filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Σχετικά με την Ορκωμοσία

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Ιστορίας και Αρχαιολογίας.

Συντονιστές: connie.rat, Summer_95

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Re: Σχετικά με την Ορκωμοσία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ELONA » 14 Σεπ 2010, 13:48

nikikall έγραψε:
ELONA έγραψε:Σας γνωρίζουμε ότι η ορκωμοσία των φοιτητών του Τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας που τελείωσαν την περίοδο ΙΟΥΝΙΟΥ 2010 θα γίνει στις: 11-10-2010 ημέρα ΔΕΥΤΕΡΑ, για όσους το Επώνυμο αρχίζει από:
Α-Μ, ώρα 10:00 π.μ.
Ν-Ω ώρα 11:30 π.μ
Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να βρίσκονται μισή ώρα νωρίτερα από την καθορισμένη ώρα της ορκωμοσίας τους, στα Προπύλαια του Παν/μίου Αθηνών.
Επίσης, πρέπει να προσέλθουν στη Γραμματεία του Τμήματος στις 8-11-2010 ώρα 11.30π.μ. για την παραλαβή της καθομολόγησής τους.

καποιο λαθος εχει γινει εδω...προσπαθω να παρω τηλ στη γραμματεια αλλα δεν απαντα κανεις (κλασσικα!)..!! αν καποιος μαθει κατι ή βγαλει καποια ακρη ας το ανακοινωσει κι εδω!

τι εννοεις λάθος?

στις ημερομηνιες..η ορκωμοσια λεει 11 Οκτωβριου και για την παραλαβή της καθομολόγησης λεει 8 Νοεμβριου.!
Άβαταρ μέλους
ELONA

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ELONA » 15 Σεπ 2010, 14:14

λυθηκε το προβλημα..

Σας γνωρίζουμε ότι η ορκωμοσία των φοιτητών του Τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας που τελείωσαν την περίοδο ΙΟΥΝΙΟΥ 2010 θα γίνει στις: 11-10-2010 ημέρα ΔΕΥΤΕΡΑ, για όσους το Επώνυμο αρχίζει από:
Α-Μ, ώρα 10:00 π.μ.
Ν-Ω ώρα 11:30 π.μ
Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να βρίσκονται μισή ώρα νωρίτερα από την καθορισμένη ώρα της ορκωμοσίας τους, στα Προπύλαια του Παν/μίου Αθηνών.
Επίσης, πρέπει να προσέλθουν στη Γραμματεία του Τμήματος στις 8-10-2010 ώρα 11.30π.μ. για την παραλαβή της καθομολόγησής τους.
Άβαταρ μέλους
ELONA

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό elena28 » 15 Σεπ 2010, 18:04

να ρωτησω....................???? την παρασκευη θα παμε να μας δωσουν κατι χαρτια.... τα ρουχαλακια που θα φορεσουμε μας τα δινουν την παρασκευη ή την ημερα που ορκιζόμαστε???? τα κραταμε δικα μας ή τα επιστρεφουμε???? τον ορκο θα μας τον λενε εκεινη την στιγμη και εμεις θα επαναλαμβανουμε ή πρεπει να τον ξερουμε απ'εξω.... σορρυ για τις πολλες και ισως κουλες ερωτησεις αλλα ειμαι παρα πολυ περιεργη!!!! και δεν ξερω που να απευθυνθω χωρις να με παρουν με τις πετρες.................
Άβαταρ μέλους
elena28

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Liza » 15 Σεπ 2010, 20:51

Όταν είχα πάει στη Γραμματεία για να παραδώσω το τρίπτυχό μου, μου είπαν ότι αν δεν με πάρουν τηλέφωνο (δλδ αν δεν προκύψει πρόβλημα) παρακολουθώ τις ανακοινώσεις και κινούμαι βάσει αυτών. Δηλαδή μιας και τηλέφωνο δεν με πήραν (φτου φτου!) σημαίνει ότι θα πρέπει να παρουσιαστώ κατευθείαν στην καθομολόγηση χωρίς να προηγείται κάποια άλλη διαδικασία;

(Μάλλον με θέμα σε εξεταστική μοιάζει παρά με ερώτηση, ε???)
Άβαταρ μέλους
Liza

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ΑΤΛΑΝΤΙΣ » 17 Σεπ 2010, 22:58

elena28 έγραψε:να ρωτησω....................???? την παρασκευη θα παμε να μας δωσουν κατι χαρτια.... τα ρουχαλακια που θα φορεσουμε μας τα δινουν την παρασκευη ή την ημερα που ορκιζόμαστε???? τα κραταμε δικα μας ή τα επιστρεφουμε???? τον ορκο θα μας τον λενε εκεινη την στιγμη και εμεις θα επαναλαμβανουμε ή πρεπει να τον ξερουμε απ'εξω.... σορρυ για τις πολλες και ισως κουλες ερωτησεις αλλα ειμαι παρα πολυ περιεργη!!!! και δεν ξερω που να απευθυνθω χωρις να με παρουν με τις πετρες.................

Τα ρούχα θα στα δώσουν την μέρα που ορκίζεσαι εκεί που θα ορκιστείς. Φρόντισε να πας λίγο νωρίτερα. Δεν τα κρατάς. Τα επιστρέφεις μετά το τέλος της τελετής. Τον όρκο δεν χρειάζεται να τον ξέρεις απέξω. Ο αριστούχος διαβάζει δυνατά τον όρκο. Συγχαρητήρια και καλή σταδιοδρομία εύχομαι!
"Σβήνοντας ένα κομμάτι από το παρελθόν είναι σαν να σβήνεις και ένα αντίστοιχο κομμάτι από το μέλλον." Γ.Σεφέρης
Άβαταρ μέλους
ΑΤΛΑΝΤΙΣ
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Φιλοσοφική Σχολή
Τμήμα Ιστορίας και Αρχαιολογίας
Κατεύθυνση Αρχαιολογίας και Ιστορίας της Τέχνης
Ευχαριστώ: 13

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό MARIAMIL » 03 Οκτ 2010, 23:01

Παιδιά για όσους τελείωσαν τώρα το Σεπτέμβρη,υπάρχει κάποια φήμη-πληροφορία, για το πότε περίπου θα γίνει η ορκομωσία :?: Στο περίπου έστω...αν κάποιος γνωρίζει από συναδέλφους, φίλους του, που πήραν πτυχίο τέτοια εποχή. :thxx: εκ των προτέρων!
Άβαταρ μέλους
MARIAMIL

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό elena28 » 05 Οκτ 2010, 11:07

ΑΤΛΑΝΤΙΣ έγραψε:
elena28 έγραψε:να ρωτησω....................???? την παρασκευη θα παμε να μας δωσουν κατι χαρτια.... τα ρουχαλακια που θα φορεσουμε μας τα δινουν την παρασκευη ή την ημερα που ορκιζόμαστε???? τα κραταμε δικα μας ή τα επιστρεφουμε???? τον ορκο θα μας τον λενε εκεινη την στιγμη και εμεις θα επαναλαμβανουμε ή πρεπει να τον ξερουμε απ'εξω.... σορρυ για τις πολλες και ισως κουλες ερωτησεις αλλα ειμαι παρα πολυ περιεργη!!!! και δεν ξερω που να απευθυνθω χωρις να με παρουν με τις πετρες.................

Τα ρούχα θα στα δώσουν την μέρα που ορκίζεσαι εκεί που θα ορκιστείς. Φρόντισε να πας λίγο νωρίτερα. Δεν τα κρατάς. Τα επιστρέφεις μετά το τέλος της τελετής. Τον όρκο δεν χρειάζεται να τον ξέρεις απέξω. Ο αριστούχος διαβάζει δυνατά τον όρκο. Συγχαρητήρια και καλή σταδιοδρομία εύχομαι!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!! και στα δικα σου... και ολων οσων συνεχιζουν!!! :huglove: :huglove: :sadbye:
Άβαταρ μέλους
elena28

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ΑΤΛΑΝΤΙΣ » 05 Οκτ 2010, 17:18

MARIAMIL έγραψε:Παιδιά για όσους τελείωσαν τώρα το Σεπτέμβρη,υπάρχει κάποια φήμη-πληροφορία, για το πότε περίπου θα γίνει η ορκομωσία :?: Στο περίπου έστω...αν κάποιος γνωρίζει από συναδέλφους, φίλους του, που πήραν πτυχίο τέτοια εποχή. :thxx: εκ των προτέρων!

Συνήθως γίνεται μετά τα μέσα του Δεκέμβρη.
Έλενα ευχαριστώ για τις ευχές! Από το στόμα σου και στων καθηγητών τ' αυτί! :lola:
"Σβήνοντας ένα κομμάτι από το παρελθόν είναι σαν να σβήνεις και ένα αντίστοιχο κομμάτι από το μέλλον." Γ.Σεφέρης
Άβαταρ μέλους
ΑΤΛΑΝΤΙΣ
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Φιλοσοφική Σχολή
Τμήμα Ιστορίας και Αρχαιολογίας
Κατεύθυνση Αρχαιολογίας και Ιστορίας της Τέχνης
Ευχαριστώ: 13

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό FAIH24 » 07 Οκτ 2010, 18:58

Αφου καναμε υπομονη τοσα χρονια...ας κανουμε λιγο ακομη για την ορκομωσια...αν και ο Δεκεμβρης μου φαινεται μακρυνος !!!!!!! :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: Ε Π Ι Τ Ε Λ Ο Υ Σ Π Τ Υ Χ Ι Ο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
FAIH24

Σχολή/Τμήμα: IΣΤΟΡΙΚΑΡΑΑΑΑΑΑΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Bella Ciao! » 07 Οκτ 2010, 21:47

Συγχαρητήρια!!!!!!!!! :congratulations: :congratulations:
Por lo que no se dice...pero se siente...
Άβαταρ μέλους
Bella Ciao!
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Ευχαριστώ: 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nikikall » 08 Οκτ 2010, 14:35

FAIH24 έγραψε:Αφου καναμε υπομονη τοσα χρονια...ας κανουμε λιγο ακομη για την ορκομωσια...αν και ο Δεκεμβρης μου φαινεται μακρυνος !!!!!!! :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: Ε Π Ι Τ Ε Λ Ο Υ Σ Π Τ Υ Χ Ι Ο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φαίη μουυυυυυυυυυυ
:uni: :congratulations:
Spoiler:
κι εγω τη Δευτερα ορκιζομαι
Άβαταρ μέλους
nikikall

Σχολή/Τμήμα: Ιστορικό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό herevos » 08 Οκτ 2010, 15:57

Γεια σας παίδες.Να ρωτήσω και γω κάτι.Για να κάνω αίτηση ορκωμοσίας πρέπει να περιμένω σχετική ανακοίνωση ή απλά πάω κατευθείαν στην γραμματεία;Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
herevos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ELONA » 08 Οκτ 2010, 21:56

herevos έγραψε:Γεια σας παίδες.Να ρωτήσω και γω κάτι.Για να κάνω αίτηση ορκωμοσίας πρέπει να περιμένω σχετική ανακοίνωση ή απλά πάω κατευθείαν στην γραμματεία;Ευχαριστώ.

πας κατευθειαν στη γραμματεια και κανεις την αιτηση!
:congratulations: :congratulations:
καλη σταδιοδρομια!
Άβαταρ μέλους
ELONA

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ΚΕΛΥ » 14 Οκτ 2010, 17:44

παιδια ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι επιτελους παιρνω πτυχιο!!!!! :uni: απλα περιμενα καιρο να ερθει κι η σειρα μου να το πω στο φορουμακι!!!συγχαρητηρια σε ολους μας!!!!!

ξερει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω τωρα;;μενω επαρχια,πρεπει να ερθω αθηνα και να παω σχολη τωρα η βγαινει ανακοινωση;ευχαριστω!!!
Άβαταρ μέλους
ΚΕΛΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό pyxlax » 14 Οκτ 2010, 17:47

ΜΠΡΑΒΟ ΚΕΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ :respect: :respect: :respect: :respect:

συγχαρητηριααααααααααααα :congratulations: :congratulations: :congratulations: :congratulations: :heiltheking: :firework: :flower2: :super:
http://vimeo.com/33976434

"...η ματιά της τελευταίας στιγμής που θέλει τόσα πολλά να μεταδώσει, αλλά που τελικά δεν είναι παρά μια μάσκα, ναι, ένα προσωπείο παραμορφωμένο από ένα άδειο, ένα κενό χαμόγελο."
Χένρι Μίλερ, Ο Τροπικός του Καρκίνου
Άβαταρ μέλους
pyxlax

Ευχαριστώ: 18

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ΚΕΛΥ » 14 Οκτ 2010, 17:51

ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :woohoo: !κι εσυ αν δεν εχεις τελειωσει με το καλο!!!!!!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
ΚΕΛΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό pyxlax » 14 Οκτ 2010, 18:00

:thxx: 3-4 εχω ακομα :cry:
:goodjob: απο δω και περα :goodluck:
http://vimeo.com/33976434

"...η ματιά της τελευταίας στιγμής που θέλει τόσα πολλά να μεταδώσει, αλλά που τελικά δεν είναι παρά μια μάσκα, ναι, ένα προσωπείο παραμορφωμένο από ένα άδειο, ένα κενό χαμόγελο."
Χένρι Μίλερ, Ο Τροπικός του Καρκίνου
Άβαταρ μέλους
pyxlax

Ευχαριστώ: 18

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Bella Ciao! » 14 Οκτ 2010, 18:47

[rainbow]Μπράβο Κέλυ!!!!!!!!!
Συγχαρητήρια!!!!!!!!!![/rainbow]
Por lo que no se dice...pero se siente...
Άβαταρ μέλους
Bella Ciao!
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Ευχαριστώ: 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nikikall » 14 Οκτ 2010, 19:24

ΚΕΛΥ έγραψε:παιδια ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι επιτελους παιρνω πτυχιο!!!!! :uni: απλα περιμενα καιρο να ερθει κι η σειρα μου να το πω στο φορουμακι!!!συγχαρητηρια σε ολους μας!!!!!

ξερει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω τωρα;;μενω επαρχια,πρεπει να ερθω αθηνα και να παω σχολη τωρα η βγαινει ανακοινωση;ευχαριστω!!!

Εγω πήγα για αιτηση ορκωμοσίας χωρίς να περιμένω ανακοινωση. Παρε ενα τηλ. στη γραμματεία ομως καλου κακου.

:congratulations:
Άβαταρ μέλους
nikikall

Σχολή/Τμήμα: Ιστορικό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό georgia maltezou » 25 Οκτ 2010, 12:55

παιδιά 42 δεν είναι τα μαθήματα της σχολής????????????
Άβαταρ μέλους
georgia maltezou

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Ιστορικού Αρχαιολογικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες