρει βεβαίωση περάτωσης σπουδών μέχρι να ορκιστεί και να πάρει το πτυχίο. Όσοι τελειώνουν τον Ιούνιο συνήθως τέλη Οκτώβρη ορκίζονται και όσοι τελειώνουν Σεπτέμβρη αρχές Φλεβάρη περίπου έπειτα από σχετική ανακοίνωση..θέλει πολύυυυυυυυυ υπομονή το πτυχίο τελικά! (και μεταξύ μας κοιτάχτε το και καλά όταν το πάρετε γιατί γίνονται και λάθη :cool: )
Άβαταρ μέλους
lenkeli

Το... τιμημένο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Αλέξης-en99 » 23 Ιούλ 2011, 21:20

Επειδή κι εγώ είχα την απορία πώς @#$%#$ είναι αυτό το ρημάδι το πτυχίο, και το έχουμε συζητήσει και κάποιες φορές, δηλαδή το πώς είναι εμφανισιακά και τι γράφει πάνω, παρακάτω μια φωτογραφία ενός πτυχίου. Είναι λίγο παλιό και δείχνει πρόεδρο του τμήματος την κ. Γιαννή, αλλά δεν έχει αλλάξει από όσο ξέρω.

Spoiler:
Εικόνα
Image Hosting at TurboImageHost.com

Ναι, εμφανισιακά δεν λέει και πολλά, το "wow! factor" είναι ομολογουμένως τραγικό. Πάντως υπάρχει και η επιλογή του πάπυρου.

Αυτά για όποιον θα ήθελε να ξέρει τι να περιμένει.
They say the sea is cold, but the sea contains
the hottest blood of all...
(Whales Weep Not! by D.H. Lawrence)
Άβαταρ μέλους
Αλέξης-en99
Supporter
Supporter

Σχολή/Τμήμα: Πρώην ΤΑΣ και ΜΝΕΦ h.c.

Re: Το... τιμημένο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Lenio » 24 Ιούλ 2011, 17:20

Πω πω....όντως τραγικό το "wow! factor"!! Ένα απλό papier d'ecole είναι (pun intended).
Ο πάπυρος κοστίζει να υποθέσω....μήπως θυμάσαι πόσο έκανε; Αν και μάλλον, λόγω κρίσης, θα βρήκαν ευκαιρία να το αυξήσουν κι αυτό :confused:
Ευχαριστούμε που μας έδειξες τι να περιμένουμε!
All grown-ups were once children... but only few of them remember it — Antoine de Saint-Exupéry
Άβαταρ μέλους
Lenio

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Τιμολέων Φανφάρας » 24 Ιούλ 2011, 17:31

Lenio έγραψε:Πω πω....όντως τραγικό το "wow! factor"!! Ένα απλό papier d'ecole είναι (pun intended).

Όπως ακριβώς το είπες Lenio μου, ένα απλό παπιέ ντε κώλ(ου). :funny: :funny:
Κανονικά, δεν θα έπρεπε να δίνεται εξ' αρχής σε πάπυρο;; :peace:
Δηλαδή, αν κάποιος θέλει να το μοστράρει στον τοίχο του, όπως συνήθως κάνουν οι δικηγόροι, οι γιατροί, αλλά και οι ιδιωκτήτες φροντιστηρίων, τι θα πρέπει να κάνουν;; Ειδική αίτηση για πάπυρο;; :peace: Και αν ναι, πόσο καιρός χρειάζεται; Έλεος! :ungry:
Αν και μεταξύ μας, μάλλον δε θα το προχωρήσω σε στυλ παπυράτο. :tease:
Ντάξει, μωρέ! Και το απλό χαρτί καλό είναι! :peace: Μην είμαστε και πλεονέκτες! :harhar:
Άβαταρ μέλους
Τιμολέων Φανφάρας
Troll Fest Winner
Troll Fest Winner

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Lenio » 24 Ιούλ 2011, 17:37

maritsa έγραψε:Κανονικά, δεν θα έπρεπε να δίνεται εξ' αρχής σε πάπυρο;; :peace:

Κανονικά πολλά πράγματα θα έπρεπε να γίνονται αλλιώς! :bangin: Αλλά αυτό είναι μια άλλη πονεμένη ιστορία που καλύτερα να μην θίξουμε σε αυτήν την ενότητα! :lola:

Κοίτα, όταν εγώ πήρα το...τιμημένο, όπως λέει και ο Αλέξης, από το Πάντειο το 2004, αν θυμάμαι καλά ο πάπυρος κόστιζε 7 με 8 ευρώπουλα. Αλλά έχουν περάσει και 7 χρόνια από τότε.....να υποθέσω ότι τριπλασιάστηκε; :confused:
All grown-ups were once children... but only few of them remember it — Antoine de Saint-Exupéry
Άβαταρ μέλους
Lenio

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Αλέξης-en99 » 24 Ιούλ 2011, 19:19

Lenio έγραψε:Ο πάπυρος κοστίζει να υποθέσω....μήπως θυμάσαι πόσο έκανε; Αν και μάλλον, λόγω κρίσης, θα βρήκαν ευκαιρία να το αυξήσουν κι αυτό :confused:

Είχαμε κάνει μια σχετική συζήτηση στο κεντρικό θέμα και συγκεκριμένα από εδώ και εξής: viewtopic.php?p=518872#p518872

Η πιο πρόσφατη εκτίμηση ήταν γύρω στα 12 €. Σχετικά με τον πάπυρο και από ό,τι μου έχουν πει, γιατί δεν έχει τύχει να δω κάποιο από κοντά: Είναι το κείμενο ακριβώς το ίδιο με αυτό που βλέπετε παραπάνω με λίγο διαφορετική γραμματοσειρά (πιο κυριλάτη σε σχέση με αυτή του ακιδωτού εκτυπωτή που βλέπετε παραπάνω) και η περγαμηνή είναι παχύ μπεζ χαρτί σε μορφή κυλίνδρου. Δεν ξέρω κάτι παραπάνω... :oops:

maritsa έγραψε:
Lenio έγραψε:Πω πω....όντως τραγικό το "wow! factor"!! Ένα απλό papier d'ecole είναι (pun intended).

Μαρίτσα; Πώς μιλάς έτσι;;; Δεν σε αναγνωρίζω!

Subject: ΠΑΙΔΕΣ ΤΗΣ ΑΓΓΛΙΚΗΣ!!! (ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ)

maritsa έγραψε:...όμως να σκέφτεσαι ότι το χαρτί αυτό περιέχει όλους τους κόπους σου και ίσως και τις θυσίες σου. Μην το αποκαλείς κωλόχαρτο! :confused:

:harhar: :harhar: :harhar:

Spoiler:
Εικόνα I gave you dry Εικόνα

Και αν ναι, πόσο καιρός χρειάζεται; Έλεος! :ungry:

O καιρός που χρειάζεται τελικά είναι όντως γύρω στον 1 χρόνο. Δεν ξέρω γιατί αργούν τόσο. Και ειδική παραγγελία από τους παπυροποιούς στους καλαμιώνες του Νείλου να ήταν, λιγότερο θα έκανε...

Lenio έγραψε:Κοίτα, όταν εγώ πήρα το...τιμημένο, όπως λέει και ο Αλέξης, από το Πάντειο το 2004, αν θυμάμαι καλά ο πάπυρος κόστιζε 7 με 8 ευρώπουλα. Αλλά έχουν περάσει και 7 χρόνια από τότε.....να υποθέσω ότι τριπλασιάστηκε; :confused:

Well, δεν τριπλασιάστηκε, αλλά μια σεβαστή αύξηση της τάξης του.... 50% την πήρε. Όπως και να έχει σε όλη σου την φοιτητική ζωή έχεις δώσει δεξιά κι αριστερά ένα σκασμό λεφτά, δεν θα κολλήσεις στα 12 €. Απλά είναι το γαμώτο...
Άβαταρ μέλους
Αλέξης-en99
Supporter
Supporter

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Τιμολέων Φανφάρας » 24 Ιούλ 2011, 20:53

metalslug έγραψε:
maritsa έγραψε:

Μαρίτσα; Πώς μιλάς έτσι;;; Δεν σε αναγνωρίζω!

Subject: ΠΑΙΔΕΣ ΤΗΣ ΑΓΓΛΙΚΗΣ!!! (ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ)

maritsa έγραψε:...όμως να σκέφτεσαι ότι το χαρτί αυτό περιέχει όλους τους κόπους σου και ίσως και τις θυσίες σου. Μην το αποκαλείς κωλόχαρτο! :confused:

:harhar: :harhar: :harhar:

Spoiler:
Εικόνα I gave you dry Εικόνα

Ααααααααααααααα!! Εσύ είσαι χειρότερος από τον Ευαγγελάτο με τις "Αποδείξεις"!!! :ungry: :ungry:

Mais Pitié!! (που λένε και οι Γάλλοι! :funny: )

Ένα αστείο είπαμε να κάνουμε! :peace:
Άλλωστε πάνω στα νεύρα μου μερικές φορές (κυρίως σε καταλήψεις) έχω αποκαλέσει τη σχολή μας "κωλοσχολή" :oops:, όμως δεν το εννοώ. :peace: Εγώ την αγαπάω τη σχολή μας και σαν κτήριο (Μη με λέτε ανώμαλη!! :peace: ) και γενικότερα σαν χώρο, όπως αγαπώ επίσης και το έμψυχο και το τετράποδο δυναμικό της. :huglove: Όταν λέω τετράποδο δυναμικό της, δεν αναφέρομαι στη γραμματεία μας! :oops: Άλλωστε και αυτή την αγαπώ. :tease: Όποτε πηγαίνω μου φέρονται με πολύ ευγένεια και τσακίνονται να μ' εξυπηρετήσουν. :up: Αλήθεια το λέω!!!!

metalslug έγραψε:
O καιρός που χρειάζεται τελικά είναι όντως γύρω στον 1 χρόνο. Δεν ξέρω γιατί αργούν τόσο. Και ειδική παραγγελία από τους παπυροποιούς στους καλαμιώνες του Νείλου να ήταν, λιγότερο θα έκανε...

:jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh:

Αυτή η γραφειοκρατούρα μας έχει φάει! :ungry: :ungry:

metalslug έγραψε:
Lenio έγραψε:Κοίτα, όταν εγώ πήρα το...τιμημένο, όπως λέει και ο Αλέξης, από το Πάντειο το 2004, αν θυμάμαι καλά ο πάπυρος κόστιζε 7 με 8 ευρώπουλα. Αλλά έχουν περάσει και 7 χρόνια από τότε.....να υποθέσω ότι τριπλασιάστηκε; :confused:

Well, δεν τριπλασιάστηκε, αλλά μια σεβαστή αύξηση της τάξης του.... 50% την πήρε. Όπως και να έχει σε όλη σου την φοιτητική ζωή έχεις δώσει δεξιά κι αριστερά ένα σκασμό λεφτά, δεν θα κολλήσεις στα 12 €. Απλά είναι το γαμώτο...

Ακριβώς! Εδώ εγώ όταν γράφτηκα στη πρώτη σχολή που είχα μπει μου πήραν με το καλημέρα σας 2-3 ευρώ και αν θυμάμαι καλά και όταν διαγράφθηκα κάτι έδωσα νομίζω. :tease: Ε, για τον πάπυρο δεν θα ζητήσουν;; :peace:

Γιατί σου λένε, καλά ρε φοιτητάκο, δε σου φτάνει το κωλόχαρτο που πήρες;; (τη λέξη "κωλόχαρτο" δεν τη λέω εγώ, αυτοί την λένε :tease: )Μου το θες και γκλαμουράτο;;Πολυτελειάς, δηλαδή;; Ε, τότε πλέρωνε! :peace: :peace:
Άβαταρ μέλους
Τιμολέων Φανφάρας
Troll Fest Winner
Troll Fest Winner

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Katerina_1988 » 24 Ιούλ 2011, 21:45

καλα ειμαι :off topic: αλλα εριξα γελιο με το Κ@χαρτο που ειπες μαριτσα και που σε εδωσε στεγνα ο μεταλ :lola: :funny: :funny:
Άβαταρ μέλους
Katerina_1988

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας
Ευχαριστώ: 75

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Lenio » 25 Ιούλ 2011, 13:52

metalslug έγραψε:O καιρός που χρειάζεται τελικά είναι όντως γύρω στον 1 χρόνο. Δεν ξέρω γιατί αργούν τόσο. Και ειδική παραγγελία από τους παπυροποιούς στους καλαμιώνες του Νείλου να ήταν, λιγότερο θα έκανε...

:jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :funny: :funny: :funny: :funny: :lola: :lola: :lola: :lola:
Έγραψε η ατάκα!
Για κάποιο λόγο μου ήρθε στο μυαλό η ταινία 'Αστερίξ και Οβελίξ - Επιχείρηση Κλεοπάτρα' (για τους γνώστες των Γαλατών) (άσχετο!!)

metalslug έγραψε:Well, δεν τριπλασιάστηκε, αλλά μια σεβαστή αύξηση της τάξης του.... 50% την πήρε.

Απλά πράγματα...καθημερινά!! Στο Πάντειο τα είχα δώσει τα ρημαδοευρώπουλα για να το έχω παπυράτο....πρώτη σχολή βλέπετε και καμάρωνα σαν γύφτικο σκερπάνι (τρομάρα μου!). Τώρα δεν είμαι και πολύ ενθουσιώδης με την ιδέα :confused:
Άβαταρ μέλους
Lenio

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Katerina_1988 » 25 Ιούλ 2011, 14:46

10.50 γιουρα κοστιζει τωρα by the way :up:
Άβαταρ μέλους
Katerina_1988

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό efthymis89 » 26 Ιούλ 2011, 01:21

Εγω το ψωνιο μαλλον θα τα δωσω (οταν αξιωθω) :tease:
[με ολο το σεβασμο, τετοια εμφανιση μονο το αποδεικτικο (η "κατασταση" ειναι κυριλε μπροστα του) απο τα ενσημα του ΙΚΑ ειχε :lola: ]
Άβαταρ μέλους
efthymis89

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό alex_sugar » 31 Ιούλ 2011, 11:06

Ώστε γι' αυτό παλεύουμε;; Σιγά το πράγμα... Να μας εξασφάλιζε και θέση εργασίας να πω εντάξει, αλλά τώρα... :peace: :peace: Δεν μπορώ να πω όμως για ένα απλό χαρτί καλούτσικο είναι :tongue: .

Spoiler:
Μέταλ συγχαρητήρια :up:

:jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh:

efthymis89 έγραψε:Εγω το ψωνιο μαλλον θα τα δωσω (οταν αξιωθω) :tease:
[με ολο το σεβασμο, τετοια εμφανιση μονο το αποδεικτικο (η "κατασταση" ειναι κυριλε μπροστα του) απο τα ενσημα του ΙΚΑ ειχε :lola: ]

Η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ εφετζίδικο ειδικά αν ανοίξεις φροντηστήριο! :tongue:
Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life.
Confucius
Άβαταρ μέλους
alex_sugar
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 16

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Αλέξης-en99 » 05 Αύγ 2011, 09:03

Λενιώ και για μένα το δεύτερο πτυχίο είναι, ωστόσο της πρώτης ήταν αρκετά γκλαμουράτο όπως είχε, οπότε δεν υπήρχε λόγος να θέλω κάτι παραπάνω. Ακόμα και το πτυχίο που μας έδωσαν στην σχολή αξιωματικών στον στρατό αργότερα θυμάμαι ήταν αρκετά εφεντζίδικο, με παχύ χαρτί, μαιάνδρους, βούλες, εμβλήματα και δεν συμμαζέυεται. Και μιλάμε για μια σχολή της πλάκας 5 μηνών, όχι τετραετή πλήρους φοίτησης!

Τώρα πώς γίνεται ολόκληρο Καποδιστριακό (και όχι τώρα επί κρίσης αλλά ανέκαθεν) με 180 χρόνια ιστορία να δίνει για πτυχίο αυτό το πράγμα, it's beyond me. Πάντως πλάκα-πλάκα σκέφτομαι να το ζητήσω κι εγώ σε πάπυρο. Δεν πρόκειται να μου χρησιμεύσει σε τίποτα, αλλά δεν βαριέσαι.. :P

Θύμιο και Άλεξ, εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι δεν τους νοιάζει, απλά θέλουν να μας ξεφορτωθούν...
Άβαταρ μέλους
Αλέξης-en99
Supporter
Supporter

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Lenio » 05 Αύγ 2011, 12:18

Αλέξη και οι υπόλοιποι.............παίρνω πτυχίο!!!!!!!!!! :happy: :happy: :happy:
Βγήκε και το τελευταίο μάθημα και την Δευτέρα πάω για την αίτηση. Να το πάρω κι εγώ το τιμημένο!!!
Λοιπόν, είναι τόση η χαρά μου που, τι στα κομμάτια....θα το πάρω παπυράτο και ας κάνει και έναν χρόνο να έρθει απ'τον Νείλο!

Συγχαρητήρια και σε όλους όσους είναι στην δική μου θέση! Καλή συνέχεια παίδες! :up:
Άβαταρ μέλους
Lenio

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Katerina_1988 » 06 Αύγ 2011, 13:07

congrats lenio !! :woohoo:
Άβαταρ μέλους
Katerina_1988

Επόμενο