filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Ιστορία της Τέχνης Β΄ - ΙΑ 16

Εδώ μπορείτε να γράφετε και να ρωτάτε οτιδήποτε αφορά τα μαθήματα του τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας.

Συντονιστές: connie.rat, Summer_95

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας (κωδικός, τίτλος και εξάμηνο μαθήματος).
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Michael Jackson » 05 Ιούλ 2012, 01:14

Δε μου ανοιγει με τιποτα το αρχειο :confused:
Δεν ελπιζω τιποτα, δε φοβαμαι τιποτα, ειμαι ελευθερος....
Άβαταρ μέλους
Michael Jackson

Σχολή/Τμήμα: Ιστορικο....
Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό queenfan » 05 Ιούλ 2012, 01:15

Michael Jackson έγραψε:Δε μου ανοιγει με τιποτα το αρχειο :confused:

Τι σου βγάζει ακριβώς;
Άβαταρ μέλους
queenfan
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Σχολή/Τμήμα: Αρχαιολογικό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Michael Jackson » 05 Ιούλ 2012, 01:17

τιποτε απολυτως.. απλως δεν το φορτωνει ποτε! δοκιμασα με mozila, με explorer, με google chrome αλλα τιποτα, και περιμενα ωωωωωωρα!! ηθελα απλως να μαθω αν εχω μονο εγω το προβλημα, οποτε να το ψαξω!
Άβαταρ μέλους
Michael Jackson

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό queenfan » 05 Ιούλ 2012, 01:29

Σου εμφανίζει την μπλε μπάρα που φορτώνει;
Άβαταρ μέλους
queenfan
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Σχολή/Τμήμα: Αρχαιολογικό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 05 Ιούλ 2012, 01:42

Για δοκιμασε τα παρακατω:

Ενω εισαι στη σελιδα του φορουμ κανε μια φορα ctrl f5 (ή ctrl fn f5, αναλογα το πληκτρολογιο) μηπως και δουλεψει, αν και δεν νομιζω, γιατι λες οτι εχεις προβλημα με ολους τους browsers.

ή

Απενεργοποιησε για μια στιγμουλα το antivirus σου, μηπως σου μπλοκαρει τα downloads (εαν εχεις κανει καποια τετοια ρυθμιση)

Και αν μπορεις δωσε παραπανω πληροφοριες. Σου ανοιγει παραθυρο ή μπαρα κατω για να ξεκινησει το κατεβασμα ή οχι;
Κανόνες και διαδικασία μακροχρόνιου δανεισμού συγγραμμάτων σε φοιτητές κατατακτήριων εξετάσεων και σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα. Περισσότερα εδώ.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Σχολή/Τμήμα: Θεατρικών Σπουδών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Michael Jackson » 06 Ιούλ 2012, 03:32

Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια παιδια, αλλα μεχρι τωρα δε με αφηνε καν να μπω στο φορουμ! Στα γκρουπακια του facebook πολλοι εγραφαν πως δεν μπορουσαν να μπουν, οποτε μαλλον υπηρχε καποιο γενικοτερο προβλημα!!! Σημερα τα καταφερα μια χαρα... Σας ευχαριστω πολυ παντως... :thxx:
Άβαταρ μέλους
Michael Jackson

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό windy » 06 Ιούλ 2012, 09:08

Καλημέρα σε όλους! Ευχαριστούμε για τις σημειώσεις! Λύστε μου μία απόρία βρε παιδιά γιατί κοντεύω να τρελαθώ! Ο Παυλόπουλος δε μου έχει δώσει πρόσβαση στο e class του αν και του έχω στείλει επανειλημμένα ηλεκτρονικές επιστολές. Έμαθα από μία κοπέλα ότι μέσα στο e class του, έχει δώσει ύλη, συγκεκριμένες σελίδες που πρέπει να διαβάσουμε από το βιβλίο του Μπαροκ! Ας μου πει κάποιος σας παρακαλώ, ισχύει αυτό; Γνωρίζω για τις διαφάνειες, αλλά εκτός από αυτές υπάρχουν και ενδεδειγμένες σελίδες που πρέπει να διαβασουμε από το βιβλίο;
Άβαταρ μέλους
windy

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mariavat » 06 Ιούλ 2012, 09:17

windy έγραψε:Καλημέρα σε όλους! Ευχαριστούμε για τις σημειώσεις! Λύστε μου μία απόρία βρε παιδιά γιατί κοντεύω να τρελαθώ! Ο Παυλόπουλος δε μου έχει δώσει πρόσβαση στο e class του αν και του έχω στείλει επανειλημμένα ηλεκτρονικές επιστολές. Έμαθα από μία κοπέλα ότι μέσα στο e class του, έχει δώσει ύλη, συγκεκριμένες σελίδες που πρέπει να διαβάσουμε από το βιβλίο του Μπαροκ! Ας μου πει κάποιος σας παρακαλώ, ισχύει αυτό; Γνωρίζω για τις διαφάνειες, αλλά εκτός από αυτές υπάρχουν και ενδεδειγμένες σελίδες που πρέπει να διαβασουμε από το βιβλίο;

όχι δεν μας εχεις δωσει συγκεκριμενη υλη :)
''Είσαι το πιο όμορφο και το πιο θλιμμένο τοπίο του κόσμου''
Άβαταρ μέλους
mariavat

Σχολή/Τμήμα: Ιστορικο και Αρχαιολογικο
Ευχαριστώ: 5

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 06 Ιούλ 2012, 11:04

Michael Jackson έγραψε:Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια παιδια, αλλα μεχρι τωρα δε με αφηνε καν να μπω στο φορουμ! Στα γκρουπακια του facebook πολλοι εγραφαν πως δεν μπορουσαν να μπουν, οποτε μαλλον υπηρχε καποιο γενικοτερο προβλημα!!! Σημερα τα καταφερα μια χαρα... Σας ευχαριστω πολυ παντως... :thxx:

Συγγνωμη για το εκτος θεματος, απλα για να απαντησω στο μελος: Δεν ειχε σχεση το χθεσιμο προβλημα στο σερβερ που η σελιδα ηταν offline με το οτι δεν μπορουσες να κατεβασεις τις σημειωσεις πριν πεσει το φορουμ. Τα αρχεια σημειωσεων ανεβαινουν σε αλλη σελιδα, οχι στο ιδιο το φορουμ. Για το οτι δεν μπορουσες να τις κατεβασεις καποιο προβλημα ή κολλημα ειχες με τη συνδεση σου στο ιντερνετ ή με τον υπολογιστη σου (ισως με την cache, που ετσι και αλλιως σβηνεται αυτοματα αμα κλεισεις και ανοιξεις τον υπολογιστη σου, οποτε διορθωνεται και το προβλημα). :up:
Κανόνες και διαδικασία μακροχρόνιου δανεισμού συγγραμμάτων σε φοιτητές κατατακτήριων εξετάσεων και σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα. Περισσότερα εδώ.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Hello Kitty » 06 Ιούλ 2012, 16:55

Υπάρχει κάποιος που έχει εξεταστεί από τον κ. Παυλόπουλο να μας υπογραμμίσει τι ρωτάει, πώς είναι στην εξέταση, εάν κόβει κτλ....;;

:study: :study:

:thxx: :thxx:
" Η τέχνη είναι ο δρόμος από όπου το άτομο επιστρέφει στην ομάδα!", Έρνστ Φίσερ
Άβαταρ μέλους
Hello Kitty

Σχολή/Τμήμα: Ιστορικό - Αρχαιολογικὀ ΕΚΠΑ
κατεύθυνση Ιστορίας.
Ευχαριστώ: 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό chrgianna » 06 Ιούλ 2012, 19:36

queenfan έγραψε:Ανέβηκαν σημειώσεις για το μάθημα εδώ.

ευχαριστω πολυ φανταζομα δεν ειμαι η μονη υπομονη απλα αργει να ανοιξει!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
chrgianna

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό windy » 07 Ιούλ 2012, 02:59

Παιδιά,μήπως μπορεί κανείς να αναφέρει ονομαστικά τα έργα που διδάχθηκαν στα δύο πρώτα μαθήματα του Παυλόπουλου (2 Μαρτίου,9 Μαρτίου) διότι λείπουν από τις σημειώσεις που ανέβασε η συνάδελφος. Ακόμα πιο βοηθητικό θα ήταν αν ανέβαιναν οι σημειώσεις των δύο αυτών μαθημάτων στο forum συμπληρωματικά ή διαφορετικά,αν είναι δυνατόν,κάποιος να τις στείλει στο e-mail μου και να τις ανεβάσω εγώ.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Άβαταρ μέλους
windy

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 07 Ιούλ 2012, 12:12

chrgianna έγραψε:
queenfan έγραψε:Ανέβηκαν σημειώσεις για το μάθημα εδώ.

ευχαριστω πολυ φανταζομα δεν ειμαι η μονη υπομονη απλα αργει να ανοιξει!!!!!!!

Το αρχειο με τις σημειωσεις ειναι 50mb, οποτε θα πρεπει να περιμενε λιγα λεπτα μεχρι να ανοιξει (αναλογα την ταχυτητα της συνδεσης σας), γιατι θα πρεπει πρωτα να κατεβει ολοκληρο. Δεν ανοιγει με τη μια ειτε εχετε επιλεξει να ανοιγετε τα αρχεια με τον browser σας, ειτε με καποιο προγραμμα απο τον υπολογιστη σας. Εινια φυσιολογικο να αργει, απο τη στιγμη που το αρχειο που θελετε να κατεβασετε εχει ενα σχετικα μεγαλο μεγεθος. :up:
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Michael Jackson » 07 Ιούλ 2012, 12:54

windy έγραψε:Παιδιά,μήπως μπορεί κανείς να αναφέρει ονομαστικά τα έργα που διδάχθηκαν στα δύο πρώτα μαθήματα του Παυλόπουλου (2 Μαρτίου,9 Μαρτίου) διότι λείπουν από τις σημειώσεις που ανέβασε η συνάδελφος. Ακόμα πιο βοηθητικό θα ήταν αν ανέβαιναν οι σημειώσεις των δύο αυτών μαθημάτων στο forum συμπληρωματικά ή διαφορετικά,αν είναι δυνατόν,κάποιος να τις στείλει στο e-mail μου και να τις ανεβάσω εγώ.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Λοιπον, στα 2 πρωτα μαθηματα ειχε κανει Caravaggio και αδελφους Carracci, καθως και μερικα γενικα χαρακτηριστικα του Μπαροκ! Τα έργα που ειχαμε αναλυσει ειναι οσα εχει στις αναλογες παρουσιασεις που υπαρχουν στο e-class. Αν καποιος δεν εχει προσβαση σε αυτο, ενημερωνω πως οι διαφανειες εχουν ανεβει και στα γκρουπακια του facebook! Καλο διαβασμα και καλη μας επιτυχια!!!!! :goodluck:
Άβαταρ μέλους
Michael Jackson

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό windy » 07 Ιούλ 2012, 13:15

Ευχαριστώ πολύ συνάδελφε.Έχω τις διαφάνειες του e-class για τα δύο πρώτα μαθήματα αλλά επειδή μου είπαν ότι δεν διδάχθηκαν όλα μπορείς να μου πεις τους τίτλους των έργων που δίδαξε;
Άβαταρ μέλους
windy

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Michael Jackson » 07 Ιούλ 2012, 13:42

Παρακαλω!! Παντως μπορω με σιγουρια να σου πω οτι μεσα στο μαθημα μας μιλησε για ολα τα εργα που υπαρχουν στις διαφανειες!! Σε αλλα εδωσε περισσοτερη βαση και σε αλλα λιγοτερη, παντως μας τα ανεφερε ολα... :up:
Άβαταρ μέλους
Michael Jackson

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό windy » 07 Ιούλ 2012, 14:46

:thxx: Καλό διάβασμα!!!
Άβαταρ μέλους
windy

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό chrgianna » 08 Ιούλ 2012, 20:24

Ποια είναι αυτά τα γκρουπ στο fb?!!! poussin και rembrant υπαρχουν εκει μηπως????
Άβαταρ μέλους
chrgianna

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό windy » 09 Ιούλ 2012, 12:38

Καλημέρα σε όλους! Ο κύριος Παυλόπουλος στο γραφείο του εξετάζει έτσι δεν είναι; :?:
Άβαταρ μέλους
windy

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό retz » 09 Ιούλ 2012, 12:54

^ναι στο 613! :peace2:
Να κάνεις ό,τι σε κάνει να χαμογελάς!
Άβαταρ μέλους
retz
*Notes donor*
*Notes donor*

Σχολή/Τμήμα: Ιστορικό-Αρχαιολογικό