filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Ενότητα για τους επί πτυχίω

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Φ.Π.Ψ.

Συντονιστές: Σελήνη, niki92

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ΣΤΡΟΥΜΦΙΤΑ » 13 Σεπ 2012, 19:48

βρε παιδια να ρωτησω κατι,εκανα την προηγουμενη εβομαδα,την δευτερα συγκεκριμενα αιτηση για πτυχιο στην γραμματεια.μου ειπαν οτι σε 10μερες θα με διαγραψουν απο το my stydies η αν βρεθει καποιο πρβλ θα με παρουν τηλ..........κ ακομα τιποτα!!!!!!!!ποσο καιρο τους παιρνει για να διαγραψουν εναν φοιτητη????????γιατι εχω αρχισει κ αγχωνομαι μηπως τελικα πτυχιο γιοκ!!!!!ξερετε αν εχει κ η γραμματεια απεργια οπως οι καθηγητες????? SOS.........
Άβαταρ μέλους
ΣΤΡΟΥΜΦΙΤΑ

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mariaAF » 14 Σεπ 2012, 06:53

Η γραμματεια δεν εχει απεργια. Απο τη δευτερα που εκανες αιτηση μεχρι σημερα ειναι 12 μερες. Ομως, στις δημοσιες υπηρεσιες, οταν λενε 10 μερες, εννοουν 10 εργασιμες μερες. Οποτε θα σε διαγραψουν ή σημερα ή τη δευτερα. Αν δε σε διαγραψουν μεχρι τη δευτερα, τοτε πηγαινε μια ''επισκεψη'' στη γραμματεια για να δεις τι συμβαινει.
Άβαταρ μέλους
mariaAF

Ευχαριστώ: 6

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Εύη » 15 Σεπ 2012, 20:54

LadyV έγραψε:Ευάκι ο Μπεζεβέγκης απεργεί, για Μυλωνά δε ξέρω, όσο για τις 20 φαντάζομαι όπως ακριβώς το είπες, την προηγούμενη πάλι θα το μάθουμε μάλλον. :thumbdown:
annou κι εγώ το 07 μπήκα και χρωστάω της Μιχαλούς. έτσι όπως τα λες είναι μόνο που κάναμε ολόκληρο αγώνα για να καταλάβουμε τι θα γίνει με αντιστοιχίες μαθημάτων. ακόμα δεν τις έχουν ολοκληρώσει, περιμένουμε πλήρη λίστα θεωρητικά τον οκτώβρη. :peace2:

Σ'ευχαριστώ πολύ!!Μήπως έχεις ακούσει κάτι για Μάρκου;;και κάτι ακόμα σημαντικότερο..έχεις ακούσει για αυτό το καινούριο που κυκλοφορεί ότι αν δεν τελειώσουμε το Σεπτέμβρη αυξάνονται τα μαθήματα που χρωστάμε;;Ξέρεις κάτι σχετικά;Και πάλι σ'ευχαριστώ και καλά μας ξεμπερδέματα!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Εύη

Ευχαριστώ: 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Zevraki » 17 Σεπ 2012, 15:55

κalhspera...σας παρακαλω ας μου απαντησει καποιος γιατι πραγματικα δεν βρισκω ακρη..το μαθημα κινωνικη ψυχολογια ψχ11 οι επι πτυχιω εξεταζομαστε στην παλια υλη ή στην καινουργια??ναι μεν το γραφει το μαθημα στο παλαιο προγραμμα αλλα δινουμε ακριβως την ιδια μερα και στα ιδια αμφιθεατρα με το μαθημα που εξεταζεται για αυτους που το εχουν στο γ εξαμηνοΟποιος γνωριζει σας παρακαλω ας μου πει χρωσταω παρα πολλα και να μην διαβαζω ασκοπα υλη που δεν εχουμε σοσσσσσσ ας μου πει καποιος....!!
Μην αναβαλλεις για αυριο αυτο που μπορεις να κανεις σημερα!!
Άβαταρ μέλους
Zevraki

Σχολή/Τμήμα: ΦΠΨ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό EVELINA-EVI » 07 Οκτ 2012, 16:00

καλησπερα!!!
οποιος μπορει ας με βοηθησει στην ειδικη διδακτικη ασκησεις β οταν ζηταει να γραψουμε σχεσης μυθου και φαντασιας ειναι αυτα που αναφερονται στο βιβλιο σε 28 -29?και οταν επισης ζηταει πηγες παραναγνωσης και ποια θεωρειτε σημαντικοτερη που ακριβως ειναι αυτα γραμμενα?δεν την βρισκω αυτη την ερωτηση.. εχω μονο τα δυο βιβλια αυτα τα φυλλαδια που λενε υπαρχουν πουθενα στο e class η επρεπε να τα ειχα παρει απο καπου?
εχω 5 για πτυχιο οποιος γνωριζει ας βοηθησει γιατι το δινω αυριο 9ωρα
ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
EVELINA-EVI

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mariaAF » 07 Οκτ 2012, 19:31

κalhspera...σας παρακαλω ας μου απαντησει καποιος γιατι πραγματικα δεν βρισκω ακρη..το μαθημα κινωνικη ψυχολογια ψχ11 οι επι πτυχιω εξεταζομαστε στην παλια υλη ή στην καινουργια??ναι μεν το γραφει το μαθημα στο παλαιο προγραμμα αλλα δινουμε ακριβως την ιδια μερα και στα ιδια αμφιθεατρα με το μαθημα που εξεταζεται για αυτους που το εχουν στο γ εξαμηνοΟποιος γνωριζει σας παρακαλω ας μου πει χρωσταω παρα πολλα και να μην διαβαζω ασκοπα υλη που δεν εχουμε σοσσσσσσ ας μου πει καποιος....!!

Ελπιζω οτι δεν το δωσατε το μαθημα ακομα και σου απανταω εγκαιρα...Οσα μαθηματα συνεχιζουν να διδασκονται, τα δινουμε με την πιο προσφατη υλη (ασχετα αν ειμαστε επι πτυχιω η οχι), εκτος αν ο καθηγητης βγαλει ανακοινωση οτι οι επι πτυχιω το δινουν με την παλια υλη.
Άβαταρ μέλους
mariaAF

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mariaAF » 07 Οκτ 2012, 19:34

καλησπερα!!!
οποιος μπορει ας με βοηθησει στην ειδικη διδακτικη ασκησεις β οταν ζηταει να γραψουμε σχεσης μυθου και φαντασιας ειναι αυτα που αναφερονται στο βιβλιο σε 28 -29?και οταν επισης ζηταει πηγες παραναγνωσης και ποια θεωρειτε σημαντικοτερη που ακριβως ειναι αυτα γραμμενα?δεν την βρισκω αυτη την ερωτηση.. εχω μονο τα δυο βιβλια αυτα τα φυλλαδια που λενε υπαρχουν πουθενα στο e class η επρεπε να τα ειχα παρει απο καπου?
εχω 5 για πτυχιο οποιος γνωριζει ας βοηθησει γιατι το δινω αυριο 9ωρα
ευχαριστω

Εχω την εντυπωση οτι οι πηγες παραναγνωσης ειναι απο τις σημειωσεις του κ.Σπανου μεσα στο αμφιθεατρο. Μην αγχωνεσαι, ομως. Αυριο πηγαινε στη σχολη καμια ωρα νωριτερα και ρωτα οποιον αλλο δινει το μαθημα αν εχει τις σημειωσεις του για να ριξεις μια ματια. Καλη επιτυχια!!
Άβαταρ μέλους
mariaAF

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό EVELINA-EVI » 08 Οκτ 2012, 22:38

καλησπερα...αν μπορει καποιος να με νοηθησει θα το εκτιμουσα πολυ γιατι οποιον ρωταω δεν ξερει... την τεταρτη δινω υμνογραφια με παναγιωτου ειμαι φπω και το εχω παρει ωσ επιλογης ωστοσο δεν βρισκω πουθενα ουτε παλια θεματα ουτε κατι σχετικο μ αυτο το μαθημα βιβλια υλη κτλ ειμαι επι πτυχιω και πρεπει οπωσδηποτε να το περασω βοηθειαααααα
Άβαταρ μέλους
EVELINA-EVI

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mariaAF » 09 Οκτ 2012, 07:15

καλησπερα...αν μπορει καποιος να με νοηθησει θα το εκτιμουσα πολυ γιατι οποιον ρωταω δεν ξερει... την τεταρτη δινω υμνογραφια με παναγιωτου ειμαι φπω και το εχω παρει ωσ επιλογης ωστοσο δεν βρισκω πουθενα ουτε παλια θεματα ουτε κατι σχετικο μ αυτο το μαθημα βιβλια υλη κτλ ειμαι επι πτυχιω και πρεπει οπωσδηποτε να το περασω βοηθειαααααα

Γενικα, βαζει ευκολα θεματα. Το ειχα δωσει πριν 2 χρονια και ειχε βαλει ακροστιχιδα, κατι με μετρο ή να χωρισουμε κατι στιχους, τα αλλα δεν τα θυμαμαι. Ειναι επιεικης στους βαθμους. Διαβασε τα ολα για να εχεις μια γενικη ιδεα και θα το περασεις σιγουρα!! Καλη επιτυχια!
Άβαταρ μέλους
mariaAF

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό georgiakou » 12 Οκτ 2012, 12:31

γεια σας παιδια!! ξερει καποιος αν υπαρχει ανακοινωση για την αντιστοιχιση των μαθηματων του παλαιου προγραμματος με το νεο; :tease:
Άβαταρ μέλους
georgiakou

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Zevraki » 12 Οκτ 2012, 13:09

Oχι,ακομα.Θα βγουν μετα το τελος της εξεταστικης.
Άβαταρ μέλους
Zevraki

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Zevraki » 13 Οκτ 2012, 16:55

Κalhspera!!Βασικα εγω ενδιαφερομαι να δωσω το φα85 το οποιο αντιστοιχηθηκε με αλλο φετος.Το ειχα δηλωσει τον Φλεβαρη και ενδιαφερομαι να το δωσω.Θα υπαρξει προβλημα ή μπορω να το δωσω κανονικα???
Άβαταρ μέλους
Zevraki

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ciro5 » 16 Οκτ 2012, 05:09

Μηπως εχει ακουσει κανεις αν με τις αντιστοιχιες υπαρξει πιθανοτητα να προστεθουν μαθηματα?
Άβαταρ μέλους
ciro5

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό lpart » 16 Οκτ 2012, 13:14

μολις ειδα οτι κοπηκα στην εξελικτικη ψυχοπαθολογια με 4!αν ζητησω απο τον Μπεζεβεγκη να μου δειξει το γραπτο μου λετε να δεχτει? μηπως ξερετε το mail του και ποτε δεχεται στο γραφειο του?
Don't disturb...
Άβαταρ μέλους
lpart

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mariaAF » 17 Οκτ 2012, 08:30

Το e-mail του ειναι: ebesev@psych.uoa.gr
Για τις ωρες που δεχεται δεν ξερω, αλλα αυτο ειναι το τηλεφωνο του γραφειου του αν θες να παρεις να ρωτησεις: 210 72 77 529
Άβαταρ μέλους
mariaAF

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό lpart » 17 Οκτ 2012, 11:40

ευχαριστω πολυ mariaAF!
Don't disturb...
Άβαταρ μέλους
lpart

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό peny LP » 19 Οκτ 2012, 19:38

Καλησπέρα παιδιά!!! Έχω μια απορία...στο προηγούμενο εξάμηνο που η γραμματεία ανακοίνωσε κάποιες αντιστοιχίες των παλιών μαθημάτων με νέα, στην τελευταία σελίδα έλεγε ότι ο ελάχιστος αριθμός διδακτικών ωρών για τα αρχαία π.χ. είναι 18 ώρες...αυτό σημαίνει ότι τώρα που τα μαθήματα είναι πια 3ωρα, για να καλύψω τις 18 ώρες πρέπει να πάρω και άλλα αρχαία από επιλογή? Έχω καταλάβει καλά? Ας με βοηθήσει κάποιος σας παρακαλώ!!! :help:
Άβαταρ μέλους
peny LP

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό lpart » 20 Οκτ 2012, 16:38

peny LP, τα αρχαια που καναμε εμεις ηταν 4, απο 5 ωρες το καθενα. αυτο σημαινει οτι αν εχεις περασει ας πουμε τα 3 αρχαια, (οποτε εχουμε συνολο 15 ωρες) και σου εχει μεινει μονο ενα, τοτε και τριωρο να ειναι το μαθημα δεν εχεις προβλημα, γιατι θα συμπληρωσεις τις 18 ωρες που απαιτουνται!τωρα να σε ρωτησω εγω κατι αλλο, θυμασαι μηπως και ποσες ωρες ελεγε η ανακοινωση οτι απαιτουνται για τις υποχρεωτικες ψυχολογιες?χρωσταω μια υποχρεωτικη ψυχολογια του εαρινου εξαμηνου, θα την δωσω κανονικα τον φεβρουαριο ετσι? θελω να πω ισχυει ακομα για εμας τους επι πτυχιω οτι μπορουμε να δωσουμε οτιδηποτε χρωτσαμε σωστα?εχω αγχωθει με τις διαφορες αλλαγες στη σχολη γι'αυτο ρωταω...
Τελευταία επεξεργασία από lpart και 20 Οκτ 2012, 16:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Don't disturb...
Άβαταρ μέλους
lpart

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό giota26 » 21 Οκτ 2012, 09:04

γεια σας παιδιά, μήπως γνωρίζεται που μπορώ να βρω τις αντιστοιχίες στο ιντερνετ, είμαι εκτός χώρας κι δεν μπορώ να πάω στη σχολή. ευχαριστώ εκ των προτέρων :thxx:
Άβαταρ μέλους
giota26

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Insomni@ » 21 Οκτ 2012, 11:10

giota26 έγραψε:γεια σας παιδιά, μήπως γνωρίζεται που μπορώ να βρω τις αντιστοιχίες στο ιντερνετ, είμαι εκτός χώρας κι δεν μπορώ να πάω στη σχολή. ευχαριστώ εκ των προτέρων :thxx:

Δεν έχουν αναρτηθεί ακόμα απο τη γραμματεία, αλλά όταν αυτό γίνει θα τις βρεις εδώ: http://www.ppp.uoa.gr/proptyxiakes-spoy ... ramma.html :up:
Άβαταρ μέλους
Insomni@

Ευχαριστώ: 2

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Φ.Π.Ψ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες