filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Ενότητα για τους επί πτυχίω

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Φ.Π.Ψ.

Συντονιστές: Σελήνη, niki92

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Persephone » 01 Μαρ 2009, 14:13

Εγώ από τις ανακοινώσεις έχω καταλάβει ότι το ΦΠΨ και το Προγ.Ψυχ. έχει τη δυνατότητα να δώσει τις "Δυσκολίες προσαρμογής..." τη Δευτέρα 16/3.
Σας ευχαριστώ όλους, γιατί χωρίς εσάς τίποτα δε θα είχα καταφέρει, ακόμη θα έψαχνα ύλες και μαθήματα!!! Σας ευχαριστώ έναν-έναν προσωπικά... Άννα, Θάλεια, Μαίρη, Ειρήνη, Αγγελίνα, Ζωή... όλους... όλους ανεξαιρέτως... όλους όσοι βρεθήκατε έστω και για μια στιγμή εδώ... Και μην τα αφήνετε... μια απόφαση είναι!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Persephone

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό des_l » 01 Μαρ 2009, 14:15

ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.να σαι καλα
:cool:
Άβαταρ μέλους
des_l

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bambina » 03 Μαρ 2009, 00:00

να κανω μια ερωτηση?
σε σχεση με τα υποχρεωτικα μαθηματα ψυχολογιασ εαρινου που δωσαμε στισ 12/2,ποτε περιπου αναμενεται να βγουν οι βαθμοι?
βασικα περιμενω στατιστικη β',και εχω αγχωθει!
εδωσε μηπωσ κανεισ αλλοσ απο εδω?ρωτησατε μηπωσ το μυλωνα ποτε περιπου θα βγει η βαθμολογια?
λογικα επειδη ειμαστε πτυχιο δεν θα μασ τα διορθωσουν πριν απο τα κανονικα μαθηματα τησ χειμερινησ εξεταστικησ?
και κατι τελευταιο.οι βαθμοι θα περαστουν απευθειασ στο my stydies,η θα αναρτηθουν πρωτα πανω στη γραμματεια,οπωσ γινοταν ωσ τωρα?
ΠΑΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟ...
Άβαταρ μέλους
bambina

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dim88 » 03 Μαρ 2009, 11:09

αυτό το έχω και εγω απορία για ΦΣ04!!! ειμαι βέβαια ε εξάμηνο ,αλλά μόλις συνειδητοποίησα αυτο που λές ! Θα πρεπε να ρωτήσεις τον ίδιο . όταν είχε βγεί το πρόγραμμα ... Τώρα ψάξε τον ίδιο ! Και ελπίζω να βρεις άκρη
Άβαταρ μέλους
dim88

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό vikaki » 03 Μαρ 2009, 13:55

προχτες το ειδα!!τωρα θα παω να δωσω κι οτι γινει....
Άβαταρ μέλους
vikaki

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mposkotenia » 04 Μαρ 2009, 20:05

παιδιά..επειδή μένω μακριά τώρα..ανεβαίνει κανείς σχολή?έχει βγει κάποιο αποτέλεσμα?συγκεκριμένα περιμένω Κωνσταντινίδου θέματα νεοελληνικής λογοτεχνίας..αν δείτε κάτι πείτε μου..ευχαριστώ πολύ! :tease:
Τελευταία επεξεργασία από queenfan και 14 Νοέμ 2012, 16:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: μετατροπή greeklish
Άβαταρ μέλους
mposkotenia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό soutella » 04 Μαρ 2009, 20:32

Ρε παιδιά το ΠΔ31 ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ Β' κατ/σης Π (Φλουρής-Φρυδάκη) το χρωστάει κανείς? Τόσο καιρό και ούτε μία ανακοίνωση!! Αν ξέρει κανείς τι γίνεται με αυτό το μάθημα ας γράψει..έχω απηυδήσει!!!! :sadbye:
Άβαταρ μέλους
soutella

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Eftichia » 05 Μαρ 2009, 21:52

soutella, εγω το χρωσταω.. σου εχω απαντησει και στην ενοτητα:μαθηματα.
θα σου στειλω και το τηλεφωνο μου με πμ...
Άβαταρ μέλους
Eftichia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Εύη » 06 Μαρ 2009, 23:41

Ρωτάω και εδώ μήπως το έχετε ακούσει.Διάβασα ότι μπήκε υποχρεωτικό μάθημα Λατινικών.Φαντάζομαι ότι δεν ισχύει για μας!!Είδα ότι το πήρανε παιδιά που δεν είναι πρωτοετείς και αγχώθηκα.......
Άβαταρ μέλους
Εύη

Ευχαριστώ: 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Εύη » 06 Μαρ 2009, 23:44

Μόλις πήρα απάντηση (ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!) Ευτυχώς δε μας πιάνει!
Άβαταρ μέλους
Εύη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό koupepe » 07 Μαρ 2009, 14:16

des_l έγραψε:μπορει καποιος να με βοηθησει;για την ημερομηνια στις δυσκολιες προσαρμογης,εχει βγει στη σελιδα ανακοινωση οτι οι νεες ημερομηνιες εχουν ανακοινωθει στη γραμματεια.οι νεες ημερομηνιες εννοουμε 16-3;αν ξερει καποιος ας με βοηθησει.ευχαριστω.

Καλημέρα! Γιατί βγήκε καινούρια ημερομηνίαααααα???? Δεν κατάλαβα..... Αναβλήθηκαν τα μαθήματα 16-20, αλλά αυτά ήταν χειμερινού. Τα υποχρεωτικά εαρινού δεν εξετάστηκαν στις 12/2? :confused: Μάλλον ρωτάω βλακείες βέβαια, σοβαρή απορία το ΓΙΑΤΙ βγήκε καινούρια ημερομηνία..... Πάντως αν έχει βγεί και για άλλα μαθήματα 2η ημερομηνία πολύ θα χαρώ, μου αρέσουν οι δεύτερες ευκαιρίες!!!!!...?! :funny:
Άβαταρ μέλους
koupepe

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό stavros@stavros » 08 Μαρ 2009, 17:53

παιδιά έχω μια απορία που μπορεί να είναι και ηλίθια αλλά όποιος γνωρίζει ας βοηθήσει. Στο εξάμηνο αυτό για λόγους υγείας δεν μπόρεσα να δώσω δύο μαθήματα επιλεγόμενα από το Φιλολογικό χειμερινού εξαμήνου. Επειδή είμαι επι πτυχίω μπορώ να τα δώσω αυτά τα δύο μαθήματα στην εξεταστική Ιουνίου; Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
stavros@stavros

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Persephone » 08 Μαρ 2009, 18:12

Δεν είναι καθόλου ηλίθια η ερώτηση, γιατί και εγώ το ίδιο αναρωτιόμουν. Είμαι σίγουρη ότι τα παιδιά του Φιλολογικού μπορούν να το δώσουν και τον Ιούνιο, αλλά εμείς - υποτίθεται - ότι δεν μπορούμε, επειδή για μας είναι επιλογής. Παρ' όλα αυτά, έχω μια ελπίδα ότι θα μπορέσω να τα ξαναδηλώσω και να τα δώσω. Όποιος το έχει ήδη κάνει και ξέρει σίγουρα, ας μας πει!
Σας ευχαριστώ όλους, γιατί χωρίς εσάς τίποτα δε θα είχα καταφέρει, ακόμη θα έψαχνα ύλες και μαθήματα!!! Σας ευχαριστώ έναν-έναν προσωπικά... Άννα, Θάλεια, Μαίρη, Ειρήνη, Αγγελίνα, Ζωή... όλους... όλους ανεξαιρέτως... όλους όσοι βρεθήκατε έστω και για μια στιγμή εδώ... Και μην τα αφήνετε... μια απόφαση είναι!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Persephone

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό koupepe » 08 Μαρ 2009, 20:54

Παιδιά μάλλον δεν μπορούμε να το κάνουμε αυτό. Εχω ρωτήσει στη Γραμματεία (την οποία βέβαια δεν εμπιστεύομαι απόλυτα...) και μου έχουν πεί οτι τα επιλογής τα παίρνουμε στο εξάμηνό τους μόνο, δεν μπορούμε να πάρουμε χειμερινού εξαμήνου στο εαρινό. Μπορείς ομως να πάρεις 2 επιλογής του εαρινού, το ίδιο είναι (στο εαρινό έχει και καλύτερα προσφερόμενα το Φιλολογικό!!). Δηλ μπορεί σύμφωνα με το ενδεικτικό πρόγραμμα να σου μένουν 2 χειμερινού από φιλολογικό αλλά εσύ να τα πάρεις από το εαρινό! Αρκεί να συμπληρώσεις τον αριθμό!
Άβαταρ μέλους
koupepe

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Εύη » 09 Μαρ 2009, 02:27

Οι επί πτυχίω μπορούμε να δίνουμε σε όλες τις εξεταστικές όλα τα υποχρεωτικά είτε χειμερινά είτε εαρινά αλλά όχι και τα επιλογής.Τα επιλογής μόνο όταν διδάσκονται.Μπορούν όμως να αντικατασταθούν όπως λέει η koupepe.
Άβαταρ μέλους
Εύη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό labros » 09 Μαρ 2009, 08:52

παιδια καλημερα σε ολους...τα αποτελεσματα για τους επι πτυχιω θα ανακοινωθουν απο το my-studies;; επεισης μηπως ξερετε ποτε περιπου ειναι η ορκωμοσια;
Άβαταρ μέλους
labros

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bluehelenex » 09 Μαρ 2009, 10:55

τον ιούνιο είναι η ορκομωσία.......νομίζω....τοσα χρόνια όσοι τελείωναν στην χειμερινή εξεταστική ορκ'ιζονταν τον ιούνιο!
Άβαταρ μέλους
bluehelenex
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό labros » 09 Μαρ 2009, 11:49

και της χειμερινης εξεταστικης να υποθεσω σεπτεμβρη;
Άβαταρ μέλους
labros

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό labros » 09 Μαρ 2009, 11:49

εννοω της εαρινης....