filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Φ.Π.Ψ.

Συντονιστές: Σελήνη, niki92

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Zevraki » 15 Οκτ 2012, 21:51

Παιδια.γνωριζει καποιος ποτε θα γινουν οι εγγραφες για πρακτικη ασκηση του ψυχολογικου τομεα??Οποιος γνωριζει,ας ενημερωσει...
Μην αναβαλλεις για αυριο αυτο που μπορεις να κανεις σημερα!!
Άβαταρ μέλους
Zevraki

Σχολή/Τμήμα: ΦΠΨ
Ευχαριστώ: 6

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Zevraki » 15 Οκτ 2012, 21:57

Παιδια να ρωτησω και κατι αλλο...Ξερετε που αποσκοπει η ακαδημαικη ταυτοτητα για αυτους που εχουν ξεπερασει το εκτο ετος της σχολης?Ξερω πως μετα το εκτο ετος δεν δικαιουμαστε ουτε πασο,ουτε βιβλια...ουτε τιποτα που να θυμιζει φοιτητη τελος παντων....Μπορειτ οποτε να μου λυσετε την απορια και να μαθω για ποιο λογο πρεπει να βγαλω ακομα και εγω που μπαινω στο εβδομο ετος πλεον?
Άβαταρ μέλους
Zevraki

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό vampirehelena » 16 Οκτ 2012, 16:52

με συγχωρειτε την αντιστοιχιση των μαθηματων του παλαιου με το νεο προγραμμα δεν θα τη βγαλουν? ηταν να ανακοινωθουν στο site της σχολης, αλλα μπηκα να δω τι γινεται και δε βρισκω τιποτα!!! τι θα γινει δηλαδη με εμας που χρωσταμε παλια μαθηματα?! να μυρισουμε τα νυχια μας για να βρουμε τι θα πρπει να παρακολουθησουμε η μηπως περιμενουν να ερθουν πρωτα τα χριστουγεννα για να βγαλουν ανακοινωση?! ελεος πια σε τσαντιρι σπουδαζουμε ρε γαμωτο??!!
Άβαταρ μέλους
vampirehelena

Ευχαριστώ: 5

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό elenapvld » 16 Οκτ 2012, 17:04

μπα μονο τα επιλογης απο αλλα τμηματα εβαλαν...παιδια μια βοηθεια..αναμεσα σε Οικολογική και Περιβαλλοντική Ψυχολογία (ΨΧ14) και Οικογένεια και Ανάπτυξη ποιο να επιλεξω???στο ενα ειναι ο παυλοπουλος και στο αλλο ο τανταρος..
[b]''Imagine all the people living life in peace. You may say I'm a dreamer, but I'm not the only one. I hope someday you'll join us, and the world will live as one.''[/b]
Άβαταρ μέλους
elenapvld
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 2

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nasim » 16 Οκτ 2012, 20:54

βρε παιδια,επειδη εχω ψαξει ολο το ιντερνετ κ δεν μπορω να το βρω πουθεναααα (λες κ μας εχουν διαγραψει τους παλιους!!!) ,γνωριζει καποιος να μου πει συμφωνα με το παλαιο προγραμμα σπουδων ποσες διδακτικες μοναδες πρεπει να εχουμε συμπληρωσει για να παρουμε πτυχιο?εκτος απο τον αριθμο μαθηματων δεν παιζουν ρολο κ αυτες ??? μπηκα στη σχολη το 2007... :help:
Άβαταρ μέλους
nasim

Ευχαριστώ: 0

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό vampirehelena » 17 Οκτ 2012, 00:19

εγω δεν ξερω για μοναδες το μονο που ξερω ειναι οτι εμεις του παλαιου πρεπει να συμπληρωσουμε 42 μαθηματα για να παρουμε πτυχιο ετσι δεν ειναι? :help:
Άβαταρ μέλους
vampirehelena

Ευχαριστώ: 5

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mariaAF » 17 Οκτ 2012, 08:24

μπα μονο τα επιλογης απο αλλα τμηματα εβαλαν...παιδια μια βοηθεια..αναμεσα σε Οικολογική και Περιβαλλοντική Ψυχολογία (ΨΧ14) και Οικογένεια και Ανάπτυξη ποιο να επιλεξω???στο ενα ειναι ο παυλοπουλος και στο αλλο ο τανταρος..

Γενικα, για τον Παυλοπουλο λενε οτι ειναι πολυ αυστηρος και οτι βαζει πολυ δυσκολα θεματα κλπ. Εδωσα το καλοκαιρι δικο του μαθημα και μπορω να πω οτι βαζει λογικα θεματα, ειναι πολυ δικαιος στη βαθμολογια και το αντικειμενο που διδασκει ειναι πολυ ενδιαφερον. Για τον Τανταρο δεν μπορω να σου πω και πολλα γιατι τον ειχα στο πρωτο ετος (το 2007 φαντασου!) και δεν το εκανε και μονος του. Γενικα, καλος μου ειχε φανει κι αυτος, ισως και λιγο αυστηρος.
βρε παιδια,επειδη εχω ψαξει ολο το ιντερνετ κ δεν μπορω να το βρω πουθεναααα (λες κ μας εχουν διαγραψει τους παλιους!!!) ,γνωριζει καποιος να μου πει συμφωνα με το παλαιο προγραμμα σπουδων ποσες διδακτικες μοναδες πρεπει να εχουμε συμπληρωσει για να παρουμε πτυχιο?εκτος απο τον αριθμο μαθηματων δεν παιζουν ρολο κ αυτες ??? μπηκα στη σχολη το 2007...

Κι εγω τοσο καιρο την ιδια απορια εχω. Βεβαια, πουθενα λογος για τις διδακτικες μοναδες απο τη γραμματεια και τους καθηγητες. Μια κοπελα μου ειπε οτι αν ηταν να μας προσθεσουν μαθηματα για να συμπληρωθουν οι διδακτικες μοναδες, θα μας ειχαν ενημερωσει ηδη.
Άβαταρ μέλους
mariaAF

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό under_a_veil » 17 Οκτ 2012, 11:07

mariaAF έγραψε:
βρε παιδια,επειδη εχω ψαξει ολο το ιντερνετ κ δεν μπορω να το βρω πουθεναααα (λες κ μας εχουν διαγραψει τους παλιους!!!) ,γνωριζει καποιος να μου πει συμφωνα με το παλαιο προγραμμα σπουδων ποσες διδακτικες μοναδες πρεπει να εχουμε συμπληρωσει για να παρουμε πτυχιο?εκτος απο τον αριθμο μαθηματων δεν παιζουν ρολο κ αυτες ??? μπηκα στη σχολη το 2007...

Κι εγω τοσο καιρο την ιδια απορια εχω. Βεβαια, πουθενα λογος για τις διδακτικες μοναδες απο τη γραμματεια και τους καθηγητες. Μια κοπελα μου ειπε οτι αν ηταν να μας προσθεσουν μαθηματα για να συμπληρωθουν οι διδακτικες μοναδες, θα μας ειχαν ενημερωσει ηδη.

Είχα ρωτήσει πέρσυ στη γραμματεία και μου είχαν πει ότι για όσους είμαστε με το παλιό πρόγραμμα σπουδών δεν ισχύει το σύστημα των διδακτικών μονάδων.
Άβαταρ μέλους
under_a_veil
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 3

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό noulito » 17 Οκτ 2012, 12:27

ειμαι ζ εξαμηνο, θελω να παρω μαθημα ελευθερης.. μπορω να επιλεξω και απο το φιλολογικο?? εχω παρει τα επιλεγομενα απο το φιλολογικο ηδη..μπορω ομως στο μαθημα ελευθερης επιλογης να παρω καποιο αλλο απο το φιλολογικο ή οχι??
Άβαταρ μέλους
noulito

Ευχαριστώ: 4

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό reddiamond » 17 Οκτ 2012, 18:19

.
Τελευταία επεξεργασία από reddiamond και 18 Μάιος 2013, 20:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
reddiamond

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό caesar » 17 Οκτ 2012, 19:12

παιδιά άλλαξε η σελίδα του προγράμματος και δε μπορώ να βρω με τίποτα την εξέταση της πειραματικής την Παρασκευή είναι αλλά θυμάται κάποιος τι ώρα?? ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
caesar

Ευχαριστώ: 1

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Zevraki » 18 Οκτ 2012, 16:02

Pαιδια να ρωτησω κατι ?ξερετε εαν εχει βγει καποια ανακοινωση για την διδακτικη ασκηση για τους φοιτητες που ανηκουν στην κατευθυνση της Ψυχολογιας??Και αν δεν ξερετε,μηπως μπορειτε να με ενημερωσετε πως θα βγαλω ακρη με αυτο?ποιον καθηγητη πρεπει να ρωτησω για ολο αυτο?
Άβαταρ μέλους
Zevraki

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό under_a_veil » 18 Οκτ 2012, 16:10

caesar έγραψε:παιδιά άλλαξε η σελίδα του προγράμματος και δε μπορώ να βρω με τίποτα την εξέταση της πειραματικής την Παρασκευή είναι αλλά θυμάται κάποιος τι ώρα?? ευχαριστώ

3-5 είναι, υπάρχει ανακοίνωση και εδώ: http://imm.demokritos.gr/UOA-PSYCH/anak ... ak_id=1113

Και νόμιζα ότι είμαι η μόνη που έχω πάρει αυτό το μάθημα!
Άβαταρ μέλους
under_a_veil
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 3

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Insomni@ » 18 Οκτ 2012, 18:25

Zevraki έγραψε:Pαιδια να ρωτησω κατι ?ξερετε εαν εχει βγει καποια ανακοινωση για την διδακτικη ασκηση για τους φοιτητες που ανηκουν στην κατευθυνση της Ψυχολογιας??Και αν δεν ξερετε,μηπως μπορειτε να με ενημερωσετε πως θα βγαλω ακρη με αυτο?ποιον καθηγητη πρεπει να ρωτησω για ολο αυτο?

Η διδακτική άσκηση για την κατεύθυνση της ψυχολογίας είναι στο εαρινό εξάμηνο, τώρα στο χειμερινό είναι για την κατεύθυνση παιδαγωγικής μόνο. :up:
Μέχρι πρότινος πάντως, υπεύθυνη για τις ασκήσεις του Ψ ήταν η Φουντοπούλου!
Άβαταρ μέλους
Insomni@

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Zevraki » 19 Οκτ 2012, 11:59

Sε ευχαριστω παρα πολυ..ειλικρινα μου ελυσες μια μεγαλη απορια... :thxx:
Άβαταρ μέλους
Zevraki

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Dimitra1 » 19 Οκτ 2012, 21:08

Ειμαι στο ζ εξαμηνο παιγαγωγικης... πρεπει να παρω 2 μαθηματα επιλογης της παιδαγωγικης μηπως μπορειτε να μου προτεινεται γιατι δεν εχω ιδεα τι να διαλεξω... Αν ειναι δυνατον καποιο λιγοτερο δυσκολο.... :confused:
Άβαταρ μέλους
Dimitra1

Re: Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό souzanaa » 19 Οκτ 2012, 21:22

Ειδική αγωγή και μαθησιακές δυσκολίες εγω θα πάρω μάλλον , βατά έχω ακούσει οτι ειναι
Άβαταρ μέλους
souzanaa

Σχολή/Τμήμα: φ.π.ψ.
Ευχαριστώ: 20

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Insomni@ » 19 Οκτ 2012, 21:26

Dimitra1 έγραψε:Ειμαι στο ζ εξαμηνο παιγαγωγικης... πρεπει να παρω 2 μαθηματα επιλογης της παιδαγωγικης μηπως μπορειτε να μου προτεινεται γιατι δεν εχω ιδεα τι να διαλεξω... Αν ειναι δυνατον καποιο λιγοτερο δυσκολο.... :confused:

Το ΠΔ05 Μαθησιακές Δυσκολίες με Γενα-Αντωνίου είναι εύκολο και ενδιαφέρον μάθημα. Και οι δυο καθηγήτριες είνα πολύ καλές! Μια συμβουλή: αν σε ενδιαφέρει να ασχοληθείς με ειδική αγωγή-μαθησιακές δυσκολίες κλπ,το καλύτερο θα ήταν να πάρεις αυτό και το ΠΔ58 Ειδική Αγωγή Α'!

Το ΠΔ70 Διδακτική της νε γλώσσας ως 2ης και ως μητρικής με Σπανό-Μιχάλη είναι επίσης πολύ ενδιαφέρον, το είχα πάρει πέρσυ! Αν παρακολουθείς και τους 2, το 'χεις περάσει με καλό βαθμο(και χωρίς βιβλίο)! Για το Σπανό δεν έχω να πω κάτι, πέρα απο ρισπεκτ! Ο Μιχάλης είναι πάρα πολύ καλός καθηγητής με μεταδοτικότητα, δίνει σε κάθε μάθημα φυλλάδια με το μάθημα που θα κάνει και μπορείς να τα βρεις και στο φωτοτυπείο στο τέλος και είναι πολύ συνεργάσιμος. (Πολύ εύκολο με τους ίδιους καθηγητές είναι και το επιλεγόμενο του εαρινού Διδασκαλία της Εκφρασης-Έκθεσης, στο προτείνω οπωσδήποτε!)

Τέλος, το ΠΔ06 Κοινωνιολογία της οικογένειας δεν θεωρείται δύσκολο μάθημα, αν βρίσκεις και την Νόβα οκ ως καθηγήτρια, στο προτείνω!

Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα :oops:
Άβαταρ μέλους
Insomni@

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Γιωργος Βσλ » 19 Οκτ 2012, 22:58

Καλησπέρα!Πως μπορώ να μάθω αν απεργεί ο καθηγητής που έχω τη Δευτέρα?
Κι δεν ξέρω το e-mail του,δεν το εμφανίζει στο mystudies! :thumbdown:
Άβαταρ μέλους
Γιωργος Βσλ

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό lightblue » 19 Οκτ 2012, 23:06

Γιωργος Βσλ έγραψε:Καλησπέρα!Πως μπορώ να μάθω αν απεργεί ο καθηγητής που έχω τη Δευτέρα?
Κι δεν ξέρω το e-mail του,δεν το εμφανίζει στο mystudies! :thumbdown:

θελεις να γραψεις ποιος καθηγητης ειναι? μπορει καποιος να εχει το μαιλ του..
Άβαταρ μέλους
lightblue

Σχολή/Τμήμα: Φ.Π.Ψ
Ευχαριστώ: 15

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Φ.Π.Ψ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες